Je to "spackaný" život?

7721luci
30. júl 2016

Ahojte, novy nick samozrejme, naozaj sa nenudim 🙂 mam co na robote...chcem sa vyzalovat, vypisat, hladat odpoved? sama neviem. som v skoro 20rocnom vztahu, jedno dospievajuce dieta, jedno 2,5rocne...to druhe malo byt na "ozivenie" vztahu. no nevyslo to, nemilujem ho uz. a neviem ci mi je smutno za tym, ze som prezila "najlepsie" roky s debilom :( alebo za tym vztahom. bilancujem, no nejako neviem co dalej. stale si predstavujem ake by to bolo, keby som odisla ako by sme zili s detmi a ako by som sa znovu nadychla, rozhodovala o veciach ja a bola by som spokojna. mala cas na svoje konicky, na seba a ak nie, vedela by som, ze mi do toho nikto nefrfle....no to su sny. realita je ina. sem tam ma moj partner zachvev tej starej povahy, do ktorej som sa zalubila. ale stale menej a menej. stal sa z neho iny clovek a asi aj zo mna. boli sme nedozreti na to, aby sme mali dieta, no stalo sa. nelutujem to, len nahlas rozmyslam. ide o to, ze on je - ako to povedat - neschopny realneho zivota, je nesamostatny, bezo mna (bez nejakeho prehanania) je strateny. neviem si predstavit ako by zil sam. je to moje tretie dieta...jednoducho to nevie...no snad s nim nemam byt len pre to, ze som mu doteraz robila fullservis? ja viem, ze nie, znovu len nahlas rozmyslam...ako z toho von? od jeho rodiny moc nemoze cakat podporu, rodicia ho maju stale v zuboch...poradte, zazili ste aj vy niektora takeho chlapa? :/

oldman50plus
30. júl 2016

Pokiaľ debil nie je myslené naozaj ako človek so zníženou inteligenciou možno budeš prekvapená ako rýchlo sa naučí o seba postarať ak skutočne bude musieť. To čo si napísala si už myslelo a zostalo prekvapených mnoho žien. Proste takto si to zaviedla tak fungujete v zabehaných koľajách, jemu tá situácia vyhovuje. Teda ak je schopný ako tak zarobiť, bez peňazí sa o seba skutočne nepostará.

seahorse27
30. júl 2016

Mozno to bude zniet neprijemne, ale ako si si ho vychovala, takého ho mas. Nemala si mu od zaciatku robit full servis a zariadil by sa inak. Takto je zvyknuty, ze od teba dostane vsetko na podnose...Ak ta takyto vztah dusi, ak ho uz nemas rada a mas pocit, ze tvoj zivot bez neho by bol slobodnejsi a hodnotnejsi, tak to ukonci. Nelutuj ho, ze sa nebude vediet o seba postarat, je predsa dospely, svojpravny a ma zdrave ruky, zrejme aj fungujuci mozog. Je to cisto len jeho pohodlnost, ktoru si pri tebe mohol tolke roky dovolit.

loliki
30. júl 2016

@7721luci
Luci, vies co, daj si persen, horcik, nejake vitaminy, kup si nieco pekne pre seba. Vykasli sa na to aky je partner. Mozno aj on je z teba v niecom sklamany. Ber to tak, ze nikto nie je dokonaly, vztahy su vselijake, ste spolu, mate deti a je to fajn. Musi o tom vediet cely svet, ze tebe sa v niecom nepaci? Inde sa bojuje, umieraju....

7721luci
autor
30. júl 2016

@oldman50plus
@seahorse27
mate 100% pravdu
@loliki :D fakt si mi dala, PMS asi :D ale nie, je to uz dlho a nikdy som nikoho s tym neotravovala, neviem preco som to sem napisala...

oldman50plus
30. júl 2016

@7721luci
Inak ak sa skutočne chceš rozísť ešte máš vždy možnosť povedať mu že ti nevyhovuje vzťah kde musíš všetko robiť, že to už nezvládaš tak ako za mlada, a dať mu ultimátum že buď začne robiť niečo aj on alebo sa rozidete. Ak ťa má stále rád tak na postupnú "prevýchovu" nikdy nie je neskoro. Len mu musíš ukázať po malých krokoch čo ako ( "nakup! vyper! navar! ak by aj chcel nebude to schopný). Takže musíš byť dôsledná, zvážiť čo by mohol robiť a ukázať mu to, najprv musí pod tvojím dohľadom až potom samostatne.

loliki
30. júl 2016

@7721luci v pohode... Nejaky psycholog by ti urcite lahko vysvetlil vas vztah. Ty si mozno napr starsia zo surodencov naucena starat sa, on mozno je najmladsi o ktoreho bolo vzdy postarane. Alebo je v tom nieco ine. Ta povaha je hlboko zakodovana a co s tym spravis? Fungujete. Mozno inac ako susedia a co ? Skus sa s nim porozpravat, alebo s psychologom, ze co ako zmenit. Ked si nespokojna, hladaj riesenie, ale na spravnom mieste. Nech sa dari.

hettinka
30. júl 2016

@7721luci každá zažila takého chlapa ... to sú proste chlapi 🙂 Tá "milá" neschopnosť a závislosť na mne, ktorá mi kedysi imponovala, mi tiež lezie na nervy, že neurobí veci sám od seba, len ak poviem ,,, no druhej strane, nepije, nefajčí, má ma rád aj deti, aj mi pomože, a mne ani nekafre, ak si niečo kúpim, občas čudne pozrie, ale nenadáva, nežiarli.
A ked sa pozriem na rozvedené kamarátky (a je ich viac, ako tých ešte vydatých) tak im niet čo závidieť. Niektoré išli z dažďa pod odkvap, jedného sa zbavili a horšieho si našli ... ved ktorý super chlap je po ešte 40-ke nezadaný. Alebo sú samé a živoria z platu a výživného, o nakupovaní vecí pre seba nemôžu ani snívať, hoci už im do toho nikto nekafre, na dovolenky nechodia, nemajú na to a od detí sa ani nepohnú, lebo sú stále s nimi, otcovia niečo zaplatia, ale vezmú si ich sporadicky ... no fakt že výhra....

ellca123
30. júl 2016

skus na neho nenapadne nieco z povinnosti presunut

napr.mu nechaj male na hodinku-len oni dvaja
no v tomto su chlapy asi dost podobny a je to i pohodlne,ukradni si jednoducho cas len pre seba
a moj muz miluje pochvalu/vsak kto nie... tak chval /aj malickosti

katarinapekna
30. júl 2016

@oldman50plus bol by si prekvapený,koľko mužov sa o seba nevie postarať ani iks rokov po rozvode,mnohí bývajú spolu pod jednou strechou naďalej a možno už ten muž nemá fullservis,ale žene na ho na krku do smrti. A ani bývať spolu nemusia.myslím,že podla opisu je aj tento dili podobný typek.rozvodom sa jej možno úľavi v zmysle,že už nič nemusí,realita býva iná. Hlavne ak muž nemá milenky,ani žiadnu známosť.

oldman50plus
30. júl 2016

Ešte ti poviem pribeh zo svojho okolia.
Žena sa rozišla z chlapom, hlavná príčina bola že "nič doma nerobil". (možno skutočná príčina možno že sa trošku zahľadela do iného a chcela byť voľná ale nie som si istý)
On si veľmi rýchlo našiel nový vzťah a tá jeho nová ho úžasne chváli ako všetko porobí, že takého chlapa ešte nevidela. Tak ma to celkom zaujalo a opýtal som sa oboch.
1./ On mi povedal že jeho predchádzajúca bola perfekcionistka, nič nerobil dobre. Ak umyl riad, vždy na ňom niečo ešte preleštica. Ak vysal, vždy ešte to musela dokončiť lebo tun echal chlp a tam nechal druhý.... prestalo ho to baviť hlavne ak
2/ v predošlom vzťahu zarobil 5x viac ako ona, takže mal dojem že doma nemusí byť buzerovaný za hlúposti. V novom síce stále zarobí viac, ale už je to "primerané", nie je všetko financovanie na ňom preto nemusí sa v robote už tak pretrhnúť ako prv má viac energie doma
3/ Druhá hovorí že v porovnaní s predchádzajúcimi skutočne je ochotný urobiť oveľa viac, že je pracovitý, a čo mu ukázala ako to chce naučil sa veľmi rýchlo. Okrem toho nemá zle vlastnosti predošlých (jeden alkoholik druhý kurevník, hovorí že tá prvá ak by mala takého vo vzťahu hneď by zistila aký mala vlastne poklad) takže
4/ je s ním veľmi spokojná a dáva mu to jednoznačne vedieť, je k nemu veľmi milá a pochváli a poďakuje sa.
Tá prvá ktorá sa rozišla zistila že z nového vzťahu nič a stratila manžela ktorý nepije, nefajčí, negambluje, nebije ju, nebehá za inými (možno na rozdiel od nej nie je spoločenský lev, je možno taký nudnejší) a teraz sa učí žiť z malého platu kým predtým žila v dostatku ak nie v luxuse. No podľa mňa si nepolepšila - stále v tom byte robí všetko tak ako predtým, myslím že zase až tak jej tam roboty neubudlo.
Tvoj prípad môže byť menej jednoznačný ale ľahko sa dostaneš z blata do kaluže. A len tak celkom úprimne, nie je niekto niekde na obzore že ťa napadajú zrazu také myšlienky ako je ten tvoj stále horší a horší?

tyelde
30. júl 2016

zažila....teľa na entú a úprimne, bavilo ma to s ním pár mesiacov a potom som si povedala, že toho mám akurát dosť, nepotrebujem stratiť mladosť s volom čo si nezvládne ani nakúpiť poriadne 😀

janinah
30. júl 2016

neverím,že jeho nesamostatnosťj je tvoj jediný dôvod na rozchod,to si ten dôvod zbadala po 20tich rokoch?

7721luci
autor
30. júl 2016

@oldman50plus @ellca123 @hettinka @loliki
nie, nie je v tom niekto dalsi, nemam na to chut ani energiu, som len vycerpana, smutna a citim sa bez ciela...ako ja som sa nezobudila teraz, pokusala som sa priebezne 🙂 o jeho "napravu", bez výsledku. nie je to nejaky "hejpodsem", podnika,je sikovny, mysli mu to...no doma je presny opak. vidim, ze nonstop mysli na robotu a ked uz navela z neho dostanem na co mysli, tak su to vzdusne zamky. ja proste to tak beriem, nedokazem mat chut sa pustat do niecoho noveho, ked viem, ze na to nebudem mat sily. tie mam pocit vycerpalo nase nefunkcne spoluzitie. obaja sme dominantne typy a chceme neustale presadit svoje...a to ma vycerpalo. no aby ste si nemysleli, ze som nevdacna mama na materskej, ono z tych penazi zas az tak vela nevidim...nakupuje on, kedze ja vraj kupujem hluposti...a ta domacnost podla toho aj tak vyzera...tu chyba prostriedok na okna, tu na vodny kamen, zubna pasta...atd. nebyt mamy, tak kolkokrat nemame ani navarene, lebo nie je z coho. ako nie sme tyrani 🙂 keby mu poviem, tak kupi, ale mne to hrdost nedovoli. dal sa na nakupovanie, tak nech nakupuje...ale on sa to ani po roku a pol nevie naucit...viem preco, on jednoducho na to nema bunky. su to pre neho nepodstatne veci, ktore mu vyplnuju miesto v hlave, ktore ma byt pouzite na nieco ine.

oldman50plus
30. júl 2016

@7721luci Rozumiem tomu on má nakúpiť všetko na varenie hoci nevarí, na čistenie hoci nečistí, a má to vedieť sám od seba lebo ty si hrdá na to aby si mu povedala čo ty na to potrebuješ? Rozumiem tomu skutočne dobre? Že on začal niečo robiť a ty pretože sa mu snažíš dokázať že on to aj tak nebude vedieť mu nedáš presne vedieť čo má kúpiť?
A ty si z ktorého stromu spadla?

janinah
30. júl 2016

@7721luci keby nakupoval môj muž u nás,tak hladujeme a zubnú pastu mi nosí asi ježiško 😉 prečo mu nenapíšeš zoznam potrebného? z prečítaného mám pocit,že si vyhorená,prečítaj s o tom niečo

oldman50plus
30. júl 2016

@janinah Ja som presvedčený že za takých okolností (keď to sám nevie robiť) by nenakúpil bez presných inštrukcií žiaden muž na svete. Ani jeden jediný. Toto mu nemôže vyčítať nikto.

janinah
30. júl 2016

@oldman50plus hrdosť jej nedovolí mu povedať o nákupe,ale tá istá hrdosť jej kľudne dovolí v jej veku prijať jedlo od mamy /predpokladám dôchodkyne asi/

janinah
30. júl 2016

@oldman50plus ona má problém so sebou,možno kvôli sociálnej izolácii /a aj zdrav. problém sa môže ukázať/ a odnáša si to manžel a manželstvo

7721luci
autor
30. júl 2016

@oldman50plus nenapisala som to asi uplne jasne. prepac, ale pisem, ze to sa rozhodol on, nie ja, pred rokom a pol, ze bude nakupovat. ja mu poviem, ze treba kupit napr. zubnu pastu, on ze hej, dnes nestiham. poviem ok, vecer si nemame cim umyt zuby. ok, polozi telefon. keby tu pastu nejdem kupit ja, tak ju nemame tri dni minimalne. tak je to s hoccim. to mu mam akoze kolkokrat hovorit? opakujem, ze on sa rozhodol, ze to bude robit. ja mam xyz inych povinnosti, tak preco mam mu stale opakovat to iste? ja nemozem za jeho povahu...ono, bolo to ine, ked som chodila do prace, nakupovala som ja, vtedy bolo ako tak ok. lenze teraz som na materskej a zaraba on, mam pocit, ze jeho penazenku to boli viac ako tu moju, ked som zarabala aj ja...

oldman50plus
30. júl 2016

@janinah No ja som nakupujúci chlap ale napr normálne neperiem. Takže hoci to viem, neviem kedy sa míňa prášok alebo aviváž takže samozrejme bez inštrukcií ich nekúpim. A pretože ženy menia "práčkovú chémiu"podľa nejakého záhadného systému ktorý som zatiaľ nepochopil, očakávam aj inštrukciu ohľadom značky.
Máš pravdu s tým vyhorením, toto znie ako nejaké kríza stredného veku.

@7721luci Väčšina žien robí zásoby vecí typu "zubná pasta" aspoň týždeň vopred, inak to dopadne presne ako si napísala. Tí muži to väčšinou kúpia ale nie dnes lebo zarezávame dlhšie, nie zajtra lebo máme výročnú schôdzu poľovníckeho združenia a nie pozajtra lebo šef zvolal pracovnú poradu. Takže musíš myslieť viac dopredu, iné to robia, nákup typu "just in time" v domácnosti nefunguje. A ty by si chcela radšej ešte aj nakupovať, nepovažuješ to za aspoň malú pomoc? Lebo sú muži čo nerobia ani to.

janinah
30. júl 2016

@7721luci rieš seba a nie jeho a zubnú pastu,nájdi si niečo čo ťa bude baviť,dodá energiu a pozitívne myšlienky,ak sa dá,tak choď do práce,do kolektívu,oživte svoj vzťah,pohľadaj víkend pobyť na zľavových portáloch a vypadnite z domu,užívaj si život a nerozchádzaj sa s mužom pre hlúposti,ideálny chlap totiž neexistuje a ten tvoj nie je najhorší. 😉 ..držím prsty

7721luci
autor
30. júl 2016

ja zas az tak vela rokov nemam ako to tu niekto mozno chape, mam 35 rokov, on o rok viac, sme spolu od 16 rokov, ked som mala 21, narodil sa syn... 🙂 takze ja mam uplne bezneho chlapa akoze? no s panomBohom. ako ja tiez mam svoju "prackovu chemiu", ale nemam ju chut stale dokola vysvetlovat a zdovodnovat, ze preco chcem toto a nie tamto. ale neviem ako sa to zvrtlo na tie nakupy, to je len taka kvapka v mori. proste nie som spokojna a uz som mu dala tolko sanci v zivote, parkrat sme boli od seba, vzdy sme sa dali dokopy, snazil sa, po case znova to iste. az som vlastne teraz pochopila, ze iny proste nebude. ano, nefajci, negembluje, pije iba sem tam, to je akoze vsetko co chce zena od muza? ved ani ja to nerobim, dokonca nepijem skoro vobec 🙂

oldman50plus
30. júl 2016

Predstav si že by si mala tyrana, surovca, manipulátora, alkoholika, závisláka, gamblera, sukničkára, mamičkinho maznáčika, lenivca čo ani nezarobí alebo dokonca kombináciu viacerých neduhov - ako mnohé iné ženy. K mužovi určité stavanie vzdušných zámkov patrí. Fakt asi ťa premohol domáci stereotyp, potrebuješ si nájsť koníčka alebo spoločnosť čo ti prečistí hlavu. Počítaj s tým že ak takéhoto chlapa pustíš skočí po ňom nejaká druhá ani okom nemihneš - a darmo ťa to už potom bude mrzieť.
Tebe presne chýba skúsenosť s typom ako som vymenoval - potom by si hneď zistila že to máš riešiť s manželom - ako sa hovorí "robiť lásku" po celý život. Možno máš pocit že si neskúsila nič iné - to obvykle nedopadne dobre. Určite si na neho hodne zvyknutá, všetci lepší v takomto veku sú obsadení a dobre strážení manželkami

7721luci
autor
30. júl 2016

@janinah zacala som rozmyslat nad pracou, len nemam kam dat maleho zatial...tym padom ani na konicky nemam cas, pretoze maly...vadi mi aj to, ze ja som obetovala kvoli detom vsetko, on nic...myslim, ze by mi to mal niekedy umoznit, robit si svoje. len tak oddychovat. u nas to nejde, pretoze je s detmi, ked chce on a nie ked potrebujem ja. to mi vadi a nezmenim svoj nazor, nezmierim sa s tym...

janinah
30. júl 2016

@7721luci a čo by mal chcieť muž od ženy,ktorá momentálne ani do roboty nechodí? ....navarené,vypraté,postarané o deti,kým on finančne zabezpečuje rodinu,je to tak veľa? no nehnevaj sa,ak by si robila fullservis nejakému lenivcovi nezamestnanému,alkoholikovi či tyranovi,tak prvá radím rozvod,ale takto? na MD som sa po obchodoch ťahala s dvoma deťmi,len aby muž nemusel,lebo robil v dvoch robotách vtedy a že mal vždy čo zjesť bolo aj je samozrejmé...

janinah
30. júl 2016

@7721luci ak sa nezmieriš,tak sa rozveď....ale urobila si príliš málo na zmeny vo vašej rodine a vzťahu a budeš to raz ľutovať...

oldman50plus
30. júl 2016

@7721luci Pokiaľ tie deti živí plní hlavnú úlohu ktorá sa od muža očakáva. Pokiaľ podniká asi nemôže byť s deťmi kedy by si si predstavovala. Samozrejme, mal by sa o to pokúšať, ale fakt to nemusí byť pre neho jednoduché. Tak od oka lezieš do veľkého prúseru, ak teraz odideš od neho a nemôžeš do roboty lebo syn tak až budeš preč už budeš môcť? Máš to vôbec premyslené z čoho by si žila? Rieš problém ako ísť do roboty, iné to dokázali, len ty nemôžeš? To škôlky nie sú?

7721luci
autor
30. júl 2016

@oldman50plus ale mi davas kapky 🙂 takze mam doma nepijana, nefajciara, negemblera, ale aj nespolupracujuceho spolubyvajuceho a... a s tym sa mam akoze zmierit!? lebo som nepoznala opak? Boze, to je strasne. Fakt je toto normalne? takto sa zije? lebo moja predstava je ina. je to mojou povahou, som makkys najvacsi, ale v tomto si myslim mam jasno a nepolavim

oldman50plus
30. júl 2016

@7721luci V čom konkrétne nespolupracuje. Už vieme že nenakúpi to čo si potrebovala včas. Tak začni mu dávať zoznamy týždeň predtým ako sa to minie.
Čo ďalej?

janinah
30. júl 2016

@7721luci žije sa aj horšie 😒 ty mi pripadáš ,že bolo koze dobre,šla sa na ľad šmýkať.tak veľa šťastia na tom ľade....oldman už čoto prežil,ja tiež,no zrejme ťa nepresvečíme..ale nevadí,rob ako myslíš,len si poriadne premysli čo a ako ďalej...