Kamarát sa mi stále sťažuje na priateľku

11. jan 2022

Dobrý deň,
ako by ste reagovali, keby sa vám váš kamarát stále sťažuje na jeho priateľku? Poznáme sa od detstva, nemáme už taký blízky vzťah ako kedysi, ale bývame blízko seba a občas si napíšeme alebo sa stretneme, ale vždy sa to zvrhne do toho, že sa na ňu iba sťažuje a ja som pasívny poslucháč. Niekedy si želám, aby sa už konečne rozišli, nech mám pokoj a nemusím to počúvať. Myslela som si, že muži takí klebetní nie sú😀 a úprimne keby zistím, že môj priateľ hovorí kamarátom o mne také veci ako on o svojej priateľke, tak ho preplesknem cez ústa a na mieste sa s ním rozídem. Už som mu Xkrát povedala, že sa nechcem s ním o nej baviť, lebo ja ju ani nepoznám a nechcem o nej počúvať a absolútne ma nezaujíma a majú si to vyriešiť medzi sebou a prečo s ňou vlastne je, ale on mi povie, že sa potrebuje vyrozprávať a som dobrá poslucháčka a pomáha mu to, ale mne tým kazí celý deň a rozmýšľam, že preruším kontakty, ale ako človek by mi chýbal, lebo keď nehovorí o nej, tak je úplne iný. Riešili by ste to tak, že by ste jej to ,,nažalovali”? Lebo mne už naozaj nič iné nenapadá.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaalex
11. jan 2022

Povedz mu ze ti to vadí, mas vlastne problémy a nech to hovorí inému človekovi 🤗 alebo keď mu to az tak vadí, nech ju necha

sense
11. jan 2022

Tak mu povedz, keď je taka hrozna a toľko veci mu na nej vadia a neľúbi ju nech sa rozide. A bude mať po problemoch

shinon258
11. jan 2022

Robíš mu terapeutku zadarmo 😂 nabudúce mu povedz, že berieš 30€ na hodinu

jaskolka
11. jan 2022

Povedz mu, že už to isté opakuje stále a keď teda je mu tak zle pri nej, nech sa rozidu, alebo že už to nemienis ďalej počúvať.
Keď začne, jednoducho sa zober a odiid, alebo začni stále hovoriť o inom
Príklad, on začne "Jana mi zase urobila to a to" ty odpovedz "kúpila som si novú bundu"
On"ja ti vravím, že Jana to a to..."
Ty"nebola veľmi drahá a je moderná. Zajtra chcem ísť opäť dačo pozrieť do obchodu. "
A podobne... Hádam mu dôjde, o čo ide..

0kristina0
11. jan 2022

Ja som mala takuto kamaratku, kazdy jej vztah bol na figu a ja som bola ta co to stale pocuvala. Neskutocne mi to bralo energiu, po stretnuti s nou som bola ako vyzmykany citron. Prerusila som s nou kontakt.

ivanka12311
11. jan 2022

Povedz to tej jeho priateľke čo ti on o nej rozpráva/rozpráva a ver mi že už v živote nebude otravovať 😃 načo s ňou je keď dievča nemá žiadne pozitívum

autor
11. jan 2022

@ivanka12311 on je veľmi fajn v obdobiach, keď je single, ale keď si niekoho nájde, tak sa stavia do role večného trpiteľa/sťažovateľa a nedá sa s ním vydržať. Pred priateľkami však nikdy ani nepípne, že s nimi má nejaký problém a hrá sa na dokonalý párik. Tento ich vzťah nemá podľa mňa žiadnu perspektívu a na vine sú obaja rovnako, lebo ona je veľmi mladučká študentka VŠ a kamarát starý chren😀 on má vlastný dom so záhradou, dobrú prácu, auto, hľadá ženu, s ktorou si založí rodinu, ona sa aj po 4 rokoch vzťahu k nemu odmieta presťahovať, býva s rodičmi a nepracuje, nechá sa od neho vyvážať do školy a kupovať darčeky a on sa zase chváli tým, že je žiadaný a má mladú peknú frajerku a bojí sa, že keby sa s ňou rozíde, tak sa druhá taká na neho už neulakomí. Sám sa chváli jej vzhľadom a keď ona pridáva fotky na sociálne siete, tak je zle a ukazuje mi ju, aká je vyretušovaná a umelá a len hľadá pozornosť chlapov. Oznámila mu, že sa prihlásila na Erazmus a jej nič nepovedal a predo mnou už bolo, že on jej dá cestovanie a jazyky, len sa tam ku*viť ide určite. Vadí mu že chodí s partiami po chatách, ona si chce užívať život a on ju chce priviazať doma, ale obyčajnú ženu vo svojom veku nechce, hľadá si len takéto mačičky a potom plače. On bude toľko preberať a sťažovať sa, že nakoniec zostane starý mládenec😀

karolinakr
11. jan 2022