Keď je muž na nočnej, tak sa bojím

10. okt 2020

Dievcata, zeny, musim to dat zo seba von. Mam 32, skveleho chlapa, uzasneho 2rocneho chlapca a ja som momentalne psychicka troska lebo muz zmenil pracu a ma chodit na nocne. Vynara sa mi opat moja nocna mora z mladosti- byt sama doma osamote. Cim je to blizsie, tym je to horsie. Neviem ani vysvetlit coho sa bojim ale asi niecoho nadprirodzeneho. Bojim sa ze otvorim oci a uvidim nieco,niekoho pred sebou, v tme. Ze uvidim nieco sa mihnut a to vedomie a ten pohlad mi uz nikdy neda spat. Pre normalneho cloveka mozno smiesne, ale ja tym trpim od detstva. Uz z bytu rodicov si nesiem fobiu pre ktoru som s mamou spavala do svojich 12tich rokov v jednej posteli. Cely zivot som sa bala ist vnoci na wc,musela som zaznut vsetky svetla v byte. Ked som sla studovat a odstahovala som sa na internat a spolubyvajuce sli domov, tak bez ohladu na to,ze som mala skolu alebo dohodnutu pracu, aj ja som musela Odist zo strachu z noci. Neskor som bola s nespravnym chlapom, ktory mi ublizoval len kvoli tomu aby som nebyvala sama a dokazala som sa s nim rozist az ked som sa dohodla s kamoskou ze v tej den ked sa on odstahuje sa ona zas pristahuje. Proste sialene:(
Riesila som to aj so psychologickami- 2x. Obe pokladali za vhodnu terapiu mi hned na zaciatok nariadit ze mam vydrzat sama noc a uvidim ze to bude ok, co je pre mna nepredstavitelne. Skusala som to par krat par rokov doazdu, ale mala som kolapsove stavy zo strachu. Busilo mi srdce, triasla som sa, nevedela som dychat..pocula som kazde puknutie, kazdy sum vonku a prerevala som celu noc pri zapnutych svetlach v byte.
Prosim, prosim ste tu este niektora podobne sialena? Ako to riesit? Potrebujem na sebe pracovat sama

autor
11. okt 2020

Potesilo ma, ze spominate lieky, ze na to existuju.. velmi sa priklanam k tejto moznosti. Obavam sa vsak ci sa teraz dokazem dostat k psychiatrovi ked je takato situacia na slovensku aka je. Nemam vsak ziadnu skusenosti s antidepresivami. Neoblbnu ma velmi? Budem schopna starat sa o syna? Soferovat? Atd..
Skusim to cez obvodaka, mozno mate pravdu a moze aj on nieco slabsie predpisat.

Aha a este k tomu,ci muz nemoze zmenit pracu- tvrdo makal a popri prebdenych nociah a prebalovani plienok studoval. Ako zazrakom sa mu v tychto casoch ked kazdy prichadza o pracu podarilo dostat vyssie na lepsie miesto po ktorom vzdy tuzil. Chcem mu to dopriat bez vycitiek a naozaj zvladnut tieto svoje fobie sama

macekovam
11. okt 2020

@mamamoni co si... To nehrozí...

macekovam
11. okt 2020

@mamamoni alebo popros príbuzných nech ti dajú,, ranu,, istoty... A nepreberies sa...

andreatytler
12. okt 2020

Vela stastia... Este taky sialeny napad... co ak by si presla na nocnu aj ty? Ze v noci budes hore, vsade zazate, varit, upratovat a spat cez den ked pride muz... nemyslim ze uplne celu noc by si bola hore len tak do 3-4:00 rano... ja ked sa velmi bojim sama, tak to takto robim... pozeram TV, pracujem na niecom, citam... tym ze mama strach tak sa mi ani spat nechce... az potom o 4:00 rano som taka unavena ze zaspim hned. Ked tvj muz rano pride z prace, mohol by stravit s dietatom par hodin do 9:00 - 10:00 kym ty este budes spat.

mamamoni
12. okt 2020

@macekovam 😂😂😂😂poprosím

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
13. okt 2020

Kvoli malej mame slabe zastrckove svetlo aby som ju mohla kontrolovat bez problemov, nad takym niecim si neuvažovala? Nie je to rusive. Da sa na to zvyknut... Napr moj muz musi zaspavat pri tv/radiu ale mame ho stisene, mne to inak vadi...ja ked som bola mladšia tiez som s tym mala problem a vyriesila som to tak ze som si dala sluchadla a pocuvala som hudbu🙂 pri tom som aj zaspala

katkati
13. okt 2020

@zara1357 Klaustrofóbia je strach z uzavretých priestorov, strach z tmy je nyktofóbia, to len na okraj.

stanzi
13. okt 2020

Riesila by som to na tvojom mieste tym, ze by som si nasla naozaj dobreho psychologa, ktory pracuje s KBT (kognitivno-behavioralna terapia), ako tu uz bolo spomenute, a zaroven psychiatra, ktory predpise antidepresiva. Antidepresiva su kratkodobe riesenie, aby ti pomohli prekonat ten najvacsi strach na zaciatku, psycholog a terapia je dlhodobe riesenie, aby si sa naucila zvladat svoj strach. Liekov sa bat nemusis, nie su navykove a podla mna ti bude stacit uplne najnizsia davka.

Cim by som to urcite neriesila je brat si syna k sebe. Lebo este nakoniec dopadnete tak, ze budete mat obaja problem spat sami...

dena883
11. jan 2021

Ahoj to co si písala akoby si hovorila o mne zabralo, pomohlo ti prosím niečo tiež som už zúfalá a to malý spi somnou v posteli.... A aj ta sa bojím

oktacore
9. mar 2023

Ja riesim nieco podobne doma. Zena ma 35 s dcerou chodi sustavne ku jej rodicom co byvaju nedaleko od nas nebo sa doma boji ze ju niekto prepadne alebo neviem co a uz ma to zacina pekne sr@t. nie je mozne aby sa 35 rocna zenska bala ostat doma sama ked je chlap na nocnej alebo na sluzobnej ceste, To by som povedal ze uz je psychicky problem a na odbornu pomoc. Neviem co bude robit ked bude mala chodit do skolky.. som zvedavy aku ju bude vozit 25km do skolky len preto ze sa boji ostat doma sama