Je to normálne?

4. feb 2024

ahoj, asi sa len potrebujem vyrozpravat. mam 1*r a velke problemy s mamou. uz dlho mi vulgarne nadava, uraza ma, zhadzuje, smeje sa na mne, ohovara ma pred vsetkymi- na co mi odpovie ze to je v ich rodine bezne a kazdy to tak robi-, ked urobim nieco zle uz berie mobil a stazuje sa ako totalna chudera+ si k tomu prida svoje vymysly apod. velmi si domysla, casto mi az pride ze je paranoidna, neustale ma narazky na mojho otca a moju babku z jeho strany (su rozvedeni a byvaju od seba), vydiera ma tym ze toto nieje moj byt a ak sa mi nepaci tak mozem ist k otcovi, vyhraza sa mi vsetkym moznym, ponizuje ma, zvesi mi dvere ked sa jej nieco nepaci, berie mi telefon takze sa ani nemam ako spojit s otcom,snazim sa pomahat doma aj tak hovori ze som leniva pica, to by som tu mohla menovat donekonecna. tvrdi, ze sa so mnou odmieta rozpravat pritom o dve hodiny uz je u mna v izbe a usmieva sa na mna a objima a vsetko zvaluje na mna a ofc toto vsetko dookola. uz ma to fakt nebavi. detstvo som nemala bohvieake, mala alkoholika s ktorym sa furt hadali a potom kazdy den na mna vrieskal za uplne picoviny, urazal ma a mama sa ma za cely ten cas zastala mozno trikrat.
nadava mi do psychopatiek a posiela ma k psychiatrovi- pritom chodim k psychologickei, depta ma s tym ze som po otcovi psychopatka, mam mladsieho brata 5r vsetko co urobi on mama zvali na mna a ja mam zle. pritom ja vazne nic take nerobim som relativne slusne dievca, nefajcim nepijem ako dnesne dievcata nemam frajera dobre sa ucim moje zaujmy su zamerane na umenia, som ticha introvertka a naozaj nemam rada ludi. casto na mna ruku zdvihne vylepi mi zo dve- aj jej mama to tak robila a je to spravne. (preto je tam kde je.) z mojho pohladu je to nevyrovnana zena ale k doktovoi ju nedostanem. od detstva zanedbava moje zdravie vsade so mnou chodili babky, jej vyhovorka je ze ona pracovala. ku psychologicke som sa dostala cez otca, jej to bolo jedno, prepokladam ze mam ps.poruchu lebo mavam aj panicke zachvaty vsetko, v takomto prostredi som vyrastala od detstva takze neni v podstate predpoklad ze som uplne ok. rodina ma zhadzuje smeje sa ohovara klasika. chodim ku psychologicke nielen preto aby som zistila co mi je, ale aby som jej povedala co ma trapi, na to mi ona povie ze len silou mocou chcem brat lieky a potom fetovat a ze som uplne v poriadku. v

deedol
4. feb 2024

co na to hovori psychologicka? vie o tom?
a nebolo by ti lepsie u otca? vzal by ta k sebe?
je mi to luto, co prezivas :(

anjelicek26
4. feb 2024

Rada by som si vypočula verziu maminy,pretože ak máš psychické poruchy,tak vztahovacnost a objektivita málokedy patrí do repertoáru. Každopádne skus ist k otcovi a co najskôr sa osamostatniť,ak si toho v svojom psychickom stave schopná.

alickapusinka
4. feb 2024

Koľko máš rokov

aeruginosa
4. feb 2024

Autorka, preco nebyvas s otcom, ked ta tvoja matka podla toho, co pises, v podstate zanedbava a navyse psychicky tyra? Alebo s hocikym inym z rodiny - babky, tety, ujovia?

roi_x
4. feb 2024

@aeruginosa nemam uja ani tetu, moj zvysok rodiny byva v dome na dedine a ten by ma neprijal. nieje to vobec take jednoduche. som sudom zverena do starostlivosti mamy, chodievam aj k otcovi ale nebyvam u nho. chcela som uz striedavu starostlivost na co moja mama ze ok, 100x sa mi tym "vyhrazala" aj ked nemala cim kedze ja chcem byvat aj u nho, doteraz to nepodala, takze nemam ako. jednoducho je jej to jedno

roi_x
4. feb 2024

@roi_x pisem z nejakeho uctu v mobile kedze anonymne sa mi odpovedat neda

roi_x
4. feb 2024

@deedol este som jej nepovedala vsetko

roi_x
4. feb 2024

@anjelicek26 nemam este 18 :/

anjelicek26
4. feb 2024

@roi_x popros otcam, nech sa s tým zverenim do starostlivosti posunie on,ten podnet nemusí podať mama a sud v tvojom veku na tvoj názor,kde chceš žiť,prihliada. Toto je proste neúnosné a žiť sa tak nedá.

roi_x
4. feb 2024

@anjelicek26 ja viem...zijem tak uz dlho, uz som si v podstate zvykla a neustale sa to stupnuje. uz si fakt zacinam mysliet ze na chybe som ja alebo mi uz drbe fakt

roi_x
4. feb 2024

@anjelicek26 ide o to ze ona vie tak neskutocne manipulovat ze by aj sud bola schopna oklamat

deedol
4. feb 2024

@roi_x povedz psychologicke a aj otcovi, ak s nim mas dobry vztah.
nech by si robila cokolvek, nie je "normalne", aby ta mama bila a nadavala ti do pic.
urcite to nie je tvoja vina, mama ma zrejme nejaku psych poruchu alebo co. drzim palce, aby sa ti podarilo odist z tohto prostredia.
uz mas vek, kedy by mali na sude (alebo niekto zo socialky) vypocut aj teba a zistit, co chces.

aeruginosa
4. feb 2024

Chapem, ze to nie je jednoduche, ale to tvoj otec nevie o tom, co ti robi matka? A ak ano, nikdy sa nepokusal, aby si bola zverena jemu? Mala by si s nim o tom zacat rozpravat, pretoze to u teba nemusi dopadnut dobre. 😔 Mysli na seba a na svoje dobro.

roi_x
4. feb 2024

@deedol dakujem

roi_x
4. feb 2024

@aeruginosa samozrejme vie o tom ale tiez mu nemozem resp. neviem povedat vsetko...

anjelicek26
4. feb 2024

@roi_x ono prepáč objektívnosť- keby sa ta mama chce zbaviť,nemá dôvod o teba na súde bojovať,nie to klamať,aké je to u vás doma super a ako rada ta tam ma... porozpravaj sa s otcom.

roi_x
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roi_x
4. feb 2024

@anjelicek26 ma potrebuje len na upratovanie a strazenie brata, sama mi to povedala. necudovala by som sa ak by o mna bojovala len preto aby nevyzerala pred kamoskami zle ze jej dcera odisla k otcovi a ze na vine je ona a nie ta zla nemozna skurvena dcera ako ma nazyva. jednoducho len sa jej nechcu riesit papierovacky a vsetko a mysli si ze je spravna matka kedze to tak robila aj jej mama a preto s tym nic nerobi.

aeruginosa
4. feb 2024

Tak potom nemam slov. Ked vie len o zlomku toho, co ti robi a nema snahu ta z takeho prostredia dostat…
Napadlo mi este - chodis uz na strednu? Lebo ak nie, mohla by si si najst nejaku dalej od miesta bydliska a byvat na internate… Aspon cez ten tyzden, keby nie si s nou, tak by ti bolo lepsie a vikendy by si nejako zvladla…

roi_x
4. feb 2024

@aeruginosa nechodim na strednu :/

roi_x
4. feb 2024

@aeruginosa ale ano moj otec ma ma rad a stara sa o mna a snazi sa aj s mojou mamou sa rozprava aby bola normalna ona sa na nho usmieva a za jeho chrbtom sa smeje a robi este horsie

januska12323
4. feb 2024

Koľko máš rokov? Ty si psychicky tyraná aj keď si mame teraz zverená neznamená to, že ti môže nadávať.

oli18
4. feb 2024

@januska12323 no ved nema este 15.

oli18
4. feb 2024

@roi_x ak chces v buducnosti byt lepsia, ako tvoja mama, prestan ju kopirovat vo vyjadrovani.

roi_x
4. feb 2024

@oli18 vdaka, ale vyjadrovanie je urcite minimum toho co by ma s nou mohlo spajat...pouzila som 1 vulgarizmus a 1 vulgarizmus ako citaciu toho co mi povedala kedze ona pouziva v pomaly kazdej vete aj pred malym.

oli18
4. feb 2024

@roi_x cituje sa s uvodzovkami.

klarissk
4. feb 2024

@oli18 to naozaj nemyslis vazne ze ked sem pise pravdepodobne psychicky tyrana tinedzerka, ze jej ides este nakladat za uvodzovky 😏
@roi_x skus si precitat clanky o narcistickych osobach/matkach, vacsinou odporucaju minimalne reagovat na jej vypady aby nemala na svoje konanie 'protihraca'. Urcite suhlasim ze skus aj otvorenu debatu s otcom ohladom mozneho prevzatia do starostlivosti. Vela sil 🍀

oli18
4. feb 2024

@klarissk no.mna zotri, ze som ju upozornila na vulgarizmy🙉

liv1
4. feb 2024

Ja ti takto poradim. Nahraj si mamu ked vycina, ked ti nadava, alebo ta bije (to uplne neviem ci je mozne, ale vy mladi ste vynaliezavi). Ale nikdy sa jej s tym nepriznaj. Ukaz to potom psychologicke aj otcovi. Nech on poda tu ziadost o striedavu starostlivost, alebo mozno aj vyhradnu starostlivost?. Mas to tazke, lebo tvoja mama je pravdepodobne nejaky manipukalativny clovek s nejakou psychickou poruchou. A co psychologicka? Ako sa ma to pozera ona? Zdas sa mi rozumna, uvidis raz si budes svoj zivot zit v klude a stastna. Len si nesmies najst chlapa takeho ako je tvoja matka. Lebo toto co zazivas, to nie je bezne ani normalne. Takto sa mamy k svojim detom nechovaju…

liv1
4. feb 2024

Teraz pozeram ze este nemas 15 hmm