Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je chyba vo mne?

smoulinka1505
30. sep 2015

Ahojte zienky.Chcela by som Vas poprosit o radu,lebo ja uz ozaj neviem ako dalej.Potrebujem pocut nazor aj z druhej strany.S priatelom sme spolu 2 roky.Zijeme spolu v spolocnej domacnosti a snazime sa o babatko.V marci som o jedno prisla.Viem,ze si mozno budete mysliet ze sme spolu kratko,ale uz vyse roka zijeme spolu a ja viem a citim ze nemam preco cakat.Milujem ho a chcem aby bol otcom mojich deti.Ale aby som sa dostala k problemu.V poslednej dobe vidim na nom zmeny.Vcera som sa mu to snazila aj naznacit ale nevyjadril sa.Uz si ma nevie abi prituliy ani pusu mi sam od seba neda,neopyta sa ma ako sa mam ,co nove.V sexe to uz tiez neni ako niekedy.Bol typ chlapa ktory sa so zenou rad pohral a cele to malo svoje pekne caro.Teraz nic...Aj ked to zacnem ja,vzdy mi skor pride ako robot bez nejakych vacsich emocii.Priznavam ze v poslednej dobe som chodila z prace velmi vystresovana a s placom ale prave vtedy som si myslela ze bude pri mne.Teraz som doma,pretoze sa objavili zdrav.problemy ale nezmenilo sa nic.Vie ze si davam zalezat natom aby sme chodili spolu spavat,nemame v spalbi televizor.Chcem aby sme tam boli jeden pre druheho.On vcera prisiel do postele o pol 4 rano!Vie ze to neskutocne nenavidim a som z toho neskutocne nahnevana.Ma 30 rokov ale niekedy sa sprava na 20.No ved kto vie byt do 3 rana na xboxe a hrat sa?!Som myslela vecer ze vstanem z tej postele a vyhodim to von oknom.Namiesto toho som si dobre poplakala.Neviem uz co robit,ci to mat na haku ako on alebo sa dnes zas rozkricat.Keby sa chcem milovat do pil 4 tak mi povie ze je unaveny a chce sa vyspat! 😔. Dakujem za vsetky rady

saskia24
30. sep 2015

@smoulinka1505 ..noo pravdu povediac, ja som nepochopila kde je problém? je problém len ten xbox?

mirkita
30. sep 2015

A dieťa chce aj on? Netlačíš moc na pílu - založenie rodiny, spoločný život...? niektorí muži v 30 ešte nie sú pripravení na rodinu a chú mať priestor aj na svoje záľuby...hoci pre nás je to možno smiešne, že sa hrá na xboxe... prečo by ste museli každý večer ísť spolu spať? trošku mi to pripomína mňa pred pár rokmi a môj muž v takom období mi tiež dával najavo, že potrebuje svoj priestor a čas, vzťah nie je o tom že to pôjde tak ako si si to ty vysnívala....muž tiež nie je na to aby ste úplne a absolútne všetko spolu prežívali - stres z práce, milión vecí, o ktorých sa chce žena večer rozprávať a pod.... a keď budeš mať bábätko, budeš často sama, resp. len s dieťaťom. Proste, napriek tomu že ho ľúbiš a si presvedčená že vieš ako by mali veci fungovať a aký by ste mali mať vťah, nechaj mu priestor a čas nech na to sám príde aj on...trochu povol a sleduj čo sa stane...po nejakom čase sa zase sám pritúli a pôjde si ľahnúť s tebou. Snáď nebudeš plakať preto lebo si chcel partner dopriať "svoj" večer a zahrať sa... on je dospelý.

dominika6
30. sep 2015

@smoulinka1505
a čo svadba?

marianna_peskova
30. sep 2015

Myslím, že XboX nie je problém. Keby som mala XboX, aj ja by som sa na ňom hrala do tretej rána. :D

gretocka
30. sep 2015

tak po precitani tvojho prispevku mam viacero myslienok v hlave.... ste spolu dva roky, co je dost dlha doba na to, aby ste mohli o babatku uvazovat, ale na zaklade jeho aktualneho spravania by som to netlacila, lebo toto nevyzera na buduceho milujuceho otecka a partnera.
Zjavne sa nieco zmenilo v jeho mysleni a o tom sa musite porozpravat - bez kriku a bez placu. V pokoji si napis na papier co chces vediet, co ti v jeho spravani nie je jasne, nenaznacuj, priamo sa pytaj. Potom mu daj cas na to aby si sformuloval odpoved, hoc nech ti to napise ak to nevie vyjadrit slovne a potom uvidis kam sa dalej pohnete.
Mozno ma naozaj pocit ze nanho moc tlacis a preto zacal cuvat. Ani my s manzelom nechodime spat stale v rovnakom case. A aj ked sme vecer spolu, castokrat mame kazdy este povinnosti. Niekedy sa popri tom rozpravame, niekedy si kazdy robi svoje v tichosti.
A mozno zistis, ze zamilovanost vyprchala a nie je to chlap pre zivot. Pocitaj aj s touto moznostou. Mat dieta s muzom, ktory to az tak moc nechce je velmi tazke, lebo ostanes na vsetko sama - ci uz fyzicky alebo psychicky.
Takze ruzove okuliare dole, poriadne popremyslaj, pohovorte si o tom, zamysli sa tiez nad svojimi reakciami, ci ho k niektorym "unikom" neprovokujes prave svojim spravanim a drzim palce, aby ste dosli k nejakemu rieseniu....

sardinka333
30. sep 2015

@smoulinka1505 každý vztah ma svoje sinusoidy....raz je to lepšie a niekedy je to horšie vplyvom stresu, vyčerpania, povinností je menej času a hlavne chuti na nejake ,pokecy,,. My vždy ked sa dostaneme do tohoto bodu a sa treba ,,reštartnuť,, a proste si ten čas spravit a byt ochotný si uvedomit kde je teraz chyba, čo riešime atd. Skor mam pocit ze na neho velmi tlačíš a on sa ,,stiahol,,. Už len samotná ,,snaha,, o dieťa po nevydarenom pokuse mi pride pre niektorých frustrujuca, stres z práce a tvoje ,,sceny,, - kedze si chodila s plačom to vela mužom nevie ,,spracovat,,. Prečo musí chodit večer čo večer s tebou spať? My niekedy ideme spoločne a často každý ako chce, pusu na dobru noc si mozeme dat aj v obyvačke a v noci sa pritulit k sebe ked tam ten druhy už je. On vidi ze si z toho vynervovana a ten x box? Prosíííím ťa...moj muž mava večery kedy si takto vyresetuje hlavu, proste je to jeho sposob ako sa odreaguje, viem ze to znie ,,primitivne,, ale človek, ktorí dajme tomu cely den ma velku zodpovednost, pod sebou ludi, terminy, stresy tak proste potrebuje prepnut. Nehovorim ze to treba hrat večer čo večer do 4 rana, ale ja z toho stresy nerobim a určite ,,koli tomu neplačem,, skor sa opytam ,,či vyhral,,. Z mojho pohladu muži nemaju radi ked zeny veci priliš dramatizuju, zveličuju a hlavne vyplakavaju každu chvilu. Chápem ze na emocionálnu rozladenost mas dovody, ale začni od seba..daj mu priestor, prestan byt ako stihačka, proste zmen sa ty prvá, upokoj sa prideš mi emocionalne rozladená a uvidíš čo sa stane.

smoulinka1505
autor
30. sep 2015

@mirkita praveze dieta chce.tieto veci okolo toho prezivame spolu.aj ked teda samozrejme ze ja ako zena viac.ja mu priestor ozaj davam.neni to o tom ze kazdy vecer mame chodit spolu spavat.len tu ide o ten princip.ja chcem aby sa choval ako chlap a nie ako pubertiak!veci ktore su podstatnejsie stale odklada a ma kopu vyhovoriek.Ale ja uz tiez nevladzem mu stale nieco pripominat a hovorit mu jak malemu chlapcovi.Ja som vcera navarila,upratala cely byt,poumyvala,isla som mu umyt auto pretoze uz son sa nemihla pozerat co tam bolo,prichystala som pre navstevu (jeho sestra) uhostila som ich,hrala som sa s malu,poupratovala som po navsteve,nachystala veceru.a lahla som si do obyvky. A on pride ze co som sklesnuta.Ja zr unavena...
Po celon dni som chcela trosku pozornosti...

mirkita
30. sep 2015

@smoulinka1505 tak si mu to mala povedat, nie? vyzalovat sa...ale nemusis plakat...a neber to tak ze ked hra xbox ze je pubertiak... to ho len zhadzujes....kazdy mame svoje formy odreagovania ja...moja mama hrava kartove hry na PC a moj otec je z toho besny ze sa hra ako male dieta 😀 ale ked vidim kolko ona ma toho cez den, od 3:30 na nohach...tak preco si nema dopriat hoci aj bezduchu cinnost, len ak jej to nieco prinasa.... chapem ta, u nas je to tiez tak, ze niekedy taham taham a ked aj nechcem pomoc, ocakavam od muza ze ma za to oceni, pochvali, pohladi...ak sa k tomu nemam, poviem mu to narovinu...tiez som si ako mladsia myslela ze je to samozrejmost, ale pre vsetkych muzov nie...su aj taki, no moj zjavne nie 😀 aj skoro po 10 rokoch mu treba stale pripominat kam patria spinave ponozky, ze ma vecer hracky z obyvky upratat ked ukladam deti a pod...

smoulinka1505
autor
30. sep 2015

@dominika 6 na svadbu teraz nemame nasetrene a vlastne som nedostala este ani zasnubny prsten

sardinka333
30. sep 2015

@smoulinka1505 a kto ti kazal hrať sa na super ženu??? Na to na čo sa my ženy už ,,nemienime pozerať,, tak to chlapom ešte dlho predlho žily netrha...Neviem teda ake konkretne veci mu musiš pripominať a ani si tvjho partnera nejdem zastavat, ale x vecí si robíš sama lebo máš čas na ,,sprostosti,,. Ste dvaja ludia v byte čo tam take nabordelite...my ked sme boli 2ja tak stačio raz tyždenne upratať cely byt čo budeš robiť ked tam budeš mat dieťa? Vieš kolko to je bordelu denne? Pračka sa u nas kruti od rana ako kolotoč pri kulturaku...Aj ku mne včera prišla navšteva, zatial čo sa bavili som nachystala par toastov, kavu, čaj nakrajala nejake ovocie, ale nešla som tam robit neviem ake psie kusy - večera bola to čo zostalo a kto si čo zobral. X vecí už neriešim pretože mna len rozčulovali a moj muž ,,klud angličana,, čo ma vytačalo ešte viac. A umyvať auto??? Ani ma nehne aby ma pohlo, smeti tam nevozim a ked sa mi nakopia veci v kufri tak pristavim pri kontajneri a jednym šupom všetko vyhodim. Komunikujte spolu, len otazka je aku pozornost si chcela resp. čo povazuješ za pozornost, ktora ta uspokoji lebo to ze ,,jeeej je upratane, navarene, auto umyte tak to si malo chlapov vobec aj všimne,, ked za tebou prišiel bola to priležitost na ,,kontakt,, lenze ty si bola zase nassratá.

miriam11
30. sep 2015

@smoulinka1505 laska asi uz vyprchala, chcela si radu, tu je.... v prvom rade by som poriesila vztah, aby ste uzatvorili manželstvo, pokial sa este lubite tak preco nie? Ak svadby schopní nie ste, tak k sebe nepatrite. Az POTOM by som mala snahu byt tehotna. Je vela deti z rodin, kde otec nežije spolu s ich matkou, takze ak nechces,aby tvoje deti patrili do tejto kategorie, vezmi si k srdcu moju radu.

dominika6
30. sep 2015

@smoulinka1505
na svadbu nemáte a na dieťa áno?
je lacnejšie dieťa alebo svadba na úrade pri pár ľudoch?

mima4
30. sep 2015

@smoulinka1505 ty budes dalsia buduca opustena maminka... ze? 😉

bosoriak
30. sep 2015

@smoulinka1505 Problemy vo vztahu a v intimite sa riesia medzi 4 ocami. Ty chces pravdepodobne pocut, ze ty si ta v prave a ty si ta dobra a on je ten zly, co sa hra a nechce ta. Tak to ale vo vztahoch nefunguje. Normalne je to, co vyhovuje obom. Ak to obom nevyhovuje, je cas na rozhovor a napravu. Take jednoduche to je a pritom take tazke.

Takze si s nim sadni a normalne sa ho opytaj, co sa deje. Ci to ma zmysel dalej alebo ci uz nema silu. Ci je to nieco, co si mysli ze je docasne alebo ci ho z nejakeho dovodu uz nepritahujes. A podobne. Pytaj sa, co ta zaujima. Komunikacia je zaklad vztahu, nikto nema vestecku gulu, ani nevieme citat myslienky (chvalabohu 🙂 ). Vela muzov sa na prvykrat tvari, ze nevies, o com hovoris... nevzdavaj to. Mozno ma on nejaky problem, banalitu, ale proste ked sa cely den kruti okolo toho, co citis a co chces ty, niet divu, ze nema naladu na nic.

Vela zdaru.

nela1916
30. sep 2015

@smoulinka1505 K problematike dieťaťa sa neodvažujem vyjadriť, ale zaujal ma váš nesúlad v súvislosti so spoločne stráveným časom. Z tvojho príspevku cítim takú akúsi naviazanosť na partnera, pričom si vyžaduješ isté povinné rituály, možno zaužívaný poriadok, atmosféru v rámci spoločného súladu, etc. Súhlasím s babami, že sa v jeho hlave určite čosi zmenilo, preto je aj taký chladný, no myslím si, že jeden z problémov môže byť aj nesloboda, akú vo vašom vzťahu sama nadstavuješ.

Prečo by sa človek v jednom manželstve / partnerstve nemohol cítiť dostatočne slobodný a proste "doma" na to, aby si po celom dni zahral xbox alebo pustil hudbu alebo tak? Jeho nočné aktivity vôbec nemusia byť o tebe, proste ste v rámci spoločného života započali už istú formu domáceho stereotypu, no ehm, niekto takto trávi hodiny pri telke (hoci chápem, pre mňa osobne je to tá najubíjajúcejšia varianta rodinného života)), no a tvoj partner práve takto. Nechcem celú vec zľahčovať, možno je tvoj partner skutočne ignorant a neverník, a bohviečo, no myslím, že my ženy našim chlapom často práve týmto ubližujeme, že na ich "zlozvyky" reagujeme hnevom, urazenosťou, frustráciou.

Čo takto vziať to viac v pohode a pridať sa k nemu? Alebo si nájsť svoju vlastnú aktivitu na PC? Možno aj jemu dojde, že mu tvoja pozornosť chýba. Alebo jednoducho treba vysondovať, čo vo vašom vzťahu spôsobuje problém.

libka1
30. sep 2015

@smoulinka1505 vyrovnal sa uz so stratou babatka? Mozno to len preziva po svojom. Ako chlap mozno povazuje za potrebne ze on ma byt ten silny, ale v jeho vnutri sa moze diat vselico... netlac na neho, dopraj mu trochu casu pre seba.

sono2
30. sep 2015

@smoulinka1505 dva roky a už takéto problémy? Nie ste jeden pre druhého. Príde mi že dieťa nechce a prestávaš ho baviť. Už len podľa tých pár riadkov som pochopila že sa k tebe absolútne nehodí. A čo bude ak naozaj otehotnieš. Presne. A svadba? Skús nadhodiť možno ťa úplne necha a zľakne sa. To by ťa len oslobodilo. Bože dva roky ja s manželom veď to také iskry lietali sex a to sme neni v takom štádiu aako si ty a sme spolu už 12rokov spolu od 21tky manžel mal 25. Odporúčam úplne otvorený rozhovor nedaj mu cúvnut podľa toho by som sa rozhodla. Podľa mňa s ním stracaš čas!

zdena12345
30. sep 2015

pripajam sa k nazoru, ze co tak najskor svadbu? Uprimne si sama sebe povedz, ci ti nevadi, ze "budete" mat dieta a nebudete zobraty. Co takto opytat sa ho, ci mu nebude vadit, ze dieta nebude mat jeho priezvisko?
Za dva roky sa este stale len spoznavate a mozno uz presla uvodna zamilovanost. Ludia sa postupne i menia a nemusia byt taky, aky boli na zaciatku. Su ine povinnosti, praca, zaluby... Kazdy vztah sa vyvija a najlepsie ho preveria az deti a rozne komplikacie.
Ci aj ty sama moc netrvas na veciach, ktore az take dolezite nie su. My sme takmer nikdy nechodili naraz spat (zas hrat do 4 hry je extrem- to uznavam)

mysicka36
30. sep 2015

@smoulinka1505 Ja sa prikáňam k názoru, voči tebe ochladol a nieje pripravený na dieťa. Spýtaj sa ho na to a zameraj sa viac na to, ako ti odpovie (myslím mimiku, pohlad, tón hlasu) to ti viac napovie ako to čo konkrétne povie.

smoulinka1505
autor
30. sep 2015

Dakujem za vase nazory a rady.nie so vsetkymi sa stotoznujem ale kazdy jeden som si precitala.mne nevafi ze nebudeme zobraty.do svadby sa nehrniem.dietatko bude mat meno po otcovi ci budeme alebo nebudeme zobraty.svadbu chcem taku ako si predstavujem a nie ju len tak odbyt na urade len preto aby som mala papier.v klude sme sa porozpravali a vyjasnili si to.azi som to trochu prehnala.som dost teraz emotivne rozhadzana.musim sa viac dat do kludu😊.
Dakujem

radsej_knihu
30. sep 2015

@smoulinka1505 Ja neviem, ja som hockedy do 3 rana na PC a hram sa, alebo si citam knihu, a co? 🙂 Niektori ludia su proste nocne sovy. Problem bude asi niekde inde.

radsej_knihu
30. sep 2015

@smoulinka1505 Este kratky dodatok, vie ma celkom slusne vytocit, ak mi niekto tvrdi resp. ma buzeruje, ze co som tak dlho za PC a naco ponocujem (rodicia si uz odvykli, ex-ova mama bola obzvlast otravna). Jednym uchom dnu a druhym von. Som dospela, samostatna a zivot si organizujem sama, nebude mi nikto (ani len vlastna rodina) hovorit, kedy mam ist spat, ako malemu decku. Mozno sa tvoj chlap citi podobne, to urcite vztahu nepomaha.

sono2
30. sep 2015

@smoulinka1505 napíš nám tak pol pol roka po narodení dieťaťa. A držím moc palce. Máš aj druhú variantu prispôsobiť všetko aby len jemu bolo dobre a naučiť sa neriešiť objatia, láskanie, rozhovor. Ber priateľa aký je a buď s ním spokojná. Vyzeráš byť mladučká a veľmi veľmi neskúsená.

sono2
30. sep 2015

@radsej_knihu ja to vidím úplne ináč. Tam nejde vôbec o počítač. Hrá sa, lebo mu to tak vyhovuje a podľa mňa toho veľa spoločného nemajú. A proste si trávi čas ako mu príde. Mi nehovor že manželská a rodinná alebo spolužijúca idylka je hranie a bytie na počítači dennodenne. To tiež na vzťahu nepridá. Potom prídu známe pokecy kukanie kadečoho len nie na manželku, priateľku zrazu sa dáva pozor na telefón lebo obsah neznámy no a 😖 čo to je? Určite raz za čas nevadí. Aj môj trávi na fb dosť času hrám čo ja sama neviem pochopiť. Ale spať chodíme skoro stále spolu a večer vyzerá ináč keď si pozrieme spolu film a máme sex. Neviem. Ja celkovo dobu keď nebolo toľko internetu a fb vnímam intímnejšie. Môj m už tomu tiež dosť prepadol a celom mu vadí keď robím to isté alebo má ísť skôr spať mi až smiešne príde keď mne hovorí o mne že som na fórach závislá... Môže byť všetko, ale s mierou. My sme už spolu veľmi dlho. Preto píšem že po dvoch rokoch mať takéto problémy mi príde neskutočne skoro!

zdena12345
30. sep 2015

@smoulinka1505 toto by ma zaujimalo, nie ze vrtam... ale preco dat dietatu meno po otcovi ked nie ste zobraty? Nie si jedina, kopa ludi to tak robi, len nechapem preco. Len ze ja osobne si to neviem predstavit, ze nestojim chlapovi za to aby ma poziadal o ruku a vzal si ma a porodim mu dieta a dietatu dam jeho meno. Co ak sa rozidete? Dalsiemu dietatu das meno po dalsom otcovi a nakoniec sa budete 4 ludia v jednej domacnosti volat 3-4 priezviskami?

smoulinka1505
autor
30. sep 2015

@zdena12345 ked mam pravdu povedat nejako som nad tym ani neuvazovala.proste automatika.samozrejme sa moze stat hocico,ale neni som ten typ zeny aby som si vyprosovala svadbu.toto proste nechavam na nom.a keby sa rozideme,stale dietatu mozem zmenit priezvisko

zdena12345
30. sep 2015

je mi jasne, ze svadbu si vyprosovat nemozes, to by si sa uz zhadzovala... ale mozno keby si mu naznacila, ze nemas v umysle davat dietatu jeho meno, by mu svitlo- toto sa naozaj v nasom okoli stalo. pokial sa nemylim, tak meno dietatu len tak zmenit sama od seba nemozes, zasahuje do toho aj otec a myslis, ze by suhlasil? uz len z chlapskej jesitnosti...
riesim teda ozaj co keby a velmi vzdialene, ved este ani tehotna nie si, ale urcite veci si treba zvazit. Keby ta aspon o ruku poziadal, tak je to ine. To by som potom to priezvisko pochopila, ale takto sa mi to zda divne a ziadny padny argument si na to ani nedala.
A len tak zo zaujimavosti- kolko sa rozvadza/ rozchadza tych co spolu len chodia a tych co su manzelmi? Predsa len je tam isty naznak toho ze maju v umysle spolu naozaj ostat, i ked papier nic nezaruci a mozno zrovna i ja budem z tych aj ked tu "moralizujem". Ale uz som zopar takych i takych parov zazila...

smoulinka1505
autor
30. sep 2015

@zdena12345 urcite mas v istom smere pravdu.asi budem riesit tieto veci ked to bude aktualne.ale dakujem za nazor

janinah
30. sep 2015

@smoulinka1505 chceš,aby sa sprval ako chlap?..nie,ty chceš,aby sa správal tak ako chceš ty.....ak čosi hrá do pol 4tej a nerobí tak často,tak prečo nie? jeho problém,že na druhý deň bude nevyspatý,je dospelý,nie je to tvoje dieťa,nepotrebuje prevychovávať....ja napr, viem čítať aj do druhej rána.....že nepomáha? a požiadaš o pomoc? konkretne čo má urobiť? asi nie,tváriš sa ako superžena a on ti má čítať myšlienky v čom má pomáhať? omyl,chlap si nedomyslí,ale vie reagovať na konkretne požiadavky...a nápadu mať dieťa bez svadby netlieskam,nerozumiem,prečo si niekto vyrába zbytočné problémy a priezviskami a právnymi vecami okolo toho....pripadáš mi mierne nezrelá /ja chcem a ak tak nie je ,tak lietajú iskry/...akože nútiť muža,aby šiel spať spolu s tebou? /rozumiem ,že v rovnakom čase/ ...však on je skoro pod papučou takto

regina22
30. sep 2015

klasika, snažíš sa ho ovládať, diktuješ mu čo má kedy robiť, a tak sa nediv, ideš mu baby nanervy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli