Keď sa ti zrúti sen

jozeffezoj
9. jún 2023

Ahojte.
V prvom rade prepáčte, že takto píšem do viac menej ženského fóra, ale snažím sa nájsť cestu a keďže sa snažím pochopiť pohľad zo ženskej stránky tak mi nič lepšie nenapadlo....
Som s manželkou 13 rokov.
Mame krásnu a sikovnu 7 ročnú dcéru.
Obaja mame dobrú prácu a nemáme sa zle.
Avšak problémov je viac ako dosť.
Odkedy sme postavili rodinný dom, odvtedy sa všetko akosi pokaslalo. Všetok ten zhon, všetok ten tlak, stavanie popri práci, venovanie sa len dcére, všetko to zanechalo stopu.
Začali sme sa s manželkou odsudzovať.
Prestali sme sa baviť o príjemných veciach, dotýkať sa jeden druhého, prišla nervozita hádky, moje problémy v spálni, a všetko sa začalo kopit. Obaja sme vedeli ze to nie je dobre ale nevedeli sme s toho kruhu vyjsť vonku.
Práca, dieta, dom a dookola.
Úplne obmedzené na základné veci.
Obaja sme dúfali ze to nejako prejde a tak plynul čas a ubehol rok dva... skoro 3.
Posledný rok bol však najhorsi.
Začal som badať na manželke ze je stále bejaka zvlastnejsia. Nervoznejsia, depresivnejsia, začala skrývať mobil, zhadzovat aplikácie. Z prace začala chodiť na školenia aby dostala vyššiu pozíciu.
Keď som začal mať prvé podozrenia tak som si to nechcel pripustiť a vôbec som sa bal začať do toho rýpať. Žiaľ začiatkom roka mi nedalo a zistil som to vo som nechcel....
Manželka má podvádzala takmer rok.
Po odhalení sa zrútila. Plakala, chcela si vziať život, nespala celé noci, vravela ze to nevydrží ze proste musí odísť zo sveta ze to proste nedá...
A viac menej je to lepšie ale je to tak dodnes.
Vravi ze je to aj pre ňu ťažké, to všetko.
Ale za tie 4 mesiace za mnou nikdy neprišla a nepovedala prepáč, je mi to strašné ľúto, ale bolo to ako bolo a ja som zlyhala....
Povedala mi ze sa namotala, že jej písal dlho, že nešlo o sexe, ze ho nemiluje, že je to človek ktorý by nikdy nebol s jednou ženou, že ma prístelku, a je cudzinec...
Place ze nevládze, že druhý krát by radšej skočila pod vlak, či má od nás odísť, že to nezvládne.
Ja však začínam mať pocit ze je to všetko nejaké sebecké alebo ja neviem...
A mne sa zrútil svet. Nechcem vedieť všetko a viem ze toho je okolo toho viac.
Viem ze aj ja mam chyby, mal som bojovať ako chlap keď mala zlu náladu z práce. Nemal som sa jej otočiť chrbtom keď bola náladová. Ale bolo toho veľa a ja som rezignoval.
Toto všetko jej nedalo právo urobiť vo urobila....
Dnes sú 4 mesiace co s tým bojujeme.
Všetky tie klamstvá keď som ja ostal s malou celý týždeň a ona bola....
Stále sa v tom vraciam spätne, porovnávam sa, rozmýšľam co, kde, ako, skym.... nevládzem.
Chodíme k psychologické ale všetko je také, také umelé... priateľom to vešať na hlavu nemôžem.....
Pýta sa ma co bude, ako to zvládneme....
Ako mi mohla písať ze ma ľúbi, že ma ľúbi aj dcéru a pritom bola s ním....
Vraj ho nemiluje, vraj to nie je o sexe, vraj jej chýbala pozornosť. Písala si s Jim už dávno na instagrame.. a tak sa nakoniec zlomila...
Ale zlomila aj mňa...
Mam ešte nejakú sebauctu?
Ľúbim ju ale neklamem si?
Chcem aby všetko bolo ako predtým aj keď ani vtedy to nebolo neskutočne perfektne ale bolo to dobre...
Boli sme veľmi tvrdohlavý a nik nechcel ustúpiť.
Ona je trpsku viac náladová a je problém s nou hovoriť o dôležitých témach a tak sme len prežívali....
Môže vôbec niekto ľúbiť a zároveň byť s iným.
Dokonca x krát žiarlila aby som esiel do jednej práce lebo tam mala známu a ze tam chodíš PP večierkoch a trdkaju tam jeden s druhým (je to pravda) ale tak mne išlo i pravdu a peniaze a nie o...
Ako môže mne vyčítať veci a pritom....
Teraz žiarli aj na posunutu sedačku v aute...
Boji sa ze o mňa príde?
Alebo je to len jej svedomie?
Neviem...
Všetko je také ťažké. Ľúbim ju aj nenávidím.
Prepáčte že veľa píšem a ze s tým otravujem....
Ak sa nájde niekto kto toto prežil ci už od manžela alebo sám bol v takej pozícii ako moja žena budem vďačný ak mi napíše.
Snažím sa pochopiť pre mňa nepochopiteľné...
Je to pre mňa veľká rana.
Som chlap ako hora ale plačem každý tretí deň Keď som doma sam...
Ďakujem a prepáčte... :(

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@pofox to ma mrzí :(

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@goodidea ona sa zrucala aj medzi tým. Ja som videl ze sa niečo deje. Nespala, plakala z ničoho nič. Zas nemôžem povedať ze sa nič nedialo. Plakala ze robíme niečo s nami ATd... ale na druhý deň bolo zas všetko inac

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@77daniela77 on to dával, či ani on nevládal?

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@toskanka rozumiem a myslím si ze by mala sama ísť za psychológom skrz traum z detstva z nefunkčného vzťahu jej rodičov.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@hama007 ja som práveže uprednostnil všetko pred nimi. Ale žiaľ u nás viazla komunikácia a jej povaha. Ak ti mam povedať pravdu, kto by nás lepšie poznal povedal by ze skôr by som mal na to "dovod" ja. Dokonca aj jej mamka jej koľko krát povedala ze môže byt rada akého ma muža, že nič nemusí riešiť. Nikdy nebola ani na poste aby niečo platila. Komplet chod domu zabezpečujem ja.
Viem ze je to aj pre teba ťažké a ďakujem za priznanie.
A je skvelé ze ste to tak všetko dokázali ❤️❤️

lenkakravcova
9. jún 2023

@jozeffezoj To vyhrážanie sa smrťou je buď hrubá manipulácia alebo je vhodná na psychiatriu. Normálny človek toto nerobí.

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
Skôr narážam na to, ze prečo si si vybral takú životnú partnerku, lebo mne nepríde Ok, či nebude mat povahu jedného z tvojich rodičov.
Pripadne si nemal dobre vzťahy s rodičmi, tak ti príde tvoja žena fajn aj s jej chovaním.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@hama007 ďakujem za reakciu. My sme sa veľa krát o tom bavili a ja som jej často povedal co mi vadí aj ta jej práca a systém ako časovo robia ale žiaľ.. stále sa to otočilo na peniaze atď.. a ta tvrdohlavosť to je ....

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@moonlight1210 dokázala, ale skôr s odstupom pár hodín ako hneď pri danej veci

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@kluska neviem ci chcem. Ci to nebude zas len také... vypytane...

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@kluska keď som sa jej pýtal ci sa zamilovala, povedala ze nech nie som smiešny. Potom. Plakala ze to nie je o tom ale o tej pozornosti, pohladeni a zvyšku co sme reálne medzi sebou nerobili

toskanka
9. jún 2023

@jozeffezoj Podľa najnovších štúdií prekopavanie detstva na psychoterapii s cieľom spracovať traumu nie je až také účinné. Dobrý psychoterapeut sa zameria na jej aktuálne problémy v živote a ukáže jej cestu. Len to treba nájsť.

kamatopo
9. jún 2023

Aj mne ten plač a vyhrážanie sebe vraždou príde dosť manipulatívne. Toto presne robil môj ex. Nebol stotožnený s tým čo sme mali ( nový postavený dom,máme dieťa ) no nechcel to ani opustiť lebo po druhej stránke mu to vyhovovalo. V skratke nevedel čo chcel a keď som prišla na neveru tak prišla na rad sebaľútost , potom obhajoba , hádzanie viny na mňa a nakoniec vyhrážky sebadestrukciou. No proste celé zle. A tvoj príbeh mi to všetko pripomenul. Nechcem byť zlá ale toto buď ustojite lebo obaja budete chcieť , alebo je to len strata času.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka2213
9. jún 2023

@jozeffezoj Keď žena nemá pozornosť od muža, hľadá to inde.... Žena jednoducho potrebuje vedieť a cítiť , že sa o ňu niekto zaujíma.....,že ju má niekto rád , že je pre niekoho jediná a ,, sexi " ... Keď to nemá doma a niekto iný sa začne o ňu zaujímať hneď sa jej sebavedomie navýši a cíti sa lepšie ....preto má taký ,, nezáväzný vzťah " 😉

katkami123
9. jún 2023

@lenkakravcova
Súhlasím, vyhrážanie sa smrťou je hrubá manipulácia, za mňa sú takíto ľudia najnebezpečnejší, keď dokazu ísť do takýchto extrémov.

@jozeffezoj
Už si čítal tie moje linky? Lebo mám podľa výkyvov nálady a dalsich vecí, ktoré si tu popísal pocit, že tvoja žena trpí hraničnou poruchou osobnosti. Bolo by dobré, keby si si o tom niečo aj naštudoval. Ty sám už zistíš či to všetko na ňu pasuje a mal si oba klapky na očiach a prehliadal.

kamatopo
9. jún 2023

@bodka2213 skôr mi tento prípad pride že od rozkoše nevedela čo so sebou. Nie každá žena hľadá hneď druhého. Veď treba hľadať najskôr cestu.

toskanka
9. jún 2023

@bodka2213 Toto je presne to "riešenie" ktoré si zvolí len slaboch. Jedno, či je to muž alebo žena.

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
A aká je matka? Nedava sa často do kontrastu s inými, tými zlými rodičmi alebo nepoukazuje často na chyby iných matiek, aby mohla potom seba vyzdvihnúť, že ako sa ona snaží, je tá dobrá?

Ako sa sprava k dcére? Tiež ma pri nej problémy s emóciami? Nevybuchuje často pre hlúposti? Vie ju objsť, pohladiť, uznať ju, pochváliť? Nekritizuje ju často a priveľmi? Nepovie jej niekedy niečo, také zaťatie do živého, čo ju môže raniť? Je pevná v rozhodnutiach? Alebo je to s nou ako na hojdačke - to, pre co urobila scénu predtým, jej za 2-3 dni už zrazu vôbec nevadí? Neextrémizuje situácie? Že aj z malichernosti urobí veľkú vec a melodrámu? Dokáže riešiť problémy a situácie sama, bez niekoho pomoci, že pri významných veciach nikto nikam s nou nemusí ísť, je samostatná?

katkami123
9. jún 2023

@bodka2213
Nesúhlasím. Toto je riešenie slabochov a hlavne psychicky nevyrovnaných ľudí. Silný človek je o sebe vnútorne presvedčený aký je a nepotrebuje neustále dokazovanie od okolia. Iba nevyrovnaný a nesebaisty človek potrebuje neustále pochvaly a dokazovanie niecoho od okolia, lebo nemá sebavedomie, tak mu ho druhí musia neustále dvíhať.

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
Myslím si, ze pri mojej otázke na tvojich rodičov netušíš kam mierim 😉 Naše detstvo nás formuje, vytvárame si vzorce chovania od malého dieťaťa, mnohé vnemy sa nám ukladajú do podvedomia, do 6r. nášho života sa utvára naša osobnosť. To ma za následok ako a prečo reagujeme v jednotlivých situáciách. Ak je jeden z našich rodičov, alebo obaja, pripadne iný blízky človek toxický a my v tom vyrastáme, považujeme to ako deti za normálne, ze takto sa k nám majú ľudia chovat, lebo ako deti nepoznáme iný model rodiny, iba ten svoj vlastný. To nás aj ovplyvňuje do budúcna, akých životných partnerov si vyberáme. Ak sme vyrastali medzi toxickými ľudmi/človekom, to je naša konfortna zóna, kde sa , bohužiaľ, cítime bezpečne, a tak si aj za životných partnerov vyberáme toxických ľudí. Kde by jeden od takej zeny s takou povahou po pár dňoch utekal, tam teba priťahuje svojou povahou, tvoje podvedomie ju zhodnotilo ako správny výber, aj keď v skutočnosti vôbec správnym výberom byť nemusí. Ty si zodpovedný, všetko ťaháš a riešiš, písal si, ze aj v minulosti tvoje vzťahy nedopadli dobre a vždy si sa sklamal. Skús sa zamyslieť na koľko máš vyriesene svoje detstvo, sebaúctu, hranice kto si koľko ku tebe môže dovoliť, na koľko kladies svoje potreby, voči potrebám druhých či sa až priveľmi neprispôsobuješ, či si nebol ako dieťa vychovavany spôsobom “držať hubu a krok” a neriešiť svoje pocity, túžby, len sa prispôsobovať okoliu. Na koľko si asertivny.

toskanka
9. jún 2023

@autor A ako prebieha vaša komunikácia? Ste na približnej intelektuálnej úrovni? Lebo aj tu môže byť problém.

77daniela77
9. jún 2023

@jozeffezoj On ma podviedol a potom to uz bolo trapenie pre nas obidvoch....hlavne ja som mu to nevedela odpustit,uz som mu nemohla verit,bol to velky podraz.....

poppy22
9. jún 2023

@jozeffezoj nemozes sa snazit zachranovat vztah len kvoli domu,dcere a snu-deti aj tak vsetko vycitia a potom sa trapia...potrebujes trochu odstup,aby si zistil,ci svoju zenu fakt lubis,alebo je to len zvyk,nieco na co si si zvykol ze tam je/bude-a teraz si len neisty a zufaly,tak ako my vsetci po rozchode...ja by som nevernikovi rocne podvadzanie neodpustila...to,co ti zena povedala,bola len ina variacia typickych reci chlapov,ked podvadzaju a chcu sa z toho vykrutit,ze oni nic zle neurobili-vraj milenku len j*bes,ale so zenou sa milujes..no,to urcite...navyse,ako si spomenul,s tym chlapom si pisala uz predtym...ked jej teraz odpustis,tak budes vediet zit pokojne,ked napr. odide na sluzobku?alebo sa niekde neplanovane zdrzi? lebo to spravila ona s tvojou dusou-naucila ta neverit...a to vo vztahu nema miesto...a ked nahodou budete mat zas nieco,kvoli comu nebude cas na neznosti-bude mat zas zelenu na neveru?...samozrejme,ze vyvadza-lebo vie,co vsetko by stratila...ale ten rok jej to nevadilo...zrada boli,a bude ta boliet dlho...ale ak to,co si o sebe pisal je pravda,tak si zasluzis nieco ine a pokoj...s tvojou zenou mam silny pocit by aj po zmiereni ten pokoj dlho nevydrzal...mudre slova na zaver 😂-niekto ti moze chybat,aj ked ho uz nechces viac spat...

sickynickyobsadene
10. jún 2023

@jozeffezoj tak keď tak, tak ti vravím môžeš si medzi ženami vyberať . A nie byť s niekym kto ťa rok podvádza.

jozeffezoj
autor
10. jún 2023

@elisebah91 ďakujem sa priznanie a pekne slová. Držím vám palce a verím ze vás čaká veľa šťastných rokov ❤️❤️❤️

jozeffezoj
autor
10. jún 2023

@nickpick neviem, poviem pravdu, všetko je také zvláštne. Nad všetkými verziami rozmýšľam ako píšeš..

jozeffezoj
autor
10. jún 2023

@lenkakravcova tak zrútil sa jej ten blud v ktorom žila v ton klamstve a všetkom.
Ona si veľmi dobre uvedomuje ze ja jej malú nedám, vykopnem ju z domu a pred susedmi a rodinou a kolegyňami by bola za ......
A ešte pri tom všetkom čo mala doma...
Je to ťažké si to takto uvedomovať po toľkých rokoch.

jozeffezoj
autor
10. jún 2023

@jabadabadu ja som od začiatku robil všetko aby sme boli rodina a mali sa dobre. Aj ja mam svoju povahu, ale ochladilo ma ta jej naladovost q večná unavaa. Keď som to riešil tak sme to nikdy nevyriešili. Nastvalq sa za hocijakú somarinu a čím viac to bolo horšie tým viac to bolo výraznejšie. Od začiatku vzťahu som videl ze je naladovejsia ale prehliadal som to. Kým nezačal reálny život všetko bolo ôk. Prišli problémy ako všade a už začala zlyháva v ich rieseni

katkami123
10. jún 2023

A ona prišla s akým riešením problému? Oľutovala to, vymazala instagram, zmenila svoje spravanie? Dá sa s nou vôbec normálne rozprávať, bez jej psycho stavov?

Či zakazdym len urobí psycho scénu ako sa ide zabiť a to považuje za riešenie problému? Snaží sa aspoň získať naspäť dôveru? A co pre to robí??