Fyzické násilie od partnera, som v zahraničí

emma0901
15. sep 2018

dobrý deň, som v situácií, že aj viem čo mám robiť, ale zároveň mám strach, strašný pocit hamby, ľútosť... žijem v zahraničí, s partnerom už rok a pol. a za ten čas sme spolu .... po 3 mesiacoch nášho bývania, na mňa zaúčtočil pri jednej roztrške, bol opitý, skončila som so zlomenou nohou. keby som sa vedela vtedy hýbať, odplazila by som sa k najbližším kolajniciam... znie to divne ale našla som v sebe odvahu aby sme sa porozprávili, dohodli, že sa bude o mňa starať kým sa mi nepolepší.. potom som otehotnela... v piatom mesiaci na mňa zaútočil zas, pár faciek, opuchnutá sánka, mala som strašnú bolesť na srdci, posťažovala som sa len jeho rodine, uprosila ich aby to s ním neriešili lebo som sa bála že spraví niečo mne alebo sebe. po pár mesiacoch pod jednou strechou s ním som sa udobrila, dala ďalšiu šancu. narodil sa mi synček, a potom zaútočil zas, nemal v sebe kúsok ľudskosti, pretože držal malého na rukách a ja som sa bála že mu niečo spraví. pred týždňom zas, vykrucoval mi ruku. a dnes ráno sa mi vyhrážal že mi dá facku. takže si myslí, že sa ho bojím. len ja sa skutočne bojím o môjho syna. viem, že ho nechcem takto vychovávať, nechcem aby videl ako sa správa jeho otec. keď je on s malým a je ok, tak je super otec, ale ak má zlú náladu, tak si ho nevšíma celé dny. neviem komu sa mám posťažovať. najhoršie, že človek sa snaží dať celé srdce niekomu a on ho vám trhá a trhá... mám tu jednu kamarátku a bývaleho priateľa. stále mám pocit hamby keby sa im chcem zdôveriť, nemám kam ísť. bojím sa že ma zas obmäkčí a na neaké obdobie to bude super muž a potom zas uderí... ak máte neaké príbehy podobné môjmu, prosím zdôverte sa, či už so šťastným koncom alebo bez..

moonlight1210
16. sep 2018

@emma0901 ty sa nemas za co hanbit.
On sa ma a velmi dobre to vie. Ale kym to ty nikomu nepovies, je v bezpeci. Je beztrestny, je v pohode. A preto sa nehanbi. A robi to dalej.

Rad sa postaral, ked ti ublizil.
Lebo tak to mal pod kontrolou, kym vyzdravies, nasledky sa tym skryju a on si tym mysli, ze uz zas nemozes nic na neho povedat. Ze je zase v bezpeci, nikto ti neuveri a zas ta moze zbit.

Cim viac mlcis a neriesis, tym viac ma on pocit, ze je beztrestny, moze vsetko a nikto mu nic nemoze.
Ale po kazdej bitke ma strach, ze by si to mohla prezradit, aj preto je potom medovy. Aby si mlcala.
Ak este aj hovori, ze keby si ty nieco neurobila, on by ta nezbil a je to tvoja chyba, tak tym duplom ma strach, ze to na neho povies.

Ale cim viac mlcis a funguje jeho snaha byt potom na teba medovy, tym viac k tebe straca respekt, lebo ma pocit, ze ta ma spracovanu, ty budes vzdy drzat hubu a jemu nic nehrozi. Dokonca si bude sam vymyslat dovody, preco je ok, ze ta zas zbil.
Nakoniec uz nebude na teba ani mily. Uz budu len facky a bitky. Lebo si “zasluzis”.

Naozaj sa neutesuj jeho milym chovanim, ta doba mileho chovania medzi bitkami sa bude skracovat, az zmizne. Alebo sa skrati na par hodin, ci minut, nez dostanes dalsie facky, kopance a pastou.

Odid teraz, kym mas este silu.
Je to narocne. On sa bude striedavo vyhrazat bitkou, prosit, plakat, chcuet ti brat dieta, slubovat, prisahat, davat oznamenia na teba, vymyslat si nasilie z tvojej strany, modlikat o lasku, nosit darceky, zbije ta, aby ta zastrasil, ...

Hoci ho milujes, hoci ta mozno boli predstava, ako ta nahradi inou, hoci chces pre dieta otca a pre seba chlapa, od tohto jedneho odid. Mas naviac, zasluzis si byt milovana a nie otlkana.

Ak chces pribehy - jednu znamu chlap takto velmi surovo otlkal, nebola schopna od neho odist. Az sa chlapi z rodiny nastvali a zbili oni jeho. A riadne, aby vedel, ake to je. Aj ju vzali od neho prec, naslo sa jej byvanie...
Nepomohlo. Za tie roky, uz nemala silu odolat. Ked sluboval napravu, nosil kvety, darceky, vzal ju na kavu... vratila sa k nemu. Mesiac ok, potom hadky, facka, dnes ju mlati rovnako.
Takto jej pomohli od neho (uz bez toho, aby ho zbili) odist viackrat. Vzdy sa vratila, lebo vraj sa uz konecne naozaj zmenil. A zas ju len znova bil.
Po poslednom raze to vzdali. Darmo place, ze ju uz zas bije. Uz nikto neriesi. Jej volba.

Dalsiu znamu muz bil, podvadzal, bil aj deti a ona v strachu, aby mu nedala zamienku zas vystrajat bola brutalne prisna na deti, aby ju posluchali na slovo. Myslela, ze tak ich uchrani. Lebo mu spolocne nedaju zamienku. Bil ich aj tak. Zamienka sa vzdy nasla.
Takze trpeli z oboch stran. Od otca, aj mamy.
Dnes jedno dieta nema. Odislo z domu a utalo kontakty so slovenskom. Nevedia kde je, co je. Uz desat rokov sa neozvalo. Nikto nevie, ci vobec zije.
Druhe mlati svoju zenu a deti.
Dalsie je vybusny nervak. Zatial slobodne bezdetne.
Ona sa liecila parkrat na psychiatrii. Ma zmenenu osobnost, ostala taka zlahka detinska, trochu mimo reality.
Tym, co ju nepoznaju, je svojim chovanim na smuech a zhoduju sa, ze si zasluzi, aby jej muz obcas jednu dal, lebo navonok on posobi ako ten, co s nou ma svatu trpezlivost.

domoda
16. sep 2018

v rodine mame podobny pripad ale mozno viac psychicke tyranie...zena ,zena kde mas sebavedomie ?

anve
16. sep 2018

@emma0901 tak ako si sa teda rozhodla? Dufam,ze si si precitala komentare a zacala uvazovat a planovat odchod od tvojho partnera,pretoze tento vztah nesmeruje k dobremu...ked to nechces riesit v uk..mozno nevies dobre po anglicky,alebo neviem preco...dostanes poslednu matersku co je celkom pekna suma v uk..kup si letenku akoze na dovolenku a uz sa naspat nevracaj.

eva8
16. sep 2018

@moonlight1210
presne "Tym, co ju nepoznaju, je svojim chovanim na smuech a zhoduju sa, ze si zasluzi, aby jej muz obcas jednu dal, lebo navonok on posobi ako ten, co s nou ma svatu trpezlivost."
Zo ženy sa stane bezprízorné decko, ktoré sa bude báť vyjadriť svoj názor, správať prirodzene, llebo čo ak nahnevá partnera..... prestane sa vedieť správať primerane k svojmu eku, radšej bude "bábätkom " - nastane u nej regresia. A to isté u detí - keď sú týrané, okrem agresivity v prípade ke´d stretnú slabšiu osobnosť ako oni alebo veľmi dobrú anaivnú, sa u nich prejaví v sociálnom správaní regres - správanie sa malého dieťatka - odkaz je: POMÓÓÓC, starajte sa o mňa

miadi
16. sep 2018

@emma0901 uvedom si ze toto nie je norma ze tvoja mama sa nechala bit a tvoj otec ju bil a tvoj partner ta bije neznamena ze takto zije vacsina ludi. V zivote ma ziadny partner neudrel a ja si nedavam servitku pred usta ked mi nieco vadi. Takze keby som bola s dakym chorym debilom tak by som si" zasluzila" riadnu nakladacku. Uvedom si ze si sama strojcom svojho stastia aj nestastia.
Zisti si ake organizacie mas v okoli zavolaj im pozistuj ake realne kroky ti mozu pomoct odist od neho.(verim ze ta snim drzi len nudza a financie ze nemas kam ist) Urcite si nemyslim zeby ex priatel ci kamoska mali riesit tvoje existencne problemy. Zivot v zahranici je dost tazky nie to este aby sa niekto cudzi staral o mamicku s babatkom. Pokial to nie su odbornici a organizacie co su na to urcene a maju na to financie. https://www.babycentre.co.uk/a562850/your-right... mozes poziadat o income support v job centre.. The maximum amount of Housing Benefit payable is: 100% of your eligible rent (after any ineligible service charges) If you are not working, your maximum housing benefit will be restricted so that the most you can receive in all benefits paid will be £500 per week for a couple or family or £350 for a single person. Nepotrebujes ho prezijes aj bez neho a nebude ta nikto otlkat. Vaz si svoj zivot a svojho dietata. Lebo on moze jednym zlym uderom pripravit jedneho z vas o zivot. Chapes to? Kym nepracujes mozes mat statom preplatenu 100% prenajmu.A potom ked zarobis malo tak stale dostanes urcite benefity. Co je podla mna lepsie ako vracat sa k rodicom kde ti otec bije mamu. Musis povedat dost nasiliu a uz nikdy ho nepustit do svojho zivota.Ak ta este raz udrie hnet volat policiu a nahlasit ho. Proste stat ma na to zakony ktore ta chrania. Nezijes v nejakej krajine tretieho sveta kde je zena menej ako muz kde je handra a nema ziadne prava. Mas pravo na stastny a bezpecny zivot. Na Sk to maju single mami ovela ovela tazsie. Ale vzdy lepsie ako zit s kretenom co by ich mlatil. Proste si ver ze si zariadis krasny zivot. Vsetko je to len na tebe. A vobec to nie je take tazke ako sa ti teraz zda.

juliet86
17. sep 2018

pomocobetiam.sk bez prec!!!!!!!

kakawah
17. sep 2018

Necitala som vsetko . ked si v uk chod na town hall a vseyko im povedz ked nevies dobre po angl.pytaj si tlmocnika. Mozu ti ponuknut nahr.ubytko v krizovom centre. Ked ta este raz napadne volaj policiu daju mu Zakaz priblizenia chod aj na A&E. Konaj tu v uk ti pomozu nenechaj saotlkat. Ries vsetko cez ten town hall

monesik
17. sep 2018

Okamzite to ukonci..bez debaty

slniecko_12
21. sep 2018

@emma0901 To je ten problem..zeny si hladaju takychto psychopato a este si s nim urobia dieta..

sarah2437
23. sep 2018

Autorka ani nenapisala, co sa jej podarilo poriesit....Zvlastne.

miadi
24. sep 2018

@sarah2437 neriesi nevie sa od neho odputat. Zlomil jej nohu a potom snim počala dieta teraz jej vykrutil ruku tak asi planuju druhe..