Hlučné deti a problémy so susedmi

adriana1712
7. sep 2015

Asi pred mesiacom som sa s deťmi (2 a 7 rokov) nasťahovala do prenajatého bytu. Dcérka (2) je už nejaký čas strašne ukričaná. Nerozpráva nahlas, ale pre všetko strašne jačí, je hrozná nerváčka a rozhodí ju úplne všetko. Niekedy aj to, že ju oslovím 😠 Syn (7) je zas strašne umaznený, stále sa mazní ako malé dieťa a obaja mávajú stavy, že keď začnú "plakať", neprestanú niekedy aj pol hodinu, a to už som fakt na prášky. Problém je v tom, že mám tento byt prenajatý zatial na 1 rok, ale majitel povedal, že ak bud kvoli niečomu sťažnosti od susedou (skoro samí dochodcovia), zmluvu mi zruší a budem si musieť nájsť niečo iné. To je pre mňa ale nočná mora. Som sama, nemám ani rodičov, a na tento prenájom som si horko ťažko našetrila (na kauciu) a v žiadnom prípade sa nechcem sťahovať. Lenže susedke sa pred pár dňami vrátila z dovolenky dcéra, može mať tak 38 rokov. Je to strašná hysterka. Vadí jej aj to, že sa moje dieťa hlasnejšie zasmeje, alebo keď prebehne cez izbu a ona to nedajbože počuje 😠 A ako píšem, moje deti sú dosť ukričané a pani nás teda nemá moc v láske. Najviac ma zarazilo, keď som včera vychádzala z bytu, ona stála vo dveroch a opýtala sa ma " Ako dlho tu idete bývat ? " Nevedela som, ako mam zareagovať, ale mala som sto chutí jej povedať svoje. Čo sa týka tejto paní, počujem ju celé dni. Ona nerozpráva, ale doslova ziape. A keď neziape, šteká jej pes, niekedy aj o 23 hod večer. Je strašne hlučná, trieska dverami, atď, ale problém má len ona s hlučnosťou mojích detí. Bola by mi ukradnutá, ale bojím sa, že sa bude sťažovať majitelovi od ktorého mám byt. Som u vážne na prášky, celé dni nerobím nič iné len utišujem deti a som v neustálom strese, že začne dcérka kvoli niečomu zase vyvádzať. Čo by ste robili vy mojom mieste ? Prosím, poraďte, som už naozaj zúfalá ☹

eeffka
8. sep 2015

@adriana1712 si v blbej situacii lebo si v prenajme, ak by bol byt tvoj bolo by to nieco uplne ine... na tvojom mieste by som si obzerala prenajmy vo vasej lokalite aby si vedela ako na tom si ak ta znamy vykopne.
mas 2 moznosti bud je rad ze mu tam niekto plati a vtedy prekusne aj frflajucu susedu, alebo moze mat najomcov 10 a vtedy ta vyhodi kedykolvek si zmysli. Obzvlast sa mi nepaci to ze nemas ziaden papier v ruke a on ma peniaze...
vacsina najimatelov nechce deti a zvery, prave kvolu problémom so susedmi v podnajme. nasa suseda roky prenajimala a vzdy ked prisli novy nájomníci mi zaklopala a ze ak bude problem mam jej volat.
Vrieskajuce deti su problem...my sme hlucna rodinka, deti ziapu ja mam tiez pocuchane nervy 😀 , ale susedia nad a pod nami sa neozvali nikdy kedze dolny po sebe revu = normalna rec, cely su nejaki velki tak aj asi hlasivky take maju a k hornym chodieva stado slonov na vikendy ( vnucata), ale ono sa hovori ze deti vyrastu ale debil ostane...

adriana1712
autor
8. sep 2015

@bonaqa2013 raz uz u mna na kavicke bola aj s vnuckou a so psom. Deti sa hrali s jej psom a my sme pili kavu a kecali. Z toho co mi hovorila mi je jasne, ze sa svojej dcery boji. Je to byt jej dcery, kupil jej ho nejaky bohaty frajer a ta stara pani u nej byva s tym, ze sa musi starat o vnucku, inak by musela ist byvat do domu dochodcov. je mi jej naozaj moc luto..

gita17
8. sep 2015

@adriana1712 urcite ''neutisuj deti cele dni'' podnajom si mozes najst iny ale deckam komplex do zivota ostane, hadam nechces aby sa bali prejavit

evitka83
8. sep 2015

Kvoli jednej susede ta nevyhodi, ked ostatni sa nestazuju. Prisiel by o peniaze. Ale tu zmluvu si dories. A povedz jemu ako prva co sa u vas deje. Myslim, ze sa bojis zbytocne. Chapem susedov, pocuvat detsky krik nie je nic moc, ale hold o tom je zivot v panelaku. Deti sa vypnut nedaju 🙂 mozes sa ich len snazit korigovat a suseda si moze fukat praskovy cukor do..😉

cinkatko
8. sep 2015

@adriana1712 Uzila sis dost a obdivuji te, ze to s detmi zvladas sama 🙂 Napadlo me, ze jsou deti mozna i unudene, ber je treba i kazdy druhy den na pul hodky, hodku do parku pokud ho mas blizko a vyhovuje vam pocasi. Moje deti 2,5 a 15 mesicu kdyz jsou dva dny doma, tak jsou cele ujancane, neklidne... Proto seje snazim brat casto ven. Deti se uklidni a jsou zvladatelne 🙂

maria1989
8. sep 2015

@adriana1712 ste si kvit. ona je hlučná, vy tiež. tak aký problém.

miriam11
8. sep 2015

@adriana1712 skus si zacat hladat iny podnajom, kde su aj rodiny s detmi... co ine poradiť?

adel222
8. sep 2015

hladaj iny byt. ujko ti ho mozno prenajal ale neprihlasil sa na danovom a taketo problemy aj ked s pravdou na tvojej strane isto nepotrebuje.

robin30
15. sep 2015

@adriana1712 zavolaj na tu zensku socialkunna chvilu bude mat ine starosti nie je mozne aby male dieta vyrastalo s chorym clovekom

jhalena
15. sep 2015

@adriana1712 Majitel urcite davno vie co ma za susedov, mozno preto sa ani neponahla so zmluvou. Rovno sa ho spytaj ake vztahy s nou mali byvali podnajomnici, nestazuj sa , len mu porozpravaj historku s mixerom. Ver tomu, ze urcite nie si v baraku jedina, ktora ma s nou problem. Takuto susedku nezmenis, ked si ju ani priatel nevie ukocirovat.