Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

jeudi
31. máj 2009

kato domluv si s kamaradkama naky den a vyraz s nimi at se odreagujes a nech manzela at si to zkusi sam a pak mu take vynadej proc je doma bordel jakto ze to nezvladl ,ani kdyz chlapy nejsou doma ,tak se jim to mluvi..nechala bych mu malou na cely den at se stara a treba te pak nebude uz tyranizovat

tatolu
31. máj 2009

Katulkaa ja myslím, že rozvod je to posledné, čo by ste urobili....

Píšeš, že manžel sa vie s malou hrať. Ako dlho pri nej vydrží? Čo vtedy robíš Ty?
Skús mu navrhnúť, že nech ide s malou vonku na pár hodín, alebo aspon na 1 hod. denne a myslím, že by si toho postíhala trošku viac.
Skús sa s ním porozprávať. Rozhovor veľa vecí vysvetlí...

teodorka
31. máj 2009

katulkaa11,
v 1 rade sa musis zamysliet co sa u Vas zmenilo ,cim si sa Ty zmenila je to dost podstatne ...moja svagrina[byvala] na tom bola takisto ...bola velmi zlata aj je ale od kedy sa jej narodilo prve dieta to islo s jej domacnostou dole vodou ...nic nestihala ,navarit,upratat ani seba osprchovat...skoncilo to samozrejme rozvodom ,bratovi sa taka zena co smrdela ,nenavarila ,a vsade bol bordel jednoducho zhnusila .No povedzme si uprimne nebolo co obdivovat...Takze v prvom rade sa zamysli nad sebou ,skus zmenit to co mu vadi a este aj pravom a uvidis ze vsetko bude ok....

mikalove
31. máj 2009

podla mna ked malá trošku podrastie a začne sa hrávať tak budeš mať viac času na muža aj domacnosť,pokús si trochu zadeliť čas,aj ja mam doma malú maznáčku čo mi vysí na nohe kým varím alebo umyvam riady,ale nevšímam si to,chvílu musí vydržať....neboj bude lepšie 😵

katulkaa11
autor
31. máj 2009

jej vy ste zlate,ale aby povedal,ze mi treba dat facku,aby som sa zmenila tak to je prilis!
je pravda,ze sa sice rano namalujem,ale sprchovat sa stiham akurat ked dojde domov,no to tiez len tak narychlo,lebo hocikedy sa preto zobudi...
tatolu je pravda,ze mala s nim nebola dlhsie asi ako tri hodiny-aj to ma cosi vytocil,tak som mu ju nechala,potom sa len liskal,no prislo mi to luto,ze hned spomenul rozvod!a ked tak si k nej sadne a hraju sa citaju knizky ale to tak max pol hodinu a potom uz na mna vola,ze prid a ja zatial oddychujem.. 😒i ked by som mohla radsej tie riady poumyvat,ze..
teodorka a ako mam vsetko stihat aj navarit aj upratat...
mikalove nasa sa zacala prehybat tak ju moc nemozem nechat vyrevat,lebo ked sa ku mne zdvihne tak hocikedy sa proste chce prehnut,tak ju musim predsa len vziat,neviem uz som to skusala,ked sa este nevedela stvornozkovat,nechat ju revat aby sa na mna tak neviazala,no ona revala pol hodinu a potom som k nej prisla a prestala,asi som moc citliva na jej plac..

teodorka
31. máj 2009

katulkaa11,
keby som nemala sama dve deti a dva roky po sebe tak Ta aj polutujem ale tiez som si to uz odkrutila ...a ver da sa to a myslim si ze hravo ...jednoducho musis sa viac rozhybat ,urobit vsetko rychlejsie ...kde som ja mala chlapcov malych tak nebol internet ,no bol ale nie tak rozbehnuty ako je teraz takze som nemala pri com vysedavat ,na jednej strane mi to je teraz aj luto lebo vtedy som nemala s kym poklabosit tak ako Vy ale na druhej strane som mala vsetko porobene a ked prisiel mm z prace tak si vzdy hodinu zdriemol a potom sme isli na prechadzku alebo sme sa spolu hrali s detmi ked uz boli vacsie.Keby si mala doma dvojcata alebo trojcata tak pochopim ale jedno ...fakt som to zazila u svagrinej ...to uz ani navstevy ku nej nechceli chodit lebo nebolo si kde sadnut ,smrdelo to tam roznymi pachmi a ona tiez 😀 Ak budes takto necakaj ze budes pre muza pritazliva a nenajst si rano 5 minut na sprchovanie...hodinu na riadenie , a hodinu na varenie tak potom neviem co robis tych 12-14 hodin co si doma... 😒 Neber to v zlom ale ublizujes sama sebe

roasha
31. máj 2009

tak v tomto teodorka uplny suhlas!
moja mala spala cez den len pol hodinu,a vsetko som vzdy stihla. to bolo tak,ze za tu pol hodinu som rychlo nahadzala do hrnca/denne bolo navarene/,a upratane bolo stale.
a nebudes mi verit,ale tiez som bola stale namalovana,a nebola som ako"haraburda".
dieta bolo tiez ako"cecok",stale som ju mala na rukach,lebo inak bol rev/dievcata,satkarky,v tomto vam uprimne zavidim,my sme o tom nechyrovali/,pradlo som vela krat vesala jednou rukou,lebo v druhej som mala dieta.
varila som tiez tak,ze som jej v kuchyni na zem hodila paplon,obsypala ju hrackami,alebo sedela pri mne v kocari,...a dalo sa.v kocari sedela aj pri upratovani,aj pri sprchovani,a pozerala ako "makam"/
ty si potrebujes najst system,a nevyhovarat sa na male dieta,ved to zvladnu aj maminy s viacerymi detickami. 😉 🙂

aleka
31. máj 2009

no asi už aj u neho pretieklo.............. on chodí do roboty a príde domov do ďalšej "roboty". musíš si vedieť naplánovať čas. tak napríklad keď malá spí poupratuj, navar. alebo keď príde manžel z práce nech prizrie malú .
ja mám dve deti, keď boli malé manžel chodil na týždňovky, a ja som si robila diaľkovo vysokú. upratané, navarené som mala vždy. a ja som taký pedant že musím mať všetko tip top............. deti chodili spávať o 20 tej a do 22tej druhej som prevrátila celý byt hore nohami a bola som sama so sebou spokojná. ve´d nemusíš sa celý deň točiť okolo malej. nech sa pohra trochu aj sama. a večer ke´d príde manžel budete si všetci traja spolu sedieť a oddychovať, no nie? 😉 nemáš nejakú sestru alebo babku čo ti sem tam zoberú malú na prechádzku a ty zatiaľ dáš do kopy ten váš neporiadok 😉 určite to nie je na rozvod 😉

draga
31. máj 2009

katul a jak ti maličká spinká? já taky nestíhám při malým nic...a to teď vzpomínám na dobu kdy byl mimi a stihla jsme mnohem víc...čím je větší chce víc pozornosti...nerada ti to píšu ale fakt teď něco stihnout je šílený...takže já všechno zkouším stihnout, když Dalíček po obědě spinká...vařím, uklízím...někdy si radši jdu lehnout a odpočívám...žehlím večer u telky zase až když prcek spí...naštěstí mám manžela, který tohle chápe a o pořádku moc nemluví...já to vidím, že mám bordel, že by bylo potřeba ještě udělat to a to ale prostě nemám sílu...zkus to manželovi vysvětlit po dobrým, nechat mu malou jak radily holky na hlídání ať jdou pěkně ven a ty máš čas...ale je to blbý, když chlap tohle nepochopí...o rozvodu byhc zatím nepřemýšlela, chlapi občas plácnou kraviny...horší je už to o fackování...z jakého důvodu by tě měl fackovat? že nestíháš?

num7976
31. máj 2009

teodorka neberem to v zlom ja som rada,ze mi to napisete priamo!viem,ze jedno dieta neni nic,inak internet doma nemam chodim ku svagrinej takze pri nom nevysedavam,no ja som fakt asi neschopna rano vstaneme o siedmej a potom o dvanastej mala zaspi na taku hodinu lenze to vtedy nemozem buchat lebo by sa hned prebrala,tak som sa snazila aspon riady poumyvat doobedu kym je hore ze ju dam do chodaka a jednoducho tam musi vydrzat noa varit varim vtedy ked spi,no potom to vyzera zase ako keby nebolo poumyvane...ked ja si fakt niekedy radsej lahnem a precitam casopis ako by som mala upratovat no a ono sa to potom nakopi a potom uz fakt nestiham..ja som inac cely den ako matoha niekedy lebo som unavena z noci,mala sa casto budi a potom nie a nie sa rozhybat a potom to fakt tak vyzera..boze asi by sa mi fakt zislo prebrat sa!

roasha
31. máj 2009

a toto sa stava pri tych nickoch 😉 🙂

katulkaa11
autor
31. máj 2009

ejha a teraz som to poslala cez kamoskin nick.-lindus-numka ospravedlnujem sa!!!! 😔

katulkaa11
autor
31. máj 2009

draga tu hodinu cez den pospi,niekedy hodinu a pol podla toho aka je noc,...ved ono ja viem,ze sa vyhovaram na malu,ale tiez nemam vzdy silu aby som zvladla este poupratovat,preto som chcela nech manzel vidi,ze sa to neda stihat no on ma takto odbije,ved ma pravdu,pride z roboty do roboty,no ked unava robi svoje,viem,ze vyzeram ozaj ako najlenivejsia zena,no niekedy uz fakt nevladzem.. 😒

roasha
31. máj 2009

no tak to je super,neupratovat,aby videl ze sa to neda stihnut. 😅
katulka zlata si. 😀

johanda
31. máj 2009

katulka, pokud ti manžel vážně vyhrožuje násilím a rozvodem "až malá vyroste", rozhodně bych na to nereagovala vypiglovanou domácností a vyžehlenými košilemi.
Řekla bych, že ho maximálně "sereš", promiň mi ten výraz. V roli matky na mateřské a "v domácnosti" si to asi představoval jinak. Realita ho patrně vytočila a vinu za nesplnění svých představ dává tobě. Tys mu zbortila jeho sen o pánovi domu, který rodinu zabezpečuje finančně, občas si shovívavě pohraje s děckem a jinak tak nějak nemusí nic. Možná je frustrovaný i z toho, že sám nezvládá svou roli živitele a musí (musí?) po víkendech dělat fušky.
Na druhou stranu - roční dítě už není takový žrout času, jako novorozenec, chce to popřemýšlet, jak ho zabavit, aby člověk uvedl byt do aspoň trochu obyvatelného stavu. Říká se "bordel v bytě, šťastné dítě", ale dlouhodobě to neplatí, neustálý bordel strašně znervózňuje. Pokud je má fixovaná na tebe a pořád by se nosila, co si pořídit nějaké nosítko (ergo, manducu) a nahodit mrně na záda? Já tak zvlálda kde co, uvařit, umýt nádobí, pověsit prádlo.
S manželem si o tom, co ti řekl a jak se tě to dotklo a samozřejmě i o chodu vaší domácnosti, popovídej. Pokud se s tebou "nebaví" - šmarjá to je ale dětinský přístup 😝 , napiš mu dopis, ve kterém mu navrhni řešení a počkej na jeho reakci. Neslibuj mu byteček jako klícku, na úklidu a péči o dítě v době, kdy je doma se musíte rozumně domluvit. Jste manželé a jako manželé si musíte vycházet vstříc - pokud jeden z vás něco nezvládá, měl by mu ten druhý pomoci, i když se mu nechce.

katulkaa11
autor
31. máj 2009

roascha nie tak som to myslela,len proste je toho na mna zrazu vela,mozno spravilo svoje aj to,ze sme skoro rok byvali u svokrovcoch a svokra je taka,ze musi mat vsetko tip top a tak som si tu nasu izbicku tiez udrziavala,no a teraz prislo na to,ze som na cely byt sama a zrazu som zistila,ze ozaj nestiham a nevladzem to upratat..ja viem,ze je vo mne chyba a nemozem sa tym obhajovat,jednoducho to musim zvladnut a hotovo!zacnem hned dnes! 😠

katulkaa11
autor
31. máj 2009

johanda ja uz teraz fakt neviem co je lepsie,ale rozhodne je vina aj vo mne,lebo ozaj ked sa chce tak sa to da a hotovo!uvidime ako to bude potom vypadat,ked to snad nejako zvladnem a bude ako tak vyriadene,ci bude mat aj potom nejake vyhrady,ze nieco neni podla jeho predstav..

roasha
31. máj 2009

katka,a na rozvod to nie je,len si najdi system,ved upratovanie a varenie ti nezaberie cely den. 😉 🙂

katulkaa11
autor
31. máj 2009

roasha to dufam len uvidime kedy sa zacneme spolu bavit!no inak by si sa cudovala ako dlho ja dokazem varit,ehm.. 😅

johanda
31. máj 2009

katul, držím ti palce, v příjemně uklizeném bytě se lépe dýchá 🙂
Ale reakce tvého manžela je vcelku hnusná, no.....budu na manželku hodný, když se bude chovat podle mých představ je prostě nechutné.

liana
31. máj 2009

katulkaa a neskúsila si napr. nejakú paniu - dôchodkyňu alebo nejakú kočku čo by ti napr. poupratovala, alebo postrážila malú? Neviem aký máš štýl života, ale keď príde manžel z práce a zjavne si v nej šunky neváľa a príde domov a ďalšia šichta ho čaká tak sa nediv že mu pretekajú nervy.

katulkaa11
autor
31. máj 2009

dam vam vediet,ked sa pripojim,ze ako to cele dopadlo a kedy sa udobrime a ako a teda ak sa udobrime..drzte mi palce,lebo nemam z toho moc dobry pocit,keby mi to pripadalo ako malichernost,tak to tu nepisem,ale som z toho smutna a obavam sa toho!pekny vecer vam prajem!pa pa

teodorka
31. máj 2009

johanda ,vsak on od nej vela nechce ale aby ona nestihla za cely den umyt riad a on pride dom z roboty a umyval riad... 😕 vsak sama napisala ze si mepamata kedy umyvala riad...
a inac fotocky v albume mas pekne ,malinka zlatunka a ani manzel nie je na zahodenie 😀

roasha
31. máj 2009

😀 😀 😀

zuzana030
31. máj 2009

katulkaa11,
nehnevkaj sa, ale dávam za pravdu tvojmu man. aj keď by to nemal riešiť fackovaním a hrubým násilím,no už toho má zrejme plné zuby a buď rada, že to urobí za teba. ono chvíľku sa dá strpieť bordel, aj u nás to tak bolo, mám čerstvé mimi 2 mes. a staršiu 12 roč. dcéru. ale už sme v poho, mám systém a viem aj na nete presedieť celkom dlho a to je malá krpaňa tiež riadny vreštiak a ručičkár...🙂 no čo s ňou, keď ju tak ľubkáme..
malinkú máš už veľkú na to, aby bola trošku samostatná, skúste spolu...keď budeš umývať, posaď ju do kuchyne, daj hrniec varechu, zabaví sa trošku, ked budeš vysávať, tiež jej niečo strč do ruky, len vydržať treba..a pranie, teraz to je lahoda...hoď do práčky trebárs v noci a ráno vyves, žehli pri telke alebo spolu keď je hore, nehovor, že nevydrží ani chváľu sama
ja som prala ešte na romo pračkách aj pol dňa celé 3 roky a tu sme, teraz už ale automat, no fakt si uvedom, že nejako musíš preskákať a vydržať, najprv je to ťažké ale potom to už ide samo, ani ťa nenapadne...len si nájdi systém
a švagriná nech príde ku tebe raz za čas a postráži krpca a ty zatiaľ rýchlo dačo zbúchaj, tak držím palce, zvládli sme to všetky, zvládneš aj ty
alebo prídeš o chlapa ☹ a to hádam nechceš
tak držím palce

johanda
31. máj 2009

teo, nejde o to, jestli od Katky manžel chce hodně nebo málo, ale jak si o to říká 😝 . To je (pro mě) naprosto nepřijatelná forma.
BTW já taky nemyju nádobí ani nevysávám a nevytírám, to jsou manželovy povinnosti, sám se nabídl, protože já to nesnáším. 🙂

teodorka
31. máj 2009

johanda , a co robis rada?
mne vobec nepripada ze jej to hovori nejako prehnane ...ja by som ju tiez poslal niekam na jeho mieste katulinkaa prepac 😒

katulkaa11
autor
31. máj 2009

baby nebudem vas teraz presviedcat ze nie som num,nech si mysli kazdy co chce ona to vie a to mi staci!som rada ze ste mi poradili kazda mi dala nieco a skusim sa tym riadit,ja si priznam,ze je to moja lenivost a som rada,ze ste mi to aj napisali snad sa mi podari byt takymi poriadkumilovnymi zienkami ako ste vy a muz bude so mnou spokojny!

jonatanka
31. máj 2009

katulka, nehnevaj sa ale ja mam dvojcata a stiham, chce si to len zadelit cas, kym boli maly a chcela som sa po ranu dat do poriadku, dala som ich do autosedaciek a kukali ako sa sprchujem, spali kratko ale nieco lahke a rychle som uvarila kazdy den, pozametat sa dalo ked som ich zabavila v postielkach hrazdickami a pod, podobne pri umyvani, teraz su uz "velki", dam im male metlicky , zametaju kuchynu a ja si v klude umyjem riady, da sa TO LEN CHCE velku davku fantazie a dobre zorganizovat cas co a ako,hlavne klud a s drahym sa porozpravaj, ja mojho poslem obcas s detmi von a ja si v klude porobim, kolac upeciem. nas ocko je skoro stale v praci,kazda mame toho obcas dost, no bez poriadku domacnost nemoze byt, moj nazor 😵

johanda
31. máj 2009

Teo, já ráda parcuju ve svém oboru🙂 Domácí práce mě nebaví, tedy většina domácích prací a nevidím to jako svou chybu 😉
Vyhrožovat násilím je prostě hulvátské a hotovo. Pokud Katka nestíhá, je fakt nejlapším řešením ji spráskat, aby byla "ako anjelik" 😝 😝 😔