Keď vám svokra lezie na nervy

nikola599
8. jún 2015

Ahoj baby chcem sa spýtať či ste malý problém tiež so svokrou proste leze mi na nervy proste ju nemam rada , od začiatku keď sme s manzelom začali spolu tak ma nemala moc rada ignorovala a dávala mi na javo ze ju nezaujimam ohovarala ma poza chrabat atd. A vtedy u mňa skončila . Stále chce k nám chodiť manžel neni doma pracuje chodi iba na vykend a ona chodu každý týždeň na 5 hodín no strašne niečo robím to iba kvoly manzelovi keby bolo po mojom tak by chodila raz za mesiac a vy ste ako na tom ako je mam dat najavo ze mi to vadi

nikola599
autor
9. jún 2015

@prasiatko30 eee deti jej nedam aj keby co bola radšej by som jedla nikde na ňu neni spolah je u mňa cudzí človek aj keď je manzelova mama ale jej by som ich nedala nikdy nepotrebujem aby pri tej kiptani sa stalo mojim deťom niečo obidve sú moc hyperaktívne hlavne staršia

nikola599
autor
9. jún 2015

@katarina002 no tak to by som psychický nezvladla to by som sa snou hadala ako dingo jedine co nenavidim keď sa do mňa niekto stará a rozkazuje mi niesom ten typ co poslucha

petra7777
9. jún 2015

@guinevre
@katka.gzd 🙂 babenky, úplne z duše mi píšete 🙂 Ja si to neviem predstaviť ani vo sne, nieto, aby to bola skutočnosť....Ten pokoj...to ticho....však nechcem tak veľa na staré kolená, že? Väčšina mladých to berie ako samozrejmosť a ešte im vadí, ak "svokra" niečo ohundre...Ale, že oni (mladí) jej narušili súkromie a chcú jej prevrátiť dom hore nohami, to nikoho netankuje...

katarina002
9. jún 2015

@lenbea no, ono je to asi takto.....rano ked k nej maly vojde na navstevu do izby, tak ho uvita ako-keby ho rok nevidela....potom ho asi pol hodku "cmaga" (uz vela krat sa mi vratil od nej z cervenym krkom a podobne)....no ale potom pocuvam v priebehu dna ako mu vravi vety typu:"ty nic poriadne nespravis, ty vsetko musis pokazit" (apropo necudujem sa, ze aj moj mm je zakriknuty, ak toto pocuval cele detstvo :( )...a to mi vrie krv v zilach a potom s niekym telefonuje, a ze :"maminku neposlucha ani mna neposlucha, je neposedny, robi zle....." a to uz by som vrazdila....ono nie ze by to nebola pravda, ale nie je taky cely den, je to proste zvedave chlapca a ona vidi len to najhorsie, a pritom je to jediny jej vnucik. napr. teraz ho nechavam behat s holou ritkou, najradsej by som bola, ak by tu svokra nebola vobec.....uz ju bola navstivit dcera a len som pocula, ako rozpravala, ze u nej zacal cikat, ona na neho skrikla a ze chudak ihned prestal....ho zablokovala, a obe sa rehotali.....(ked moja svokra skrikne, pocut ju na celu ulicu, ona aj ked normalne rozprava, tak krici). tak mi ho bolo luto....no a dnes sa podarilo, ze sa u nej aj vykakal, coho som sa najviac obavala....takze zas bude vsade rozpravat........

maya_zilina
9. jún 2015
silvus1
9. jún 2015

ano ja mam to stale od kedy sem prisla do baraku knej tak mi iba stale robi nervy z nicim mi nepomoze 😖

lucka1987
9. jún 2015

ja tu mam z toho taky pocit, ze vela zienok si neuvedomuje, ze o par rokov aj my budeme svokrami, a mozno nie vzdy si najdeme tu pravu cestu k nasim nevestam, mozno si budeme mysliet, ako im pomahame, alebo aké sme " cool " no oni uz budu ina generacia a bduu nas povazovat za otravne a trapne...
pripadne naopak, budeme im chciet dopriat pokoj a klud, a oni budu vypisovat na fore , ze ich chodime navstevovat velmi malo .
svokry su vzdy matky nasich muzov, to nezmenime. v mnohych pripadoch su to osoby, ktorym by sme mohli podakovat za to, ze z nasich chlapov vychovali dobrych otcov, manzelov ... ( ano viem, nie vsetci su ideal )
sme dospele osoby, a vsetko je o komunikacii, ked sa mi nieco nepaci, poviem, ked sa citim zle, poviem to, ked som stastna, dam to najavo ..... problem sa v prvom rade riesi s dotycnou osobou.

prajem vam aby ste boli lepsie svokry,pre vase nevesty ci zatov ako tie vase 😉 lebo ja sa toho bojim a verim tomu ze o 20 rokov sem napise aj ta moja nevesta, ze aku ma fakt ze neznesitelnu svokru 😀

katarina002
9. jún 2015

@katka.gzd no, takze takto...byt je manzelov, bolo mi povedane, ze ja som jeho zena, takze aj ja som tu doma (to nie, ze ideme byvat k svokre :D isla som do manzelovho, hoci ja som muza od zaciatku tlacila, ze nie, aj sme mali velku hadku)....a 7 min odtialto napeso byva jej dcera, su dvaja v 3 izbaku...na vyber mala ona, akurat, ze k dcere ist nechce. Ja som prave taka, ze sa viem na veci pozriet aj z jej pohladu. chvilami je mi jej aj luto. tiez si myslim, ze ona veci vnima rovnako, ze jej aj ja leziem na nervy :D :D a co sa tyka domacnosti, ja sa jej do varenia ani chodu nestariem, zahryzla som si do jazyka, ale to bola mozno chyba.....

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka1987
9. jún 2015

@cervenaruza123 presne o tom to je. ja syna mam, a poviem ti, jedneho dna, ked mi vyleti z hniezda, mi bude velmi smutno.. bola by som stastna, keby ma zenu, milu, poriadkumilovnu, vybornu matku ...atd .. no najma aby si rozumeli a boli spolu stastní a to, ze by som si s nou aj ja rozumela, by bolo obrovske plus, maly mi ma len 4 roky, no uz teraz viem, ze ked budem mat nevestu, chcela by som ju brat ako svoju dceru ...

petra7777
9. jún 2015

@maya_zilina Nezabudni, že aj ty raz budeš svokra .....

maya_zilina
9. jún 2015

@petra7777 Ano, budem ale svojej neveste nepoviem ze mi ukradla najmilsie dieta... ty ano?

petra7777
9. jún 2015

@maya_zilina Iste, že nie.....ja som rada, že ho "ukradla" 😀 😀 😀

maya_zilina
9. jún 2015

@petra7777 Nie vsetke mali take stastie ako tvoja nevesta 😉 Klobuk dole pred svokrou ako si ty...

katka.gzd
10. jún 2015

@katarina002 cize tvoj mm ma byt a aj jeho sestra a svokra nema nic?

petra7777
10. jún 2015

@katka.gzd To by aj mňa zaujímalo....či si ju pohadzujú medzi sebou ako horúci zemiak.....

katarina002
10. jún 2015

katka.gzd petra7777 :D nikto si nikoho nepohadzuje, je s nami, lebo k dcere ist nechce, treba lepsie citat :D :D ale ono tazko vystvetlovat niekomu, kto nezazil. prajem vam, aby ste nikdy nemuseli riesit to, co ja :D :D a ostatne zienky, co tu prispeli....

blanka67
10. jún 2015

@nikola599 aj ty ignoruj ved ked ta nechce to je jej velky problem lebo neboj raz ta bude potrebovat .uvydis

blanka67
10. jún 2015

@maya_zilina ja uz mam nevestu a mam ju tak rada sko svoju dceru no ked sa sprava ako treba ja duplovsne ukazem ze dom ako jej msma a je mi luto ze to tak prezivas naozaj.

certi
10. jún 2015

@katka.gzd no toto som chcela napisat...tak uz nemusim🙂) dnes su mladi hnusni, vypocitavi a vsetko im ma padat do huby a este, aby rodicia drzali huby

blanka67
10. jún 2015

@certi tebe davam .ano ale moje deti su zatial dobre vychovsne zatial nemam s detmi problemi to nie aj nevesta sa tsk sprava ako ma nemsm ziadne problemi lenze tvoja svokra nech je rada ze sa uz o neho moze postarat napriklad ty ved aj ti si uz tbojmu muxovi mama no ja tak berem aj od mojho syna ked si sa ozenil nech sa stara tvoja zena ved mi no nie kazda ale ja dom velmi rada ze uz ma zenu moj syn ze sa o neho stra druha mamka skoda ze ty to tak nemas skoda je to pre teba taske viem ro

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
certi
10. jún 2015

@cervenaruza123 MUDRO, tlieskam

blanka67
10. jún 2015

@certi dakujem..

certi
10. jún 2015

@blanka67 ved nie tebe som pisala

blanka67
10. jún 2015

@blanka67
@certi pocuvaj aj mi sme boli mlade a neboli sme lepsie ako vi no vies ja som taka ze radim mojej neveste a ucim ju vela veci narabat s dietatom aj vsrit vsetko co sa tyka matky ja sa viem prisposobyt k mladym ved treba chapat mladych ludi tak sa to neda ako vhce len tvoja svokra je to uplne krava nehnevsj sa ze tsk pisem mladych iba treba ucit a nie ze to nie mat rsdi to nie ja viem ako sa len citis je to trapne ze taku svokru mas prepac sle je to tsk ved neboj este ta bude potrebovat sle bude pozde

katka.gzd
10. jún 2015

@katarina002 ja som sa pytala ci svokra nema ziaden majetok nie ci si ju pohadzujete...lebo ak ten byt co patri tvojmu muzovi mu jeho mama darovala, tak ne situacia taka ako som hovorila, ale evidentne nechces napisat...

blanka67
10. jún 2015

@katka.gzd no pocuvaj co ya potom ten dom nech ta netrapi hlavna vec ze si s milovanym a tvoja svokra nevh sa zmieri ze jej syn ma uz zenu ktora sa stara o neho ak sa mozem spitat kolko ma rokov tvoja nevesta.

zuzka_puska
10. jún 2015

A co ti na nej vlastne vadi, len tak medzi nami? Len to,ze k vam proste chodi a ze nie si sama??? Alebo nejako ta aj buzeruje, radi ti, alebo ta nejako kritizuje??? V com je vlastne problem?? Lebo ak ti len vadi jej pritomnost, tak skus sa do nej vzit, mozno je osamela,potrebuje citit ze ma rodinu ktora ju ma rada. Chce byt mozno s vnucatkami, ved to je normalne.

katka.gzd
10. jún 2015

@blanka67 pocuj teba som sa na to nepytala....neviem preco ta to tak drazdi....mna drazdi ked je niekto nevdacny..... vzdy su dve strany mince....jasne, ze su svokry ktore by s zasluzili na holu, ale su aj normalne zeny snaziace sa pomoct svojej rodine a jedine coho sa im dostane je nevdak zo strany nevesty a este ohovaranie po internete...
tu ak je situacia taka, ze matka dala deckam vsetko co mala, mozno predala vacsi byt aby decka mali kazdy svoj...kto vie....a nevesta sa bude stazovat, ze s nou nevie existovat....a kde by ju asi tak rada poslala?
ja nepoznam detaily tak sa na ne pytam pretoze z toho co zatial napisala nieje jasne aka ta situacia skutocne je....ked nechce povedat, je to jej vec....mne to moze byt v podstate jedno... ale v prvom rade by mala vladnut ucta k rodicom a az ked je na to naozaj padny dovod tak si kazit rodinne vztahy....ved co nam na tom svete zostane okrem rodiny? kto nam pomoze?