Kedy by ste (ne)odpustili neveru?

bebe87
8. máj 2013

Kedy ano a kedy nie? Preco? Mozte sa rozpisat... kazdy nazor ma potesi.. 😉

jaaty
27. jún 2013

nikdy! na to si sama seba príliš vážim

petula8
6. júl 2013

no nevera sa odpustiť nedá. Neviem ako by sa mi pozeral do očí, veď tým pádom dôvera je fuč, opora v partnera tiež, rozprávať sa s ním no o čom. Ja by som partnerovi neveru netolerovala. Radšej budem sama ako s klamárom žiť. To si samú seba viacej vážim. asi tak

maruska24
6. júl 2013

koľko ľudí toľko chutí, ja by som neodpustila, poznám sa. A navyše, reči typu odpustím no nezabudnem u mňa nefungujú, pretože kto nezabudne tým pádom ani neodpustil.

bolela by ma nielen predstava jeho dotykov na inej žene, ale aj vôbec to že sa dal namotať a teda aj psychicky podlomiť, pre mňa by to bola zrada a bolesť by mi nedovolila s ním ďalej žiť. Bola by som zúrivá, sklamaná, ubolená.

lulinko
6. júl 2013

neveru by som nikdy neodpustila..!!!!..

miskaie
6. júl 2013

Mna priatel podviedol ked mala malicka 2 mesiace....v zivote som necitila vecsiu bolest...ale urobila som to aj ja ked sme este nemali dietatko...ostali sme spolu...a nas vztah je teraz ovela lepsi ako bol!! Nemame uz pred sebou ziadne tajomstva...ale samozrejme som potrebovala ,, ibuprofen,, aby som dokazala odpustit...

osudova
10. okt 2013

osudova - nikdy by som neverila, že aj ja, vo svojich 57 rokoch budem riešit tento problem s neverou. Som v období ked riešim či ostat, alebo odist. O manželovej nevere som sa utvrdila pred dvomi rokmi, reagovala som tak, ako každa jedna oklamana, trieskanim vecí o zem, krikom, utekom. potom bolo obdobie, prečo by som mu mala všetko nechat. bola som na dne, vytratili sa zo mna akékolvek emocie. Vykašlala som sa na podnikanie, narobila som dlhy, neuvedomujuc si že, mam vlastne moje dve deti, že ubližujem aj im. Mojou letargiou na celý svet. Manžela rada nemam. Dnes nikde nepracujem. Mám par rokov do dochodku, ale vobec si to nepripustam. Dobre vyzerám, starám sa o seba. O rozvod som zatial nepožiadala. Manžel spláca moje dlhy a eštesplácat bude. Penazi mi dá kolko chcem. Nebránim sa novému vztahu, ale ho umyselne nevyhladávam. S manželom spávam, aj s ním mam sex. Predtým som sa s ním milovala,teraz mám len sex, aj som mu to povedala. vidím na nom, že je z toho neštastný, ale to ma len hreje pri srdci. Dokedy to takto vydržím, neviem.

lucka1987
10. okt 2013

Ano odpustila by som, myslim si.. ale po akom dlhom case.. po par mesiacoch, rokoch ? neviem.. sme len ludia, chyby robime. ani za seba ruku do ohna nedam.
ale urcite by som nezabudla, som clovek, ktory nezabuda...
a ak raz niekto moju doveru sklame, sice druhu sancu dostane, ale len velmi tazko sa s takym clovekom dokazem opat zblizit...

mirat
10. okt 2013

no mohla si to dať do diskusie 😒 vtedy by sa tam toho viac popísalo ...

misinka612
10. okt 2013

by som ho poslala hned kade lahsie keby sa to dozviem....nechcem dostat nejaku pliagu od hocijakej kravy o ktorej neviem nic....

h0sher
11. okt 2013

@isinka612 a kebyze ju poznas a vies o nej,tak pohoda,nie? 😀 😀 😀

destroyer
11. okt 2013

Ze ma podviedol som zistila par dni po prvom vyroci chodenia. Nespajalo nas nic, obaja v polke 20ky. Vyslo najavo, ze slo o spoluziacku, ktora naliehala a nakoniec sa jej to podarilo... Preco som odpustila? Jednak, ze to bola velmi velka laska z mojej strany, a tiez som videla, ze mu to je luto a dost sa trapil. Nas vztah to velmi posilnilo, zlepsil sa velmi vyrazne od tej udalosti. Odvtedy ubehol rok a pol, uz spolu zijeme, zasnubili sme sa a je to krasne, harmonicke. Dolezite je prestat to spominat. Ukazat, ze tomu muzovi opat doverujeme, pretoze inak ten vztah nema sancu prezit. Nehovorim, ze to vo mne neostalo, ale snazim sa na to nemysliet, zvlast ked vidim ako sa snazi a ze som teraz naozaj jedina. Som velmi rada, ze som sa rozhodla neodist zo vztahu, ked sa to prevalilo. Btw. vsimla som si taku vec, ze muzi, ktori boli podvedeni to v dalsom vztahu urobili tiez. Nechcem generalizovat, ale vsimla som si viac takych pripadov. A kedy by som neodpustila? Keby som uz nebola prva a najdolezitejsia v muzovom zivote, al. keby to bol chronicky zaletnik. Kym je zena prva a najdolezitejsia, stale sa s tym da pracovat, pretoze je ochotny podstupovat obety a snahu zachovat vztah.

987654321bbbb
22. okt 2013

ja by som neveru neodpustil keby ta druha strana ani nechcela skoncit, keby doslo k fyzickemu spojeniu......
odpustil by som zalubenie, flirt,, hriesne pismenka, ak by som navyse POCHOPIL ze za to vlastne mozem aj ja, svojou lahostajnosotu.......

je to tazke, mozno kazdy clovek najde pocas zivota vo svojom okoli cloveka s ktorym mu je fajn, preco to potom nechat bokom? je to DILEMA 🙂

leanax
22. okt 2013

Nehovor hop kým nepreskočíš - až keď to človek zažije tak zistí či dokáže, alebo nedokáže odpustiť...
Nevera sa odpustiť dá, ale zabudnúť nie...

happyfrog80
22. okt 2013

odpustila by som keby to bola len jednorazovka 😀

malinkaaninka
22. okt 2013

poznám jeden harmonický pár.sú spolu skoro 40 rokov.on zahýbal,ked mal chuť.oddelil to od rodiny,o tú sa staral a stará.šlo mu len o sex.jeho žena o tom vedela.predýchala.či zahla aj ona netuším.pýtať sa nebudem 🙂 na prvý pohlad sú zohraní,šťastní,spokojní.za tie roky prešli veľa trápeniami,nejdem to opisovať.bolo by to na x kníh.
netvrdím,že je to správny prístup,že mať sex inde je v pohode,ked sa chlap nechce rozviesť a stará sa o rodinu.len chcem poukázať,že sú ženy,ktoré odpustili a sú spokojné.

helenkag
8. apr 2014

tazko je odpustit neveru .Mna moj dovtedy milovany manzel podviedol tak ze sa zaregistroval na vsetky zoznamky a k tomu este ako by to nestacilo tak zacal flirtovat aj po erotickych zoznamkach .Ked som na to prisla odpoved znela aby som nestresovala ze ma ma rad a viac to neurobi.No bolo to ciganstvo ani nie o mesiac som zistila ze si pise s inou zenou a dokonca jej daval navrhy na sex.Tak k tomu vsetkemu mozem povedat iba jedno za ten cas prezity s nim a za ten cas platim draho a tak mozem povedat iba jedno uz nikdy nebudes tym co si byval a tak moézem iba povedat chod do RRRRRR.

alexandra1104
8. apr 2014

nikdy by som neodpustila neveru

elin20
8. apr 2014

ja som odpustila, nie neveru, ale nevery. Sam sa mi priznal ked sme zacali spolu byvat a mali uz dieta, sama by som na to nikdy neprisla. Vravel, ze uz to viac nemoze v sebe dusit, ze musim vediet pravdu 😒 Ja som sa zrutila a to doslova, lebo to bola jedina vec o ktorej som si myslela ze to by mi nikdy neurobil. On ma tak namotaval roky a hovoril o nevere, ze to by nikdy neurobil a preto som mu aj verila, ale on to hovoril iba preto lebo to robil ☹ Je pravda, ze prezil rozne velmi tazke zivotne obdobia, ale to ho neospravedlnuje. Zaspavala som s pocitom a zobudzala sa s myslienkou, ze ma podvadzal a dokonca sa mi snivali nocne mory. Boli dni ked som cele dni prelezala a pozerala do blba. Vycitala som mu to pri kazdej prilezotosti, hadke ale to je ta najvacsia chyba ktoru zena robi, tak som s tym prestala. Casom sa ta bolest otupuje. Ale co je najdolezitejsie po nevere, je to ako sa partner po tom sprava a ci to mysli uprimne. Vela sa o tom rozpravame, hocikedy sam od seba mi napise, alebo povie so slzami v ociach, ze to lutuje a vzdy uz bude mat tazobu na srdci a vycitky do konca zivota, ze mi bol neverny a ze mi ublizil......a ja viem, ze to je uprimne. Bola som strasne naivna a hlupa baba, ale aj vplyvom toho sa na zivot inak pozeram. Milujem ho, ale snazim sa zit tak, ze keby nahodou zase pochybil vztah definitivne ukoncim. Nevera bud vztah definitivne zabije alebo posilni. Nas sa zlepsil o 100% Ja som mu nikdy nebola neverna a prilezotosti som mala vela 🙂

modrarybka
9. apr 2014

Ludia sa dopustaju ovela horsich veci ako je sex s inym clovekom... vedome ublizuju, intriguju, ponizuju svojich blizkych atd. takze neveru by som asi vedela odpustit...kamaratka bola pred nedavnom v podobnej situacii, muzicek nevedel co so sebou a tak si narazil 20rocnu pipku, ona rozvod nechcela, jeho to po roku preslo a kamaratka ma teraz novucku X6 😀

zuzka1008
9. apr 2014

Je to ťažšie ako sa zdá, neodpustila by som Kebyže som slobodná a bez zavazkov , keďže máme dieťa je to iné , v živote sa vyskytnú prekážky,hádky aj sklamania, človek musí odpustiť , ak nechce rozbiť rodinu , pre pár noci touhy

monika0907
9. apr 2014

Ked to raz urobil/ a tak to urobi znovu. Nemam s tym skusenost ale neodpustila by som neveru. Ked sa uz narusil vztah ,uz sa tam aj dovera vytratila a stale rozmyslat co ak s niekym prave v tejto chvili je . To by ma znicilo. A mam dve deti takze mam pre koho byt silna. .a urcite sa nenech nikym ponizovat ze to urobil, takze padny koniec.

frenkys55
5. máj 2014

Pisu tu len zeny a co tak aj opacny pripad ?mame 5 mes syna a zistil som ze polovicka tak neuveritelne klame ze by mohla dostat oscara za herecky vykon...no ma tu smolu ze som chytrejsi....a som prave v stadiu ze rozmyslam co dalej....

blue_eyes
5. máj 2014

odpustila by som....nikto nie je neomylný, sú aj horšie veci na svete

barnica
5. máj 2014

Odpustila by som pretože svojho muža milujem a viem že aj on mňa a máme dieťa ktoré ho tiež miluje a je naňho naviazané... Trvalo by mi určite kým by som nato zabudla ak vôbec ale určite by som nezahodila vzťah ktorý sa snažím budovať. Musel by mi vysvetliť prečo a čo ho hnalo k tomu aby ma podviedol ale nakoniec by som odpustila. Lebo podľa mňa sa vzťahy majú riešiť nielen tak ľahkovážne pri problémoch opúšťať

cta
5. máj 2014

Keď som bola mladšia mala som priatela ktorý ma počas vztahu somnou podvadzal s bývalou pretože ona mu dala a ja nie. Ale to som sa dozvedela až pol roka po tom čo mi dal bez vysvetlenia kopačky. 😠
Následne som bola sama a po čase si našla úžasneho partnera s ktorým som už dosť dlho. Pred rokom som stretla bývaleho ktorý sa medzi tým oženil a bohužial mala som sto chuti mu vrátiť to ako ma ponižil takže keď stál na zastávke aj zo svojou ženou a olizovali som k nemu pristupila a zamilovaným pohladom mu povedala, že tie vášnive noci stáli za to a že mu pekne ďakujem a ak by som náhoodou bola v tom ozvem sa mu. V tom okamžiku by sa v nom krvi nedorezali. Keď som odchadzala bola som spokojná sama zo sebou. Vďaka nemu som totiž spoznala svojho budúceho manžela.
A čo sa týka nevery rozprávali sme sa o tom. On nie je typ čo by bol schopný ma podviesť skušal to ale povedal, že nemá na to povahu. Ale zas myslím, že vzťah je aj o tolerancii takže nemá problém ked idem s kamarátom von pretože mojich priatelov pozná a pamätáms i dodnes čo mi povedal: Môžeš ma podviesť, môžeš mať sex s kím chceš......ale ak by si svoje srdce dala inému vtedy by som ti už neodpustil.
Našťastie je to muž ktorého milujem z celeho srdca a myslím, že môžem hrdo povedať, že ani jedna žena na modrom konikovi nemá takého muža ako ja. 😵

aninenka
14. máj 2014

No...vlastná skúsenosť, ktorú práve prežívam...
mali sme spoločnú domácnosť, spoločný život, syna...len ten "môj" akoby o to nestál a vždy robil všetko sebecky, pre seba, na nás kašľal...až si začal s kolegyňou. Samozrejme, že počas ich vzťahu - o ktorom otvorene hovoril, že s ňou chodí, sa ku mne správal ako k poslednej špine - arogantne, hnusne, dával mi najavo že prečo nie je so mnou ale s ňou, a že je to moja vina že on si vôbec našiel inú a podobne...keď mi bolo najhoršie, nemohla som spávať ani jesť, tak do mňa akoby ešte kopal...
karta sa otočila...chce sa vrátiť, vzťah neukončil, ale on sa chce vrátiť...prečo? neviem - kvôli synovi, ktorý sa mu odcudzil? Kvôli mne a "strašnej lásky" ktorú ku mne cíti? Alebo je to len prešpekulovaný debil, ktorý chce mať rodinný komfort? Neverím mu ani nos medzi očami. Človek, ktorý by mi mal byť oporou ma zničil a dostal na dno spolu s jeho frajerkou - chodím ku psychologičke, lebo mam traumy a stavy úzkosti. No a tu babo raď - odpustiť? Nedá sa to - časom a nie kvôli nemu ale kvôli sebe samej. Dať mu šancu na návrat? A načo?...aby mi ešte viac ublížil alebo aby som pri každej príležitosti videla ju? a čo taký sexuálny život, lebo ten je tiež dôležitý...ja si ho neviem predstaviť - pri každom dotyku by som videla ju a to ako sa dotýka jej...
Nátlak z strany jeho rodiny aby som sa vrátila a odpustila a ignorovala to ak chcem aby mal malý otca aj mamu... "môj" chcel aby mal jeho syn otca aj mamu, keď toto urobil a dopustil?...
Nuž, odpustiť časom...ale život si už nechcem dať ešte viac zničiť...

lulua777
28. máj 2014

tento clanok som si citala asi 2tyzdne dozadu a teraz na to mozem aj odpovedat Odpustila kedze som sa to prave dozvedela aj ked neviem ako to pojde dalej ale to ze jeden z manzelou urobi chybu neznamena ze treba zahodit vsetko :(
TAKZE SAMA ZA SEBA ANO ODPUSTILA 🤐

adelakk
28. máj 2014

ja som sa o nevere dozvedela dva tyzdne pred svadbou. ukoncila som to s nim telefonicky, odvtedy som ho nevidela. bolo to moje najlepsie rozhodnutie v zivote. odvtedy preslo dvanast rokov, vydala som sa a mam dve nadherne deti. dufam, ze neveru uz nikdy nezazijem, pretoze teraz by bolo rozhodovanie sa co urobit ovela tazsie kvoli detom.

daniela.ho
1. jún 2014

zažila som, odpustila som ale aj tak sme sa rozišli, nezvládla som to...lebo som vedela že to nebola len jednorázovka, ťahal to s ňou dlhšie...a to bolelo najviac pretože sa mi aj priznal že ju ľubil. Snažili sme sa to dať dokopy, zabudnuť na to ale ja som to mala stále pred očami...ako mi mohol tvrdiť že ma miliuje, líhať si ku mne a pritom ľubil aj ju??? 😒
Lepšie riešenie bolo rozísť sa, predať byt a odísť....aj keď to bolo ťažké vzdať sa nielen vzťahu ale aj majetku...boli sme spolu 6 rokov, deti sme nemali chválabohu.....

vinifred
1. jún 2014

..voľakedy by som neodpustila,hrdosť mladej slečny nad ktorú nieje... 😀 ..teraz?záležalo by to od toho,ako by sa manžel správal a či by to bolo len zlyhanie,alebo zamilovanosť..a teraz rýchlo fuč,lebo mi tu behá za chrbtom,lebo u nás sa nevera neodpúšťa... 😀