Mama ma nemá rada

zdrsjsjiwwi
8. apr 2020

Ahoj, mám 14 rokov a chcem sa niekomu vyrozprávať (Nie nevymýšlam si takže ak chcete rýpať tak choďte inam). Mama ma každý deň len poňižuje, priateľov nemám a s otcom nebývam. Keď každý deň mama príde z práce, začne rýpať. Nikdy ma nepochválila za to čo som urobila, skôr mi nadávala za to čo nie. Vraj som "Sprostá piča čo nič nerobí". Dnes mi povedala že ak by bola v mojom veku tak by sa so mnou nikdy nekamarátila pretože som "hrozne jebnutá" a že chápe že sa so mnou nikto nechce baviť. Ako haló? Toto ma dorazilo, mala som slzy v očiach. Keď niečo stratí, zvalí to na mňa aj keď s tým nemám nič spoločné. Môžem povedať že ju nemám rada, ani ona mňa. Neviem čo mám robiť, hrozne mi zhadzuje sebavedomie.

nickpick
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi co tak stredna skola mimo bydliska? sla by som na internat...

zdrsjsjiwwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maya_zilina
8. apr 2020

A co ini rodinny prislusnici? Nemozes ist k nim kym nepojdes na strednu skolu mimo domova?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@maya_zilina Nemôžem a navyše by mi to mama ani nepovolila.

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@zazvorka87 Neviem o ničom, asi jej robí dobre takto mi nadávať, takáto hnusná je na každého, stále hreší. Niekedy je milá a za hodinu už nadáva na celý svet, ako keby mala rozdvojenú osobnosť. Neraz som sa spýtala prečo ma nemá rada a prečo mi nadáva A ONA že "ale mám to nemôžeš brať tak vážne", no úžas.

miadi
8. apr 2020

Asi sa to nezmeni. Musis vydrzat este 4roky snou. Zatial si vymysli plan ako dalej. Chcelo by to dobre sa učit a planovat ze pojdes na vysoku dakeho od domova na internat.O 2r dake brigady šetrit si $ .. proste sa osamostatnit existencionalne hnet ako to bude možne. Neboj najdes si kamosky a ked budes dospela raz muza a deti budes mat svoju rodinu. A mama ti nebude ubližovat ani chybat. Drz sa!

zdrsjsjiwwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
8. apr 2020

A čo otec? Nemôžeš ísť k nemu?

zdrsjsjiwwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@zazvorka87 Ona nikoho nepočúva. Proste si ide svoje, všetko okolo jej je jedno, ona má svoju pravdu. Pred hodinou ma išla roztrhať že aká som Sprostá, a teraz sa ma pýta čo mi je.

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

Viem sa s ňou zasmiať na rôznych filmoch, aj sa porozprávať ale niekedy to fakt nejde, ako keby jej preplo

evelyn246246
8. apr 2020

a nema nejaku psychicku chorobu ?

nika3136
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi
Ahoj. Mamina je asi frustrovana, ale pravdepodobne s tym nemas nic spolocne 🙂 byva to tak, ze si zlost vybijes na osobe, ktora je najblizsie, u vas si to bohuzial ty.
Nemozes zmenit mamu, ale mozes zmenit seba.
Ak sa nieco stane a je to tvoja vina, prijmi nasledky, ale ak nie, tak si dookola opakuj, ze to s tebou nema nic spolocne a nemozes za to. Zeny velakrat kricia aj na deti, ktore este nechodia, nerozpravaju, nerobia nic extra zle, proste.....maju nervy a potrebuju vypustit ventil.
Skus pracovat na sebe a na tom, aby si si uvedomila, ze mamka ma problem a ty si jej ventil - ale nie si na vine. Netvrdim, ze je to dobre, no neovplyvnis to. Drzim palce!

maya_zilina
8. apr 2020

@evelyn246246 za mna typicke psychicke tyranie.. a najhorsie ze ked ani otec nevie pomoct.. matka citi psychicku nadvladu a vyuziva to co to ide.. moj pohlad..

zdrsjsjiwwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi corona virus ta nezabije tvoja vekova skupina to zvlada najlepsie. Mama je asi nestastna ked vie byt na teba taka zla. Je frustrovana zo svojho zivota a ventiluje si to na tebe. Lebo si jedina po ruke.

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@nika3136 Ďakujem pekne za radu

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@miadi Asi to tak bude no

hivanik
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi ....prednedavnom tu bol podobny pripad...myslim, ze pomohlo, ze sa zdoverila babke...skus sa aj s mamkou porozpravat, zjavne ma toho dost ale nemoze s tebou takto jednat....

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@hivanik Ale keď sa s ňou idem rozprávať tak mi vravi ze ona to tak nemysli ze to je z nervov

kakawah
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi je to asi ono. Ona ta urcite ma rada, len je asi dost nervova a frustrovaná zo zivota. My dospelí to tak mame. Ja mam 17r.syna tak viem o com pisem. Ale zas takéto tvrde slová co pouziva tvoja mama to je cez. Pises ze byvas s babkou tak sa pozhovaraj s nou. Inak mame by som povedala, ze ju ľúbim a ze jej slová mi ubluzuju. Skus to

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@kakawah Zomrel jej pred rokom otec a aj pes v septembri tak je z toho ešte smutná.

hivanik
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi ...skus sa s nou porozpravat...povedz jej, ze ju mas rada ale, ze ta to zranuje taketo spravanie. Mna ked vytoci syn, tak vie, ze ked ma postiska a prituli sa ku mne tak zmeknem. Nikdy by som na deti nepouzivala takyto sposob komunikacie s detmi. Drzim palce

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@hivanik ďakujem

jaass
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi nad psychologičkou si niekedy nepremýšľala? ísť sa k nej porozprávať, podľa mňa, my tuna ti moc nepomozeme......je to hrozné :/ je mi to ľúto.....

zdrsjsjiwwi
autor
8. apr 2020

@jaass Myslím že ani ona by mi moc nepomohla. Len by mi napísala svoj názor ako sa mám k tomu postaviť, ale mamino správania to nezmení

jaass
8. apr 2020

@zdrsjsjiwwi myslím objednať sa a ísť k nej. Ja by som na tvojom mieste nejakú vyhľadala, šla k nej, mame o tom nehovor......a vieš - psychologička vie presne ako má reagovať, pomôže ti a zocelí ťa v určitých situáciach, ako reagovať na ponižovanie, pri nadávkach......

hipuska
8. apr 2020

Tak to máš ťažké. Ale mami nezmenis. Skôr by som povedala, že to pôjde k horšiemu. Musíš sa dajak snažiť od toho odosobniť. Nájsť si nejaké dobré spoločenstvo, dajake farské možno? A s kým čakala bábo? Má partnera? Či s otcom? A koľko má rokov?