Ex svokra a moje dieťa

samantha88
8. mar 2014

Ahojte babulky ! Potrebujem poradit. S partnerom sme sa rozisli asi pred pol rokom koli alkoholu(je alkoholik) a mame spolu 7mesacne dieta . S ex svokrou sme mali v case ked sme s byvalim partnerom spolu zili celkom znesitelny vztah no nie dokonaly pretoze mi stale davala "mudre" rady co sa vychovy mojho dietata tyka. Ale akonahle som opustila jej syna tak bola velmi urazena, ako keby to bola moja chyba ze pije . Zastavala si ho ze vraj sak kazdy chlap pije a kade co mi tam porozpravala,pobrala veci co kupila pre maleho tak som sa neudrzala a povedala som jej co si ja myslim tak sa velice urazila ze vraj som drza.Ked sa stretneme niekde v meste tak ledva pozdravi.....Byvaly priatel sa teraz drzi a "uz"(na neho dlha doba) uz nepije 4mesiace tak chodi za nami maleho navstevuje a tak. Len jeho mama chce tiez maleho vidavat a stale si ho vypytuje tak neviem ci jej ho dat nevidela ho uz 4 mesiace a asi ho tiez ma rada vsak je jeho babka lenze ja jej vobec neverim co sa starostlivosti tyka a bojim sa ze mu tam bude kadeco davat jest a co tam s nim bude stvarat a este som stale na nu za to vsetko na nu nastvana...Takze co si myslite dat aspom tak na 1-2hodky ci nie ?

lili_mia
9. mar 2014

@kkristin To nie je hrdosti, možno je v tom štipka slušnosti. Iste by Ťa nepotešilo, že jedného rána otvoríš dvere v pyžame a tam ona, že chce vidieť vnuka. Zrejme by si o tom aj sem napísala status, že aká je nevychovaná a dopredu sa neohlási. V tomto ohľade by som tej žene dala bezvýznamné plus.
@samantha88 Odkáž jej, že ho môže prísť pozrieť .. bud k vám domov, alebo počas niektorej z vychádzok. Napíš jej aj kedy, aby si sa dopredu vyhla jej manipulácii s tým, že by nerešpektovala čas na spanie, či jedlo. Ak nezareaguje, nerieš, pre Tvoj pokoj si jej aspoň slušne odpovedala a dala ponuku. Si v pozícii, kedy sa musíš chovať čo najefektívnejšie, aby sa to nedalo zneužiť, ak ona nahucká synáčika ohľadom súdom nariadených stretnutí dieťaťa s otcom a tým následne sa babička k nemu dostane a tam už nebudeš mať dosah, pokiaľ si vysúdi stretávanie bez Tvojej prítomnosti. Prečítaj si témy, kde baby píšu o tom ako prebieha návšteva detí s otcom, ktorý ich len prevezme, donesie k babke a tá ich má na celý víkend. Či ako sa jeho priateľka tvári, že miluje partnerove deti a pritom ich hucká proti matke. V kategórii Rozvod.

kkristin
9. mar 2014

@lili_mia asi si necitala pozorne prispevok zakladatelky kde pisala ze moznost vidiet malu v jej spolocnosti jej navrhla... takze asi ked to nepriala asi to je o hrdosti. Nikto nevravi o zaklopani na dvere ale po dohode samozrejme

lili_mia
9. mar 2014

@kkristin A ty asi nevieš, že ľudia názory menia. Vtedy babka možno nemala záujem, tak sa teda nedávno slušne opýtala, že kedy. Stále lepšie ako by mala prísť neohlásená. To máš ako ked sa pohádaš s kamoškou, ona ti navrhne zmier, ale ty ju pošleš do prdele, no po cca mesiaci predsa pochopíš o čo išlo, tak čo spravíš?

kkristin
9. mar 2014

@lili_mia precitaj so diskusiu prosim ta kde zakladatelka napisala.ze jej to navrhovala..... tod moj prispevok takze vobec nechapem preco utocis ze ja neviem ze nazor menia...ano menia ale to neznamena ze ja budem kazdy tyzden davat navrh a cakat kedy zmeni nazor.

kkristin
9. mar 2014

@lili_mia tvoje porovnanie s kamaratkou mne pride mimo ...neviem ako si dosla ze by mala stat neohlasena za dverami....
Ked ja odmietnem nejaku ponuku resp. Odignorujem tak je na mne ze ked zmenim nazor zavolam a poviem ze som si to rozmyslela za akych podmienok sa dohodneme alebo nie??

lili_mia
9. mar 2014

@kkristin Mám iný názor ako ty, tak útočím? Nie každý človek rozmýšľa presne tak ako zmýšľame my. A najmä starší ľudia. Čo je prirodzené pre nás, nemusí byť pred druhých. Starší ľudia sa správajú podľa toho ako sa správalo v ich dobe, ked vyrastali a nie je to o tom, že sa nechcú prispôsobiť dobe.
A ako som prišla, že by jej stála pred dverami? Z čítania koníkovských diskusií, na dedinách je stále bežné, ráno vstať, pozrieť z okna a vybrať sa k niekomu neohlásene na návštevu. A nevesta tu potom vypisuje akú má bezohľadnú svokru, že nevie rešpektovať fakt, že oni doma spia do cca 10tej.

zuzanka999
9. mar 2014

@samantha88 no odopierať jej ho nemôžeš keďže je to babka, ale ja by som moju malú svokre nedala bez môjho dozoru.. tiež jej totižto neverím a som si istá že by do nej pchala sladkosti a možno aj nejakú tu slaninu 😀 Čiže ak sa s ním chce babka pohrať a ty v nej nemáš dôveru tak radšej ju pozvi na tie dve hoďky ku vám alebo choďte vy ku nej.. a máš to vyriešené 😀

kkristin
9. mar 2014

@lili_mia ked si z poznamky ze chcem vidiet dieta a ja poviem ano za mojej pritomnosti vydedukujem to znamena ze bude stat za dverami hocikedy to si vydedukujem uz hoc co...ved to bolo zatial len v rovine posielania odlazov cez ex manzela ;)

lili_mia
9. mar 2014

@kkristin Napísala som, že stále lepšie, že sa ozve, než aby stála za dverami, nie že to tak dedukujem. Aj u nás v rodine mám vetvu exotov, čo sú z dediny, prídu do mesta na nákup a len tak mimochodom sa u nás zastavia, v čase ako my obedujeme. A čo je trápnejšie? Ich príchod v čase nášho obedu, či to, že im nemáme, čo ponúknuť? U nás ich príchod, u nich, že sme im nenaložili 😎

andrylm
12. mar 2014

citam vela diskusii a nechapem,preco sa toto stava,da sa otazka kde sa ma odpovedat ,poradit,povedat svoj nazor neviem naco su tieto vymeny,napiste jednu odpoved radu alebo co si myslite a nie sa takto pochytit,ved sa to netyka Vas,kazda ma svoj nazor ,napise ho a to je vsetko
ja ak mozem napisat svoj,urcite by som nebranila stretnutiu ,ale nedavala by som ho same,ved pre to dieta je to osoba cudzia,pockajte nech Vam ona zavola,ak ma zaujem a dohodnite sa s nou nie cez jej syna

samantha88
autor
13. mar 2014

@bibika55 tak urcite sa nebudem ospravedlnovat za cudziu chybu aj ked ma to stve ze som sa s nou mohla nadalej stretavat hlavne koli malemu aby spoznal aj druhu babku

samantha88
autor
13. mar 2014

@lili_mia davala som jej ponuku a ona stale nic iba moj byvali stale nalieha aby som mu maleho dala ze ma aj druhu babku

samantha88
autor
13. mar 2014

@andrylm tazko sa s nou dohodnut ked je urazena syn byva s nou takze tak

samantha88
autor
13. mar 2014

@zuzanka999 urcite jej ho ani nechcem odopierat ked pride moze sa s nim pohrat kolko chce ale za mojej pritombosti len ona zatial neprisla a pochybujem ze pride nadalej bude ziadat aby som ho k nej dala sameho

ajjka87
13. mar 2014

@samantha88 neodsudzujem vaše názory, ale nechápem jednu vec: PRECO BY STE NEDALI DIETA BEZ DOZORU BABKE? Poviem ti pohlad z nasej druhej strany, neviem ako to bolo u vas do detailov, ale u nas takto: Brat mal priatelku, zili v UK otehotnela, nakupil novy nabytok, vsetko pre malu (doslova, jej rodina je na tom velmi biedne a rodicia piju) kocik, oblecenie, postielku, vsetko na hranie, ja s nasimi sme jej zaplatili vsetky vystrenia ohladne amniocenezi ( okolo 300 ), s bratom sa zacali hádat ( dohodli sa, ze pojde s malou po narodeni za nim do UK, ked tam mali cele zazemie a on by tu dobru pracu tazko zohnal a ona este ani nerobila ) po porode odmietla, rozisli sa. velke hádky v celej rodine (brat cvakal krst (400 ) jej rodicia ani neprisli, len sa najest na hostinu.Neriesili lekarov, ked bolo na male s malickou, nic, vsetko nasi, ja a brat. Po tom vsetkom, co sa stalo je nasa rodina na vine, ze sme sa miesali ( podla nej ). Vies v com je problem , my chceme vidiet malu, my chceme sa o nu starat tiez, (kedze byvalka nema internet , pocitac) brat chce cez skype u nas vidiet malu, chceme aby poznala nas ( nedovoli nam to bez nej ). Problem je v tom, ze po tom vsetko co sa stalo my ju chceme vidiet co najmenej. Neodpustila som jej ako moji rodicia plakali kvoli nej, ako brat plakal, a mne ako povedala, ze lutuje ze som krstna malej. A to nehovorim, uz o veciach typu: malicka mala 2 mesiace a ona na diskoteke fotky s pivom... atd...ze podala trestne oznamenie na brata, lebo v nervoch jej povedal, ze nedovoli aby mala vyrastala v takej rodine... vies niekedy treba mysliet aj na tych na druhej strane, svokra chce maleho na 1-2 h. sem tam jej dovol, nech ide do parku s nim, cukrarne, hrackarstva. nebran, aby mal spolocne spomienky na nu, co spolu prezili. My by sme chceli toto zazivat a nemozeme, a len sa modlime, aby sud nam dovolil, malu mat aspon raz do mesiaca, na dve hodky bez nej. nevideli sme ju od decembra ( totiz nezela si aby sme ju kontaktovali ostal nam len sud ) uvidime coskoro ☹

samantha88
autor
13. mar 2014

@jankastubka tiez maleho sem tam nechavam mojim rodicom ked potrebujem daco vybavit im verim ale byvalej svokre ani trosku ked som bola este s jej synom a chodila na navstevy a videla som co robi s malym a chovala sa ako keby to bolo jej babo a nie moje vtedy ma islo porazit 😀

samantha88
autor
13. mar 2014

@ajjka87 je mi luto ze to mate takto :( ale ja jej nebranim v stretavani ide o to ze maly nanu nie je zvyknuty a keby ho tak chce vidiet tak prekona hrdost a pride a casom ked si maly na nu zvykne a ked zacne respektovat mna a moje pravidla tak jej ho necham na tie 2h

jasminet
13. mar 2014

@samantha88 necitala som vsetky rady. chapem preco maleho nechces davat teraz bez dozoru babke. a co keby ste sa dohodli s ex, ze sa aj s nim aj babkou stretnete niekde vonku? nemusi chodit ona k tebe ked to akoze jej hrdost nedovoli, proste ist na nejake neutralne uzemie...? 😅 proste niekde v parku si pokocikujete...

ajjka87
13. mar 2014

@samantha88 ani nasa mala nie je zvyknuta na nas, ved som ju videla ked mala 2 mesiace naposledy, teraz ma 5. kym je taka malicka preto riesime sud, aby ked uz si zacne uvedomovat viac, vedela kto sme. a co jej bude jej mama vraviet o nas ( podla mna nic dobre ) je jej vec, my chceme ze ked bude starsia nech si urobi obraz sama. my nesuhlasime s jej podmienkami, vidiet malu len s nou. a k tomu zrusila vsetky kontakty okrem jedneho tel. cisla i to trpneme aby ho nezrusila, kontakt ziadny s malou. ja na tvojom mieste , by som jej maleho dala sem tam tam nech ide na prechadzku s nim, kym ty si urobis 1 - 2 h. behanie po obchodoch. maxim, urob ty max. takyto ustupok , a prizvuc jej ze je max. co urobis, kym nepristupi na podmienky normalne. ja by som to urobila takto a ona si casom uvedomi a pristupi, ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa vari... bude chciet byt aj s nim u nej doma uvidis a ona povoli. a ty nebudes za svinu co brani dieta babke

samantha88
autor
13. mar 2014

@jasminet vies len to nezalezi kde sa stretneme jej ide o mna ze ma tam bude muset " trpiet" pritom ona nema byt preco nastvana a ja by som sa to prekusla.

eeffka
13. mar 2014

@ajjka87 nuz... co na to povedat, tlacite na pilu sa vam to nemusi vyplatit... a ano mam pocit ze ste sa prilis starali...
ze bola v 2m na diskoteke s pivom? po prve vas do toho prd ak nevies ci nemala zabezpecene strazenie a fotka velakrat neukaze realitu alebo je to dcera svojich rodicov = pijacka ale to mal brat mysliet rozumom s kym ma dieta.
a vy chcete styk 2-5mesacneho dietata bez matky ??? 😕 😕 😕 by som sa odstahovala do pakistanu od takych svokrovcov...

jasminet
13. mar 2014

@samantha88 aha, no tak bohuzial. tiez by som nedala a bodka. male dieta, neznama osoba... zo zaciatku urcite nie.

jasminet
13. mar 2014

@ajjka87 pochybujem, e vam nejaky sud odklepne stretavanie s dietatom bez pritomnosti matky v tomto veku.... tiez ste ako svokra z prveho prispevku - zbytocne hrdi a jedini spravni - teda podla vas

ajjka87
13. mar 2014

@eeffka no ja neviem ale ty by si nechala 2 mesacne dieta doma a sla na diskoteku? ako sorry ale ja si to neviem predstavit. v com sme sa miesali,ze sme malej vsetko pokupili? vsetko od lekara a vsetky vystrenia vybavili, lebo oni na to nemaju? to je miesanie. pre to male by si to spravila i ty. Vies stalo sa , vraveli mu aka je, zalubený a my sme ju neosudzovali, ich zivot, dieta nemoze za to akých ma rodicov ( nevedeli sme co sa z nej vykluje neskor ) a po pravde casom sme zistili, ze alkohol jej nie je cudzi, malicka za to nemoze a my hlavne chceme aby poznala aj otca a nas, uvidime co sud urobi ☹

eeffka
13. mar 2014

@ajjka87
ano bola som od 1,5mes dietata v nocnom bare, bola som tam 2hod a kebyze ma niekto nafoti tak mam mozno aj nejake vino pred sebou...
a od 2m som bola 3hod v kine, to je OK?
od 6m na vianocnom vecierku... kedy je vhodna doma na vzialenie sa od dietat na viac ako 20m?

v kazdom pripade nech sa angazuje OTEC, nie svagrina a svokra !!! Ja by som mu dieta nedala prave kvoli vam, on je otec ale vy ste zeny ktore sa jej starate do vychovy. ak je to take hrozne, dieta ma otca, nech si poziada o zverenie do vychovy, ci otec bude v UK, lebo bla bla bla... ( ak chce s dietatom byt, nech bali tasky) matka tu nezije podla vasich predstav a vasa rodina si narokuje??? ako prepac ale silna kava narano

jasminet
13. mar 2014

@ajjka87 predpokladam, ze ked sla na diskoteku od dvojmesacneho dietata, tak dieta nechala s niekym, komu doveruje a vedela, ze dieta je v bezpeci. bez ohladu na to, co si o jej rodine myslis. asi ani nevies, ci bola na tej diskoteke hodinu, dve alebo celu noc, len si domyslas z jednej fotky.
ty sama dieta este nemas, zatial ho len cakas, ver mi, ze ked sa narodi, tiez ho nepustis same niekam, kde ludom nemozes doverovat a mas s nimi nie najlepsi vztah. a je jedno, ci ma 2, 5 alebo 10m. bud pojdes s nim, alebo ho pustis s osobou, ktorej plne doverujes.
a to teda byvaly alkoholik a svokra ktoru dieta nepozna proste nie su.

samantha88
autor
13. mar 2014

@ajjka87 nemozem dat dieta pre neho cudzej osobe ked ma bude hladat a nenajde ma nikde pri sebe sposobim mu akurat tak riadny sok preto treba vsetko robit postupne a myslet hlavne na dobro malickeho potom na vsetkych ostatnych

lili_mia
13. mar 2014

@samantha88 aha, takže ona dostala ponuku .. jedine, že by ste išli tam k nim domov, ak tak babka vraj veľmi chce vidieť vnúča a uvidíš čo a ako .. možno je to len želanie jeho otca, aby dieťa bolo aj u nich, ktovie aký má teraz vzťah s mamou a možno v niečo dúfa .. treba vyskúšať a uvidíš, čo bude .. ak babka nebude javiť záujem ani počas návštevy, tak mu povedz, že nevidíš zmysel, aby si tam dieťa nosila, že to radšej nech sa s ním (ako otec) stretáva u Teba doma, či na ihrisku, z toho je väčší úžitok

5ka25
13. mar 2014

@ajjka87 co si vobec myslite o sebe?ze za par euro co ste za nu uhradili vam da svoje dieta? Alebo nebodaj ze mate na dieta nejaky narok? Jediny komu sud moze stanovit stretavanie je otec dietata.svagrina ani svokrovci nemaju ziadny zakonny narok na styk s dietatom. Ak vam ide naozaj o tu malu tak vam pritomnost matky vadit nemoze. Z toho co pisete mozete byt radi s vasim postojom ze je vobec ochotna sa s vami stretnut a malu vam ukazat...

synovial
13. mar 2014

@ajjka87 ak to uz teraz riesite sudne, tak sa matke necudujem, ze sa s vami nechce kontaktovat. o dieta by sa mal snazit otec a nie vy. kaslat na pracu v UK, dieta je dolezitejsie. sorry, ale vy dve nie ste rodicia, len pribuzne.