Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kamarátka ešte nebola pozrieť moju dcérku

kilimi
25. nov 2021

Ahojte,co si myslite o tom. Mam 1 ročnú dcérku a este ju nebola pozriet moja velmi dobra kamaratka. Uz som ju volala asi 4x raz aj ona ze kedy moze prist. Samozrejme uz teraz nie sme tak v kontakte ale v minulosti sme si toho vela prezili. Neviem ci je to divne alebo nie.

mala_zabka
25. nov 2021

@kilimi nie je to divné, naopak, úplne normálne. Po tom, ako som otehotnela a mala dieťa mi odpadla veľká väčšina bezdetných kamarátok. Majú úplne iné veci na práci ako ja 🤷 Akože takto, pozdravíme, porozprávame sa keď sa stretneme, ale ten vzťah je už skôr vlažný.

anjelicek26
25. nov 2021

Suhlasim, proste zivotne priority sa menia a nie kazdu bezdetnu zenu nadchyna placuce mimino 😂 Tieto priatelstva sa vedia ale aj po rokoch obnovit, ked sa u nej ta situacia zmeni a tiez sa stane mamou...takych prikladov je vela... zatial to nechaj tak, alebo sa dohodnite niekde na obed bez malej, proste sa vidiet, pokecat... aj tebe to dobre padne.

cocolino234
25. nov 2021

@kilimi nepride mi to vôbec divne, kamarátstva by nemali končiť na základe obdobia, kedy sú tu proste dôležitejšie veci ako ísť pozrieť kamošku. Dieťa neberiem do úvahy, ja uprimne k "cudzím" deťom (ale nejak ani k tým z blízka) vzťah nemám a tak je to pre mňa skôr pozrieť kamošku ako pozrieť dieťa ale to som len ja). 🤷‍♀️ Chápem, že to zamrzí ale treba si uvedomiť, že priority v zivote sa menia a jednoducho raz ste spolu každý týždeň a raz sa nevidíte rok ale reálne priateľstvá by to obmedziť nemalo, práve naopak.

ella_price
25. nov 2021

Moja kedysi kamarátka proste zo dňa na deň prestala komunikovať a začala ma ignorovať 😀 Potom som sa len dozvedela, že mala na rýchlo svadbu a je tehotná 😀 Hold, asi má ten svoj životný štýl, ktorý jej vyhovuje. Bolo mi to lúto, pretože mi bola svedkyňou na svadbe a bola pre mňa ako sestra, ale zas si poviem - stojí mi za to? Keby chcela a záležalo jej na tom, ozve sa 🤷‍♀️

tomikejt
25. nov 2021

@kilimi tak tiež predtým som sa s kamoškou videla každý týždeň, teraz niekedy sa aj 3 mesiace nevidíme. Ona bezdetna. Ale teda rok je už celkom dosť.

janetinka27
25. nov 2021

@kilimi tvoja mala ma rok a posledny rok a pol je tu korona. ja som nevidela 3 deti mojich sesternic, lebo sa narodili v tomto obdobi. neviem ako daleko byva tvoja kamaratka, moja naj kamaratka byva cca 30 km a nevidela som ju dva roky, ale sme v priebeznom kontakte. kazdy z nas ma svoj zivot a mozno je rad, ked pride domov z prace a z nakupov, zapne pracku, zohreje si jest a pusti sa do zehlenia alebo varenia. ja uz tiez nemam tolko casu na stretka ako "kedysi" alebo aj na dvoj-trojhodinove telefonaty, lebo mam uz svoj zivot.

0silvia0
25. nov 2021

@kilimi kamoška je bezdetná? Ak áno, skús ju zavolať na kávu a nie "pozerať dieťa"...
Tvoje dieťa je tvoj stredobod vesmíru, iní ľudia citovo nie sú zaangažovaní a asi sa až tak netrasú obzerať cudzie dieťa. Ja som to tak tiež mala zamladi, kamoška rodila už v 18tich a pre mňa v tom veku deti, hoci kamoškine, boli niečo úplne nezaujímvé. Ona mi ho chúďa ukazovala ako zázrak nebeský a ja som kukala že preboha čo mám robiť, čo mám hovoriť, nech mi to len nedáva na ruky...

sashabb
25. nov 2021

Neviem si predstaviť odpísať kamarátku len preto, lebo sa jej narodí dieťa 😨

vilma7
25. nov 2021

@sashabb tiež som nikdy žiadnu neodpísala, a dopodnes sa kamarátime...teraz už mám deti aj ja, ale sama pociťujem nezáujem bezdetných kamarátok.
Hold taký svet, takže sa snažím vyhľadávať už len mamky s deťmi.

mamina0078
25. nov 2021

Jediná divná vec na tomto príspevku je, že ti to vadí nič viac 😂

lenka1993
25. nov 2021

No ja som s deťmi prišla o takmer všetky kamarátky. Teda, ostala mi len jedna 😂. Niektoré mi doslova povedali že keď budú mat deti tak si možno nájdeme cestu k sebe naspäť 😂. No nenájdeme 😂😂😂. Ale našla som si nové kamošky čo majú detičky a som za nich vďačná 🙂.

beatik3
25. nov 2021

netreba sa nad tym zamyslat, presne ak je slobodna bezdetna asi ma teraz ine veci na robote no a ked uz nie ste tak v kontakte ako pred tym, to sa niet co cudovat.

martakar
25. nov 2021

Tiež som mala jednu kamošku, prežili sme toho veľa. Mesiac pred pôrodom som jej ešte telefonovala, lebo mala narodeniny, úplne normálne sme sa bavili. Po pôrode mi len napísala SMS "Teším sa" a to bol môj posledný kontakt s ňou. Odvtedy už prešlo 9 rokov... Doteraz neviem, čo si o tom myslieť.

marcellka32
25. nov 2021

Nie každá bezdetná kamoška chce počúvať koľko bábo papalo, kakalo.. mám kamošky s detmi aj bez detí, s tými, čo nemajú deti sa bavím úplne inak (minimálna téma sú deti) ako s tými, čo deti majú 🙂

dudos
25. nov 2021

@kilimi nemôžem napísať, že by mi priateľstvá bezdetných kamarátok ubudli, len časová intenzita stretávania sa. Ale snažíme sa tak 2 x do roka sa vidieť a pravidelne si telefonujeme. Veľmi dobrá kamarátka má meniny v januári, pravidelne jej gratulujem a darček jej dávam pomaličky až v lete. Tiež mi bola za svedka na svadbe. Môjho syna vidí asi tak 2 x za rok. No aj tak ju on ľúbi a vždy sa teší keď ju vidí. No a popri materstve som si našla aj nové priateľstvá, ktoré vyplývajú zo skutočnosti, že som matkou.

marcellka32
25. nov 2021

A takisto sa nerucam z toho, ak sa niekto už dlhšie neozve sám od seba (vždy som sa ozývala prvá a to bola moja chyba), až vtedy sa vykryštalizuju ozajstné kamošky, čiže ich mám už len dve..známych mám viac

moonka1
25. nov 2021

povedala by som, ze v tejto dobe je to uplne normalne. clovek ma strach niekam takto ist, . pokial sa ale ozyva a ma zaujem sa aspon co to dozvediet a pokecat, tak by som to vobec nebrala ako nezaujem

anshelia
25. nov 2021

@kilimi mne sa stalo niečo podobné, ale v rodine. Staršieho syna prišli pozrieť manželovi bratia pretože vtedy ich nahnala mama, moja svokra. Dcéru, teraz už 7 rokov neprišli "pozrieť" doteraz!

annm81
25. nov 2021

Podľa mňa je to veľmi veľmi divné. Ale bohužiaľ to nie je nezvyčajné. Tiež sme s mužom mali dvojicu kamarátov, písali sme si, keďže sme žili v iných krajinách. Chodili sme sa navzájom navštevovať na predĺžené víkendy, dávali si darčeky k narodeninám i Vianociam. No a keď na našu správu o narodení dieťaťa reagovali všetci známi, rodina a kamaráti, oni jediní sa neozvali s gratuláciou. Tu a tam sme im skúsili napísať, ale odozva bola veľmi stručná. Dokonca sme sa jednu dobu ocitli naraz v tom istom meste a dohodli si stretnutie, ale pár hodín pred tým ho zrušili vraj kvôli povinnostiam. Pritom nás majú medzi priateľmi na sociálnych sieťach, pozrú si naše príspevky, dokonca aj tie o deťoch a tak vedia, že väčšinu času riešime s ostatnými ľuďmi iné veci než nadšenie nad tým, že naše dieťa začalo používať nočník. Je to už 5 rokov, takže nemyslím, že sa na tom čokoľvek zmení.

Trochu som mala podozrenie či to nie je ich vlastnými nezhodami, že dotyčná žena nemá rada deti, ale jej partner by dieťa chcel. Tak len špekulujem, že za tým je nejaká závisť, že my s mužom sme sa zhodli a žijeme aj s deťmi šťastne.

misinka26
25. nov 2021

@ella_price Ja to mám podobne, kamoška, svedkyňa na svadbe a od kedy sa malý narodil ani obraz ano zvuk, aj som ju volala a nič, nikdy na mňou už neprišla, to že mala neskôr dieťa a vydala som zistila z FB. Veľmi som sa preto trápila ale teraz už neriešim, bola to jej voľba, jej rozhodnutie...

janetinka27
25. nov 2021

@annm81 ludia maju tendenciu spekulovat a podozrievat. vobec to tak nemusi byt, jednoducho nemaju potrebu. ak su to vasi priatelia, tak potom nema zmysel uvazovat nad zavistou alebo neprajnostou.

ella_price
25. nov 2021

@misinka26 Presne ako píšeš. Mňa to tiež velmi žralo, lebo veď naozaj keď potrebovala pomôcť a bola na sračky z chlapa, letela som z práce, len aby som ju podporila. Zrazu bum. Nuž, prečo sa trápiť pre niekoho, kto sa netrápi pre teba, všakže? 🙂 Zbytočne vynaložená energia.

annm81
25. nov 2021

@janetinka27 Ako som vravela, špekulujem, ale vychádzam z faktov. Boli sme v kontakte veľmi často, bežne sme u seba prespávali, absolvovali sme aj nejaké spoločné výlety a dovolenky, boli sme si blízky natoľko, že sme si pravidelne kupovali nie len symbolické dary. Ako jediní nám k tehotenstvu a pôrodu negratulovali, čo aspoň zo slušnosti mohli. Takže súdim, že za tým nejako bude dieťa. Kontakt z ich strany ustal veľmi náhle. Tiež viem, že nás naďalej sledujú na sociálnych sieťach. Vysvetlenie od nich nepadlo žiadne.

janetinka27
25. nov 2021

@annm81 fakty je najlepsie zistit si u dotycnych ludi. aj ked moze za tym byt zavist. no ak su to priatelia, tak by ma nikdy nenapadlo upodozrievat ich zo zavisti.

jaja8_9
25. nov 2021

@kilimi zober si to aj z pohľadu tvojej kamarátky, čo keď ona prišla o svoje detičky a nedokáže sa pozrieť na druhé detičky? Bohužiaľ ja som si týmto prešla kedy sa nám nedarilo, potraty, vyšetrenia...a kamošky skoro všetky s detičkami. Keď ma volali pozrieť sa na deti nie že by som nechcela ale nechcela som viac ubližovať sa sebe, viem že by ma to psychicky položilo....trvalo to asi rok aj niečo..a keď ma volali pozrieť na deti tak mi ostali vždy len oči pre plač, buď to pochopili alebo nie.

misinka26
25. nov 2021

@ella_price ja toto úlne to isté, keď počas výšky ona potrebovala alebo aj potom vždy som tam bola pre ňu. Potom mi však neskôr bolo povedané, že mi závidela, že ja som sa vydala a mala dieťa,lebo jej vzťah bol zlý. Čo už keď si niekto neváži kamarátstvo ...

annm81
25. nov 2021

@janetinka27 Bohužiaľ už asi priateľmi nie sme. Keby to trvalo týždne, možno mesiace, človek si povie, že možno práve mali niečo vážne, s čím sa v tej dobe bili a o čom nám nechceli povedať. . Keď to ale trvá 5 rokov, už ich asi môžem preradiť do skupiny "známi". Aj mne aj môjmu mužovi je to ľúto, mali sme ich radi a nespravili sme im nič, čo by si mohli vysvetliť ako akékoľvek ubližovanie. Keďže to ustalo veľmi náhle, na naše správy odpovedajú maximálne stručne, ale súčasne vieme, že nás sledujú, nebude to tým, že by sme ich prestali baviť. Čo už, aj také veci sa dejú a ako vidím v diskusii, nie úplne zriedkavo.

thoughtfulweirdo
25. nov 2021

Ja som mala deti skoro, ale o dobrú kamarátku som kvôli tomu neprišla, hoci ona ešte tak skoro rodinu neplánuje. Z môjho pohľadu keď je silné kamarátstvo, vôbec nezáleží na vzdialenosti, rodinnom stave, zdravotnom stave, pracovnej pozícii ani ničom inom. Obe toho máme veľa, každá niečo iné, ale ani jednu príležitosť na stretnutie nevynecháme. Bolo by mi veľmi ľúto, keby to bolo inak. Beriem to tak, že keď ma druhá strana "opustí" po nejakej životnej zmene, nebolo to z jej strany skutočné kamarátstvo.

janetinka27
25. nov 2021

@annm81 ak je to 5 rokov, tak nie je o com

veroniq85
25. nov 2021

Ja som este nepocula ze by priatelstva koncili narodenim dietata jednej z nich. Teda nie tie skutocne. Ocividne ste boli len take "kamosky". Ano zivot sa meni, okolnosti sa menia ale skutocne priatelstva ostavaju. V tom spociva ich zmysel. Nikto netvrdi ze ma u teba sedavat kazdy tyzden a pocuvat o kojeni a prebalovani ale aby skutocny priatel neprejavil zaujem o tvoj zivot za cely rok mi pride divne. Ja som mala prve dieta v 28 ale dve moje blizke kamosky z vysky a jedna zo sidliska porodili v 22. Kazdu som bola dokonca pozriet v porodnici a bola som stastna ze tu ich radost mozem zdielat s nimi (aj ked v ich pripade bola neplanovana ale to nie je podstatne). Ubehlo skoro 13r. a stale mozem povedat ze patria k najlepsim priatelom.