Hrubé správanie manžela k deťom

zuziqua1
10. okt 2017

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit, ci to aj vy tak vnimate ako ja, alebo som precitlivela. Mame dve deti (3,5 a 2 roky). Manzel byva casto nervozny, je to taka povaha, cholerik. Ked starsi syn nieco vyvedie, tak mu niekedy vynada do debilov. A syn to potom aj opakuje. Mne sa to nepaci, podla mna sa to takemuto dietatu nema hovorit, ani vseobecne. Ked to manzelovi vytknem, pohadame sa, lebo on tvrdi, ze to bud "nepovedal" alebo ze to nic nie je. Okrem toho, ked je uz dost nahnevany, obcas mu da facku alebo zaucho. To sa mi tiez nepaci. On tresty tiez moc neuznava, ale tvrdi, ze v istych pripadoch je to potrebne. Syn mal manzela kedysi velmi rad, vyhladaval ho, no v poslednom case deti visia viac-menej len na mne. Podla mna za to moze toto jeho spravanie. Ako partneri tiez nemame ukazkove manzelstvo. No tieto veci mi na nom velmi vadia. Mate s tym nejake skusenosti? Dakujem za nazory.

janinamojka
11. okt 2017

@lucinocka veru tak..A keby ste ho poznali,nikto by to nepovedal..dolezity pan..Najhorsie bolo ze sa natahujeme o syna a ked som na tieto jeho skraty upozornila psychologicku ktora robila znalecky posudok pre sud,tak sa zatvarila akoby to ani nepocula...Na to nikdy nezabudnem co dokazal urobit.

nyusika
11. okt 2017

@zuziqua1

mne kebyze niekto takto nakrici na dieta a este mu aj facku struhne, nepytala by som sana koniku, ci je to normalne...to by len ten hrdina videl, coho je schopna
samicka, ked niekto ublizuje jej mladatku.
ked ma tvoj drbo nejake problemy, nech si ide zabehat, zaboxovat...alebo rovno sadnut k psychologovi.
pretoze ventilovat si svoju frustraciu na malom dietati je ubohost.

a ty este napises, ze inak mate super vztah, maaajn got
s takymto uboziakom ??

gayano
11. okt 2017

Normalne som sa nasrala pri citani a mam chut tomu tvojmu pekne nieco od srdca...To co je za chudaka uboheho vyfrustrovaneho zakomplexovaneho hajzla ten tvoj chlap? Fackat svoje decka, nadavat im v tom najcitlivejsom veku ked sa formuje ich sebahodnota a vobec uplne vsetko ? Prve roky su u najdolezitejsie zo vsetkeho a tvojou psou povinnostou je svojim detom vytvorit bezpecne a laskave prostredie, nie toto. Prepac, naozaj som velmi nahnevana, dotyka sa ma to, presla som si niecim podobnym - ako dieta ,neskor pubertak. Moja mama nas nebola schopna ochranit ( strach z otca + nadej ze sa to zmeni) boli to nadavky ( od krav po p..) ponizovanie bitky...uplne jenoduche a prasproste psychicke aj fyzicke tyranie. Vela rokov som stravila v psychoterapii a vselikde inde, kym som sa dala ako tak dokopy. Ale hnev na matku, ze nas neochranila je tam stale, s otcom mam styky prerusene. Ja vlastne ani neviem, co by som ti poradila...cholerik, ktory nevnima, ze ma neadekvatne reakcie a pokracuje...asi padaj od neho prec. Vela stastia.

kkl82
11. okt 2017

facku takemu malemu dietatu da len naozajstny chudak. to nikdy nebude lepsie. o nadavani ani nehovorim. utekaj co najdalej...

mihula
11. okt 2017

moj to spravil raz,ked som nebola doma.Dieta malo 5prstov otlacených týzden.Dostal strach a viac to neurobil.Povedala som mu,"este raz sa to bude opakovat a idem ho ukazat k doktorke,nech to riesi ona s policajtmi"nikdy viac sa ho nedotkol

nelinka2009
11. okt 2017

@zuziqua1 no tak ja zas ine... Vies ono ocovidne mate kazdy iny naxor na vyvhovu deti... Rodicia by mali tahat za jeden povraz... Z jednej strany treba tie deti fakt podchytit od malinkata, ale z druhej, toto je fakt krutost... Povedz muzovi, ze skor trosku capnut po ritule a nech nenadava, lebo sa bude v skolje hanbot ako pes..

tiper24
11. okt 2017

to nie je otec ale ...

mimi1237
11. okt 2017

Vies podla mna su ludia ktory si vedia aj v tomto pripade voci vlastnemu dietatu vybudovat zdravy respekt ,ti co to nevedia nato idu asi tak ako tvoj manzel,problem je v tom ze dieta bude mat z neho akurat tak strach a vlastne ...dat facku trojrocnemu dietatu je sila,ja som.od rodicou v zivote nedostala,ako ok pamatam ked ma mama zahanala varechov a pod.,raz som od nej dostala riadne metlov ale to som uz mala 15 rokov,bala sa o mna tak stratila nervy, a otec na mna v zivote ruku nepolozil.
Tvojmu vysvetli ze fackovat deti sa nemaju a este nieco ked je schopny dat facku takemu malemu nevinnemu dietatu ak podrastie co bude robit ?kopat donho ??! Snad nie toto

janinamojka
11. okt 2017

@nelinka2009 ved ja som dcere obcas tiez jednu vychovnu dala..a synovi ani.nebolo treba,on.je take dobratko od narodenia.Ale som toho nazoru..matkina ruka je vzdy ina aj pri bitke ako chlapska..tam je cit ktore mame maminy v sebe a ten nedovoli aby ta jedna vychovna bola silou a chlap by si na to mal davat pozor lebo jemu ruka moze velmi lahko vyskocit..ale rokmi sa uci kazdy a aj ja a napriklad uz viem ze ani vychovna po zadku na moje dieta neplatila,ale len vysvetlovat vysvetlovat a vysvetlovat...a tak len vysvetlujem a dohovaram a stale dokola a, uz ked ma dopalia navela tak zkriknem!!!...ale to vyplestia oci a robia co treba lebo vedia ze mama nezvykne hulakat a ze uz je zle nedobre😉..Najlepsie na tom bolo ze ked aj moj byvaly deti zbil ,nikdy nemali taky respekt ako predo mnou..to nebol respekt ale strach a mna brali ako taku prirodzenu autoritu..

tiper24
11. okt 2017

@zuziqua1 kludne sa moze stat ze facka padne aj tebe ak este nepadla

deti95060810
11. okt 2017

@tiper24 najťažšie je dať prvú....potom to už ide....😒

tiper24
11. okt 2017

@deti95060810 tak to je hnus ked muz udrie zenu

nelinka2009
11. okt 2017

@tiper24 on tlcie,aj matku???

tiper24
11. okt 2017

@nelinka2009 to neviem

nelinka2009
11. okt 2017

@janinamojka ja,dcere tiez ked bola mensia, ale naucila sa a uz teraz nieje treba ani kricat ani fackivat... Uplne prirodzene respekruje a vie... Ked nevie upozornim vysvetlim a je to... Ale moj muz to ma ine... Ten ju branil este aj prefo mnou... A je to vidno... Teraz,s tatom zamate ajajaj.. A stary pride, ze ved ty si matka tak pomiz... Hovorim, respekt a ucta sa buduhe a nemize ti ju vybudovat nikto len ty sam...

nelinka2009
11. okt 2017

@tiper24 az som sa lakla...

janinamojka
11. okt 2017

@nelinka2009 presne ako pises.Ten moj mi aj sam zvykol povedat ,,tak si im povedz ty,ked si mudra,,a ja som rozkazala raz a deti urobili bez slova 🙂'.a popri tom mame zas taky otvoreny vztah,zdoveria sa mi s hocicim aj syn s uplne intimnymi vecami ze iba oci vyplestim na neho 🙂..Deti netreba mlatit,s detmi si treba vybudovat vztah.

jaden
11. okt 2017

Prosím Ťa, NIKDY už viac nedovoľ biť Vaše dieťa. Kto ho má chrániť, ak nie rodičia?

jorgie
11. okt 2017

ja mam tiez doma 3 a pol rocneho sibala ktory sa vie zahravat s mojim narvami, ale v zivote by som mu facku nedala. Ked uz ozaj neviem ako na neho, tak dostane po zadku (aj to len tak preventivne) ale udriet dieta, a este vlastne, po tvari alebo hlave to by som nikdly nedovolila! A ako tu uz pisali viacere mamicky predo mnou - ak by niekto dal facku mojmu synovi, v okamihu by dostal jednu odo mna!

warholette
13. okt 2017

A autorka sa uz neozvala? Skoda. Dufam, ze to riesi doma.