Kamarátka ma sklamala

somavi
11. dec 2016

Ahojte , chcela by som Vas názor . Nebudem písať presne detaily, ale ide o to , ze kamarátka cosi predáva , nieco sa mi zapáčilo ( cenu sme vôbec neriešili ) a ona , ze mi to objedná v inej farbe ( v akej by sa mi to páčilo viac ) . Potom som si to teda bola zobrat a ked som sa pýtala na cenu, povedala , ze mi da dobrú cenu špeciálne pre mna. Oproti bežnej cene ako to predáva to bola nakoniec zľava o 3 Eura . Pointa je v tom , ze ja som zistila , ze ona to objednala z aliexpressu za smiešnu cenu a mne to predala presne 6 x drahšie . Ide o to , ze som ju pokladala za velmi dobrú kamarátku , zabezpečila som jej aj nedávno nieco , kde ušetrila stovky EUR a pod. Viem , ze mi asi budete písať , ze cenu som si mala zistiť a ona nie je charita a pod. Ale z môjho pohladu to je nepredstaviteľne , ze by sa to stalo naopak . Ozaj sme velmi dobre kamarátky , ani jedna z nas podľa mna nie je odkázaná finančne na to , aby okrádala tu druhu a mna by v živote nenapadlo na nej takto zarábať , určite by som jej to predala len za nákupnú cenu. Neviem ci ma chápete , ale ja som dosť sklamaná , ze v podstate sa tvárila akú mi robí super cenu a toľko ju navýšila , ze az . Cítim sa ako taká krava. Vôbec neviem ako zareagovať , nie som konfliktný tip ale sklamalo ma to a neviem , ci jej mam dať vediet co si o tom myslím alebo to nechať tak . Prosim neurazajme sa tu, nenadavajme si , každá mame určite iný pohľad na plno veci , tak skúsme slušne 😊 Dakujem a este raz. Nejde mi o tie peniaze . To vôbec . Ale o to, ze ma ti skalamalo, ide o princíp .

tyelde
11. dec 2016

Sklamalo by to aj mňa... Ale čo robiť... Buď sa s ňou porozprávaš, alebo sa pomsti podobne, alebo nechaj tak a nabudúce si dáš pozor 🙂

sissy27
11. dec 2016

@somavi ak som dobre pochopila, tak ona sa živí predajom niečoho, čo objednáva - v tom prípade by som ja osobne akceptovala cenu, za ktorú to bežne predáva a za zľavu hoc aj smiešnu bola rada... ona ťa neokradla, ty si nakúpila v jej obchode, hotovo. Vieš si predstaviť, keby každej kamoške predávala veci len za ceny, za ktoré objednáva? A keby iné zistili, že tebe to dala za nákupnú cenu, tak by to tak chcela každá a môže zavrieť obchod. A samozrejme, ak si nebola ochotná akceptovať cenu, za ktorú to ponúka v obchode, tak ste sa mali o tom baviť predtým, ako vec objednala.
Iné by bolo, ak kamoška, ktorá si objednáva veci len pre seba, ti cenu navýši 6x, to by som považovala za podraz, lebo stačilo by povedať odkiaľ a objednala by som si sama.

somavi
autor
11. dec 2016

@sissy27 jasne , chápem tvoj názor . Preto sa pýtam . 😊 Ja som to ale brala tak , ze mne keby povedala , ze to chce , tak by som povedala , ze ked budem objednávať , objednam jej to a zaplatí nirmalne len tu kúpnu sumu , resp nech si to objedná odtiaľ sama. Vravím , ide o velmi dobrú kamarátku, určite by som na nej takto nezarábala. Ale rozumiem tvojmu názoru

wena
11. dec 2016

A si si istá, že je to naozaj z ali? Lebo kopec vecí na ali sú napodobeniny, možno ona predáva originály.

minutka
11. dec 2016

ozajstne kamaratky sa takto nespravaju, pomahaju si a nezarabaju na sebe. Takze z jej strany to asi az take prave nebude. Ak by bola fer, poradi ti stranku z kt. si to mozes sama objednat za vyhodnu cenu. Urcite jej povedz, ze o tom vies a zamrzelo ta to, nenechaj zo seba robit hlupanu, veci si treba vzdy na rovinu slusne vydiskutovat.

maciatkolulu
11. dec 2016

@somavi bola by som aj ja smutna, pokial je to blizka, naozaj blizka kamaratka, tak by som nola velmi sklamana, asi by som povedala, ze tu vec nechcem a dakujem a uz by nebola moja naaaj kamoska

sissy27
11. dec 2016

@somavi pozri, kaderníčka, ku ktorej chodím, je moja veľmi dobrá kamoška, ale nikdy v živote by som od nej nechcela, aby sa mi o vlasy starala len za cenu farby na vlasy a otupenia nožníc - jednoducho je to jej živobytie. A rovnako by som to nežiadala od žiadnej inej kamošky, ktorá má svoj biznis. Ak samé ponúknu zľavu aj keby len 10centov, tak sa poteším, ale neočakávam nič. Pre teba je to veľmi dobrá kamoška, ale bohvie, koľko ďalších ju takto vníma a keby to mala ozaj pre každého robiť za cenu nákladov, tak má z toho čo?
A druhá vec - myslím, že handry z aliexpresu rozozná každý na prvý pohľad a vie si ich objednať sám... ak nie, tak potom nech zaplatí toľko, koľko predávajúci pýta.
Osobne si myslím, že nie je jediný dôvod, aby si sa urážala.

somavi
autor
11. dec 2016

@sissy27
@sissy27 No a este , nepredáva oblečenie , co by kadejaké kamarátky kupovali bežne a musela by riešiť zľavu každej a pod, ide o iný druh tovaru , ktorý myslím ze nejak bežne ku nej kamarátky kupovať nechodia , vlastne aj u mna to bola jednorazová kúpa . A ako som písala v úvodnom príspevku , nechcem to velmi rozvádzať , urobila som pre nu nieco , co by ju stalo stovky EUR , nepreháňam . Toto bolo v porovnani s tým nic , preto ma to aj zarazílo . Nechcela som to zadarmo ani to , co som urobila , som neurobila s cieľom vyžadovať vďačnosť alebo co. Ale prekvapilo ma , ked nastala opačná situácia ,tak sa zachovala tak , ze na mne chcela zarobiť . Ale preto sa pýtam , možno to vidím zle

sissy27
11. dec 2016

@somavi je úplne jedno, čo predáva - je to jej zárobková činnosť. Tým, čo si pre ňu urobila, pripravila si samu seba o peniaze?

zooeynka
11. dec 2016

@somavi Niekedy by som na to zaviedla temu ked s nou budes. A povedala by som jej ze viem ze to objednala z ali, a ze vies za aku cenu...a ze si necakala ze si nahodi az 6 nasobok, ze to teda nebola kamaratska cena a ze si necakala ze sa dievca takto zachova a ze si z toho trochu sklamana. Ale vsetko slusne povedat, smutnym tonom...akoze ukazat jej ze ta svojou pazravostou na prachy sklamala...

oli18
11. dec 2016

@somavi Ja by som to definovala ako podraz. Kamarátky si toto nerobia. Nechcem ti brať ilúzie, ale mňa kamarátka, už bývala, podrazila aj v päťdesiatke. Ja s takými končím bez vysvetľovania, aj keď sme sa kamarátili roky. Keď ich náhodou stretnem , otočím sa. Preto pripomínam mojim deťom, že súrodenecké vzťahy sú najpevnejšie, lebo kamarát ťa podrazí kedykoľvek.

nadabula
11. dec 2016

@somavi Uplne Ta chapem, vies su "kamaratky" a kamaratky, zazila som par krat nieco podobne, kym som zistlila, ktora je kamaratka naozaj, teraz mam jednu a ta je uz dufam na cely zivot, a prisla som aj nato, ze dobro sa dobrom odplaca len v rozpravkach😊

bmuller
11. dec 2016

@sissy27 tak ale ak su fakt kamaratky, mohla by sa tu pri dobrej voli uplatnit nejaka kamaratska etika. najma ked predavajuca vdaka autorke usetrila za nejaku inu sluzbu stovky eur, tak uz z vdacnosti jej danu vec, o ktorej autorka pise teraz, mohla dat napr. za objednavaciu cenu bez svojho zisku (ak to nie je nejaka extra suma) - tiez by asi kvoli tomu neskrachovala 😎
takze ano, charitu jej kamoska robit nemusi, ale zas ked niekomu pomozes a on ani naznak niecoho podobneho,ked ma moznost... zamrzi to

petulda333
11. dec 2016

A si si 100% ista ze to ma z ali? Vies mne sa stalo nieco podobne,objednala som si cez fb z jedneho obchodiku plavky stali 16,90+posta,lenze prisli mensie tak som ich predala(15€) kamoske kt sa tiez pacili a ona ma asi o mesiac ,,obvinila,, ze som ju dobre oklamala ze ich mam z ali za cca 5€ a na nej som zarobila. Lenze ja som ich fakt z ali nemala,az casom som zistila ze takmer vsetky obchody na fb maju tovar z ali

sissy27
11. dec 2016

@bmuller zamrzieť môže, ale nikto nemá povinnosť robiť druhému láskavosti... neviem či som divná, ale ja jednoducho takéto veci neočakávam a nežiadam... A hlavne - ak sú také strašne dobré kamošky, čo tak sa baviť na rovinu, otvorene povedať kto čo očakáva, kto čo chce alebo nechce pre druhého urobiť a neurážať sa, ak nie je podľa môjho (hlavne, ak to boli len moje očakávania, o ktorých som nikomu nepovedala?) 😉

minutka
11. dec 2016

@oli18 zial ani pokrvne puto nezarucuje pekny vztah. Casto to byvaju riadne (statky) zmatky

alaguema
11. dec 2016

@somavi ona možno váš vzťah vníma inak, než ty. Alebo je to typ človeka, ktorý chce zarobiť a je mu jedno, či je to kamoška, alebo aj najbližšia rodina. Ja osobne kamarátkam nepredávam veci, na ktoré by som si nahadzovala maržu. Ale tých kamarátok - takých naozajstných, mám len pár. Neschudobniem, ak pre pár ľudí niečo urobím len tak, lebo ich mám rada. Ale...Niekoľkokrát si spomenula tú láskavosť, ktorú si pre ňu urobila...a píšeš síce, že nie, ale ja mám dojem, že áno - že si tak nejak od nej očakávala láskavosť na oplátku. Potom to ale ani z tvojej strany nebola tak celkom nezištná pomoc. Plus mi ešte napadlo - prečo si si vlastne zisťovala cenu toho tovaru? Zrejme jej až tak veľmi nedôveruješ. Celkovo to asi nebude vrchol úprimnosti ten váš vzťah, inak by si o tom nepísala sem, ale sedela s ňou pri káve a opýtala sa jej priamo.

somavi
autor
11. dec 2016

@alaguema neočakávala som za tu láskavosť nic , nechcem písať o co ide , človek nikdy nevie , co sa ku komu dostane a nechcem takto verejne . Ale ja to beriem zo svojho uhla pohladu, ze aj keby mi nikdy takto finančne nepomohla , beriem ju ako kamarátku , ktorú by dom nezdierala. S kamošky sme dosť - spoločne rodinne vikendy , dovolenky každý rok a pod. Proste ma zamrzelo , ze mi vraví akú mi dáva super cenu a pritom ma "odrbava". A ano , po tom všetkom .

map0007
11. dec 2016

@somavi ahojky stalo sa mi to tiez,nečajala som to a tiez taky pripad,akurat ze mne vravela ze objednala sebe za necelych 5€,no a ze jej to je male tak ze ak chcem preda mi to no a viem ze sme sa o tom bavili a bola to asi tak cena fakt niska tak ja ze jasne,no a ked mi priniesla som sa opytala ze co som dlzna a ona 10€,ostsla som ako obarena,pritom som pozrala na ali a boli najdrahsie xa 5€.Tak som jej dala tie 10€,ale ostala som obarena.Teras si radsej objednabsm sama a mam pokoj.Ja by som tiez nezarabala na kamoske.Dotklo sa ma to a beriem nas vztah uz inak ako poredtym.Nepripustam si ju tak a nebolo to raz co sa mi take stalo od nej,len som si to asi neuvedomovala.Co uz ziju aj taky ludia,bezcharakterny.A myslim že ich je až až.☹ja som jej nepovedala nic a ani som sa o tom s nou nebavila o tom.Nemala som to strdce.Ale keby ja take spravim kydnu do oci.aj ona.

bmuller
11. dec 2016

@sissy27 no ved aj kamoska jej mohla na rovinu povedat - predam ti to za normalnu cenu ako inym, a nie jej vraviet, ze jej da super cenu. obchodne zalezitosti s blizkymi kamosmi su tenky lad, lebo tam pripadna neserioznost mrzi viac ako od niekoho "bezneho". akoze jasne, nad vsetko sa da povzniest, tak snad kvoli nejakym par euram sa kamaratsvo skoncit nemusi... ale malokto je zas taky pohodar, zeby ho taka vec od kamosky aspon na chvilu nezaskrela.

candii
11. dec 2016

Kamarat a rodina s tebou najviac vy..ebe..

jeennyv
11. dec 2016

@somavi chapem ta..nasa rodina raz volala do masiarne rovno pred nami, ze kolko stoja zabijackove veci, aby nam mohla "dat" resp. predat, som sa hanbila aj za nich...ja som za to, ze ked mam v sebe cloveka a som taka kamoska, tak poviem normalne, ze je to z ali a nepopytam za cinsku handru neviem kolko...aspon vies, ze radsej si pories take veci sama a nie medzi kamosmi co vy ta zodreli

libawet
11. dec 2016

@somavi na rovinu sa s ňou porozprávať a vysvetliť si to. Samozrejme, do budúcna by som si obrázok o nej urobila a brala ju s veľkou rezervou. Toto nie je kamarátka v tom pravom zmysle slova.

miriam11
11. dec 2016

@somavi asi sa ona neciti byt tvojou kamaratkou ako to vnimas ty. To asi az taka dobra kamaratka nebude. Aj mna by to sklamalo a slusne by som sa jej spytala a povedala jej, ze si cakala nizsiu cenu.

stastnablcha
13. dec 2016

@somavi chapem tvoj smutok ,ale mne to pride normalne ze takto sa to robi. este ti dala cenu... zohnala ti nieco co sa ti paci, dala dole 3 eura. skus len zmenit pohlad na to...

merynka3
13. dec 2016

ja by som ani nemala zaujem si to s nou vyriesit...
to je jasne nad slnko, ze nemam zaujem o pritomnost a zaujem takej osoby.
Baby tu nejde o to ci je obchodnicka, ci nie... ide o princip

silaviat
13. dec 2016

@somavi sadnut si s nou na kavu a povedat jej co ta trapi normalne slusne a bez prehnanych emocii.. na rovinu povedat ao ta to sklamalo kedze ty ju poazujes za najlepsiu kamaratku.. ak ma chrbtovu kost zamrzi ju to minimalne ... ale ja osobne by som ju uz za kamaratku nepovzovala ... po tom ako by so mjej to povedala dalej by som s atvarila akoby nic ale obmedzila stretavanie a tiez moju pomoc pre nu ..tiez niesi charita