Exmanžel ma dodnes terorizuje

kyrasamko
9. feb 2013

Ahojte,prosím Vas poradte mi....s exmanželom mam jedno dieta=syna.Ma9 rokov.Predtým ho braval na letné prazdniny a tak no odkedy ma novu znamost uplne sa zmenil.Vezme mi maleho a nedonesie domov načas ale o dva dni neskor .Ja mu vyvolavam ako blba a on ma odbavi vetou Počuvaj moja zlata on tu chce ešte ostat 😠 A zloží.Nebudem tu rozpisovat kolko veci mi robil natruc proste uplne ignoruje svoje práva.A je nenormalne sebavedomy vobec sa nebojí toho že by som ho mohla žalovat a tak.To čo spravil teraz je už ale vela.Nevratil mi cestovny pas pre malého.Je sice po dobe splatnosti ale pas treba odovzdat.V pondelok sa chystám robit novy pretože ho potrebuje a čím skor,ale ten stary treba odovzdat a on mi ho jednoducho nevrati.A viete prečo?No z trucu lebo ho chcem brat na dovolenku v čase ked ma termín on.Sakra može byt rad že som mu natolko doverovala a dieta s nim doteraz kazde leto niekde pustila.On ma svoje navstevne hodiny určene je to každy druhy vikend.Je to ten typ človeka čo si myslí že ma moc lebo ma peniaze a známosti.A ked mu niečo nedovolím tak mi manipuluje malého.Ja sa už pomaly každu nedelu bojím a mam žaludočne nervy aj teraz cez vikend či ho vobec donesie domov.Alebo aspon načas.A s tym pasom....kebyže ho dam na policiu tak ma možno odbiju že ja sama som mu ho dala.A ked nahlasim stratu tak mi trepnu pokutu.Ja neviem ako to mam riešit((Ja mám žaludočne nervy na zajtra už teraz. ☹

sisaha
9. feb 2013

@kyrasamko normalne na policii uved, ze ti odmietol vratit. Nemozu ti dat pokutu. Nech si ho vyzvu oni, aby ho vratil...Boze to kus hnoja takyto chlap...
Tvoja chyba je, ze to neriesis razne. T.zn. nedonesie ti syna v urcenom case - zavolam policiu a nahlasim, ze dieta nepriniesol. Syna ti privedu policajti a on bude mat problem.Ak chce syna castejsie, nech si poziada o zmenu stretavania, ale tieto terminy treba dodrziavat..Ako ti ho moze doniest o 2 dni neskor, ved chodi do skoly nie? Ci on ho odnesie do skoly, vyzdvihne a tebe neprinesie? nerozumiem...

libka1
9. feb 2013

on robi len to co mu ty dovolis, to ze mas zaludocnu nervozitu ho asi len tesi 😒 takze bud sa zacnes branit alebo si on zacne dovolovat stale viac 😖

sashabb
9. feb 2013

@kyrasamko presne ako píšu baby vyššie. Robí len to, čo mu dovolíš. Zrejme ukazuje "veľké ramená" pred frajerkou.
Pokiaľ má súdom určené stretávanie, nevidím dôvod, prečo ho nenahlásiš. Buď na políciu ako píše sisaha alebo ísť na socialku + to môžeš riešiť aj sudnou cestou.

kyrasamko
autor
9. feb 2013

@sisaha robí to počas prazdnin.A ked sa s nim pohadam tak som ja tá čo psychicky terorizuje dieta lebo že chce byt unho .A maly ma pred ním rešpekt.Tuším aj strach.Už som raz počula ako mu nadaval do telefonu.

libka1
9. feb 2013

@kyrasamko ja by som sa s nim vobec nehadala... parkrat by som urobila razny krok vo forme nejakeho oznamenia, alebo nech napochoduju k nemu policajti (aj ked neviem ci je to dobre pre dieta...) a uvidis ze prestane... nikto nema za potreby aby susedia kukali na neho ako na vraha lebo k nemu chodi policia... hlavne ked ako pises ma moc, to sa mu velmi nehodi k imidzu...

srnqqa
9. feb 2013

@kyrasamko Ahoj, tak to by som netolerovala. Raz má určené súdom, kedy ho má mať, a má to dodržiavať. Ak Ti ho nevráti, bežím na ÚPSVaR na príslušné oddelenie, spíšu zápisnicu a pokiaľ som počula, dieťa môžu dokonca prísť odobrať policajti aj so sudcom 😝 Tvoj "malý" je už dosť veľký na rozhovor s Tebou, spýtala by som sa, či je mu u neho tak dobre a dohodla si s ním podmienky, napr. aspoň nech napíše sms, ak chce byť dlhšie alebo zavolá. Ak má strach z otca, možno by bolo dobré zájsť aj za psychológom a potom možno obmedzia dobu u otca na kratšie, či? Ale, čítam, že otec je prachatý, tak s "malým" to bude potom ťažšie, ak ide naňho týmto spôsobom. (PS - pas nahlásim, že ho zadržiava, prečo by si Ty mala platiť za iného drzosť?) Na druhej strane, je otázka, ako bude reagovať ex, ak urobíš tieto rázne kroky - zhorší sa to či prestane?

sisaha
9. feb 2013

@kyrasamko syn je dostatocne velky aby vedel vyjadrit nazor ci je naozaj u neho rad, alebo sa ho boji, alebo je to len respekt...Treba si s nim sadnut a porozpravat sa. Aj ked je to cez prazdniny a robi naprieky, nech si teda da upravit prazdniny na sude. Ale svojvolne upravovanie styku by som netolerovala. Takisto ty si mozes naplanovat prazdniny niekde - mat zaplateny pobyt a tym, ze on ti dieta neprinesie, tak ti sposobi iba problemy...
Aj to vratenie dietata prostrednictvom policie sa da so synom rozhovorom vyriesit.. Bohuzial, z niektorych chlapov, ked si najdu nove samice sa stavaju debili...

maminuska
9. feb 2013

existuje také niečo ako schválnosti - to narážam na ten pas, spísať zápistnicu u policajtov a oni to začnu vyšetrovať.
Čím viac sa s ním budeš puštat do slovných sporov a slovných súbojov tým horšie pre teba.
Ak sa s ním nedá dohodnuť , pokúšala si sa dohodnuť, už nevyjednávaj . Začni konať.

Poznám tvje problémy , mám ich odskúšané na vlastnej koži a viem čo je arogancia exmanžela. Ten môj trestá naše spoločné deti za to že sa ich matka odhodlala rozviesť. V podstate ich vydedil , prestal sa o ne absolutne zaujímať, ledva pošle penaize. Ale zato robí problémy kde sa len dá .

Ja som musela si kupit nový mobil , zablokovat jeho číslo a na množstvo vecí nereagujem. Všetko riešim cez právnika.

monikajaco
9. feb 2013

prepac ale mas len to co si mu dovolila ... preco ho neudas ... neides sa informovat na sud co mozes v tejto veci urobit a podobne ... jasne ze ti bude robit napriek klasika to oni robia ak vidia ze si to mozu dovolit a ty ked mu ukazes ze si klbko nervov koli nemu tak samozrejme ze to zneuzije ..tak sa vzchop a ries to ....

kykka
9. feb 2013

@kyrasamko Je uplne jedno, ci ma peniaze a znamosti, to ho neupravnuje sa k tebe spravat ako ku h*vne. On si mysli, ze je neporazitelny, uzasny najsilnejsi blb, ktory si moze dovolit vsetko. Skus mu zrazit hrebienok. Chod sa poinformovat na policiu a na sud, co mozes v tomto pripade robit. Oni ti daju instrukcie, a ked ti povedia, ze ti dieta mozu domov priniest policajti, nezlakni sa a daj sa do toho. Tvoj ex musi mat niekde slabe stranky, nemoze byt az taky silny s hroznymi konexiami, akym sa pred tebou ukazuje. On vie, ze cim viac ta zastrasi, tym viac sa ti moze smiat do ksichtu, lebo sa ho bojis. Neboj sa, ukaz mu, ze nie si slepica a on sa skludni. Zastras ho aj ty, nabuduce zavolaj policiu..

atka3
9. feb 2013

ja mala presne to isté,lenže s menšími odchýlkami.ex psychicky ničil mna a deti a myslel si že aký je on dobrý. pre deti chodil na čas aj ich doniesol.načas hovorím to,že čakal pred dedinou,aby prišiel na sekundu presne pred dvere.naozaj na sekundu.staršie deti zistili že maipuluje s nimi,ohovára ma,nadáva na mna.psychicky ničil deti,tak mu samé povedali že už ku nemu nejdú.nenaliehal,ale najmlašieho si berával.raz sa mu odvážil povedať že už nechce k nemu chodiť,lebo nová teta sa mu nepáčila ani jej syn,ex ho zahriakol,aby nevymýšľal,lebo sa posatra aby šla do basy.syn sa veľmi bál,hovoril,že musel chodiť na výlety čo organizoval otec,aj ked sa mu enpáčilo,musel sa usmievať na silu,že vraj aby mal dôkazy na súd apd. chlapec začal mať zdravotné problémy/zlé sny,bolesti brucha,hlavy,zvracanie/všetko od psychiky. bál sa k nemu ísť na víkend a ked mal ísť na mesiac,začalo u nás peklo.malý bol chorý a ex zavolal na mna políciu,podal predbežné opatrenie.dieťa neskutočne vystresované,bálo sa ho, ja tak isto. tak podala žiadosť o zákaz styku. predložila lekárske správy,že naozaj býval chorý bez príčiny vždy ked mal ísť k nemu, mala správu od školskej psychologičky,od detského psychologa.všetko napadol,že ja ho ovplyvnujem, nabúral sa mi do pc.postahoval rozhovory čo si písala s kamratkami,upravil ich, ked si on písala s deťmi tak isto to upravil. syn bol vypovedať na súde /vtedy mal 12r/ napadol to a chcel súdnoznalecký posudok. absolvovali sme ho. znovu vyšlo že on je na chybe,že dieťa sa ho bojí.dočasne máme síce zákaz styku, syn je úplne v pohode,lenže súd sa ťahá už 2 roky. ex neustále vymýšľa,privoláva o.združenia na ochranu práv dieťaťa,naťahuje to. žiada nové posudky,lenže deiťa neprinúti aby ho ľúbilo.Tiež ked bol u neho nesmel mi volať,sms,ani ja jemu,prežívala presne čo ty.vyústilo to do toho že syn má silné astmatické záchvaty ked ho zbadá,alebo je v strese. bude mať už 14r. a bojí sa ho. všetky 3 deti ho nenávidia,len preto,ako sa k nim správal. jediná rada tebe,ty bud silná a nedovol so sebou manipulovať.je to ťažký boj,lenže v prvom rade ako ti radili,pozhováraj sa so synom otvorene. chod na socialku,na súd aby dali dočasný zákaz styku.urob vyšetrenia,žiadaj a nedaj sa odbiť.exovia vedia,že nás položia cez deti.ničíme tým samé seba,ale bojuj.pokoj sa naozaj nedá ničím zaplatiť

kyrasamko
autor
11. feb 2013

@sisaha to si vystihla.Maly sa ho boji a ma pred ním respekt,na druhej strane ale na nom lipne.Kym nemal priatelku tak tam chodil menej ale rád.Pretože sa venoval len jemu.A čo som sa dozvedela včera.Maly sa stazoval že s nim ocko nechce spat v jednej izbe lebo Lenka(priatelka)sa potrebuje poriadne vyspat.Teda ...nechapem načo ho berie ak sa mu nevenuje a le ked vidí že malý už trucuje a vzdialuje sa od neho tak mu začne nakupovat hračky ktore si ja nemožem dovolit mu kupit.Alebo sa nanho vykričí a maly sa zlakne.

kyrasamko
autor
11. feb 2013

@atka3 vidím že sme v rovnakych topankach,aj moj maly mi v noci plače a vykrikuje zo spanku..a tiež sa musí na novu tetu usmievat aj ked ju nemá rád.Lenže ked to povedal ex tak dostal po hlave.Ja malého vobec nebijem a on si ho tresne a ešte po hlave..lenže to som sa dozvedela až neskor,maly sa mi bojí niektore veci povedať myslím si že svojho otca ešte lubi len ho niči to ako s nim manipuluje.A že už pre neho nie je na prvom mieste.Ozaj inak ten pas mi nakoniec poslal.Ale može sa tešit...pretože ja mu novy nedam.Mate pravdu...pridlho som tolerovala.Chcela som len aby medzi nami ostali normalne ludske vztahy...no on zo mna robí pestunku pre svoju hračku ktoru si vezme a vrati podla nalady.Raz mal prist po maleho o 17tej a bolo 21.30 kym došiel.Chudak maly sedí ako vojak načas pripraveny oblečeny pretože ex ma nervy ked pride na tom svojom super aute a musi zatrubit viac ako raz aby vyšiel.Z auta totiž nevystupi,ta jeho nová mu to zakázala.

sisaha
11. feb 2013

@kyrasamko pozri, niektorí chlapi su uplne sprostí...no ked uz mu teraz jeho nova zakazala z auta vystupit, cochvilu mu zakaze sa stretavat s malym. Teraz sa potrebuje iba vyspat, zajtra si uz bude potrebovat oddychnut. A on to bud pochopi o co jej ide, ale jej na to skoci a prestane si ho bravat...A maly (hoci ho to bude chvilu trapit) zacne byt v pohode...

zuzana030
11. feb 2013

zaujímavé, ako vedia byť chlapi rovnakí kreténi a myslia si, že keď urobia bububu, tak sa mi pos..., pravda ale je, že všetky máme žalúdok naopak a to sa inak ani nedá,
nedá mi na toto nereagovať teda...
jediná možnosť, ktorá zaberá je, ukázať mu, že sa nedáš, a teda súd, polícia, sociálka atď....je to stres ale zaberá!!!
minimálne na chvíľu bude pokoj
ja mám doma už pomaly 17-ku, otec alkoholik , psychopat, horkoťažko pošle chabé výživné
ale myslí si, že je hrdina a veľký otec, max. sa dokáže povyhrážať cez sms, ktorú pošle od iných ľudí-detí, ktoré sa ho boja a to je vše.
A aj to sú nervy, dieťa podrastie, pochopí a nebude chcieť k otcovi.
Našťastie môjho manžela sa môj ex bojí, takže už máme ako tak pokoj. držím palce a pevné nervy.....

atka3
11. feb 2013

presne takto chodil aj môj ex po malého. zatrúbil a musel byť nachystaný na sekundu presne.syn ešte v chodbe so slzami v očiach prosil,že neche ísť,nech idú aj sesstra s bratom.mobil musel mať vypnutý a len čo nasadol tak sa ho hned vypytoval že čo mater,už má frajera a máš ju rád? a prečoo máš rád takú kravu jeb....píp.../neslušné slová/malý sa bál čokoľvek povedať.toto som sa dozvedela až na súdnoznaleckom vyšetrení.odkedy máme dočasný zákaz styku syn má oveľa viac kamaratov,zapája sa do aktivít,je šťastný.ked chcem rozprávať o ich ocinovi,že či by predsa nechcel ísť k nemu,strach v očiach , obledne a prosí ma že nech ho ani nespomínam.popritom u nás sa po tozvode o exovi rozprávalo len pekne a on ma častoval pred deťmi nadávkami,ponižovaním.ešte budeme mať súd,ale deti/20,17,14/úplne odmietajú kontakt s ním.