Je sebecké, keď chcem súkromie?

maji182
5. sep 2015

Ahojte baby, momentálne s priateľom žijeme u nás (dom je môj), ale žije tu aj starý otec a moji rodičia... Nie je tu moc súkromia, preto sme si kúpili pozemok v tej istej dedine kde bývame teraz. Začali sme ho čistiť lebo bol strašne zanedbaný, všetko ok. Po čase prišiel priateľ s nápadom, že by si na ňom mohli jeho rodičia spraviť záhradu, kým sa tam nebude stavať. Oni bývajú v baráku vo vedľajšom meste... Nejak sa to neriešilo, len minulý týždeň sa ma pýtal, že čo mám v pláne.. ja som povedala že nič...A on že super lebo že prídu jeho rodičia na brigádu. Hovorím si že fajn aspoň nám pomôžu...Robili sme všetko ok... Večer sme si ľahli do postele a priateľ pozeral záhradné domčeky. Pozerám žeprečo pozerá záhradné domčeky... a on že babine a dedovi k nám na záhradu. Kukám že dobre. Tak som sa ho spýtala, že ako to plánuje.. a on že však tam budú mať záhradu a tam, kde teraz majú tam ju zrušia... Spýtala som sa, že či to tak bude aj ked tam budeme mať dom v budúcnosti a on že pozemok je dosť veľký, že prečo nie. Nejak mi došli slová ...Odvtedy sú medzi nami len hádky, lebo som si nepredstavovala, že ked si kúpime pozemon na náš domček, že budem musieť počítať aj s nimi. Ved práve preto sme kúpili dom, aby sme mali súkromie..inak sme mohli ostať tu. Tak ma včera postavil z ničoho nič pred svokru a že to chce vyriešiť, tak som mu povedala svoj názor , s tým súkromím a tak... začal mi vyčítať, že som sebecká a podobne... potom sa odul a pokračujeme v naše týždennej tichej domácnosti.
Je to také sebecké ked chcem aby sme v budúcnosti mali súkromie? ... Povedala som mu, že ked tam budú mať oni záhradu, mňa tam neuvidí ... je to drsné ale on sa so mnou o tom ani nerozpráíval ., čo považujem za dosť nefér... Ach potrebovala som sa len vyrozprávať, teda vypísať ...Ďakujem za prečítanie poprípade nejaké rady ako to dať do poriadku ... mám v hlave toľko vecí, že som to napísala velice obšírne ....Pekný večer

bosoriak
5. sep 2015

@maji182 Pozeram, ze je vas v tom vztahu nejako vela. Ty, on a tvoji rodicia a jeho rodicia. Upracte si najprv v tomto.
Mimochodom, ak je mlady muz takyto naviazany na rodicov, mal by sa ti v hlave rozozvucat TAKYTO VELKY VAROVNY SIGNAL. Sama si uvaz, ci si schopna v takomto mnohopocetnom vztahu existovat.

A najma - rozpravajte sa ako dospeli, ty mu povedz svoj pohlad na vec, on ti povie svoj pohlad a pohladajte riesenie. Lebo taketo hadky este nikdy nic nevyriesili a ticha domacnost este ziadnemu problemu nepomohla.

maji182
autor
5. sep 2015

@bosoriak tak moji rodičia to je tak, otec robí v česku je doma raz za mesiac ... mam tu je len cez týždeň, ale ked si riešime niečo mi dvaja nestarajú sa do toho, moja mama sama hovorí že najlepšie je zbaliť sa a ísť niekam preč len my dvaja ... ani mi nevyvolávajú len kvôli veciam čo riešim ja v otcovom mene alebo murárov čo zas rieši mama ,,ale to je vedlajšie.
A v prvom rade nechcú si spraviť záhradu u nás na pozemku ...a teraz momentálne nemáme veľa možností na bývynie kedže zamietol to AT tak musíme vydržať tu ..

sss777
5. sep 2015

@maji182 ale to nie je U VAS na pozemku, je to UNHO na pozemku. A sú to JEHO rodičia, takže ja mu celkom rozumiem v tom, že ich chce mať blizko.
Na druhej strane rozumiem aj tebe a súhlasím, že súkromie je pre mladý pár bytostne dôležité.
V každom prípade, nech sa na to pozerám akokoľvek-jeho majetok, jeho pravidlá.
Riešením by bolo možno kúpiť niečo spoločné, kde budeš mať rovnaké právo rozhodovať o situácii, lebo takto budeš (minimálne pred zákonom) len spolubyvajuca v budúcom dome.

maji182
autor
5. sep 2015

@sss777 Ano to je pravda, len nech mi potom nevyprava ze náš pozemok, náš bordel a že sa mám tešiť z nášho ... inak by somto nebrala a v hlboko v mojom vnutri ani neberiem ze tam mam nejake slovo.. preto som mu narovinu povedala ze ked tam chce mat rodicov, ktory byvaju 5 minut cesty autom nech ich tam ma ale mna tam nebude mat ...

tjaden
5. sep 2015

@maji182 nie je to sebecké, nie nie nie ak chcete súkromie takto si ho začínate ničiť, tvoj priateľ toto rozhodnutie raz sám oľutuje, raz to otravovanie začne, budú chodiť nečakane, budú sa správať akoby boli doma, budú otravovať, budú radiť a kto si myslí, že nie klame sám seba.

maminuska
5. sep 2015

@maji182 a prečo na liste vlastníctva vlastne nie si zapísaná aj ty ?Ako podielový vlastník.

tjaden
5. sep 2015

@maji182 ja svoju mamu milujem, ale ak by toto chcela ona vysvetlila by som jej , že chceme súkromie. Našťastie moja mama má zlé skúsenosti so svokrov a sama chce aby sme si každý žili po svojom, stále hovorí vetu: dve gazdiné v jednej kuchyni...katastrofa

maji182
autor
5. sep 2015

@tjaden To je pravda to je teda, aj ja si to hovorim s mamou ze bud pojde prec ona alebo ja ..lebo dve to nie je dobre kazda si chce robit podla seba .. no ja som to musela vysvetlovat jeho mame ... nie on ja ...ale mam pocit ze si to uvedomuje som s nim hodila rec trocha

minutka
5. sep 2015

@maji182 nemas 5 rokov,aby ti stacili sladke reci. Vas pozemok by to bol vtedy,keby si bola aj na liste vlastnictva. Toto si treba uvedomit ! Aj do buducna s nehnutelnostou. Len pre istotu. A inak tvoj dom je tvoj? alebo tvojich rodicov?

timea7
5. sep 2015

@maji182 povedz mu, že si neželáš, aby hovoril náš pozemok, keď je len jeho, aj bordel je len jeho, tešiť sa budeš z vášho, ak budete mať niečo spoločné a na liste vlastníctva budete figurovať obaja. Ako si reagovala, keď povedal, že ide kupovať pozemok? Vtedy ste sa nerozprávali o tom, že ho kúpite spoločne?

micha7
5. sep 2015

tiez by som presne tak,ako ty reagovala! ja by som tiez nezniesla,aby mi niekto pendloval po zahrade...!!!!!

mala_hobitka
5. sep 2015

@maji182 Pozemok je jeho takze je na nom rozhodnut co a ako. V tom pripade vsak nemoze tvrdit ze je to "vase". To sa uplne bije.
Aj mne by to vadilo, ze si tam chce stahovat rodinu. Hlavne ak primarny dovod bolo aby ste mali sukromie. Kazdy par potrebuje nieco svoje. Svoj "domov", svoju kuchynu, svoj priestor...svoj maly kusok sveta. To je plne pochopitelne. Ak tam bude mat niekto iny zahradu tak to nie je moj priestor ale spolocny. A vo vasom pripade ste tak znovu na zaciatku situacie "nemame sukromie".
Ocakavas celkom logicky ze ked ste par tak robite spolocne rozhodnutia. Takze sa opravnene mozes citit ukrivdena ze sa s tebou o tak dolezitej veci nerozpraval predtym nez zacal nieco riesit s rodicmi.
Co s tym? Trvala by som na tom, ze ked je nieco nase tak o tom rozhodujeme dvaja (bez ohladu na to komu to oficialne patri, pokial ste par, ste par, bodka). Ked je nieco jeho tak to nie je vase a hlavne, ty tam nemusis byvat. A rozhodne nefinancuj stavbu domu, pokial by dom nebol potom napisany aj na teba. Lebo pokial nie ste manzelia tak by si investovala vlastne do "cudzieho".

bordor
6. sep 2015

@maji182 Tvoj priateľ je nezdravo naviazaný na rodičov a hlavne na matku, zdravý muž, ktorý nie je závislý, si nepotrebuje s matkou vyvolávať a keď má partnerku, tak to je prvá žena v jeho živote .... je to proste mamánek a ušetríš si problémy, keď pôjdeš od neho ... alebo začnete úplne niekde inde ďaleko od jeho i tvojich rodičov ... prečítaj si tu tie témy, kde majú ženy takýchto partnerov, sú na druhej koľaji, synáčikovia sa riadia s matkou o všetkom, manželka je na druhom mieste ...

libka1
6. sep 2015

Cudujem sa ti ze vobec riesis nieco s pozemkom, ked on si ho kupil sam. Ani by som nepomyslela tam nieco stavat. Nech si postavi za svoje, hoc tam aj nastahuje celu rodinu. Nepohla by som prstom a zasla maximalne na navstevu. To nie je VASE, ale JEHO! Uz len toto by pre mna bola velka vystraha aby som do toho nevkladala ani pracu ani peniaze. Ked mu vadil nedostatok sukromia a teraz dovolil, aby si sa dostala do rovnakej situacie, nieco nie je uplne v poriadku 😅 Svokry hrajuce sa na chuderky su horsie ako tie co lietaju na metle. U tych aspon vies na com si.

bonaqa2013
6. sep 2015

Pozemok je jeho, právne určite to len teraz vraví že to je naše. Ale keby prišlo k rozvodu resp. k deleniu majetku tak hneď zmení rétoriku a povie pozemok je MôJ. Poznám chlapov.... A ver mi, že ten nápad s kúpou pozemku mu iste nahučali rodičia....
No to bude za svokra, od takej radšej ďalej a ešte aj cestu pred vašim domom prekopať, aby nemala kade prejsť.... 😀
zdá sa mi, že u vás je to všetko len otázka času kedy to vybuchne.... 😒

peneloppe
6. sep 2015

@maji182
Jaj tak toto je zle nedobre. Pozemok ked je jeho tak jasne ze on si robi co chce. Ber to ako varovny signal ze ked uz teraz sa takto sprava co bude potom ked si tam nebodaj postavite dom? Jedneho dna prides domov z prace a tam svokrovci nastahovani? Moze sa stat. Ved aj teraz im dovolil zahradu bez konzultacie s tebou.

celasapremenim
6. sep 2015

kde sa pise ze pozemok je jeho?
inak prepacte, ale aj ked to je tak, ze je jeho, tak oni su par a zrejme si planuju rodinu a to ako na nu nema davat ziaden ohlad, na jej predstavu o zivote, lebo majetok je jeho? to je akoze rovny vztah?

sukromie je velmi dolezita vec, uzemie rodiny je velmi dolezita vec, jeho rodicia asi svojho syna az tak nemiluju, alebo nemaju vzhuru dano, ak sa tam tlacia aj s tym, ze vidia, ze to zena nechce....mudra matka by ustupila, ked chce, aby mal jej syn normalny dobre fungujuci vztah, lebo ako ma byt chlap stastny?

ako mne by sa vobec nepacilo, keby mal niekto pristup na moj pozemok bez ohladu na moje sukromie, svokrovci napr. maju kluce sem, ale vyrazne som as dohodla, ze ked sem budu chciet prist, lebo maju cojaviem cestu okolo, tak nam maju dat vediet, pacilo by sa mi aj den dopredu s ze asi, ale tak niekedy zavolaju aj hodku dve dopredu, a tam mam tiez priestor povedat, ze mam nejaky iny program, alebo mi to nevyhovuje, pripadne
aky priestor bude mat tato zena, ked jej tam budu chodit, lebo musia zaliat rajciny? hocikedy a ktovie na ako dlho a ktovie kolko z toho budu vlastne u nich doma

loginexistuje
6. sep 2015

@maji182 nuz mne sa to na prve precitanie zda takto

on zije u teba prispieva na domacnost plati ti najomne??? a peniazky si setri aby si mohol kupit pre seba a svojich rodicov pozemok ... doriesila by som ti toto lebo ti ostanu len oci pre plac....

kadri
6. sep 2015

@maji182 ak chces partnera, ktory rozhoduje za vas oboch bez teba a radi sa pritom so svojou rodinou, ok. ale ak chces byt v rovnocennom vztahu a respektovana, toto nie je ten pravy. to je pre teba jasne znamenie, nemate ziadne zavezky, mas na vyber ako pojde tvoj zivot dalej 😒
podobne sa stalo u nas, ked sme sa prestahovali (rodina s malymi detmi) do domu so zahradou, moji rodicia z bytovky prisli s napadom, ze si postavia vzadu na pozemku unimobunku, aby mohli chodit do zahrady kedykolvek a "nerusili" nas. okamzite som im povedala, ze v ziadnom pripade, na navstevu prist mozu, ale toto nie. a kam by chodili na wc? tvarili by sme sa, ze tam nie su, aby nas "nerusili"? atd. chvilu boli urazeni, ale potom si kupili inu zahradu a je pokoj 🙂

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea7
6. sep 2015

@celasapremenim pozemok je len jeho -príspevok od zakladateľky o 19,33 -pozri

timea7
6. sep 2015

@alja20 jeho rodičia robia len to, čo ste im vy dvaja, respektíve tvoj muž umožnili. Muž si ich zastal, toto si si mala vydiskutovať s mužom. Nasáčkuj si tam svojich rodičov aspoň na tri mesiace, ako sa mu to bude páčiť 😝 😝 😝 😝 😝

libka1
6. sep 2015

@alja20 tvoj muz je somar, nech sa zamysli nad tym, ako by sa mu to pacilo v opacnom garde 😝 asi by tiez nebol nadseny... takych mam najradsej...

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libka1
6. sep 2015

@alja20 nevie si s nimi rady a zastava si ich? to moc nejde do kopy...

charity
6. sep 2015

@maji182 Toto je podla mna dovod na rozchod: priatel rozhoduje o zasadnych veciach bez Teba a Ty si ta sebecka? Ja tam vidim manipulaciu a nic, co by si chcela zazivat cely zivot. Gratuluj si ze nie ste manzelia..

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libka1
6. sep 2015

@alja20 😒 to verim... chyba je ale zial v tvojom muzovi, pokial sa on nezacne chovat ako chlap tak sa mozes aj zblaznit 😝

timea7
6. sep 2015

@alja20 nehnevaj sa, ale muž si s nimi nevie dať rady, pretože nechce. Nedám im od nás kľúče, sú tým pádom vybavení. Keď prídu na návštevu, sú vítaní, ak je to pričasto, nie sme doma. K nám mal tiež tendenciu chodiť bratranec so ženou a dvomi deťmi, niekedy aj s deťmi svojej švagrinej častejšie, ako je únosné. Keď ma to prestalo baviť, robiť im program (ja som u nich bola jeden jediný raz), tak keď volali, či môžu prísť, povedala som nie. Jednoducho, stručne, jasne. Nie som povinná vysvetľovať prečo, keď im to nedopne. Chvíľu bolo v telefóne ticho, to asi nečakali, tak som povedala majte sa a položila som.

maji182
autor
6. sep 2015

Takže babenky, písala som pred tým, že sme ma zobral k svokre a tam začal že ja by som chcela niečo povedať, tak som povedala ako to celé vnímam a cítim. Včera večer mi volal, že mamina mu volala a plakala , že nechcela aby sa toto takto stalo. Tak povedala, že si starú záhradu nechajú a budú nám len normálne pomáhať. Tak potom som sa ešte bavila s ním o tom a porozprávala som mu to čo spravil mne len opačne ... všetko do podrobna s mojími pocitmi som dala akokeby jeho osobe. Tak povedal,že niekedy robí unáhlené závery a ja som mu povedala,že bud nech si robí unáhlené závery sám alebo sa poradí somnou a potom môžme normálne dalej fungovať.. Takže vypíva z toho, to že budeme mať pozemoček len pre seba. Ale ešte neskôr nech toto predýcha sa s ním dohodnem na určitých veciach , ktoré bud bude tolerovať alebo nie aby do budúcna nevznikli žiadne takéto veci...A je len na ňom či to bude rešpektovať alebo nie ...