Katastrofa s rodinnými príslušníkmi

esterkazasterka
6. sep 2015

Mám okolo seba iba drbnutých ľudí. A mám toho dosť. Dusím sa medzi nimi. Na vrchole všetkého je moja svokra, ktorá je šibnutá náboženská katolícka fanatička. Podľa nej budú spasení iba katolíci, zvyšok sveta ide do pekla, takže aj ja, keďže som evanjelička. Môj manžel je v pohode chlap. Stará sa o mňa aj o naše deti. No tiež náboženský fanatik, veď celý život do ňho vtĺkajú veci o pekelnom ohni a spáse duše. A tak do kostola chodí každý deň, niekedy aj 2x. Pešia púť do Čenstochovej a krížové cesty, ranné a večerné modlitby... Ja som veriaci človek, ale ja to skôr prežívam vnútorne. Na druhej strane stojí moja rodina. Môj otec - čo veta, to vulgárne slovo. Depresívne ladený. Jeho životným cieľom je vyhrať v športke vysokú sumu peňazí a užívať si život. Už má 72 rokov a za celý svoj život vyhral 3,30 v matese. Moja mama, ma nikdy neobjala, nepovzbudila. Keď za mnou prišla do pôrodnice, jej prvá reakcia bola: "No tak ty si ale pribrala!" Keď som jej 2x oznámila, že som tehotná, tak mi povedala:" No, nie žeby som ťa vyháňala, ale mám veľa roboty!" Môj brat sa sedem rokov lieči na depresie. Nie je s ním žiadna reč, iba keď odo mňa niečo potrebuje. A ešte je tu sestra. Och! Tá mi čosi celý život závidí! Že mám krajší byt ako ona, krajšie koberce, krajšiu kuchyňu a už sa so mnou 2 roky nebaví. Som z mojej rodiny zúfalá. Najradšej by som odišla niekde preč do Anglicka, do Ameriky, do Kanady s mojimi deťmi. A mala pokoj od všetkých. Keby to bolo také jednoduché. Keď vidím ako sa niektoré rodiny stretávajú, zabávajú, grilujú spolu, je mi do plaču. Aj vy máte okolo seba takých drbnutých ľudí.

stellamaris
6. sep 2015

@esterkazasterka manzela rodina s vynimkou svagra ma "nemusi".Z viacerych dovodov,ale mne to nevadi.Nemame s nimi kontakt a ked ich niekde stretneme,zazeraju po mne,manzelovi a po nasom synovi.Jednoducho na nich kasleme 😉

.Ak chces sa s niekym stretavat,grilovat a tak,nemusis predsa s rodinou.Mozes si najst nejakych znamych,kolegov,susedov.................mozno mas v okoli milych ludi,tak skus nadviazat kontakty.My sa stretavame s par ludmi,nasi znami su Rumuni,Ukrajinci ,Poliaci,Cesi..........a to zijeme v Nemecku 🙂

sardinka32
6. sep 2015

@sisi077 My ale nejdeme do zahranicia...doteraz sme byvali v rodicovskom dome...v nasom byte, ktory ale nikdy aj tak nebol celkom nas...nemenim toho zas az tak vela...akurat adresu, ale stale ostavame doma na SVK. S tym zahranicim mas pravdu...vzdy si len trpeny pristahovalec...ale tak zase mam aj zname, ktore ziju v zahranici a pochvaluju si...asi je to aj od povahy cloveka.

lola911
6. sep 2015

@esterkazasterka viem o com hovoris, ja som mala tiez podobne problemy som to nevydrzala a utiekla do uk

mima4
6. sep 2015

@esterkazasterka

je dobre, ze si si jednotlive veci definovala...pretoze presne podobne spravanie caka aj na teba v zivote, takze zacni pracovat na tom, aby si nenapodobnovala rodinych prislusnikov v tom, ze ti vadi a celkovo nie je dobre...

ludia su rozni... ale nemaju len negativa...ale aj pozitivne veci... utek veci neriesi...iba problemy prehlbuje...takze pokus sa aj vnimat, preco sa ti ludia tak spravaju, co je pricinou... a mozno aj tvoj pohlad sa zmeni na menej egoistickejsi "ja, ja a zase ja".

bonaqa2013
6. sep 2015

@nikawero12 čo si to za hlúposť napísala prosím ťa. Keby to povedala moja 9 ročná dcéra tak hodím rukou ale dospelá žena? 😒 😒 😒 😒

ninda25
6. sep 2015

@macik166 veru,veru hlupy kurnik....lepsie sa to neda vystihnut:D

ullala
6. sep 2015

Vsetci okolo teba su hlupaci? Na margo tohto Forrest Gump povedal jednu velmi mudru vetu 😀

bonaqa2013
7. sep 2015

@ninda25 ak mám o niekom názor že je to hlúpi kúrnik tak potom nechápem načo sem chodíš.. 😒 Alebo nevieš čo s volným časom? 😉

ninda25
11. sep 2015

@bonaqa2013 cakala som,ze neaka hus predsa zagaga:Ddraha,ja sem chodim na bazar a precitam temy co ma zaujimaju,pri poniektorych sa mi rozum zastavuje,a vtedy mi to nrda okomentovat-z toho dovodu zfielam nazor hlupeho kurnika.A prepac,mam domacnost,prace ajajaj,no predstav si,ze si najdem cas i na modry konik

ninda25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minutka
11. sep 2015

Rodinu si nevyberies, ale manzela a priatelov ano 🙂 Takze sa zacni viac stretavat s priatelmi,kt.nie su drbnuti a rodinu obmedz na minimum. Hned budes mat viac pozitivnej energie a mozno zacnes aj svet okolo seba vnimat ruzovejsie 😉

bonaqa2013
11. sep 2015

@ninda25 drahá si nechaj pre niekoho iného... a predstav si aj druhé majú domácnosť aj ja, a nevyjadrujem sa tak o diskutujúcich.... 😒 😒 😒 😒

nela1916
12. sep 2015

@esterkazasterka No znie to absolútne hrozivo, v zásade s tebou cítim. Ale napadá mi hneď niekoľko vecí:

1. Môžu mať pravdu baby vyššie, mohlo by ti pomôcť zmeniť postoj. Nemyslím niečo americké, že akí sú všetci odrazu super a ako si rada, že ich máš, ale dívať sa na nich tak akosi nad vecou, tak akosi z hora. Napr. mammu vnímať nie ako niekoho, kto ti nedáva adekvátnu spätnú väzbu, ale ako človeka, ktorý je sám v problémoch, čo by si teda ešte od neho mohla čakať? Príp. nadviazať rozumný vzťah aspoň s jedným človekom (brat má iba depresie, v podstate ti neubližuje a pod).

2. Zažila som pekných pár ľudí, ktorí vzťah s Bohom ponímajú úplne zle. Trochu mi nedá pokoj otázka, prečo si sa rozhodla stať sa súčasťou takej rodiny, ak ti to tak prekáža. Aj manžel to môže myslieť rôzne: môže byť naozaj otrokom obsesívnych myšlienok na peklo, alebo môže mať z viery šialenú radosť, alebo má depresie a časté návštevy kostola potrebuje. Asi by som teda predsa len začala vyjasnením si veci s manželom a preskúmala by som, či medzi nami predsa v tejto sfére nemôže byť porozumenie.

3. V hre je aj možnosť, že ty a rodinný život celkom nejdete dokopy (som na tom podobne, takže si to viem predstaviť). žiaľ, evidentne v každej harmonicky pôsobiacej rodine sa ľudia musia vzájomne vysoko tolerovať, kadečo pre pokoj v rodine prehĺtať, alebo byť majstrami v komunikácii a nedorozumenia si rýchlo vysvetlovať, lebo každý človek pri "skúmaní cez mikroskop" je pomerne strašná kreatúra, no a hlavne nesmú mať zo seba ponorku, čo vy evidentne máte. Tak čo ja viem? Obmedziť kontakty so širšou rodinou, zachrániť s manželom to, čo sa dá a žiť si svoj život? Mnohí ľudia spolu vychádzajú oveľa lepšie, keď si vzájomne nelezú do priestoru a stretávajú sa napr. len na sviatky. Ale vôbec to nemusí byť riešenie pre vás, len mnoho komunikačných problémov v rodine vzájomný odstup už vyriešil.

horana
12. sep 2015

Odstahovala by som sa, pohovorit vazne s muzom, ak ho presvedcis, cely zivot podriadit tomuto cielu, klapky na ociach, zakuklit sa a zit len preto. Bud zahranicie, ak sa necitite, druhy koniec republiky. Aj keby ste mali zacinat od zaciatku, za pohodu to stoji. Zacnite svoj novy zivot, bez tychto tlakov, ktore casom zdeformuju cely zivot.
Len mam obavu ze pokial aj muz je nabozensky fanatik, aj na druhom konci zemegule by si nasiel po case partiu/spolocenstvo do ktorej by v tomto zmysle zapadol a ty bola zase tahana medzi mlynske kamene. Za pokus to ale stoji, minilalne by ste sa oslobodili od blaznicna priamych rodin naokolo. Ktore ta teda musia riadne oslabovat... Niektori ludia akoby sa narodili omylom do prostredia rodin, kde vobec naturou nepatria a okolie im to dava cely zivot vyzrat. Zmena postoja je jedna vec, ale ked ten tlak bude stale, lepsie je ustupit a odist. Ved sa aj vravi mudrejsi ustupi a vyklidi pole. Odidte!

nikuska744
13. sep 2015

@nela1916 konečne normálny názor... žiadne urážky, ponižovanie, super povzbudzujúce!

nela1916
13. sep 2015

@nikuska744 :-_ len obyčajná skúsenosť. Tiež mám za sebou zopár patálií na pôde rodinných kruhov.

katuskatt
13. sep 2015

Aj ja riesim podobny problem. Vzdy som si myslela,ze sme super velka rodina,ale len teraz zistujem,ze je to na prd. S priatelkou mojho brata sa spolu nebavime,ale v jednej veci,co povedala o nasej rodine mala bohuzial pravdu a to: ked ste vsetci spolu,tak sa pretvarujete aka ste stastna a spokojna rodina a za chrbtom jeden na druheho kidate. A ako som zistila,je to tak. Kydame na seba,ohovarame sa,pretvarujeme sa a v tomto bohuzial vyrasta moja dcera.

timea7
13. sep 2015

@katuskatt tak sa prestaň pretvarovať ty prvá, pomenúvaj všetko pravým menom, na rovinu niekomu povedz, ak na iného člena vašej rodiny kydá, že sa ti to nepáči, že chyby robíme všetci. A uvidíš odozvu.

sardinka32
13. sep 2015

@timea7 To nepomoze, len akurat budu na nu kydat este viac. Oni su isto presvedceni, ze su ti spravni, takze s takymi ludmi, aj ked im povies pravdu, sa nedojednas...pre nich to bude Tvoja pravda...nie ta ich. 🙄

katuskatt
13. sep 2015

@sardinka32 presne. Ide hlavne o to,ze ja som najmladsia z rodiny,takze to beru tak,ze pravdu ma ten starsi a vzdy veria tym starsim. Nech poviem a urobim cokolvek pravdu ma vzdy niekto iny.

sardinka32
13. sep 2015

@katuskatt No vidis, u nas je to zas naopak...ja som najstarsia a moja najmladsia sestra je vzdy ta najlepsia, najmudrejsia, najsikovnejsia, co ona povie, tak to je pravda. Ach jo...rodinu si fakt clovek nevyberie. 😝

timea7
13. sep 2015

@sardinka32 to je ich problém, nech kydajú, ale ona sa nemusí rodinných stretnutí zúčastňovať, ak sa jej počas nich otvára krivák vo vrecku

sisi077
13. sep 2015

@katuskatt Nemajú náhodou na tvoju adresu ironickú poznámku typu: "Ty si taký malý chudáčik, ktorému každý ubližuje..."?

katuskatt
14. sep 2015

@sisi077 skor je to naopak. Ja ublizujem,ohovaram. . . . .

nela1916
14. sep 2015

@katuskatt Súhlasím s @timea7 . Osobne akosi nerozumiem takým tým tendenciám byť silou-mocou súčasťou "veľkej rodiny" a prispôsobovať sa všetkým ich manieram. Uznávam, že hovorím veľmi subjektívne, ale ja to proste nedokážem. U nás sa riešilo kravín na kvadrát, hádky kôli starostlivosti o chorých príbuzných, potom hádky o predaji domu, a že kto komu čo dlží a kto koho na akú oslavu zase nepozval. ☹ Popri mne to stále iba tak prechádza, proste nedokážem byť súčasťou, ani keby som chcela.

Navrhujem naozaj byť sama sebou, alebo sa odseparovať, príp. stretávať sa len s tou časťou rodiny, s ktorou si ako tak rozumieš.

katka1981
14. sep 2015

@esterkazasterka, a co keby si zacala pisat pribehy a zazitky s rodinou? Pre teba je to sice strasne, ale ty to vies aj vtipne podat, ludia by to radi citali, tebe by sa mozno ulavilo a druhi by sa nasmiali a uvedomili si, ze v kazdej rodine je nieco.... Ver mi, v kazdej. No a este by si na tych pribehoch zarobila 🙂

sisi077
14. sep 2015

@katuskatt No, mám práve jeden rodinný výstup za sebou... "Prečo som stále taká a taká, prečo stále rozprávam to a tamto, prečo som neurobila toto tak, ale tak????" A blablablablablaaaaaaaa... A pritom nerobím nič iné ako rozprávam ľuďom pravdu a robím ako uznám za vhodné... Keby som urobila opačne, tak zase by sa našla nejaká chyba...

katuskatt
14. sep 2015

@sisi077 ja uz neviem ako sa zachovat. Ked utnem stretnutia,zas budem ja ta zla,vsetci budu o mne hovorit. Ale zas byt ticho a vsetko to trpiet,nato uz nemam nervy. A v nasej rodine je to tak,ze sa kazdy vsetko hned dozvie,vsetci hned vsetko vedia a nieco take ako tajomstvo v nasej rodine neexistuje.

sisi077
14. sep 2015

@katuskatt No, ono by sa to u nás možno aj utajilo, keby môj manžel nebol rodený "poddžubov" a nerád provokoval každého naokolo... Slovami, skutkami a "zanedbávaním dobrého"... 😉 Všetko vykecá a všetkých provokuje. Najnovšie rozmýšľa o kúpe nového auta, aby zase všetkých nasral, aj keď sme prednedávnom jedno kúpili a momentálne končíme s rozsiahlou rekonštrukciou celého domu (ktorý sme okrem iného kúpili tiež prednedávnom)... 😀 😀 😀 No nemilovali by ste ho? :-* 😀

sisi077
14. sep 2015

@katuskatt Aspoň že môj manžel je skvelý 🙂