Financie v domácnosti

ronny311
23. júl 2018

Dobry deň, rada by som sa chcela s niekým Poradiť...mam stvorrocneho syna a s biologickym otcom syna som rozvedená ..po dvochodvrozvodu rozvodu so si nasla priateľa, ktorý. Je u mna každý zdy víkend od piatku do nedele, niekedy pride aj cez tyzden..problem je vtom, ze mi za pol roka nášho. Vztahu urobil. Dva nakupy potravin malemu kúpil dve knizky a boli sme raz v kine. Pred dvomi tyzdnami som zistila Ze jeho mesacny prijem je styri tisic eur...nvm ako mu mam povedat aby mi zacal Prispievat kedze U mna trávi. Dosť. Čase a neprispieva na nič ...prosim o radu ako ho nakopnut a naozaj blbe kom2ntare. Si neprosim...

hettinka
23. júl 2018

@ronny311 ja neviem, koľko presne zarába manžel, len približne. Kým máme na všetko, co potrebujeme, absolútne neriešim jeho plat. Je to podraz, od kamošky poriadne cez čiaru, že ti povedala jeho príjem.
Ak chceš, aby niečo kúpil, povedz mu to na rovinu. Peniaze vy som nepýtala.

marseillefan
23. júl 2018

Baby, možno máte v tom, čo píšete pravdu (možno je lakomec, využívač, atď), ale skúste sa na to pozrieť aj z druhej strany. Mne by prišlo čudné prispievať frajerke na domácnosť za to, že u nej trávim čas cez víkendy. Veď aj muž má okolo toho náklady, keď každý víkend cestuje ku nej a naspäť a nepýta si na benzín. Obidvaja do toho niečo investujú. A prísť za ňou a povedať jej, že tu máš 50 eur, lebo som u teba dve noci spal mi príde ako keby som si ju kupoval... ako keby som si platil za sex. Čiže byť v takom krátkom vzťahu, tiež by som frajerke neprispieval na domácnosť... nie preto, že by som bol skúpy, nie preto, že by som nemal peniaze, ale jednoducho preto, že by to bolo zvláštne pchať jej za pohostinnosť peniaze, aj keď by išlo o relatívne veľa spoločne stráveného času. Na druhej strane by som ale určite platil kino, reštiku a podobne.

beky1813
23. júl 2018

@marseillefan ale ani stravu by si nenakupil?

katyd
23. júl 2018

O peniazoch je vždy ťažké sa rozprávať a vlastne ani neviem prečo, máme to nejak v sebe, že ako budeme vyzerať, ale ako vyzerá ten, ktorému to nedochádza, to už nikomu nevadí. Ale ak by mal byť držgroš, tak to ti nezávidím, to je horšie, ako keby rozhadzoval zbytočne peniaze. Na to treba mať nervy, ale sa aj otvorene porozprávať, aj keď argumentov na jeho strane určite bude určite dosť, netreba ustúpiť, lebo časom sa zbadáš, že živíš chlapa a ani nebudeš vedieť ako. Nájomným neargumentuj, lebo ti povie, že aj on si platí a može doma zostať, keď sa ti nepáči a argument može byť aj to, že míňa na benzín a že viac nepreje, ako je cena benzínu na cestu k tebe a od teba. Neviem, len rozmýšľam, ako može rozmýšľať 🙂

marseillefan
23. júl 2018

@beky1813 stravu by som asi kúpil, ale asi by som nechcel, aby sa to stalo pravidlom, aby som sa potom necítil zneužívaný... ako kreditka na nákup v potravinách. Vieš, zaplatím raz, druhý raz a pri ďalšom nákupe už frajerka hodí do košíka veci na celý týždeň.

marseillefan
23. júl 2018

Inak odporúčam sa o tom porozprávať. Nerieš koľko zarába, lebo to sú jeho peniaze... ale ak ťa jeho prítomnosť finančne zaťažuje, tak mu priamo povedz, že je ti to proste trápne, ale musíš nakúpiť viac potravín keď je u vás, i viac vody sa minie a že ťa tieto zvýšené náklady zaťažujú. Ak robí audítora, tak to veľmi dobre pochopí 🙂

whistler
23. júl 2018

Ja som jedného takého poznal, ktorý keď šiel s frajerkou na večeru, tak pekne podľa účtu zaplatil čo zjedol on a babu nechal zaplatiť jej časť, ešte aj sprepitné nechal aby dala ona. A potom sa čudoval že prečo po prvom takomto rande sa na neho každá baba vykašlala zvysoka. A už mu pomaly ťahá na 50 a ešte furt to nepochopil 😀

whistler
23. júl 2018

No ale teraz vážne - keď príde nabudúce, tak nenavar a vyhovor sa že by ste šli niekam na večeru / obed. Ak to chlapec nepochopí a necháťa platiť, tak odporúčam orientovať sa iným smerom

h2
23. júl 2018

@ronny311 Ahoj, ja neviem, či je Tvoj priateľ lakomec, alebo Ta využíva, ale nemusí to tak byť. Možno je to tak, ako píše @marseillefan, že je mu to proste blbé. A môže to byť aj tak, že mu to jednoducho ani nenapadne, proste nad tým nepremýšľa. Ak zarába 4 tisíc, tak určite peniaze nerieši a možno automaticky predpokladá, bez toho, aby si to uvedomoval, že je to tak u všetkých. Pomohol by otvorený rozhovor, len treba opatrne voliť slová, aby sa to neobrátilo proti Tebe.

denisic
24. júl 2018

Normálne ho pošli sem-tam do obchodu a basta. Alebo nech vás pozve na obed do reštiky.

laska201
24. júl 2018

Keby bol aapon trosku normalny tak by urobil nakup za kazdym ked pride na vikend k tebe a nie raz za cas aby sa nepovedalo.Si pametam ako dnes ked sa moji surodenci smiali ked moj muz v case chodenia robil nakupi vzdy ked sme sli k nam a to sme mali kolko krat aj 2 plne igelitky nakupu ze aby aj im urobil nakup zadarmo.ironia oni rozvedeni my uz 13 rokov stastne spolu a 10rokov manzelia.A financie su dolezite vo vztahu mne muz ani pivo nedovolil kupit proste mu to prislo trapne aby ho pozyvala a platila zena tak ako to ked prisiel k nam.Ked som nemala peniaze tak mi hned dal aby som mala v penazenke.tak je to dodnes.ja 10rokov doma na md rd a aj ked dnes idem prvy krat do prace tak mi muz uz vcera hovoril aby som nesla ved nemusim ale ja uz chcem a moja vyplata bude proste setrenie na rychlejsie vyplatenie hypo.

liljana
24. júl 2018

Vyzera to, ze jeho spravanie sa stalo problemom, az ked si zistila, kolko zaraba. 🙂
Normalne ked pride, daj mu zoznam s nakupom do ruky (kludne na cely tyzden) a nech ide nakupit. Ze po minule razy si nakupovala Ty, ale uz sa staras o jedno dieta ... A ze ste stale doma, ze by ste mali chodit niekam na vylety.
Ak je auditor, tak pochopi. 🙂

marseillefan
24. júl 2018

@liljana úprimne, keby mi žena, s ktorou "randím", asertívne dala do ruky zoznam s nákupom na celý týždeň, tak by tým u mňa v tom momente skončila... jednak preto, že by mi dala pocítiť, že som jej kreditka (čo je v danom štádiu vzťahu priskoro) a jednak preto, že by som nikdy v živote nechcel mať vzťah so ženou, ktorá takýmto spôsobom komanduje svojho muža. Keď nad tým uvažujem, tak ani moja manželka si nedovolí ma takto komandovať.

liljana
24. júl 2018

@marseillefan Trapne je skor, ak dospely chlap chodi na vikendy k zene starajucej sa samej o dieta a netrkne ho prispiet ani len na stravu, co tam zje. Ten nakup je jedna z veci, co moze urobit, ak uz nie je extra na vylety,...
Snad je aspon dobry v kuchyni a posteli, ze aspon uvari, ked uz nic nenakupi.

mircalla
24. júl 2018

@marseillefan Aha, takze ty budes radsej u niekoho kempovat v style prizivnicek, zenu vyzierat a ani ta nenapadlo pripadne obcas nakupit. Potom este nieco budes hovorit o komandovani, ked ta niekto poziada o nakup. Podotykam o nakup potravin, nie o novu kabelku.

mircalla
24. júl 2018

@ronny311 Uz som ti napisala, ze to je zbytocne, ten chlap je patologicky lakomec, ked ho to sameho nenapadne. Poznam to, sama riesim vsetky financie, nema na to proste bunky. Ak ho slusne poprosis, ci by obcas nemohol nakupit, nepochopi to a bude to brat ako tuto ujo vyssie.

sasa1310
24. júl 2018

@ronny311 a prečo by mal prispievať? veď príde k tebe na návštevu. Keby si ty chodila k nemu na víkend, tiež by si prispievala? Ak by u teba býval, tak nepoviem, ale takto? A je jedno v akej výške má plat.

marseillefan
24. júl 2018

@liljana
@mircalla
Dámy, skúste sa zamyslieť ako by to bolo, keby sa situácia vymenila. Dajme tomu, že žena by chodila na víkendy za chlapom. Navrhli by ste takejto žene, aby mu prispievala na domácnosť? Ja teda rozhodne nie. Ak by ku mne chodila frajerka na víkendy, bral by som to tak, že som hostiteľ a ani vo sne by mi nenapadlo, že by mi mala dávať peniaze.

tamvtme
24. júl 2018

@sasa1310 tebe by nebolo blbe vyzierat niekoho kazdy vikend a neprispiet?

sasa1310
24. júl 2018

@tamvtme mne by bolo napr. fest trápne, keby mi chodil priateľ iba na víkend na prietrtky. Ale o tom téma nie je.

tamvtme
24. júl 2018

@marseillefan ja byt tou frajerkou, tak pridem aj s nakupom, z ktoreho uvarim dobru veceru ;)

marseillefan
24. júl 2018

@tamvtme šťastný to tvoj chlap 🙂

mircalla
24. júl 2018

@marseillefan Ja by som kebyze som tym chlapom sla iniciativne nakupit uplne automaticky a prirodzene. Priatel tam chodi presne ako bolo napisane na prietrty, necha si cely vikend hostit full servis, dokonca ju nikdy nikam nepozve.

tamvtme
24. júl 2018

@sasa1310 ak byvaju kazdy v inom meste, kde ma kazdy svoju pracu, tak je pochopitelne, ze sa vidia len cez vikend...obzvlášť ked spolu nie su nejal eztra dlho...ale to uz musia vediet oni dvaja, ci im to takto vyhovuje ;) aj ked zakladatelke temy ocividne moc nie

sasa1310
24. júl 2018

@tamvtme jasne, len je zvláštne, že doteraz jej to nevadilo, pokiaľ nevedela jeho plat. Pri polročnom vzťahu, kedy sa vidia iba 10-12krát v mesiaci mi to príde divné, aby platil za to, že príde za ňou na víkend. Lebo bez neho by nevarila? Nenakúpila?

loginexistuje
24. júl 2018

kazdy vikend pol roka nie je navsteva ale vztah a vo vztahu ma plati ze prijimas a davas ale nato panko zabudol ti ktori to beru ako normalka predstavte si zeby ste takto mali u seba kazdy vikend skrovcov a vy ste museli vsetko financovat

to co tato pani minie na toho chlapa kradne svojmu synovi
ja by som mu proste nenavarila mozno chleba s maslom a hotovo nech si ide kupit

panko si proste na vikend pride napchat brucho a vyprazdnit ehm

tamvtme
24. júl 2018

@sasa1310 tak vyslovene jej davat peniaze by bolo asi fakt blbe...ale pozvat ju na veceru alebo zaplatit nakup/jeho polovicu, ked pojdu spolu na.ten vikend nakupit, by nebolo obcas odveci

mircalla
24. júl 2018

@sasa1310 Kebyze je chlap u mna kazdy vikend pol roka vkuse a ani jeden raz ho nenapadne nieco nakupit, ci ma zavolat na veceru, tak mi to divne pride....Nevrdim, ze jej ma davat peniaze

loginexistuje
24. júl 2018

@sasa1310 ale ved navarila ale mensie mnozstvo a ostalo by jej aj na vylet so synom au menej vody minula atd

sasa1310
24. júl 2018

@loginexistuje nech si ho tam nevolá a ostane jej ešte viac.