Ja túžim po bábätku, on nie

jaleto
20. júl 2015

Ahojte. Mám 22rokov,priateľ tiež. Sme spolu 4 roky.Už 2 roky intenzívne túžim po bábätku. Mám prácu, popritom externe študujem. Priateľ pracuje tiež. Problém je v tom,že keď môjmu drahému spomeniem bábätko tak jeho odpoveďou skoro stále je, že ešte máme čas,málo rokov a nedostatok finančných prostriedkov. Pritom o dieťatko sa dokážem postarať a peniažkov je tak dostatok aj pre malé....milujem ho,no túžim po rodine. Viem,že by bol dobrým otcom ,ale aj tak trvá na svojom. Neviem,čo mám robiť.
Boli ste v takej situácii ? Poraďte mi,prosím.

natalym
20. júl 2015

Buď rada, že Ti povie pravdu. Mohol by sa tváriť, že chce a potom sa na Vás vykašľať.

sardinka333
20. júl 2015

To že 22 ročný chalan nechce dieťa nie je problém - je to normálne. Má rozum chalanisko! Ste mladí, ty ešte nemáš dokončenu školu, vlastné bývanie máte? Vo vašom veku sa naozaj nie je kam ponáhlať. Občas pokočíkuj nejakej kamaratke, vyskušaj si to ake to je starať sa realne o dieťa a potom pouvažuj či nastal správny čas. Osobne by som priatela do otcovstva netlačila a netrieskala mu to o hlavu, muži to nemaju radi denno denne na tanieri. A taktiež by som nechcela dieťa ak partner vyslovene nechce, lebo sa može stať že zbalí ,,saky paky,, budeš na male sama...

hanka_april
20. júl 2015

@jaleto rozhodnutie mat dieta ma byt spolocne.....

sissy27
20. júl 2015

@jaleto a má on pravdu...
bývanie máte vlastné? čo je to "dostatok peniažkov" ? to máte teraz, ale na nejaký čas tvoj príjem vypadne... a on si to na rozdiel od teba očividne uvedomuje... vedela by si sa o dieťa postarať, keby si bola sama? ak mi chceš napísať, že "aj rodičia by pomohli", tak ani nepokračuj 🙂

jaleto
autor
20. júl 2015

Ja sa nechcem rozhodovať o tom či mať alebo nemať bábo sama,ja sa len pýtam,či ste boli v takejto situácii a ako ste ju riešili 🙂 Mám svoj byt. Vlastné peniaze,ktoré som si zarobila prácou v zahraničí a svoj plat. O dieťa sa dokážem postarať,v zahraničí som opatrovala deti...

worker_falcon
20. júl 2015

@jaleto hm, hm. Po prvé - ak máš v blízkom okolí priateľku s malým dieťaťom (ak nie, tak sa prihlás tu na MK, určite sa niekto nájde 😀 ), tak choď k nej na týždeň, a buď pri všetkom, čo zahŕňa starostlivosť o dieťa. vyskúšaj si to na vlastnej koži, 24 hodín denne, aspoň týždeň. Popritom stíhaj školu, učenie, prípadne prácu.

Po druhé - skúste celý tvoj príjem aspoň na 2 mesiace poslať rovno na nejaké sporenie. To kvôli tomu, aby ste videli, či a ako to bez tvojho príjmu utiahnete.

Okrem toho, je to iba priateľ. Asi ste si neprediskutovali spoločnú budúcnosť, či?

peneloppe
20. júl 2015

@jaleto

Ste rovnako stari ale on zrejme nie je este zrely na rodinny zivot. Vaz si ze je k tebe uprimny. To sa neda silit. Vacsina zien este v tomto veku netuzi po detoch tak sa necuduj chlapovi.

Ked vam je spolu dobre, ked vam to inak klape, tak este vydrze. Pokocikuje kamaratke sem tam a inak si uzivajte zivot, dieta pride ked budete nan pripraveni obidvaja. 😉

natalym
20. júl 2015

@jaleto Nevadí Ti, že on nechce? Ty chceš tak on ech dá biologický materiál, či ako? Aká to láska, keď ho nerešpektuješ? Na to by ste mali prísť spolu, že Vám chýba niekto tretí.

matta308
20. júl 2015

@jaleto ja ti to poviem z opacnej strany 🙂 ako to mozno citi on...my teda uz jedno dieta mame...a drahy dlho na mna naliehal,ze chce este syna...a vidis,trvalo mi sice 3 roky,kym to na mna "prislo", ale nastal moj cas a ja sa citim na dalsie dieta 🙂 takze ti radim,prilis nanho nenaliehaj, potrebuje svoj cas 🙂 drzim palce 🙂

dominika6
20. júl 2015

@jaleto
ja som asi stará škola,ale podľa mňa by mala byť svadba,mať stabilnú prácu,vlastné bývanie a potom rodiť deti do pohody...pokiaľ to tak chlap necíti a nemá pocit,že je o vás postarané,netúži po dieťati...

dejna20
20. júl 2015

@jaleto a zijete spolu v tom byte aspon? Budicnost ako vidite, svadba ano ci nie?
Ale bez ohladu na vek, on je velmi mladicky na dieta.

jaleto
autor
20. júl 2015

Chceli by sme sa zobrat..a byvame spolu v byte. Vsetko nam klape...u mna ta tuzba neuticha..stupnuje sa a ja uz neviem co dalej..

dominika6
20. júl 2015

@jaleto
on to berie z toho pohľadu,že ty študuješ,aj to niečo stojí,popri tom budeš bez prijímu,ak budeš na MD a on nevie či to utiahne za obidvoch svojim platom najbližšie 3roky..rozmýšľa skôr prakticky ako citovo..

dejna20
20. júl 2015

@jaleto no hej, ale uznaj sama, ze asi nebude dobry napad ho do toho dotlacit. Pozri, ak sa planujete zobrat tak sa najskor zosobaste. My sme sa brali az ked mal drobec rok a poviem ti, zeby som si svadbu lepsie uzila ako bezdetna a to je moj mega dobre dieta. Tiez tehotne nevesty nie su to prave orechove 🙂
Povenuj energiu pripravy svadby (aj samotne pripravy s dietatom boli komplikovane) a potom uvidis. Taktiez skolu si dorob. Skus s nim hodit rec nech sa ti teda vyjadri ako to vidi on casovo konkretne. Napr o rok svadba, dieta o tri a pod.
Aby sa nestalo, ze ta natahuje a dieta vlastne nechce.
Ja osobne by som riesila svadbu, a tehotenstvo az v posledny rok skoly, nech spromujes este ako bezdetna. Naco si zivot komplikovat.

sardinka333
20. júl 2015

@jaleto v zahraničí si opatrovala deti - tak opatruj aj tu nejaké deti, založ si centrum, školku...zober si nejake deti na stráženie...a tvoj milovaný uvidí že to ,,myslíš vážne,, s tými deťmi.
Všetko v živote má svoj čas, nie každá tužba a chtíč je v danom čase ok...dieťa musia chcieť obaja lebo ak ho chce len jeden tak sa može stať že ten jeden aj na to dieťa jedným ostane.
Ja som tiež chcela v tvojom veku svadbu, deti a rodinu ale vedela som že ak budem na to tlačiť a vystavovať milého natlaku tak skor mi ujde ako si ma zoberie to je ,,na betón,,.

jaleto
autor
20. júl 2015

@sardinka333 pracujem v škole...študujem pedagogiku,takže s deťmi som v kontakte..

jaleto
autor
20. júl 2015

Ďakujem všetkým za odpovede,baby 🙂

sardinka333
20. júl 2015

@jaleto tak si potom hladaj chlapa čo dieťa chce....lebo neviem ako nasilu donutiť človeka aby chcel niečo čo nechce zvlášť ak trvá na svojom. Žiadny zázračný lektvar, ktorý ho oblbne a presvedčí asi neexistuje tak čo chceš počuť. Niekedy treba proste čakať a byť trpezlivý ak je to perspektívny vztah - ja som tiež dlho čakala kým doštudujeme, kým si prerobíme byť a zoberieme sa...a nič mi neutieklo, všetko prišlo aj tie deti.
Ale chápem že dnes je doba ,,chcem,, a hotovo hlava nehlava... 🙂

jabadaba
20. júl 2015

@jaleto najprv by som ukoncila to studium....vsetko ma svoj cas a poradie. 😉 Aj vztah treba nejako upravit. Svadba napriklad nic?

mia997
20. júl 2015

Tak na jednej strane ano možno máš ešte čas,aj v 30-ke je v pohode.Na druhej strane ja som z týchto dôvodov čakala 7 rokov a potom som sa zbalila a odišla,lebo by som sa bábatka asi ani nedočkala. S druhým mužom mám dieťa dva roky od svadby 😀

tajka1986
20. júl 2015

@jaleto naco si chces "komplikovat"zivot? Mas len 22,tak sa nadychni...pracujes,studujes,nejde o to ci sa vies postarat lebo si opatrovala deti...blabla...byt matkou je "praca na 24hod.,a ty ich nemas kedze aj studujes. Je sice riesenim prasknut decko babke kym budes v skole a bude treba sa ucit,ale prides o veela spolocnych chvil a zazitkov s babatkom. Ja som teda pracovala,aj studovala,ale modlila som sa,aby mi antikoncepcia nezlyhala ani nahodou,pretoze cas na ucenie som mala iba od 19.00 do rana 5.30h a casto som si musela vybrat ci budem spat alebo dam v skole skusku. Dobre si to rozmysli 😀 poznas to prislovie" Ked je koze dobre,ide sa na lad smykat" 😀

jeennyv
20. júl 2015

@jaleto nemyslim to v zlom, ale podla toho co tu citam mam pocit, ze baby resp. zeny maju skreslenu predstavu o detoch, ktora konci pri chcem babatko...kazda sice povie, ze vie, ze to nie je len o tom, ze jasne treba krmit, starat sa atd....ale vediet o tom a realne to zazit je rozdiel..... mozno sa ti teraz zda, ze mate peniaze pre babatko, ale ked pridu vsetky vydavky moze sa to razom zmenit...., plus skola a praca...nemysli, ze to vsetko postihas...budes muset z jedneho ci oboch vypustit, lebo sa vsetko jednoducho neda, kto povie, ze da, tak to robi s vyplazenym jazykom a na ukor niecoho ineho....no ked sa inak neda, raz som v nejakom casopise citala ako sa na dieta postupne pripravit, ked je tam ta tuzba chcem, ale je tam ale....a spocivalo to asi v tom, ze kazde dve tri hodinky vstavat, byt cca pol hodku hore, potom chodit a cicikat nieco s vahou dietatka, pustit si hudbu v hlasitosti a intenzite placu dietata a skusit pritom nieco spravit atd......skus a uvidis...

stary_ujco
20. júl 2015

Nerozumiem prečo ju všetky odhovarate. Keby tu prišla že je v tom a frajer ju nechal, tak by ste ju povzbudzovali, že to dá, že sa zaprie a bude dobre.
Ked sa na to frajer necíti, nech si to s nim ujasni a rozhodne sa podľa seba. A neviem načo bude čakať do tridsaťpäť, aby tu potom dva roky rozoberala svoj cyklus a ocuravala 3x denne testy v chorobnej snahe konečne otehotnieť. A po päťdesiatke osediveje, lebo bude mať doma čerstvého pubertiaka v najlepšom rozbehu. A vnúčat sa ani nedozije...

katarina644
20. júl 2015

@jaleto mas nato este casu dost. uzivaj si kym mozes. deti ta pockaju.

jeennyv
20. júl 2015

@stary_ujco to nie je o odhovarani, ale o predstave chciet dieta a realne mat dieta...je tu na mk urcite mnoho zien, ktore boli v podobnej situacii mlade tehotne ci maju niekoho takeho v rodine alebo poznaju...ja sama mam uz niekolko kamosiek, ktore otehotneli pocas vysky, plus este aj praca...kolko myslis, ze tu vysku aj skoncilo..no ziadna...pride dieta ine povinnosti, nie kazdy chce potom od dietata odist, navrat do skoly v nedohladne, lebo treba riesit byvanie partnera rodinu....podla mna by mala byt rada, ze jej partner sa to snazi vidiet realne a nevrhne sa do niecoho na co mozno nie je sam pripraveny.....lebo takych co urobia dieta je kazdy jeden, ale postara sa malo kto....

sono2
20. júl 2015

@jaleto netlač ho do toho. Ak má priateľ 22, ani sa mu nečudujem. Túto vec musíte chcieť spoločne!

steinarka
20. júl 2015

@jaleto ak mas vela penazi, popripade zazobanych rodicov ochotnych starat sa o vas, tak budis... ale inak sa priklanam k nazoru tvojho priatela - este mate cas.. naco sa chces plasit a kam.. dieta pride, ked bude vhodny cas.. najprv si zrataj aspon hrube naklady okolo babatka, posud, ci na to vobec mas a potom uvazuj nad ostatnymi zmenami, ktore s babatkom pridu.. vo vztahu nie si dolezita len ty a tvoje tuzby, ale aj nazory partnera.. pokial to tak citi, ze este je cas, tak asi na to je aj padny dovod

sandra551
20. júl 2015

Baby inak vy ste bohove 😀 Dievča tu píše že má prachy, má byt, má prácu...čo väčšina z vás asi samé nemáte ani s chlapom a odhovárate ju, fakt nechápem... @jeennyv A áno každá bezdetná tu bude skackať každé 2 hodiny a hojdať nejakú tehlu v perine, aby si vyskúšala čo je to mať decko 😅 Mne to potom príde, že mať decko je len o utrpení, po tom čo ste tu popísali...

jeennyv
20. júl 2015

@sandra551 nie len to len o tom, ale prejdi forum a najdes nespocetne vela tem, moje dieta nespi, place, neviem ho utisit, ako kojit atd....cize je to aj o tom a treba ratat s tym, ze ake to bude ucit sa na skusky s dietatom.....a taktiez byt takto na preskacku hore vycerpa aj najsilnejsiu osobnost, preto take "nacvicovanie" niekedy moze pomoc....plus ona pise, ze maju dostatok peniazkov, partner ako pise uvadza opak......cize pravda niekde uprostred...... ano mat dieta nie je o utrpeni, ale prinasa to vela zmien v zivote, ktore si dopredu treba uvedomit ci som ich teraz realne schopna zvladnut....

katkakovac
20. júl 2015

@jaleto bola som v takej situacii. A pockala som. Do 26 kym sme sa spolocne rozhodli. Doriesili sme financie a asi rok trvalo kym sa to podarilo. Dovtedy nechcel ani pocut. Teraz syna lubi nadovsetko, sam navrhol druhe dieta. Chce to cas a netlacit na pilu. Chalan do 25 rokov ma ine ciele ako chlap po 25 (cest vynimkam;) nech sa vyblbne, ty tiez. Neboj, nic ti neutecie😉