Je toto psychické týranie?

zorka1
18. máj 2012

dobry vecer.uz vyse roka a pol som vydata.hned po svadbe som zistila,ze manzel dost casto pije a potom zacne byt agresivny-teda hlavne slovne.ked si vypije,neustale ma ponizuje,moju rodinu,nadava na mna,aj na nich.podla neho nic neviem,mama ma nic nenaucila atd.atd.a dnes napr.povedal rocnej dcerke,ze som neschopna mater.na druhy den si to potom vraj nepamata,co povedal,aspon on to tvrdi.aj sa ospravedlni,no ja stale trpnem,kedy si znovu vypije a znovu ma bude ponizovat.ja uz dalej takto nevladzem,revem ako male decko.a najviac ma mrzi myslienka na to,ze ked ma manzel bude ponizovat pred dcerou a hovorit o mne nepekne veci,ze dcera ma nebude respektovat alebo bude si mysliet,ze to je normalne,ked sa k zene tak sprava chlap.
prosim pomoc.je toto forma psychickeho tyrania?ja uz neviem,ako dalej,co robit.jeho rodicia o tom vedia,nie raz som im povedala,ze ked sa to nezmeni,ze sa s nim chcem rozviest.aj mu matka asi dohovarala,no nevie ho ona odsledovat,aby nepil.moji rodicia nemaju ani potuchy,nic som im nepovedala.hambim sa za to,akeho manzela som si vybrala.a nechcem ich trapit,maju dost starosti aj sami.
kde najst pomoc?ako postupovat?hned ziadat o rozvod?ma s tym niekto skusenost?

zuzu11166
21. apr 2024

@zorka1 nerozumiem jednej veci
Pred svadbou si nevedela vobec o tom,ze si niekedy rad vypije?
Ako je mozne,ze az po svadbe si to zistila.
Mne osobne alkohol straaasne vadi a NIKDY by som si takeho chlapa nevzala.
A rozhodne by som si to vsimla uz ked sme spolu chodili