Hľadám niekoho z detského domova, kto mi pomôže nájsť súrodencov

monca0021
13. jún 2019

Ahojte hľadám niekoho kto je tiež z detského domova. Chcela by som zistiť aký je postup keď by som chcela zistiť niečo viac o súrodencoch? Ako postupovať aby mi nedali aj mena tých čo ma splodili? Treba tam ísť osobne alebo stačí telefonát? Aké ste mali pocity? Ďakujem ☺️

17juraj17
13. jún 2019

@monca0021 Po telefone uuurcite ziadne info nedostanes.

klarissa25
13. jún 2019

určite osobne, do telefonu ti nikto nič nepovie...

gianna
13. jún 2019

Pokial si bola umiestnena v detskom domove, muselo to byt na zaklade rozhodnutia sudu o nariadeni ustavnej starostlivosti, kde boli ucastnikmi konania aj tvoji rodicia. Ked si odchadzala z detskeho domova, dali ti aj nejaku dokumentaciu?

monca0021
autor
13. jún 2019

@gianna ja som odchádzala ako dvojročná takze vôbec neviem ale naši nemajú žiadne papiere odtiaľ myslíš že take niečo potrebujem?

gianna
13. jún 2019

@monca0021 no mohla by to byt cesta, ako sa dozvies o svojej biologickej rodine... Bola si adoptovana alebo v pestunstve?

monca0021
autor
13. jún 2019

@gianna adoptovana.. práveže sa potrebujem vyhnúť tomu že nechcem vedieť nič o rodičoch len o surodencoch. A ďalšia vec neviem ako to funguje ale nechcem ani aby niekto zistil že som pátrala

cawes
13. jún 2019

@monca0021 musis ist na matriku v mieste narodenia tam zistis, mena tvojich rodicov. Ale o surodencoch ti nepovedia nic to zistsis len cez rodicov biologiclych ci mas alebo nemas. Na matrike sa nikdo nedozvie ze po niekom patras. V knihe budu zapisany rodicia v case narodenia, potom mizes ist na urad kde byvali v case tvojho narodenia a tam v evidencii by ti mohli povedat dalsie info.

monca0021
autor
13. jún 2019

@cawes surodenci podľa toho čo viem boli v tom istom domove
@gianna

monca0021
autor
13. jún 2019

@cawes lenže ja som snimi nebývala dali ma hneď do decaku

eliska13
13. jún 2019

@monca0021 išla by som do domova a spýtala sa.Ak nechceš vedieť mená rodičov upozorní ich na to.

lija22
14. jún 2019

@monca0021 ahoj, poradit veru neviem, ale drzim ti palce! verim, ze dake info najdes a raz sa mozno aj stretnete. tiez by som potrebovala vediet tieto info k zivotu 🌷

tecko28
14. jún 2019

@monca0021 nemam skusenost, ale myslim, ze organizacie ako Navrat alebo Usmev by ti vedeli poradit a zrejme aj pomoct najst. Urcite ich skus kontaktovat,