Ide vám občas váš chlap riadne na nervy?

majkabr
4. mar 2015

Som na materskej a môj chlap mi ide občas riadne na nervy? a neviem čo s tm v tej chvíli??

janickacrazy
22. dec 2016

@timea7 No už som sa zľakla, že som tu asi jediná, komu jej partner nejde na nervy. My sme spolu 8 rokov a stále sa ľúbime ako kone. Už sa mi párkrát stalo, že som videla ten prekvapený výraz niektorej mojej kamošky alebo známej, ked ma počula, ako si hrkútame v telefone. 😂

marca12
22. dec 2016

@majkabr Obcas?Pravidelne 😀

@janickacrazy obdivujem,ze sa takyto dvaja ludia stretnu

janush
22. dec 2016

keď som bola na materskej s dcerou pred 5tymi rokmi, tak mi isiel moj muz na nervy tak, ze som az myslela, ze od neho odidem. Teraz som na MD so synom, tiez mi ide na nervy, ale viem ze to prejde tak ako pri dcere a bude lepsie 🙂

erika272
22. dec 2016

nie obcas ale velmi casto :D ravidelne minimalne 3 krat za den :D Chodi na nocne kazdy vecer mu hovorim aby si bral kluce od dveri on nie necha ich na stole o pol 5tej rno mi bucha na okno aby som mu otvorila ide ma z toho porazit :D Otvorim mu hovorim ze idem spat dalej a on a naco ides spat nemas co ine robit ? :D ako je pol piatej rano.Poslem ho do teplych krajin ide spat aj on vstava ako kedy niekedy o 2hej niekedy skor neskor... Prve co je nie dobre rano laska ale SOM HLADNY chod mi spravit jest kavu ......ja jak poslusne hovienko idem spravit co chce medzi tym este robim milion veci okolo maleho pravdaze poriadok neni kedze maly je vsade nedokaze sedet nad jednou hrackou medzi tym varim aj to ne kazdy den lebo proste nejde to pri malom.......On sa nazere vyslope kavu ide sa osprchovat ide do fitka huraaaaaaaaaaaa 3 hodiny kludu dojde domou to iste som hladny .......... spravim jest zje to a za pol hodinu laska ja som hladny nemozes mi spravit nieco jest ? :D ide ma porazit od nervou.. .Mam alergiu na slovo hlad ......... okrem toho jeho cely den spociva v tom ze sa zobudi naje ide do fitka... Dojde domou lahne k telke s malym a tak je az do 9 kym nejde do roboty.........

timea7
22. dec 2016

@erika272 prečo sa sťažuješ, veď si to robíš sama. Si hladný? Aj ja, čo si navaril? Nič? Ani ja. Chceš očistiť zemiaky, alebo osprchuješ a nakŕmiš dieťa? On má denne priestor na fitko, kde máš denne priestor na svoje aktivity ty? Dieťa a domácnosť nie sú tvoje, ale vaše. No ako si si nadstavila, tak máš.

alicka850
22. dec 2016

Mne nie. Som s nim rada.

alicka850
22. dec 2016

@erika272 ako v dobrom to hovorim, ale nebud sprosta. Ja som za svojich mladych a hlupych cias vstavala s mojim ex o pol 5 aby som mu spravila ranajky do prace ( netreba to komentovat baby, ja viem....). Okrem toho kavicka, kazdy den navarena vecera, aspon dvakrat do tyzdna kolacik. Okrem toho som este mala 15 mes dieta a chodila do roboty. Na sude pri rozvode tvrdil, ze som sa nikdy nestarala a nenavarila ☺ Taku nehrali, aby som este raz bola taka sprosta 😆

alicka850
22. dec 2016

@janickacrazy aj u nas je to tak, nie si jedina ☺

2231987
23. dec 2016

Tak aj ja sa pridám moj mi ide už poriadne na nervy...Už fakt neviem ako ho mam odnaučit aby nechodil von s kamaratmi. Nehovorim,že chodi často ale len sem tam...Je strašne vybušný, a ked mi povie že ide von s kamaratmi troska tak ma už ide roztrhař od jedu. Ked sme spolu chodili tak mi hovoril, že kamarati ho už nebavia. Ze chce rodinu. ,mame krasneho synceka, no ked sa narodil a dosli sme s porodnice mi oznamil, ze on bude spat vo vedlajsej izbe aby sa vyspal do roboty. Viecej mi uz nebolo treba. Od vtedy sa aj moj vztah k nemu volako zmenil. S malým sa hráva ked sa večer idem sprchovat, a to mi hovorí, že sním je, hra sa sným. Mamičky chodí aj váš manžel - partner takto vonka? A ako to riešite vy? Ja už fakt mam toho dost.

katinka71
23. dec 2016

@2231987 moj nejde vobec vonku ani keby som ho hnala ,on chce byt iba s nami doma ,a ide iba so mnou vonku,to ho drzi uz 6 rokov,ja ho aj posielam aby isiel s roboty aspon na vianocne posedenie s kolegami a nic

andreasiskova3
23. dec 2016

Nejde mi na nervy a ani nikdy nešiel.

pocahontas88
23. dec 2016

tak občas ma vie naštartovať, on zbytočne lipne na hlúpostiach 😀 ale nenazvala by som to tým, že mi lezie na nervy, ale sme spolu krátko, len 3 roky sa poznáme, možno je to aj tým

timea7
24. dec 2016

@2231987 čo to znamená občas? Je rozdiel či chodí von s kamarátmi tri krát týždenne, alebo raz za mesiac. Že ti rozprával, keď ste spolu chodili, že ho už kamaráti nebavia je síce pekné, ale aj sa podľa toho správal, alebo to iba rozprával? Lebo ak to len rozprával a bol s nimi päť krát do týždňa, čakať zmenu, keď sa narodí dieťa, je myslím zbytočné. Máš aj ty toľko priestoru na to, aby si sa venovala svojim koníčkom, kamarátkam, ako on? Ak chodí von napr. tri krát do týždňa, skús to zo dva týždne robiť aj ty, ako sa mu to bude pozdávať. Ale nazabúdaj, že aj človek v manželstve potrebuje byť občas bez partnera so svojimi kamarátmi, že je choré prerušiť priateľstvá len preto, že sa človek ožení, vydá. No nesmie to byť na úkor rodiny. Frekvencia je vecou dohody vás dvoch. A že išiel spať po narodení dieťaťa do inej izby, to by som nepovažovala až za takú katastrofu. On musí podať v práci výkon, ty sa na MD tiež nenudíš, ale ak si v noci päť krát hore, môžeš si pospať cez deň s dieťaťom, on nie, takže z toho by som až takú drámu nerobila. Najmä, ak do tej druhej izby pošle cez víkend teba, ak nie, mala si to zaviezť ty. Pomáha ti? Podieľa sa na chode domácnosti? Áno, chodí aj môj partner sám bezo mňa s kamarátmi. Niekedy je to aj dva krát týždenne, nechodí síce do krčmy, ale stretáva sa s nimi na tréningu a na skúške, lebo sa venuje hudbe. Ja sa tiež stretávam s mojimi kamarátkami bez neho, alebo si idem zaplávať, nevidím v tom nič zlé, naopak, ale nesmie to byť na úkor rodiny. Aby vysedával tri krát týždenne v krčme celý večer, to by som nezniesla.

alicka850
24. dec 2016

@2231987 nechapem Ta, ze vztah k tvojmu muzovi sa zmenil, lebo isiel do druhej izby? Ved to je normalne, ze clovek sa potrebuje vyspat ked ma na druhy den podat mentalny vykon. Pre mna je to samozrejme, ze necham muza vyspat. On na oplatku cez vikend vezme maleho (vstava o 5-6) a necha ma rano pospat dokedy potrebujem.

blevka
24. dec 2016

@2231987 To že spí v inej izbe považujem za normálne....Ja som môjho muža sama vysťahovala do inej izby keď sa narodili deti, lebo nechcem aby mi chytil mikrospánok niekde za volantom...A je mi jasné, že keby v práci nemôže podať požadovaný výkon keď bude nevyspaty.

vroni
24. dec 2016

Nie, nelezie mi na nervy. Vie ma vytocit do nepricetnosti, ale na nervy nelezie a drviva vacsina spolocneho casu je aj po 13 rokoch pre mna cisty pozitok (a teda dufam, ze aj pre neho)

evittam
25. dec 2016

@erika272 Suhlasim s @timea7. Preco to robis a potom sa stazujes? Nechapem.....🤔

koriblik
25. dec 2016

Kurnik a ako ... Už som 4roky doma a to vytáča každá sprostosť 🙂 aj sama seba sa 😀

hettinka
25. dec 2016

@2231987 moj nikam nechodí ... a občas mi to lezie na nervy. keby občas šiel s kamošmi, vyvetral by si hlavu a ja by som nemala zlé svedomie, ked idem sama niekam s kolegyňami z práce. Občas ide sám so synom von, športovať, to mi nevadí. A občas trčí dlho v práci, ale kedže mu to zaplatia alebo dostane náhradné voľno, tiež mi to nevadí.

Mna by skôr vytáčalo to, že nechce so mnou spať v izbe. Oddelené spálne = začiatok konca. Poznám viacero takýchto prípadov z okolia a VŽDY to zle dopadlo. Nie hneď, ale časom ... odvykli si od seba a aj ak sú stále manželia, je to taký chladný vzťah, iba spolubývajúci.
My máme 2 deti, obidve s nami spal v spálni do 2-3 rokov, dcéra nespala do 2,5 roka poriadne a prežil to, aj bez mikrospánkov za volantom (to už je len čo za výhovorka 😂 )

erika272
25. dec 2016

@evittam stazujem sa ?? :D alebo co ?? keby som sa stazovala to vyzera inac

evittam
25. dec 2016

@erika272 Aha,tak prepac. Ty mas vlastne doma super chlapa,ktory o tebe vie len ked je hladny.....

tortickalulu
25. dec 2016

Na materskej som mu kupila playstation a na nervy mi už nešiel

blevka
25. dec 2016

@hettinka to nieje výhovorka ale fakt, neviem aké máš povolanie ty, ale ja si ešte z môjho profesneho života dobre pamätám, že ak máš podať pracovný výkon, musíš byť vo výbornej kondícii, a to sa nedá keď sa nevyspis. Potom by to ešte len boli výhovorky ľuďom za ktorých máš zodpovednosť, že "sorry že som práve pri vasom prípade nepodal 100 percentný výkon, ale som nevyspaty lebo sa bojím manzelskeho odcudzenia"

alicka850
26. dec 2016

@hettinka tak potom Tvoj manzel asi nepodava v praci mentalne vykony ked mu nevadi, ze sa nevyspi. Zas kazdy povazuje za nespanie dietata nieco ine. U nas znamena nespat celu noc nespat celu noc. Standardna noc je aspo s 6 zobudeniami a placmi, okrem toho sa maly prehadzuje celu noc a mna osobne aj to budi. Takze to nie je o vyhovorkach, ale o realite, ze pri niektorych povolaniach musis byt koncentrovana na 100%. A mamzelske odcudzenie? Nas partnersky zivot neprebieha iba v noci v posteli. Travime spolu volny cas popoludni a vecer ked idu deti spat. Davame ich spat o 19:00 a este nam zostane more casu, ktory travime spolu podla nasho uvazenia 😉 Takze ja zas povazujem Tvoj argument o rozpade vztahu koli oddelenmu spaniu na nejaky cas za vyhovorku ☺Ked je vztah pevny, taketo nieco ho nepolozi.

alicka850
26. dec 2016

@blevka nie je povolanie ako povolanie 😉 absolutny suhlas.

timea7
26. dec 2016

@hettinka zle si to pochopila, nejde o oddelené spálne, je to riešenie na chvíľu, u niekoho na pár dní, u niekoho na pár týždňov, u niekoho na pár mesiacov, niektorému mužovi plač nevadí, nezobudí sa. Intímne chvíle sa dajú realizovať aj mimo spálne, či? Okrem toho, ak dieťa alebo deti spia s matkou v posteli, tak je to aj tak nemožné. A sú deti, ktoré prespia celú noc a to majú len pár týždňov. Navyše poznám dve šťastné manželstvá, kde majú oddelené spálne roky nie kvôli deťom (sú dospelé), ale preto, že muž chrápe. Manželia, kde muž je napr. námorník spia týždne každý v inej posteli a fungujú. Nedokážem si predstaviť chirurga, ktorý je v noci osem krát hore, ako môže na druhý deň existovať, alebo vodiča kamiónu....Všetko je to o láske, úcte a tolerancii.

hettinka
26. dec 2016

@timea7
@alicka850
@blevka
Písala som zo skúseností z okolia ... ako si kto zariadi, tak má. Možno to v istých prípadoch môže aj fungovať, ak je to naozaj na nevyhnutne dlhý čas. Napr. len cez týžden, ked sa naozaj vstáva ráno do roboty. Ale bohužiaľ, často to tak už zostane aj celé roky, aj cez víkendy a dokonca aj cez dovolenky ... už si tak všetci zvyknú... Žena muža v posteli vymení za deti a on sa tiež môže z toho zle cítiť, hoci vlastne na začiatku išlo o "jeho dobro".

Moj manžel nie je špičkový chirurg, ale ak by urobil v práci chybu, tiež by mohol mať na svedomí okrem toho svojho aj ďalšie životy ... ale o to nejde.
Tak isto by som spoločné spanie absolútne neredukovala na sex, ten sa dá realizovať naozaj aj inde a v inom čase. Pre mna je na spoločnom spaní najdôležitejšie spoločné zaspávanie a spoločné budenie sa, tie chvíle sú pre mňa z pohľadu vzťahu absolútne nutné. Samotný sex je len niečo, čo toto doplňuje (občasne 😀 ).
V čase, ked s nami spávali deti (to už pekných pár rôčkov dozadu) sme si tie chvíle vychutnávali s deťmi, neviem si predstaviť, že by som z tohto manžela vyčlenila, že by to nezažil s nami. Najmä ked sám chcel ... Dcéra ako malé dieťa potrebovala pri spánku fyzický kontakt, spávala medzi nami a vždy sa musela niekoho dotýkať ... často si vybrala práve manžela. Syn bol iný, ten spával v postieľke a menej sa budil, takže tam naozaj nebol dôvod, aby muž opúšťal manželskú posteľ. Manžela som asi 2x poslala spať do obývačky, ked boli deti choré, ale on tam aj tak nevedel spať sám a po čase prišiel ... s deťmi má totiž veľmi úzky vzťah, od malinka ich krmil, prebaloval, kúpal ... v živote mi nepovedal, že materská "dovolenka" je veget, lebo si to všetko zažil s nami. Inak, ja som tiež dosť skoro začala pracovať a ráno som vstávala do roboty, takže sme boli na jednej lodi.

timea7
26. dec 2016

@hettinka myslím, že je dôležité, aby to v rodine vyhovovalo všetkým. Ja tiež nie som prívržencom spoločného spania matky s dieťaťom, na spanie potrebujem svoj priestor, rada sa schúlim partnerovi do náručia, ale potom sa presuniem na svoju polovicu, ako som písala, potrebujem svoj priestor. S dieťaťom v posteli som nebola schopná zaspať. Ale viem, že nie je ničím výnimočným, ak sa muž po narodení dieťaťa presunie na nejakú dobu do inej miestnosti, najmä teda pred pracovným dňom (ak má klasický pracovný týždeň) a keď si všetci navzájom na seba zvyknú, dieťatko začne lepšie spávať, vráti sa všetko späť. Ak niekomu vyhovuje spať s dieťaťom v jednej posteli a manželstvo to nenarúša, nech tak spí. Ak manželom vyhovuje dať dieťa hneď po narodení do inej miestnosti a sú spokojní všetci aj dieťa, zase je to ich vec. Ale považovať to, že otec spí pred pracovným dňom v inej miestnosti, za príčinu rozpadu manželstva sa mi vidí divné. Iné je, ak žena muža po narodení dieťaťa pomaly vylúči zo svojho života, prestane byť manželkou, ostáva len matkou.
Inak my sme spávali všetci v spálni, moje dieťa sa v noci nebudilo a manželstvo sa rozpadlo aj tak, nie je to o tom, kto kde je počas spánku, ale ako sa k sebe členovia rodiny správajú počas bdenia. Mne tiež nikdy muž nepovedal, že je na MD veget, od prvého dňa dieťa prebaľoval, nemal problém s kúpaním, kočíkovaním, s čímkolvek. Lenže ak sa v noci nespalo (zuby), ja som sa mohla poobede natiahnuť s dieťaťom, on nie.

hettinka
26. dec 2016

@timea7 ja som s dieťaťom v posteli tiež neplánovala spať ... ale zvykneš si, napokon, radšej s deckom v posteli, ako 20x hore a vresky na celý dom...

" a keď si všetci navzájom na seba zvyknú, dieťatko začne lepšie spávať, vráti sa všetko späť" ... pokiaľ je to takto, tak je to OK, horšie, ak to tak zostane nastálo ... alebo na dlhé roky. mam kamošku, čo ma deti už školákov a manžel stále spava so starším v detskej a ona s mladším v spálni. Dávno sa už nebudia, ale deti sú tak zvyknuté spávať a vyžadujú si to. To už mi príde trošku moc...

Inak, zistila som, čo mi na mojom lezie na nervy ... že ked umýva riad, nechá všetko oprskané a vlhkú utierku schuchmanú pri dreze ... uááááá

januska20
26. dec 2016

a myslite ,ze im nelezieme? takisto nas maju niekedy dost 😀