Hádky s priateľom

risoriskoveronka
15. máj 2020

Dobry deň. Potrebujem sa trošku vyžadovať keďže nemám sa s kým porozprávať. S priateľom sme spolu už skoro 7 rokov máme spolu 2 ročného syna a druhý je na ceste. Bývame v rodinnom dome u jeho rodičov v podkroví zvlášť. Máme všetko zvlášť riešené. Keď som tu prišla sním bývať ešte synčeka sme nemali bolo medzi nami všetko v poriadku aj vtzahy medzi svokrou a svavrinou. Velmi rada som mala svokru velmi sme si rozumeli dokázali sme sa porozprávať o všetkom. ..aj ked sme sa pohadali s priatelom ona sa ma vdy zastala.. Aj s malym mi pomahala ako mohla.. Ale raz jedneho dna ma obvininila z niecoho co som neurobila nikto mi neveri nikto sa somnov nerozpráva nemam to ako dokazat ze som ten čin nespravila velmi ma to trapi ani priatel mi neveri vzdy vola na prvom mieste jeho mama ako ja.. Aj nas vztah sa pokazil vzdy sa hadame koli blbostam uz to nezvladam stale som sama ked je nejaka oslava aj teraz na viaanoce on isiel dole ku nim aj z malym oslavovali tancovali spievali a ja som bola sama plakala som velmi ma to bolelo a nikoho to nezaujimalo hlavne priatela.. Videl ze som plakala a nic mi nepovedal neobjal ma nemozem sa ani jemu z nicim zdôveriť lebo hneď sa uráža potom sa hadame niekedy mi aj povie ako vyzeraram ze som cudacka s podobne.. Mna to velmi boli.. Trva to uz vsetko viac ako pol roka.. Neviem ako tu budem zit stale sama nemam tu ani rodinu oni byvaju inde..priatel miz malym pomaha ako vie aj ked varim je prinom.. Lenze mna to vsetko tak trapi ze som sama aue mi nikto neveri ja som taky typ cloveka ked sa somnou nikto nebavy tak ja dupľom. Nemam rada falosne vzťahy ale na druhej strane ma to velmi trapi ze ma takto obvinili zniecoho co som nespravila niekedy si aj poplacem sama.. Nemam sa skym porozprávať. Jemu vzdy bude prednejsia jeho rodina ako my.. Uz som rozmyslala ze sa odstahujem zoberiem maleho ale on mi to nikdy nedovolii aby som zobrala syna a odisla koli synovy nie koli mne.. Ja uz neviem ci je medzi nami nejaka láska. Je to vsetko namna vela neviem ako tu mam dalej zit z vedomim vsetkych ze som ten cin spravila... Nikto mi neveri priatel sa ma nesnazi pochopiť proste nič......neviem ako tu budem stale zit snimi pod jednou strechou .. Priatel sa nikdy neodstahuje

Avov
Alo

nina255
15. máj 2020

@risoriskoveronka mna by zaujumalo co take strasne si spravila ked nastala kvoli tomu takato situacia

daganov
15. máj 2020

@risoriskoveronka prepáč, ale nie som v stave pochopiť to, že si s manželom nerozumieš, nezastane sa ťa, ale čakáš s ním druhé dieťa. Plač ti nepomôže, asi len rozhovor, rozhovor a ešte raz rozhovor. Tiež nechápem, čo bolo také hrozné, že ťa z toho obviňujú a ty nemôžeš dokázať opak. Keďže nie si trestne stíhaná, tak to asi až také hrozné nebude. Spýtaj sa manžela, ako chce ďalej vo vašim manželstve pokračovať a či mu súčasný stav vyhovuje, lebo tebe nie.

janinah
15. máj 2020

A čo ti bránilo,aby si šla dolu k nim sa zabaviť? čakala si písomnú pozvánku či ako? Prepáč,mne ty prídeš ako divná,oni si žijú a ty si kdesi schovaná v kúte,ale nik toto za teba nevyrieši,ak si nevinná v danej veci,tak predsa normálne idem medzi nich a bavím sa,nemáš sa prečo báť ani hanbiť.Ty si sa stiahla a tým nepriamo potvrdzuješ svoju vinu.Kúp si knihy o asertivite a čítaj ich dookoloa,potrebuješ to. A ešt ejedna poznámka-ak čítam,že ktosi má dieťa a s "priateľom" tak si o tom myslím svoje,kde nemá chlap toľko chochmesu si matku svojho dieťaťa zobrať za manželku,tak to celé bude dáke divné.

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@nina255 svokre zmizol prsten a obvinili samozrejme mna.. Nikto mi neveri ze som ten prsten nevzala nemam to ako dokazat.. Ja vazne uz neviem ako dalej ...

janinah
15. máj 2020

@risoriskoveronka ani oni nedokážu,že prsten je u teba...hore hlavu,ty nemáš nijaké sebavedomie ani asertívne správanie,na tom popracuj.

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@janinah ako som tam mohla ist ked mi narovinu povedali ze ma tam nechcu aby som k nim nechodila.. Vies ja niesom s tych ktore sa pchaju tam kde ich nechcú niesom taka žena..

retatka
15. máj 2020

@risoriskoveronka A naco teda ste di urobili druhe decko ?!Toto nechápem ako niektoré ženy lepia deckami nefunkčné vzťahy 🤦‍♀️

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@retatka otehotnela som potom ako sa to vsetko stalo a nas vztah bol dobry my sme sa vzdy lubili a vzdy sme si chceli spolu zalozit rodinu.. Nikdy sme sa nedokazali rozísť

janinah
15. máj 2020

tak ak kdesi nechcu ženu,tak by ta nemal ísť ani muž,nejako si ty tam celkom na okraji,toto b ysa u dvoch ľúbiacich sa diať nemalo,tak kde je chyba? tretíkrát píšem o tej asertivite,nevieš si "vydupať" svoje,ani u muža ani u jeho rodiny

sasa1310
15. máj 2020

@risoriskoveronka to nebude prsteňom. Chlap kvôli prsteňu predsa nezahodí svoju lásku. Neprestane ľúbiť. Tam boli určite signály už predtým. Ja napríklad, by som v živote druhé dieťa neporodila "priateľovi". Si pre neho priateľka, matka detí. Žiadna rodina a tak ťa aj berú. Ako votrelca bohužiaľ. Určite treba odísť k rodičom, nech si uvedomí o čo prišiel. Už bude len na ňom, či bude o vás bojovať, alebo s rodičmi zbrojiť proti tebe. A ty budeš vedieť na čom si.

daganov
15. máj 2020

@risoriskoveronka tiež by som asi odišla k rodičom, ak sa ti dá, nežila by som v prostredí, kde sa ku mne takto správajú

irusa
15. máj 2020

@risoriskoveronka prepáč tvoja svokra je úplne asi mimo..z toho ťa obviniť ????? Choré.....

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@irusa ano nikto sa somnou nerozprava.. Priatel mi vcera povedal ze sa na nu ani nepozriem ani na jeho sestru on chce aby som sa im pchala.. Ale ja taka niesom ked sa somnou niekto nebavi ja duplom niesom stych ktore sa pchaju tam kde ich nechcu a ona mi povedala jeho mama aby som tam dole nechodila.. Takze len prejdem ked idem von a nic viac ani sa tam nepozriem.. Ano obvinila ma s takého činu ktory som neurobila.. Ale je mi zo uz jedno nech neveria ja viem svoje a mam ciste svedomie.. Niekedy si hovorim sama sebe nech sa somnou nerozpravaju mozno bude tak lepsie ako je teraz budem tu pre svoje dve deti.. Ale niekedy som taka smutna a tak maa to velmi svetko mrzi tak ma to rani vsetko ze si aj poplacem.

irusa
15. máj 2020

@risoriskoveronka ako choré..kto vie kde ho odzrala...toto je vážne obvinenie..alebo len zamienka ako tá očierniť a niečo proti tebe maju

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@daganov ano mas pravdu.. Ale milujem svojho priatela a viem ze aj ked sa niekeddy pohadame a povieme si skarede vety aj tak sa lubime aa myslim si ze sa nedokazeme len tak rozist kvôli jeho matke.. Ale ano mrzi ma to ze ani on mi neveri a nerozprava sa somnou otom.. Uz mam rozne myslienky.. Niekedy si poviem ved predsa jeho mama nieje dolezita nech si hovoria robia co chcu dolezita je moja rodina syn druhy syn ktory je na ceste a priatel...pisali tu ze niezme zosobaseny este chcem dodat urcite to raz bude len teraz na to nieje cas..

sasa1310
15. máj 2020

@risoriskoveronka keby mu na tebe záležalo a miloval by ťa tak, ako by ťa milovať mal, tak si ťa zastane. Nedopustí, aby si bola nešťastná, aby si plakala a bil by sa za teba do pŕs aj pred mamičkou. Toto nie je milujúci chlap. V tomto tvojom prípade, by ma najviac sklamal práve on. Obvinenie svokry, by som dala za hlavu. Ale to, že on pri tebe nestojí a neverí ti, tak to nie je správne. V tom momente by som sa zbalila a odišla aj s deťmi k rodičom.

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@irusa vies... Jeho mama ma od zaciatku po boku svojho syna nechcela.. Hovorila mu aby sa somnou rozisiel ale nepocuvol ju my sa nedokazeme rozist bolo to aj predtym aj teraz.. Velmi vela som si toho vytrpela od zaciatku koli nej co sme nemohli byt spolu.. Aj som sa snim x krat rozisla a zase aj tak nas osud spojil... Lrn ma to teraz tak vsetko boli... Neviem preco sa mi vzdy nieje deje v zivote.. Ale hovorim si ona nieje dolezita.. Dolezite budu moje deti pre ktore budem zit a pre kore sa budem usmievať

irusa
15. máj 2020

@risoriskoveronka no ber to ako zámer z jej strany..rozbiť vám vzťah

stanulienkat
15. máj 2020

@risoriskoveronka nikdy ta tam nechceli a aj tak si tam niekolko rokov nasackovana. Cakas druhe dieta a aj tak nie ste zobrati. Nemate vlastne byvanie a aj tak si robite deti. Nechapem. Keby ma svokra obvinila,tak ma v zivote neuvidi.

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@sasa1310 ano.. Ked sa to vsetko stalo zastal sa ma.. Hadal sa snou.. A potom mi povedal ked sme boli sami ze nevie komu ma verit ale ze on sa nestará a od vtedy sa otom somnou ani nebavy len mna to vsetko boli ja viem ze by som ju mala mat v "riti,, ... Ale neviem niekedy som stoho velmi zufala... A odist som uz uvazovala ale myslim ze by sme nedokazali byt bez seba tak ako aj ja.. Aj on..

risoriskoveronka
autor
15. máj 2020

@stanulienkat nechce opustit dom ostava to vsetko jemu nema len jednu sestru ktora tu nezije takze mi sme tu sami.. Byvame v podrovi sami zo synom a mame vsetko zvlášť riešené.. A manzelstvo ano urcite do buducna.. Od zaciatku ma nechcela ano ale ja som nezahodila svoju lasku len koli tomu ze niekto nechce aby sme boli spolu velmi sme sa trapili ano to je pravda ale aj tak somnou bol a aj ja snim aj ked sme sa x krat rozisli aj tak smeboli zase spolu.. Nedokazali sme sa rozist.. A potom jeho mama sa somnou zacala bavit bol medzo nami dobry vztah ale teraz ma obvinila stoho ohavneho cinu ktory som nespravila a ja neviemani preco ale boli ma to vsetko a som stoho smutna.. Mam mäkké srdce a koli nicomu sa hned rozplacem

katkati
15. máj 2020

@risoriskoveronka Veď v úvodnom príspevku si písala, že ste si zo začiatku veľmi rozumeli, že sa ťa zastala, neskôr píšeš, že od začiatku to bolo zlé. Keby mňa niekto obvinil z krádeže a trval na tom a ja by som vedela, že som nič neukradla, tak by som podala trestné oznámenie za krivé obvinenie. Ale ty to nemôžeš urobiť, lebo s priateľom ste začali od konca. Najprv deti, ale sobáš a vlastné bývanie v nedohľadne. A na sobáš aký čas potrebuješ? Hodinu na úrade alebo v kostole? To je iba výhovorka asi z jeho strany?

daganov
15. máj 2020

@risoriskoveronka nehnevaj sa, nejako sa v tom zamotávaš. Spomínam si, že s tým prsteňom si to tu už v minulosti riešila. Nedokázali by ste bez seba žiť? Naozaj si to myslíš? A ako žijete spolu?

retatka
15. máj 2020

@risoriskoveronka Ešte si moc zamilovana,máš ružové okuliare ...chlap tá nelubi ,no nechceš si to priznať ináč by s matkou bojoval !Nedopustil by krivého slova na Teba.Ako dlho ste spolu ?

modrymotyl8
15. máj 2020

@risoriskoveronka Pozri skús ich ty zastrašiť povedz im že prsten nemáš a si ochotná zavolať políciu nech to riešia, neverím že by sa im to páčilo.Iba tak zo srandy to povedz, ako budú reagovať.

lenuliatko84
15. máj 2020

Jaj a naco si si snim dalsie dieta urobila,zeny zeny vy sa nikdy nepoucite

janinah
15. máj 2020

Tieto prípady sú tu ako cez kopirák....bývanie u svokry,s ktorou si nevesta nerozumie,muž ,ktorý sa nevie od matky odpútať,žena,ktorá si myslí a verí donekonečna,že raz bude dobre...no,nebude,kým budeš mať svokru pod nosom...hlavne,že druhé dieťa na ceste,lebo sa ľúbite....a mimochodom,komu patrí tá časť domu,kde bývate? aby si raz odtial nešla s holým zadkom....a s dvoma či viac deťmi za sukňou...

sisasen
15. máj 2020

@sasa1310 moja reč ! presne tak by som sa zachovala aj ja -

katarinka89
15. máj 2020

@risoriskoveronka a nenafingovala stratu prsteňa? Aby to mohla zvaliť na teba a vysachovat ťa z hry?

lussyl5
15. máj 2020

@risoriskoveronka Tak on nevie komu má veriť?🤦Toto nech mi povie chlap v tom momente by ma nevidel,a že teba u nich nechcú a on ťa nechá samú?Povedala si mu čo ti svokra povedala že k nim nemáš chodiť?A to sa podľa neho máš pchať na silu?Alebo ti neverí?Mala by si odísť s deťmi aspoň na čas aby sa uvedomil a urobil so svokrou poriadok.A že ti nedovolí?Tak zbalím sa a už ma niet a nech sa potrápi kus.