Je sebecké sa osamostatniť?

ajusa12
3. nov 2019

Mam 35 a vzdy som si hovorila ze to vydrzim ale nastal asi pred rokom zlom ked som napevno rozhodla ze sa osamostatnim. Som aj so sestrou v pestunskej u stryka a tety. Ale roky nas psychicky tyra. Napr. stale sa musime pytat ked chceme kamkolvek ist, nikdy nemozes povedat svoj nazor, casto nas vyhadzuje v hneve z domu ( robi to vacsinou ked stryko neni doma bez svedkov), samozrejme to nemysli vazne ale potrebuje si dokazovat ze ma navrch. Z prkotin robi problemy, agresivne nadava, krici, ako sme jej znicili zivot (chceli nas lebo vlastne deti mat nemozu) Par krat nas aj sotila na zem a skubala. Bolo by to nadlho opisovat. Pojdem do podnajmu do obecneho az sa uvolni. V poradovniku som uz prva. A moze to byt uz o mesiac ale aj o rok. Ked som to povedala strykovi vcera uz napevno ze chcem odist, povedal, ze nesuhlasi, ze sme rodina a je divne aby som odisla byvat na byt 10 minut od nich. Ze by to pochopil ze keby pracujem inde ale takto nie. Samozrejme uz rozhodnuta som napevno ze hned ako sa uvolni, odidem a postavim ich pred hotovu vec ked bude podpisana zmluva. Stryko je spravny chlap a ludsky, tiez ho trapi ako sa teta k nam sprava ale mysli si ze to neni dovod odist. Co Vy nato, som sebec ze chcem na byt a mat klud a nechat ich vo velkom dome? Obidvaja maju nieco po 50tke a mna predstava ze by som tu mala zit este 30 rokov s nimi desi. Chcela som vziat so sebou aj sestru ale nechce ist. Pritom potrebuje klud lebo ma psych.diagnozu. Myslim ze k tomu prispelo aj to co je doma. Ona odist nechce lebo sa im citi zaviazana ze nemozu byt sami. Co Vy na to? Naozaj som sebec ze som sa tak rozhodla? Velmi lutujem ze som neodisla davno. Byty na predaj nie su u nas ziadne a tie, co su, su rozchytane po znamosti pre rodinu.

ajusa12
autor
3. nov 2019

@eliska13 mozno to bude za cenu ze ma odvrhnu ale co uz.

ajusa12
autor
3. nov 2019

Dakujem dievcata za podporu, pisala som tu aby som si vypocula viac nazorov a ci sa nenajde niekto kto sa bude stotoznovat so strykom.

ajusa12
autor
3. nov 2019

Dokonca ked mozem a prave nemusim, radsej som izbe ako napr. v obyvacke s nou, srdce mi busi aj ked ma dobre dni a sprava sa normalne, taky mam z nej strach.

jahodka11
3. nov 2019

@ajusa12 ale preco by ta mali odvrhnúť? Ved sa len odsťahuje, nic ine sa nedeje..ked budu nieco potrebovat, Pomôžeš....neboj,len smelo do toho

ajusa12
autor
3. nov 2019

@jahodka11 ked budu o to stat pomozem im rada.

dazdovka
3. nov 2019

@ajusa12 toto je divne, uplne ti zivot uteka pomedzi prsty a ty sa roztrasene neisto pytas, ci mozes ist za svojim zivotom... Je to chore, uz davno si mala byt prec, nikto ti uz tie roky nevrati, ale este mas sancu zacat zit svoj plnohodnotny zivot na ktory mas pravo, tak sa odstrihni a zacni si uzivat!

A co sa tyka stryka, on sa boji hlavne o seba, ale nic si nevycitaj, aj on je relativne mlady clovek, ak mu tie harpie budu pit krv, nech sa aj on od nich odstrihne a ide za svojim zivotom, ty niesi zanho zodpovedna, je svojpravny dospely clovek!

A blahozelam k tej pozicii v poradovniku!

ajusa12
autor
3. nov 2019

@dazdovka samozrejme ze ak by mali vazny socialny pripad, daju najskor im, a potom mne ale rataju uz so mnou, ked sa uvolni, len nevedia kedy. Napr. tento rok sa uvolnilo az 5 bytov, ale dopredu to nevedia povedat. A nemozem na urade povedat pravdu o tyrani, to by som ten vazny socialny pripad bola aj ja, lebo tu kazdy kazdeho pozna a navonok sme vazena a usporiadana rodina, to im nespravim, aby sa roznieslo po dedine, ako to u nas je.

dazdovka
3. nov 2019

@ajusa12 no neviem, podla mna si to u vas uz kazdy v dedine vsimol, ze ste nejaki divni... Kludne povedz na urade o co ide, mas pravo na svoj zivot, start donho si mala zrejme nelahky (kedze ta vychovavali pestuni), je tam moznost aby ti pomohli z toho zacarovaneho kruhu von, tak skus. Inac, ako pisali baby vyssie v diskusii, aj ja by som uz bola 2000km od domu, ale kedze mas este stale chut udrziavat pekne vztahy, tak to skus zatial takto na skok od nich a raz do tyzdna si daj zavazok, ze sa u nich ukazes (starsi ludia maju radi pravidelny zaujem), neprehanaj to s navstevami, a nenechaj sa odohnat ak budu trucovat, nic si nevycitaj, vycitky si nepripustaj... Zit svoj zivot je normalne!

ajusa12
autor
3. nov 2019

@dazdovka ja aj cudzi jazyk ovladam na komunik.urovni, ze kludne mozem ist aj dalej, ale mam tu sestru, ktoru nemozem takto napospas nechat. Ked tu ostanem, budem ju mat nablizku. Keby ze daleko odidem, co by s nou bolo? :(

janulka257
3. nov 2019

@ajusa12 a sestra má koľko rokov?

lavender273
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavender273
4. nov 2019

To ti pekne museli podkopnut sebavedomie ze v 35 rokoch sa pytas ci sa osamostatnit. Jednoznacne uz davno si mala. Stratila si tolko rokov prezivanim. Velmi zvlastny par to je.
Sestru vezmi sebou.
Osobne by som sa odstahovala co najdalej..

miadi
4. nov 2019

Tvoji ujo a teta su dvaja s prepačenim magori chori zli ludia. Co z teba a sestry urobili nesvojpravnych primitvečkou (neber to v zlom) oni vas uplne zmagorili a zdeptali a znicili vam pol života. Inak by si sa toto 35rocna nespytala. Že pestuni. Davno si doslela mohla si zit ako si chcela. Ty si urcite šikovna a mudra len znich uplne bez sebavedomia a sebahodnoty. Poznam len jeden horsi pripad ako toto. Rodicia mali 12deti najstarsie 35 a najmensie 2 .. tiez uz mala matka 50 ( tak posledne v 48!) a tyrali ich privezovali k posteli jest raz denne boli kost a koža. Az raz jedna dcera usla a zavolala policiu. Tento rok bol sud dostali doživotie rodicia. Este ze ta neprivezuju mas pracu si volnà. Utekaj, Ak sestra nechce ist stebou nechaj ju tak. Odid dalej niekde zariad si zivot a potom skus sestru k sebe dostat. Ty žiješ v uplnom pekle a netušiš ako krasne ti bude samej bez nich. Cudzi ludia budu na teba lepsi ako tito dvaja cvoci. Ty im nic nedlhuješ ( ak je toto skutocna story lebo nesedi mi ze ty mas 35 teta nieco cez 50 a chcela vas lebo uz v 18/19rokoch vedela ze nemoze mat deti?)

ajusa12
autor
4. nov 2019

@miadi vzali si nas ked mali po 30tke a vzali nas od rodicov lebo socialka uz nas bola hotova dat do domova.

ajusa12
autor
4. nov 2019

V skole sa nam vysmievali lebo sme boli zanedbane deti, spinave...vytiahli nas z toho. Oni su aj dobre dni, ked je klud, ale cim dalej je to horsie a nikdy nebudem schopna byt dokonala podla ich prestav aby boli spokojni.

maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajusa12
autor
4. nov 2019

Oni nie su zli. Ona je vsak chora, nikdy si to neprizna a on nie je na nu dost tvrdy ako by mal byt ked sa takto sprava. On je velmi kludnej povahy, vystupovanie na urovni, 2 uspesne firmy, dokonca ho niektori pytali, ci by nekandidoval na starostu, kedze v dedine mu ludia veria, odmietol... Ked som mu vysvetlovala, ze odidem, lebo uz nevladzem, bol uz ticho, nevedel odpovedat a bolo vidno ze ho to moc trapi. Je to jeho manzelka ale aj nas ma rad ako vlastne a ked nas brani, je hnusna aj nanho, nezavidim mu. Ale nie je pod papucou, povie si svoje, len ked ona pride do tranzu, uz vie ze nic neporiesi vtedy s nou, lebo ona si ide svoje.

suzitok
4. nov 2019

Aky poradovnik? Na podnajom? Byvas blízko NR, tam máš podnajmov kolko len chces, okamzite k dispozicii...ak mas stabilný príjem a dobru prácu, mozno by som zároveň riesila hned aj vlastné byvanie...
Prepac, ale na jednej strane mas celkom fajn "prejav" , ale na strane druhej sa chovas, akoby si teraz, v 35rokoch objavila svet mimo vasej dediny..

llucciaa
4. nov 2019

@ajusa12 máš dosť rokov na to aby si išla, ja som sa osamostatnila v 22 rokoch, kúpila som si byt v tom istom dome ako bývajú rodičia ale v inom vchode a čo? Nechcela by som ísť ďaleko, ale bol čas a chcela som mať svoje súkromie a ty by si si tiež už mala usadiť, nie je to easy si v takom veku vziať hypotéku ale bude to len horšie...

lindusss2016
4. nov 2019

@ajusa12 a preco ty tvrdis, ze uz chlapa nechces a zostarnes sama? Ved si mlada zena, mas sancu si zalozit vlastnu rodinu, ale musis na sebe pracovat. Zacni chodit k psychologovi, lebo ti chyba veskere sebavedomie a myslim, ze odbornik by tam nasiel viac veci, co by trebalo riesit

judar
4. nov 2019

Kazdy jej vycitate ze sa mala uz davno osamostatnit ale ktovie ze jak by ste vy skoncili na jek mieste psychicky keby vas niekto cely zivot drzi psychicky na urovni dietata a este vas aj omedzovat...a kto vie ci ich aj takto ona nehucka ak zato aby sa mal kto o nich na starobu postarat ....z psychickej manipulacii ktora bola uz v malom veku vstepena sa asi tazko da ujst tak lahko

1gabriela13
4. nov 2019

@ajusa12 chod!!! Hneď dnes!! Spln si sny, ži svoj vlastný pokojný život, ktory vyhovuje tebe a nie egoistickym psychopatom. A na nich zabudni. Veľa šťastia.

enusamt
4. nov 2019

Prepac, ale myslis, ze byt na poradovnik ma lacnejsi najom ako klasicky? Je to uplne to iste... takze ja by som sa pozrela po inom, poradovnik nie je zavazny... ved raz ta tak vystengruje, ze sa stane nejake nestastie.. lebo toto sa vecne znasat neda..

Jednoducho si v tichosti najdi najom, potajomky si tam zakladne veci poprenasaj a ked zas ju chyti vyhadzovanie, tak s usmevom jej popraj vsetko dobre a id do svojho...
Pokial ani na toto nemas odvahu a mas dobre kolegyne, tak ich popros o pomoc...

enusamt
4. nov 2019

A stryka by som nepocuvala... isto sa on sam boji zostat s nou sam a preto ta sebecky odhovara,... keby bol chapavy, tak ti pomoze

maciatkolulu
4. nov 2019

@judar tak ja neviem, na úrovni dieťaťa, prišla k nim keď mala pätnásť, ved to už je dosť veľké dieťa, nedávno tu bola téma ako začala 24rocna žiť so šestnásťročným🤔. Celkom zvláštne, žeby sa niekto namotal tak na dospievajúcich jedincov v 30tke,vlastne len o 15 rokov mladších. 30ricna žena nemôže mať deti a vezme si 15ricne dievča.... Trochu divne. Čakať na nájomný byť, keď sa musí platiť rovnako, divne😂😂😂😂😋🤔ono sú tu rôzne témy a rôzne osobky

maciatkolulu
4. nov 2019

@judar v 50tke myslia na to, aby sa mal o nich kto na starobu postarat😂😂😂😂, môj muž má 50 a ma malé dieťa, maka v práci a na starobu nemysli, skôr na ďalšie dieta😉

3009
4. nov 2019

@ajusa12 veď si nájdi podnájom v inej dedine alebo vo Vrábloch, určite tam niečo je lepšie. Potom ak dostaneš nájomný byt tak sa presťahuješ, ale dovtedy budeš bývať v nejakom peknom podnájme.

evkano1402
4. nov 2019

@ajusa12
pozor na stryka!
Ako jedna holka vyssie poznamenala, stryko je vacsi problem ako teta.
Preco?
Lebo u tety si na jasnom, vies kolka bije.
Ale stryko to skryva za akoze "pochopenie", "laskavost", " je na urovni" a za tetinu povahu.
Este horsie. Omnoho horsie ako si vies predstavit.
Uplne realne ti vravim, ze tych 10 minut od nich nie je dost. A ak mozes ber sestru, podla toho, ci je sebestacna a ci to tiez tak vidi. Ak nie, musi sama precitnut.
Ti ludia ta nemaju a nikdy nemali radi. Prepac.
Potrebuju len otrokov na ich vlastne pohodlie.
Pozri si - narcisticka porucha osobnosti - psychicke manipulacie ako napr. zahmlievanie reality, projekcia a v podstate same klamstva a ich nadradenost.
Jedine co ti pomoze je bezat od nich v tichost prec (pozor na spatny kontakt, moznu ta obvinovanim a vycitkami, pripadne predstieranou laskou a pozornostou stiahnut spat).

suzitok
4. nov 2019

@evkano1402 mam úplne rovnaký nazor 👍
@ajusa12 ak zostanes v dedine, peklo len zacne...a cudujem sa, ze to vies poza chrbat riesit, teda ten najomny byt v obci..podla mna to uz vie cela dedina, ze si v poradovniku...inak tam mas mizernu sancu, je to na roky cakania a predpokladam, ze ta preskocia, ak sa prihlasi napriklad rodina s deťmi, to je pre obec vzdy perspektivnejsie...

ajusa12
autor
4. nov 2019

Dievcata, bydlisko som si schvalne nedala lebo by ma podla neho identifikovali. Byvam inde ako mam v profile.