Fyzické násilie od partnera, som v zahraničí

emma0901
15. sep 2018

dobrý deň, som v situácií, že aj viem čo mám robiť, ale zároveň mám strach, strašný pocit hamby, ľútosť... žijem v zahraničí, s partnerom už rok a pol. a za ten čas sme spolu .... po 3 mesiacoch nášho bývania, na mňa zaúčtočil pri jednej roztrške, bol opitý, skončila som so zlomenou nohou. keby som sa vedela vtedy hýbať, odplazila by som sa k najbližším kolajniciam... znie to divne ale našla som v sebe odvahu aby sme sa porozprávili, dohodli, že sa bude o mňa starať kým sa mi nepolepší.. potom som otehotnela... v piatom mesiaci na mňa zaútočil zas, pár faciek, opuchnutá sánka, mala som strašnú bolesť na srdci, posťažovala som sa len jeho rodine, uprosila ich aby to s ním neriešili lebo som sa bála že spraví niečo mne alebo sebe. po pár mesiacoch pod jednou strechou s ním som sa udobrila, dala ďalšiu šancu. narodil sa mi synček, a potom zaútočil zas, nemal v sebe kúsok ľudskosti, pretože držal malého na rukách a ja som sa bála že mu niečo spraví. pred týždňom zas, vykrucoval mi ruku. a dnes ráno sa mi vyhrážal že mi dá facku. takže si myslí, že sa ho bojím. len ja sa skutočne bojím o môjho syna. viem, že ho nechcem takto vychovávať, nechcem aby videl ako sa správa jeho otec. keď je on s malým a je ok, tak je super otec, ale ak má zlú náladu, tak si ho nevšíma celé dny. neviem komu sa mám posťažovať. najhoršie, že človek sa snaží dať celé srdce niekomu a on ho vám trhá a trhá... mám tu jednu kamarátku a bývaleho priateľa. stále mám pocit hamby keby sa im chcem zdôveriť, nemám kam ísť. bojím sa že ma zas obmäkčí a na neaké obdobie to bude super muž a potom zas uderí... ak máte neaké príbehy podobné môjmu, prosím zdôverte sa, či už so šťastným koncom alebo bez..

marina24
15. sep 2018

zbil ťa, ked držal na rukách vášho syna? hm...tomu sa hovorí perfektný manžel aj otec v jednom ! Utekaj , nič viac, na svk za rodinou.

mrkvicka060
15. sep 2018

Akoze...necitala som komentare. A tento moj bude tiez vseobecny, ale zeny... vy uz ste niektore uplne posahane alebo co vam je, sa tak bojite, ze budete bez penisu, ze sa radsej nechate mlatit, jak uplne handry, len aby ste niekoho mali? Ako nehnevaj sa autorka, ale aby ma chlap zmlatil tak ze skoncim so zlomenou nohou, a este potom aby sa o mna STARAL (?!),kym mi nebude lepsie, aby ma mohol zase zmastit... A ty si taka neskutocne sprosta, ze s nim este ostanes, lebo tak ho lubis ako kona... A samozrejme ved dieta ho urcite zmeni, tak urobme si jedno... A ked uz ti to po tej prvej bitke nedoslo, ze mas pri sebe uplneho choreho magora a mala by si od neho co najdalej, tak uz ti to mohlo dojst aspon po tej bitke v 5.mesiaci, kde v 6.tom mesiaci si uz davno mala byt odstahovana od neho na kilometre. Nehnevaj sa, ako ti pomozu skusenosti inych mlatenych a tyranych zien? Ty si hlavne pekne sprosta a uz davno si mala byt prec. Boze normalne ma vytacaju taketo zeny, ako si ty. Ach som sa fakt vytocila. Uz mi to pomaly aj prestava byt luto, ze niektore maju takychto chlapov, lebo mam pocit ze im to vyhovuje tym zenam. Ale ok. Viem, ze velmi hnusny komentar, kludne sa do mna dajte, ale toto uz neni mozne ako jedna truba dokaze nicit dobrovolne zivot aj zdravie sebe samej a este aj vlastnemu dietatu...

mrkvicka060
15. sep 2018

@emma0901 a samozrejme, prajem Ti skore precitnutie a skory odchod od toho debila. A prajem ti, aby si v zivote nasla stastie a uvedomila si svoju cenu a aby si uz nikdy neurobila rovnaku chybu ze s niekym, kto ti co i len raz vylepi, dlhsie nezostanes.

misscelaneous
15. sep 2018

@podkovickaa precitaj si nieco o nasili v rodine. Lebo to je len tak odist ... strasne dlho by som ti to tu musela vysvetlovat, kto to nezazil, velmi tazko to pochopi. Prave pre takychto ludi, ktori povedia obeti nasilia, ze si za to moze sama, ze je hlupa, ze je to vsetko vlastne jej vina, tazko hladaju pomoc, boja sa odsudenia. Nie kazdy sa vie nasilnikovi postavit hned, uveri sladkym reciam ze sa zmeni, a ked uz ma postupne nahlodane sebavedomie konstatnym pripominanim, aky je na nic a ze nema bez neho sancu prezit, obet tazko najde silu odist. A ked este nema kam ... ty si urcite super a urcite by si hned odisla a poslala ho kade lahsie, ni nie kazdy je taky dokonaly. Tak nabuduce trochu citlivejsie s vyjadreniami. Ak mas pocit, ze si autorke pomohla.... budiz. Ak si si ale potrebovala rypnut a nasilu povedat svoj nemiestny nazor .. to uz zhodnot sama.

podkovickaa
15. sep 2018

@misscelaneous
Ved to bol moj nazor.Chlap ktory by mi po 3 mesiacoch zlomil nohu ,tak by bol pre mna bol kus h...a.💩
Po troch mesiacoch este nemoze byt zena na nom zavisla.Mala ho kopnut do riti a zit tak,ako pred tym.

terezka1947
15. sep 2018

@caroline_ tak som to nemyslela,ani nepisala....iba sa pytam,co mu akoze vadi?
lebo...musi ho strasne lubit
cize co mu na nej vadi?
ja neuznavam muzske nasilie a vyznavam nazor-urobi raz?urobi este mnohokrat

eva8
15. sep 2018

prečítaj si:
"Je v poriadku milovať niekoho, s kým už nie som.
Čítajte viac: https://tech.sme.sk/c/20911492/ako-mozog-vnima-...
@emma0901
"Láska totižto trvá dlhšie ako hnev, radosť či iné emócie. Je tiež zložitejšia, zažijete v nej príjemné aj nepríjemné pocity."

galioska
15. sep 2018

@emma0901 kde si v zahranici? v uk by mal ten chlap po vtakach, tam sa zena nesmie byt!

marusia12
15. sep 2018

Takže ti zlomil nohu a ty si s ním otehotnela? A tu čakáš akú odpoveď? Nabrnkla si si debila, tak si to užívaj.

anve
15. sep 2018

@galioska je v uk

galioska
15. sep 2018

@anve tak potom je hlupa ked toto necha, ked to zisti socialka vezmu jej aj dieta, lebo doma nasilie, sa cudujem ze to uz teraz neriesia,..

galioska
15. sep 2018

@marusia12 no ked he to este cernoch amenmaria

anve
15. sep 2018

@galioska on je slovak pisala to vysie v prispevku.

galioska
15. sep 2018

@anve necitala som to, tak potom lahka pomoc, kopnut a vyhodit👍

sisaka
15. sep 2018

Ja že autorka žije v nejakej moslimskej krajine, kde musí držať hubu a krok a byt rada, že ešte žije a ma pri sebe dieťa a to sa tu bavíme o UK. UK ma dosť dobrú záchrannú sieť pre týrané ženy, nikto nad tým nemavne rukou a dostane sa jej pomoci. V žiadnom prípade by som teraz neutekala s dieťaťom na Slovensko, kým situácia nebude vyriešená.
Ak
@emma0901 nemáš dosť síl vzoprieť sa, tak mysli na to, čo písala
@galioska - ak budeš čakať kým naprší a uschne a dávať xy šancí tak sa môže ešte stať, že to niekto nahlási sociálke a prídeš o to najcennejšie čo máš dieťa - dieťa totižto v UK nenechajú vyrastať v takejto rodine. Mysli na to a hlavne začni konať, kým nie je neskoro

bodkolienka81
15. sep 2018

@emma0901 nemam podobny pribeh, lebo toto hadam ani nemoze dopustit normalna dospela zena. Socialku na vas oboch, to ako sa starate a vychovavate dieta.. Ty si rob co chces, nechaj sa kvoli vlasnej hluposti aj zabit, ale dieta si zasluzi daleko lepsie prostredie

galioska
15. sep 2018

@sisaka tak mne to vysvetlivat nemusis ja som v uk 12 rokov a viem o vselicom co sa tu deje a za co beru deti do teraz som v kontakte s babickou borovou, ked panetas tu aferu okolo odobratia jej vnucat, ktore maju naskedky ake chvala bohu su na sk

gayano
15. sep 2018

On neprestane. Ani keby si sa pokrajala. Nikdy. Obdobia klidu sa budu skracovat a pravidelne koncit vybuchom, potom odprosovanie, zas pohoda lahoda a utok. A tak stale dokola.Ty si rozmysli ci chces, aby malo tvoje dieta vazne psychicke nasledky do konca svojho zivota z vasho spolunazivania a TVOJHO rozhodnutia ostat s psychopatom. Si za to zodpovedna. Mam 39 rokov a neprejde den, kedy by sa mi nevynarali obrazy z mojho detstva, kedy otec matku nlatil, lamal jej rebra, buchal hlavu io adiator atd. Pred nami, detmi. Prva spomienka ked som mala 3 roky. Vsetko si pamatam dodnes. Presla som psychoterapiou...dokonca niekolkymi, ale pohoda lahoda to uz nikdy nebude. A velmi dufam, ze raz ma opusti ta obrovska zlost na matku, ze neodisla..napriek jej strachu. A neostalo len pri nej, postupne zacal mlatit aj mna. Takze moja mila, UTEKAJ a kludne aj s holou ritou na ambasadu, nech ta dopravia domov. Drzim prsty.

zuzubb007
15. sep 2018

Toto co je, po prvej bitke a nieto ešte zlomenej nohe by som brala nohy na plecia, v tehotenstve udrieť no nehnevaj sa moja milá ale tebe sa to asi páči mať takýto vzťah, trošku rozumná matka by sa ináč správala ja to tieto hlupane nepochopím čo sa dajú obtlkat, ta to vzrušuje keď je to na pravidelnej báze? Osobne si myslím,že pýtať si rady na modrom koňovi je múdre prečítaš si to a čo, dostaneš ešte ďalšie bitky a o pol roka sa zase opýtas čo robiť?

sarah2437
15. sep 2018

@emma0901 Uz to, ze Tvoj partner na Teba zautocil a zlomil Ti nohu, uz to mal byt pre Teba varovny signal, ze okamzite ho mas opustit. Chlap, ktory stiahne ruku na zenu prvykrat, urobi to aj druhykrat a dalsi. Pises, ze si v zahranici, kde mas len kamosku a byvaleho priatela. Tak zajdi za nimi a poziadaj ich o pomoc. Na Slovensku mas urcite rodinu, kamaratov, tak sa zbal, aj so synom a utekaj od toho tyrana co najdalej. Pisala si, ze sa hanbis, ale ten, kto by sa mal hanbit je Tvoj partner. Je to obycajny chudak, ktory je psychicky chory a ked od neho neodides, casom to bude horsie. Urcite si silna zena, len vo vnutri trpis, tak potlac to trapenie, naber vsetky sily a zacni konat. Ludia si v zivote preziju rozne tazke skusky, ale vzdy ma clovek volby. Preto na nic necakaj, pobal si veci, doklady, predtym zajdi za kamoskou a byvalym priatelom a nech si cim skorej na Slovensku.

sixas
15. sep 2018

Pre boha.. ty čakáš kým udrie aj malého? Odíď čím skôr. Skor by si sa mala hanbiť zato, že si ostala pri ňom aj s malým a riskujes, že sa niečo stane aj jemu. Keď udrel teba.. udrie aj malého skôr či neskôr.

sisaka
15. sep 2018

@galioska však ja ti to nevysvetlujem, ja píšem, že ma zakladateľka témy myslieť na to, čo si ty napísala

galioska
15. sep 2018

@sisaka jaj trochu opacne to vyznelo ale jasne v pohode👍

meredith83
15. sep 2018

Je len otazka casu ked zacne ublizovat malemu a jeho fyzicke nasilie voci tebe sa bude coraz castejsie opakovat.. Necakaj a pozri sa po pomoci. V UK mas dost vela institucii ktore pomozu.. Ja mam teoriu ze tym co takto tyraju zeny im to dobre robi.. mala si uz nieco s tym urobit ked zlomil nohu. Keby sa to zopakovalo v najblizsom case tak chytro zbal maleho a na policiu chod...

sisaka
15. sep 2018

@galioska som to tak blbo rozdelila, tak si asi necitala začiatok vety, len to, čo bolo za tvojim nickom 😉

jurio
15. sep 2018

@podkovickaa si precitaj este raz co pises, autorka je v nudzi, tak robi mozno somariny...ty tie somariny pises, ale nie si v nudzi ci?

oslo1
16. sep 2018

Autorka, tiez zijem v uk uz 15 rokov.
Po precitani tvojho pribehu uz chapem, preco sa ma mw pri prvej navsteve pytala otazky ohladom nasho vztahu s manzelom, domestic abuse a podobne.
Takisto aj ked som sa vratila domov z porodnice, tak sa pytali. Nastastie ja mam velmi dobreho manzela.
Ale teraz k tebe. Zacat mozes hocikde, ale ked uz si teraz pri pc, tak si daj do google domestic abuse. Kontaktuj organizaciu, social worker, health visitor a oni ti pomozu.
Zaciatky budu tazke, ale nejak zacat musis. Drzim ti palce.

miadi
16. sep 2018

ak chces pomoc žien ktore boli obete domaceho naailia zavolaj na toto čislo v linku. Zisti ako od neho odist ak nemas $ UK 🇬🇧 ma super socialny system. Zila som tam pred x rokmi a poznala single matky co dostali socialne byty. Neviem ci ti na SK nieco stat da. Otec ti mlatil mamu a tak sa ti asi zdal chlap co ti zlomil nohu ako ten pravy. To nie je vysmech to je žial kolobeh nasilia sa opakuje. Chces taky vzor aj pre svojho syna? Ze raz huds on lamat ženam nohy? A cakaš kym zacne ubližovat aj malemu? Napisali ti tu ze si hlupa ked si snim urobila dieta po tom čo ti urobil -Preto sa hambiš? Vies že to bola hlupost žit snim a splodit dieta. Ale hambit sa za to nemusis kazdy robi chyby. Hlupost je snim dalej existovat. Potrebujes pomoc odbornikov nehambi sa o nu požiadat. https://www.womensaid.org.uk/what-we-believe/

lavender273
16. sep 2018

Zbije ju. Zlomi jej nohu. Postara sa o nu pokial sa vylieci zo zranenia ktore jej sposobil. Ake velkoryse od neho.
Asi sa prilis obetovo staral kedze nastava tehotenstvo.Dohodnu sa ze ju nebude bit. Ake velkoryse.V piatom mesiaci jej zdemoluje sanku. Napriek tomu ostava s nim. Narodi sa dieta, fyzicke nasilie pokracuje... dokedy bude pokracovat? Kym nieco ten ch*uj neurobi v afekte dietatu???

lavender273
16. sep 2018

@emma0901

A este nechapem ze zaco sa ty mas co hanbit?
Tvoj partner by mal, ale zrejme sebareflexia 0 bodov.