Hrozí mi basa

gabriela89
1. sep 2015

Ahojte mam problem vazny hrozia mi exekucie som na rodicovskom staram sa o dieta trvalynpobyt mam u nasich ale byvam u priatela neviem co mi hrozy nasi ma strasia ze pojdem do basy ja nehovorim ze nechcem splatit ked sa zamestnam nech stahuju polovica dlhou som povinne splatila este to mi ostalo polovica neviem co mi hrozy dakujem za rady

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
2. sep 2015

ak by si aj bola odsudena tak do doby nez dieta dovrsi rok do vazenia ist nemozes...

ale za nesplacanie dlhov sa len tak do vazenia nechodi ... tam by musel byt spachany trestny cin.

tehula
2. sep 2015

Ked ti clovek napise, ze vazba ti nehrozi, tak si kludnejsia? Na splacanie treba mysliet od zaciatku, nielen pozicky pobrat.
Nikdy som nechapala, z coho ziju tie nebankovky, ale vidim, ze niektori ludia su ako nesvojpravni, poberu, dlhy narobia, neplatia a potom krutia, ako sa exekucii vyhnut.
Do vazby ta nevezmu, nez dieta bude mat dovrseny rok. A to je navod pre takych spekulantov, ze sup sup dalsie decko chytro spravit, aby sa to oddialovalo. Ani sa nenazdas a zijes na pridavkoch a prispevkoch od statu.
Hladaj si radsej nejaku brigade miesto snorenia po nete, co a ci hrozi, kontaktuj exekutora, iniciativa sa isto berie polahcujuco ako ked budes hrat mrtveho brouka.
A ked nevies s peniazmi safari, tak neber pozicky. By ma zaujimalo, naco si si uvery brala, ked nemas vlastne byvanie, nepracujes, a net platia svokrovci.

natalym
2. sep 2015

@gabriela89 Netáraj, za to by muselo ísť do basy pol Slovenska. Ak Ti nemajú čo zobrať, tak si v pohode. Rýchlo nájsť prácu najlepšie sa dohodnúť, že časť výplaty do ruky a vybavené.

freefamme
2. sep 2015

@tehula Nevieme, ake trapenie ludi zenie k zlym rozhodnutiam. Moze sa jednat o mladeho cloveka z detskeho domova (nemate predstavu, ake tazke to musi byt - nemat na svete nikoho), cloveka chronicky choreho, invalidneho, "mensinoveho", tyraneho, zo smutneho rodinneho zazemia. Nevieme o pozadi pisatelky nic a je nepekne ju sudit. Ona si nepytala hodnotenie svojho zivota, ale velmi konkretnu radu.

tehula
2. sep 2015

@freefamme toto nepopieram, ale faktom je, ze ludia, co beru od nebankoviek su financne negramotni. Im RPMS nehovori nic, im staci, ze peniaze mate na ruku a hned. Super, dajte, kde mam podpisat?
Su aj ine moznosti a najma neberem pozicky, ked vopred viem, ze nemam ako splatit. Ona pise, ze svokrovci platia net, preco neskusi od nich si poziciat bezurocne? Alebo partner jej nech sa podiela. Nie kazdy ma na ruziach ustlane a nie je bohatych rodicov syn./ To je Pravda, ale nekupujem, na co nemam je pravidlo jedna, pravidlom dva by malo byt prevzatie zodpovednosti a nie hladat vyhybky.

denae
2. sep 2015

@tehula ach, jaj...prajem ti, aby si sa v živote nikdy nemusela ocitnúť v situácii, kedy by si nemala inú možnosť, ako s zobrať pôžičku/y. Niekedy život pripraví také situácie, že naozaj inej možnosti nemáš. Zoberieš najskôr jednu malú, minieš ju na potrebné veci a ostane ti dlh. Preto si zoberieš druhú, aby si ten dlh mohla splácať. Ale dlhy sú už väčšie a peniaze z druhej pôžičky si zasa použila na potrebné veci, tak na splácanie tej prvej neostalo a už máš dve. Tak si zoberieš tretiu, vyššiu, zasa aby si mala z čoho splácať. Nakoniec zistíš, že tvoj príjem už na splácanie takmer nestačí, lebo takmer všetko odíde na splátky. Je to jeden začarovaný kruh a stále sa len krútiš dokola a nevieš ako z neho von. Viem o čom hovorím, zažila som to. Exekučný príkaz som dostala raz, ale okamžite som sa dohodla s exekútorom na splátkach.
@gabriela89 všetko závisí od komunikácie. Treba s exekútorom komunikovať, musíš prejaviť snahu záležitosť riešiť. Ak dôjde medzi tebou a exekútorom k dohode o splátkach, jednoznačne musíš tú dohodu plniť.

tehula
2. sep 2015

@denae pises, TVOJ PRIJEM ti nestaci na splacanie. Preco o pozicku neziadala v banke, kde sice nevycajulu na ruku hned teraz a zaraz ani mozno nie v takej vyske ako kesovky, ale urok je o poznanie nizsi a da sa riesit odklad splatok
CO CAKA clovek, ze sa bude diat, ked jednu nesplati a bere uz druhu, lebo ved.?
Prepac, ale toto by som cakala s IQ 8rocneho dietata, nie dospelej zeny. Je vela ludi v nudzi aj bez domova a preplietaju sa zivotom. Tak ale nerobim ako prve dzeci, az ked mam pracu, zodpovedneho partnera stabilny prijem a co do huby, tak zakladam rodinu.

valy
2. sep 2015

podla mna by na Slovensku mali urychlene regulovat poskytovanie poziciek a este ovela surnejsie aj exekucie. Niektore pripady, ako Vam exekutor zablokuje ucet alebo majetok kvoli nejakej smiesnej nesplatenej pokute, o ktorej ani nemusite vediet, lebo Vam list neprisiel alebo nejaky nedoplatok, ktory nakoniec zistite, ze ste zaplatili, ale ucet uz mate zablokovany, su uplne priserne a pomaly neuveritelne, ze sa to v nejakom pravnom state deje. Nejake iluzie o pochopeni exekutora pre momentalnu situaciu by som si nerobila.
Okrem toho v TV idu reklamy, ako mila kamaratka z pozickovej firmy pride a pomoze Vam, ked potrebujete mikrovlnku alebo pracku a potom si spolu date kavu a ludia maju pocit, ze je to super, vyriesili sme problem, a pritom si problem prave vyrobili a o par tyzdnov Vas mila kamaratka vystahuje z bytu, lebo manzelka otehotnela a v praci Vam nedali slubene odmeny a nemate zrazu z coho splacat.
Na zakladnych skolach by asi mali zacat povinne ucit, ako to je s urokmi a inymi nakladmi na pozicku a stat by mal zaplatit velke bilboardy, kde by sa pisalo, ze ked si zoberies pozicku, tak budes musiet zaplatit ovela viac. Takisto ze nie je vyhodne brat si pozicku, kde splacas len uroky a nie istinu, lebo sice platis malo, ale nesplacas realne nic a pod.

denae
2. sep 2015

@tehula vieš, niekedy je aj dospelý človek nútený vykonať niečo, čo by za iných, normálnych okolností nikdy neurobil a čo by niekto čakal skôr od niekoho s IQ 8 ročného dieťaťa, ako píšeš. No to ty evidentne nedokážeš nikdy pochopiť, pretože si to nezažila. Ja mám už dávno, chvalabohu, veci vysporiadané, ale nezabudla som na tie časy a zakladateľku viem pochopiť. Ja som si tie pôžičky brala s plným vedomím zdieračských úrokov, ale svoje záväzky som si poctivo plnila, aj napriek ťažkostiam. Nakoniec som to celé vyriešila hypotekárnym úverom z banky, ktorým som vyplatila všetkých a ešte mi aj dosť ostalo. Tá jedna splátka pre mňa teraz predstavuje oproti tomu, čo bolo, len prd do vesmíru. Exekúcia bola na dlh z tej blbej kupónky, nie z pôžičiek. Ale nižší úrok v banke??? 😀 😀 😀 Mne je to už smiešne, keď nejaká banka ponúka svoje produkty a lákajú na "nízke" splátky a "nízke" úroky. Na prvý pohľad to naozaj tak vyzerá, že je to výhodné, ale v konečnom dôsledku a v reáli je to aj tak zderstvo. Pri 400 000 tis. úvere, ktorý som si brala pred 10 rokmi (ešte v korunách) ja banke (SLSP)zaplatím za celú dobu splácania 680 000 tis. (korún). Ale vždy je to lepšie, ako nebankovka.

denae
2. sep 2015

@valy presne tak, kým som sa dostala k splácaniu sumy zo samotnej pôžičky, prešlo vyše 5 rokov. Dovtedy to boli len úroky a iné podružné poplatky a zo samotnej sumy pôžičky neodbúdal ani halier (cent) 😀

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz