Existuje ten "pravý"?

kofolka222
6. máj 2016

Ahojte babenky.
Pre niekoho mozno jednoducha otazka, no pre mna hotova dilema.
Existuje podla Vas, ten "pravy-vyvoleny"? Myslim to tak ze ci naozaj kazdy z nas ma na svete tu svoju druhu sudenu polovicku ? Len ju treba najst ?... ALE podari sa to kazdemu ?
Ja mam treti dlhsi vztah, prvy a druhy bol nieco vyse 3 roky, teraz momentalne som s priatelom dva roky. Avsak pri ziadnom som necitila ze je to ten "pravy" moj osudovy.
Mam preto dilemu ci stale hladat dalej a cakat na toho osudoveho, ci sa vobec dockam ? Nemam totizto "sladkych 18" takze uz aj po rodine tuzim atd...
Viem ze vela bab sa prezentuje ake su strasne zamilovane a ze velmi dakuju "bohu" ze maju pri sebe prave tu osobu ktoru maju... Avsak je to uprimne, nieje to len "predvadzanie" pred druhymi ake su oni stastne a pritom pravda je uplne ina ?!
Dufam ze ma tu neukamenujete za tu poslednu vetu.
Otazka teda znie : mate aj vy doma tych pravych osudovych priazelov, manzelov ?
Alebo je to vsetko len o kompromisoch a dohodach a respektovani.
Krasny den prajem

katarinapekna
6. máj 2016

@janickacrazy uf,až mi zabehlo

dominika6
6. máj 2016

@kofolka222
pravý vzťah je od počtu kompromisov,ústupkov a trápenia......čím menej ich je tým vieš že je to muž do budúcna...
také moje zhrnutie

kofolka222
autor
6. máj 2016

@0silvia0 on je tiez rodinne zalozeny, len jediny rozdiel medzi nami je ten ze prenho moze byt svadba aj s babom

cerez
6. máj 2016

Žiarlivý partner nie je dobrý pre žiadny vzťah. Žiarlivý človek zabíja každý deň vzťah svojim nezmyselným upodozrievaním, aj keď na to nemá dôvod. Čo sa týka svadby, to nie je až také v partnerstve dôležité. Musíš si určiť priority.

janickacrazy
6. máj 2016

@kofolka222 never tomu, to sú tie mužské kecy, najprv ti spraví decko a potom zdupká, lebo sa zrazu zľakne zodpovednosti, napr. moj muž vyslovene chcel najskor svadbu až potom dieťa, podľa mna tak to má byť, nie opačne

moonlight1210
6. máj 2016

@kofolka222 a co vlastne citis? tak intuitivne?

intuiciu kolkokrat potlacame ako "vymyslanie". ale je to vnutorny pocit zalozeny na vnimani drobnosti, detailov, chvilkovych zableskov niecoho. nic z toho samo o sebe nie je podstatne a vsetko sa da ospravedlnit, alebo vysvetlit. ale dokopy tvoria celok, ktory nas znepokojuje (reps. presviedca, ze je to to spravne - intuicia nie je len o varovaniach.).

kolkokrat o par rokov si clovek povie - ja som to tusil, citil, vedel. len som na to nedal, taka chyba. uz vtedy som vedel, ze...

na intuiciu sa oplati dat.
obcas to potom vyzera, ze sa clovek zmylil, ale to sa iba nezdozvie, comu vlastne naozaj usiel. tak ma pocit, ze iba podlahol chvilkovemu vymyslaniu. ze prehanal a nemal hned tak pudovo jednat.

co sa tyka jeho zialirvosti - aj keby ta inak iba diamantami obsypal, tak si bud ista, ze ziarlivost postupne casom zozerie a znici komplet vsetko. aj to pekne, co bolo.
so ziarlivcom vyjdes len vtedy, ak si starostlivo zachovas svoju samostatnost a sebestacnost. akonahle si na nom zavisla, si v haji.
a ziarlivec sa snazi, aby si zavisla bola.
tak ak s nim chces svadbu a deti, len za podmienky, ze budes mat zazemie, kam vies uniknut (v dnesnej dobe to znaci - vlastny zárobok, uspory, byvanie, vlastnu skupinu len svojich priatelov). inak si hlavu stokrat o stenu obuchas za tuto volbu.

moj nazor ale je, ze ty citis, ze by si tento vztah nemala posuvat dalej. len ti zaroven zacinaju zvonit zvony. tak sa bojis dalej cakat, ides do fazy, ze uz takmer beries, co je, nech je to ake je. bojis sa "vymyslat".

janickacrazy
6. máj 2016

@katarinapekna no stáva sa aj také v živote, tiež by som tomu neverila, keby som to nezažila, to bol cirkus v rodine a všetci nás odhovárali, dokonca aj psychologička jedna a vidíš, všetkým sme ukázali, že sme vedeli, čo robíme 😀

margarita
6. máj 2016

@kofolka222
podla mna si to neprotireci, lebo ja mam dojem,ze moj muz je pre mna ten pravy, jediny a osudovy 😀
ale sucasne ako pises je to vsetko len o kompromisoch a dohodach a respektovani 😉

lebo nik nie je stroj a aj ked si sadnete nazormi, postojmi, myslienkami, zalubami, sexualnymi potrebami atd atd, vzdy treba brat do uvahy, ze jeden mal zly den, ze nema naladu, ze je podrazdeny atd.

pre mna je podstatne to, ze aj ked som niekedy na neho nastvana alebo urazena alebo co, stale si ho vazim, a zalezi mi na tom, aby sa dany problem konflikt dal do poriadku...inak to nejde.
osud nase konanie nevyriesi, za to je zodpovedny kazdy sam.

janickacrazy
6. máj 2016

@margarita pekne si to zhrnula, súhlasím 🙂

katche
6. máj 2016

Ci to nazvat "ten pravy" neviem, ale moj muz je ten, s ktorym ma zivot zmysel. Pred nim som mala vztah, asi 2,5 rocny, on poznal moju rodinu, ja jeho, obcas sme spomenuli spolocne byvanie, ci svadbu...a nic z toho, vykorculoval...po case som stretla jeho a zrazu vsetko nadobudlo iny rozmer, no nie ako v romantickom filme, ked sa vsetko spomali a tep vyskočí do kardio hodnot😃 zrazu tu bol clovek, s ktorym som sa nemusela vadit, ci budeme pozerat to alebo ono, kam pojdeme na pivo, ci v otazke rodin a rodinnych hodnot. Skratka sme si sadli ako rit na serbel...vzali sme ra rychlo a tajne, po 4och mesiacoch a aj napriek niekolkym nezhodám, ktore su vlastne c kazdom vztahu, sme spolu uz 6 rokov, mam dve deti, byt...vsetko ci sme kedy chceli...a takychto poznam viac.. Moja znama sa zle spamatavala z rozchodu po niekolkorocnom vztahu, velmi zle a dala sa dokopy s jednym jej kamaratkm, len ho prehliadala, po roku sa vzali a prednedávnom sa im narodil druhy syn.
Myslim, ze je to cele o porozumeni, nazoroch a samozrejme aj o vzájomnej chemii. Ak dokazeme toto zosuladit, tak toho pravého ci tu pravu mame po svojom boku. V pripade, ze mame len jedno alwbo druhe, vztah nema perspektivu.. Na porekadle "vrana k vrane sada" nieco malo pravdy predsa len je

charity
6. máj 2016

@kofolka222 Dr.Plzak hovoril, ze nikdy sa nedavat dokopy so ziarlivcom. Toto je na rozchod. A rychlo. Hodinky tikaju.

margarita
6. máj 2016

a este toto si precitaj, je to hllllboka pravda, myslim si 😉

http://archiv.station.zoznam.sk/station/clanok....

Vyzerá to tak, že skutočná láska je digitálna. Nie je o slovách, ale o prstoch. O prstoch, ktoré krájajú cibuľu, vymieňajú pneumatiky, prehodia cez vás deku, keď zaspíte na gauči. Sme zaťažení na správne formulácie, brilantné myšlienky a názorovú zhodu, skutočné šťastie je ale viac o tom, že je blízko niekto, kto vám navarí polievku, podá bažanta, alebo si natiahne gumenú rukavicu a pomôže vám, keď idete umrieť z dôvodu zabrzdenej stolice než o tom, že duševne súzniete vo veci Kierkegaarda a moslimských imigrantov. Je hrozné, koľko informácií človek musí nahromadiť, kým príde na túto jednoduchú pravdu. Aj mne to teda trvalo.

misel0806
6. máj 2016

@kofolka222 ti nehladaj,,,,laska si ta najde sama..... Ja som nehladala ani neuvazovala nad vztahom a s odstupom casom mam muza syna ktory su zmyslom mojho zivota..nehovorim ze je dokonali to nie nikto a kto vravi ze je klame.... Kazdy mame svoje mrzutosti ale mozem povedat ze sme si sadli ci uz povahovo nazorovo atd....iskri to rovnako ako na zaciatku.... Dolezite je ucta tolerancia uprimnost kompromis ak si dvaja sadnu neni ocom preco by to nefungovalo😊

katarinapekna
6. máj 2016

@margarita to je síce pekne čo tu píšes, ale ja by som takého človeka nelubila v zmysle "partner"...môžem ho mať rada,byť mu vďačná a to je asi tak všetko....toto ti môže dopriať matka,dieťa,brat,segra,opatrovateľka....na partnerstvo s mužom sa dívam inak

saurian
6. máj 2016

ja mam doma skveleho chlapa s ktorym sme si sadli jak "rit na serbel" 😉
ale nebolo to hned, uz som bola rozvedena ked sme sa dali dokopy...
ci existuje pre kazdeho ten pravy je absurdna otazka - proste - treba mat asi aj kusok stastia, niektori ich najdeme, ini nie... 😉 drzim palce
mmch - ak si s chlapom s ktorym si len preto ze nemas ineho, tak si znizujes sance najst takeho, pri ktorom to fakt budes citit.

timea7
6. máj 2016

@kofolka222 áno, existuje, ani mne sa nepodarilo na prvý šup.

lorela
6. máj 2016

Nie, neexistuje 😵. Preto sú a musia byť vzťahy aj o tolerantnosti, rešpekte, kompromisoch atď. presne ako v závere uvádzaš.
Vieš si predstaviť, že budeš celý život hľadať toho pravého, lebo sa ti ním nikdy súčasný partner nebude zdať? Veru, aj to sa môže stať, pretože neexistuje dokonalý muž ani dokonalá žena 😉.

maria1989
6. máj 2016

Existuje. V pesničke "Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap" 😀

bobulazelena
6. máj 2016

Ja mam toho praveho najuzasnejsieho...ale to pochopenie doslo az casom 😉

dadakraus
6. máj 2016

Ja verim, ze taka polovicka existuje. O to viac to boli, ked o nu prides... :(

ninabr
6. máj 2016

Ja raz neverim ani na to ze e iztuje laska a potom verim ze tu niekde vo svete je tvoja spriaznena dusa💓len niektoju najdeskor niekto vobec. Ja uz neozaj ne iem dostsom sasklamala takze o to horsie bude teraz niekomu doverovat
Ale uprimne prajem vsetkym zamilovanym parom😊😊nech su stastni

kristinka86
6. máj 2016

Pridám len tak skromne svoju odpoveď. Bezchybný človek, ktorý niekomu sadne na 100% neexistuje. Ale nájdeš toho pravého, keď ho ani hľadať nebudeš. Resp. on si nájde Teba. Ako mňa môj manžel. Dievča totálne zničené z prechádzajúceho vzťahu, psychicky na dne, bývalý mi nedal pokoj ešte 7 rokov, čo som už bola s mužom spolu. A zvládli sme to! On mi bol kamarátom, oporou v ťažkých chvíľach, nič viac. A potom to prerástlo v lásku a zajtra budeme 5 rokov manželia a v júni 11 rokov, čo sme spolu. 😉 Jasné, sú občasné škriepky, nezhody, ale skôr na maličkostiach. To ku vzťahu patrí a v živote by som ho za nikoho iného nevymenila. Obaja máme svoje chybičky, no vernosť, úctu a lásku, ktorú sme si sľúbili, určite dodržiavame poctivo. 😝

margarita
6. máj 2016

@katarinapekna
neviem co presne myslis, ak ten link, co som dala, tak to pise Eva Borusovicova nie ja 😉

a ja nerozlisujem pojmy mat rad a lubit, pre mna su to synonyma.

zaujima ma, co myslis "lubit niekoho v zmysle partner". ?
😉

candii
6. máj 2016

Myslim si ze to vobec nie je blbost a ano urcite mame kazdy niekde toho praveho a vyvoleneho .. ja som svojho mm chcela od svojich 13!! Predstavovala som si ze sa za nho vydam atd. A sme fakt spolu a klape nam to.. dali sme sa dokopy ked som mala 17..

cervenaruza123
7. máj 2016

@kofolka222 Niekedy stretneme cloveka, s ktorym nam je fajn a mame sa radi a vsetko funguje, ale zistime, ze to nestaci. V manzelstve a celozivotnom partnerstve je dolezite aj aby mali ludia podobne nazory, resp. predstavu o zivote. Ak ja som rodinny typ, chcem vela deti, manzelstvo je pre mna prvorade, tak darmo stretnem barovy typ, s ktorym by chemia skvelo pracovala a kecali by sme cele dni aj noci, ked on by manzelstvo neuznaval, chcel by maximalne 1 dieta a volny cas by cely zivot chcel travit v baroch a s kamosmi. "Len" laska zial nestaci. Manzelia by mali fungovat cely zivot spolu a darmo vsetko klape, ak sa ich vztah tri roky po svadbe rozpadne kvoli tomu, ze jeden chce len jedno dieta, bez kompromisov a druhy chce minimalne dve, tiez bez kompromisov. Nepripada mi to, ze by bol pre teba vhodny partner, kedze ty mas ine potreby ako on. Vztah nie je len o romantickej laske, ale aj o buducnosti, o stabilite. Fungujete spolu, lebo vam je dobre momentalne, ale do buducna vidis nejake moznosti? Do svadby ho dotlacis a potom ta bude cely zivot matat, ze ci by si ta vzal, ak by si ho nedotlacila? Alebo pockas este par rokov, kym dospeje a ked uz nebudete moct mat deti a budes mu to po zvysok zivota vyhadzovat na oci, ze to kvoli nemu?

rheuska
7. máj 2016

Existuje mnoho tych pravych. Prave preto ho niektore stretneme. Je to vsetko o okolnostiach, kompromisoch a ochote prekonavat prekazky. Pozri uz sme zeny, uz nemame nast aby stacilo pozriet na chlapa a byt do neho. Ja som jedneho stretla v 20 tke. Boli sme spolu 7 rokov, ale okolnosti sa zmenili. A vdaka pracovnej vytazenosti a myslim, ze aj kvalitnej davke vymyvania mozgu financnych poradcov ssomprehodnotila nazor a prisla na to, ze je viac zle ako dobre. Svojho terajdieho som stretla v 30 tke. Ani som nehladala. No chemia fungovala, aj ked clovek uz nikdy nebude mat 20 a naivne predstavy. Moj muz je pravy opak mna. Asi dokaz, ze protiklady sa pritahuju. A doteraz neviem, ci je ten pravy. Ale lubim ho uz siesty rok. Dokonca mi nevadi pozerat sa na neho ked sedi na zachode 😀. Najkrajsi je ked spi. A ci je pravy, alebo nie tak viem, ze tohto cloveka chcem vedla seba vidiet aj o desat rokov. A chcem vidiet ako zosedivie z zvraskavie. A dufam, zs sa mi podari drzat ho dovtedy v dobrej nalade (on je taky typ co sa trapi furt s dacim) a tesim sa, ze prave s nim sme spojili geny a narodi sa cloviecik, ktory bude kombinaciou naz dvoch. Proste a jednoducho. Tych pravych je viac. Vsetko je to o tolerancii. A kolko krat sa zamyslam,co vsetko je clovek schopny tolerovat tomu druhemu. Pozri na pary vedla seba. S kolkymi kamosmi by bol realny vztah? Asi ani z jednym. Ale ich partnerky ich miluju a naopak. A o tom to je. Stretnut vhodneho partnera. A tento tvoj terajsi ti viditelne nevyhovuje. Ale to musi doztiet v tebe. Nikto iny ti neporadi lepsie ako ty sama. Chces svadbu? Tak si predstav ako vaz vztah bude vyzerat o desat rokov. Stereotyp, praca, zmena vzhladu, mozno fin. Problemy, nedajboh vazna choroba dietata. Ako by sa spraval tvoj terajsi partner v tychto situaciach?? Chces to vobec zistit? Lebo ja viem ako by sa zachoval ten moj. A prave preto je trn pravy pre mna. (Aj ked sa to moze zmenit. Vsetci a vsetko sa meni)

mandala77
7. máj 2016

@kofolka222 mne raz jeden lekár povedal, že vo vzťahu to má byť tak, ako keď kľúč zapadne do kľúčovej dierky. Vtedy pochybnosti nemáš. Lebo tí dvaja jednoducho zapadnú. Daj na tie nejasné pocity čo máš ohľadom vzťahu.

A otázka či existuje vyvolený a spriaznená duša? Veď stačí sa pozrieť na život okolo seba aká je pravda. Je ilúzia veriť niečomu takému. Ak pre Teba existuje, stretneš ju a nevyhneš sa tomu, ak nie, nestretneš aj keby si sa rozkrájala.

n0mi
7. máj 2016

Podla tvojho prispevku to asi ten pravy pre Teba nie je. Urcite existuje ten pravy a myslim, ze clovek ho stretne len raz. Zalezi na nom ci si necha ujst vlak. ;) hlavne nemarni cas s niekym kto zjavne s tebou neplanuje buducnost.

mala_hobitka
7. máj 2016

@kofolka222 Myslim ze to je v tom najst niekoho "bez koho nievies zit". Nie muza s ktorym sa to da, ktory je fajn, mas ho rada.....ale vymenila by si ho aj za niekoho ineho atd. To musis citit ze s muzom s ktorym si je to "to prave" a spoznas to....cim dlhsie ste spolu tym vam to lepsie klape lebo sa poznate a viete co od seba mozete ocakavat, klady aj zapory, doplnate sa v jednom, ste rovnaki v druhom, nehadate sa o vazne veci max o hluposti, viete riesit konflikty a nezhody (nie zabudnut, tvarit sa ze niesu ale naozaj riesit), dôverujete si, zverujete sa jeden druhemu, viete najst kompromisy a hlavne lubite sa - v kazdej faze vztahu inak ale lubite. V tom vidim to comu sa hovori "ten pravy" a taketo vztahy existuju. Poznam ich. A zeny ktore ich prezivaju sa nimi nechvalia kym sa ich niekto neopyta. Ale nepouzivaju mega superlativy - spokojnost cloveka vidis aj bez jeho slov. Pokial moc vyhlasuju ako super vztah maju tak je to podozrive...casto prehanaju - aj same pred sebou - aj take poznam.

Dobry a perspektivny vztah sa stale vyvija , k lepsiemu. Ale nie je len tak. Na tom treba pracovat - laskou, toleranciou, pochopenim, zdielanim, kompromismi atd....taky vztah dodava silu kracat dalej a poskytuje utechu (partner poskytuje utechu) aj tazkych casoch.

adeli79
9. máj 2016

@mala_hobitka to je taký trefný opis. musím na milión percent súhlasiť.