Iný uhol pohľadu

d198815
16. nov 2014

ahoj potrebujem pocut vas pohlad na moj prolem aby som vedela ci to len ja berem tak vazne ako to je alebo je to normalne
takze moj problem-som vo vztahu s priatelom uz 6ty rok mame dve deti uz viac ako rok nam to funguje len tak na oko skor ako dobry susedia ale tak da sa nechce ma pustit vzdy sa to nejako utrasie no teraz nastal zlom.pred mesiacom mu zomrel otec a jeho mama ostala sama-byvame v tom istom dome len kazdy mame vlastnu domacnost.chapem ze to bere tazko a potrebuje spolocnost no co sa tu deje je uz neunosne.priatel je pri nej stale ako nahle ma volno a ak nahodou nie tak je sice doma ale na PC sa hra alebo nieco ine proste ja s nim nie som deti tak polhodku aj to mu ich musim nanutit.degradovali ma na ich kucharku a tu sa vlastne chodi iba najest vyspat a zahrat.minule kupil vinko tak som sa tesila ze si spravime pekny vecer-hovno-flaska dopila pohare dal do umyvadla a posiel ze nou.som myslela ze mu nieco spravim.proste so mnou uz vobec nie je vymenil ma za nu a ona si ho tiez vedome privlastnila ako nahle meska z roboty pride sa ma vypytovat kde je ako to ze este nie je pri nej.a ked mu nieco poviem tak ma utre ze je teraz INA SITUACIA.co mam robit?ako to mam riesit?neda sa byt o chlapa s jeho matkou a hlavne ked ma na svojej strane aj jeho lebo ze je teraz sama.ale takto som ja zas ostala sama☹((

muchacc
16. nov 2014

@d198815 v prvom rade mladý majú byť sami!!! Ja by som sa poriadne porozprávala s ním ale aj s jeho mamou,áno je jeho mama ale nie žena!!! Aby si na túto situáciu nezvykla a potom dievča sa môžeš aj na hlavu postaviť 😠 Ja by som ho postrašila bud to zmeníš alebo idem preč aj z deťmi! a vymedzila čas pre mamu a jeho áno potrebujú oporu jeden aj druhý ale takto sa to nedá ☹

d198815
autor
16. nov 2014

@muchacc to je to ze sa bojim ze uz si zvykla a nemozem do nej moc skakat bo aj tak uz mame zle vztahy-nerozumiem si s nou a jemu ked nieco poviem tak trosku da najavo ze chce byyt so mnou no ako nahle vidi ze uz som dobra tak je to znova tak a ano viem ze som nemala nikdy dovolit aby sme zili tu lutujem to kazdy den....poradim raz aspon detom

moonlight1210
16. nov 2014

Ako dlho by si po strate manzela poteebovala spolocnost svojich deti a za ako dlho by si chcela ostat so spomienkami a nezvykom na prazdne styri steny bez blizkej bytoszi sama ty?

Je to este len mesiac. Ma uz svokra prestat smutit? Ma si uz vediet poradit sama?
Niekto sa "oklepe" rychlo. Niekto potrebuje inemu na krku visiet dlhsie nez sa spamata.

Navyse vase vztahy boli slabsie uz predtym, stale to pretrvava, preto toto teraz mozno beries trochu viac osobne, nez treba.
Ale podla mna spajas dve rozne veci. Keby to bolo u vas fajn, tiez by sa ti nepacilo ze sa venuje takmame po smrti jej manzela a jeho otca?
Asi nie. Asi by si chapala.
Jeho chovanie k vam a chodenie k mame suvisi len v tom , ze pri vasich slabsich vztahoch je to pre neho aj dalsia forma uniku od teba, ale nie je to to, co vas vztah kazi.
Riesis zly dovod. Stekas na nespravny strom.

muchacc
16. nov 2014

@d198815 a on je jediný jej syn?

d198815
autor
16. nov 2014

jj je to jedinacik vytuzeny po 16tich rokoch

muchacc
16. nov 2014

@d198815 och tak to sa potom vôbec nečuduj to je jediné čo jej ostalo,a čo keby si tam zašla aj ty z deťmi?Môžno by sa aj vzťahy vylepšili

masinka
16. nov 2014

no podla mna su tu dva rozne problemy - ten prvy zrejme chce len cas - kym sa svokra trochu spamata po strate manzela . S tym asi toho vela nenarobis, Druhy problem je v tom, ze ked je tvoj priatel doma, tak kasle na rodinu a hrajka sa na PC. Toto si hlavne musite vyjasnit - aby sa venoval rodine. A suhlasim s
@muchacc - chod s nim aj ty k svokre, alebo nech s nim aspon idu aj deti.....

zuzulos1
16. nov 2014

Mne ked zomrel otec, boli sme mame dlho oporou. Neviem si ani len predstavit, ze by sme sa jej nevenovali. Viem, ze chces svojho muza, otca svojich deti viac pre seba... ale daj tomu cas. Mesiac je strasne kratka doba na "vysporiadanie sa" s takouto zlozitou situaciou - ci uz pre svokru, ale urcite aj pre Tvojho manzela. Pevne nervy a vela trpezlivosti prajem...

kikush1811
16. nov 2014

Je to kratka doba, ale mozno by som skusila navrhnut travit cas spolu. Trebars zobrat aj svokru na vylet aj s muzom a deckami.
Ale v prvom rade by si ona mala uvedomit, ze to nie je spravne. Rozptylit sa moze aj inak. Dajte jej postrazit deti a vy si urobte vecer pre seba. Pri deckach nebude mat cas smutit.

linda20111
16. nov 2014

@d198815 Ahoj, ja si myslim ze je to normalne, netrap sa nad tym. Skus sa vzit do situacie tvojej svokry.. Je pravda ze jej syn ma uz svoju rodinu ale ona je stale jeho mama, ktora ho teraz potrebuje viac. Neber to v zlom, ked myslis ze travi s tebou menej casu, tak chod s nim aj s detmi k svokre, travte spolu cas.. Potrebuje to aj ona aj vy aby ste boli spolu. Urcite ma rada svoje vnucata, tiez mozu s nou travit viac casu, isto by ju to potesilo a skor by sa z toho smutku dostala. Drzim vam palce.

esterba
16. nov 2014

@d198815 No nielen jeho matke umrel manžel, ale aj tvojmu priateľovi otec - našiel on u teba porozumenie pre neho samého? Lebo o tom nič nepíšeš...

d198815
autor
17. nov 2014

@esterba jasne ze nasiel a zle ma chapete mne nevadi ze tam chodi sucitim s nimi ale mne vadi ze na mna uz zabudol je iba tam a aj deti tam chodia vsetko je tak ako pisete len to ze ja som uz len ich kucharka

caoli
17. nov 2014

ked mi zomrel otec a mama zostala po 62 rokoch ich spolocneho zivota sama, kazdy kazducky jeden den som po praci chodila k nej - na uplne opacny koniec mesta MHD podotykam. a na cele vikendy. muselo to by tak, lebo odmietala odist z miesta, kde svojho manzela videla a citila v kazdom kusku toho priestoru. neviem si vobec predstavit, ako by som ju mohla nechat samu, uz to bolo nad jej sily vydrzat ten den, kym pridem. pockala som, kym si sla lahnut a potom ma manzel prisiel vziat autom. niekedy tam travil cas s nami, ak nemal pracu. tiez nemal svokru za najmilovanejsieho cloveka, ale chapal to a vedel spravne vyhodnotit, ze tuto novu situaciu treba zvladnut aj za cenu obetovania sukromia a pomoct cloveku, ktory trpi. vlastne trapenia museli ist na dost dlhy cas bokom.

lula26
17. nov 2014

@d198815 , neviem, o čo ti ide. Veď žijete len tak "na oko".

adri266
17. nov 2014

@d198815 Mam dojem, akoby si trochu ziarlila na pozornost, ktoru venuje svokre, ale on na TEba nezabudol kvoli svokre. Ak pride domov a hra len hry, tak to nie je svokra na vine, ale jeho pristup a postoj k rodine. Zial, tie blbe hry na PC prinesu koniec nejednemu vztahu. Dnesni mladi ludia su zvyknuti, ze rodicia sa o nich postaraju,a im staci sa zavriet do izby a mastit hry. A zial, taky isty sposob zivota si prenasaju aj do vlastnej rodiny a zabudaju na to, ze maju povinnosti aj zodpovednost za vychovu.
Daj tomu este taky mesiac. No skus sa s nim porozpravat o tom, ako travite cas ako rodina. Chodievate niekde spolu? Aspon na prechadzky?

d198815
autor
17. nov 2014

dobre baby dakujem presne toto som potrebovala iny uhol pohladu tak dobre dam tomu cas DAKUJEM 😉

titla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz