Kedy po sťahovaní ste prijímali návštevy?

13. nov 2021

Zdravím. Koľko po nasťahovaní ste prijímali návštevy ? 🙂 myslím kedy ste si pozvali rodičov do bytu/domu a súrodencov.. lebo ja by som už aj pozvala rodičov na návštevu, a priateľ si to ešte neželá. Bývame cca mesiac.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gurags
14. nov 2021

U nás bola po mesiaci celá rodina na 2x, robili sme popri tom oslavu 1.natrodenin dcérky

gurags
14. nov 2021

Komenty určite padnú, napríklad u mňa boli takéto: načo taká veľká kúpeľňa? Alebo ako budeš umývať to strešné okno? ( Nuž nijako, ešte som ho neumyvala)... Treba sa na to pripraviť a brat jedným uchom dnu druhým von. A ešte sa treba pripraviť, že niektorí možno zostanú v šoku, nič nepochvalia, budú to musieť spracovať... Ono aj v rodine sa nájdu ľudia ktorí možno budú závidieť...

autor
14. nov 2021

@gurags lenže môj priateľ takéto komenty doslova nedokáže strpieť.. a ďalšia vec, nie je to novostavba, takže chýb sa nájde pomerne dosť. Neznáša keď mu niekto do niečoho kecá, proste nedokáže take správanie strpieť. Jeho rodičia sa vôbec nepýtajú kedy môžu prísť na návštevu, to iba moji by chceli.

lopka1313
14. nov 2021

No moj byt som vyberala s rodicmi. Prisli na obhliadku, aj potom do prazdneho, pomahali stahovat, robit nabytky, opravy, zapajat svetla, upratovat i zariadovat. Oficialne navstevy kamaratov som prijimala po 3 mesiacoch, ked uz sa dalo v byte aj chodit a neprekracovat len skatule a bordel z nich :D
Ked som sa stahovala k priatelovi, nasi prisli po cca 2-3 tyzdnoch, tiez pomahali stahovat veci z mojho do jeho bytu. Ale tu to bolo zariadene, no 500 km od ich domova, preto tych par tyzdnov. A rovno ostali na vikend... Ako, mali reci, ale rovnake ako ja: ze ta zahrada je super, kde tu date dieta - to budete musiet aj tak vymenit za vacsie (1,5 izbak na prizemi so zahradou), wow, aka obrovska kupelna (ale zbytocna) a potom este reci - a mozes? Je to priatelov byt, mala by si sa ho opytat, prisposobit, dovoli Ti? A to uz boli reci, ktore mi fest sli na nervy, lebo ja som sa stahovala (400km daleko) lebo on chcel, tak mi nema preco 'dovolovat' zit v tom byte ako ja chcem, okrem toho, vacsina jeho zariadenia ostala ako bola...
Ono, je naozaj sialene pytat sa, ci moze niekto prist alebo dovolovat si navzajom navstevy, ked tam byvate spolu. Ine je, oznamit a spytat sa cisto z dovodu, ci vtedy nie su ine plany alebo aby sa proste druhy vedel pripravit. My si s priatelom len oznamujeme, kedy ma prist ohlasena navsteva, v pripade ze aj prespia, tak tam ta otazka je, ale fakt len cisto organizacne... Inak moji rodicia tu boli zatial 3x (byvame od konca juna) na vikend, naposledy ked tu priatel ani nebol (ale vedeli to vsetci) a priatelovi zatial nedosli, ale prespali mu tu asi 4-5 rozni kamarati, jeden viackrat... A navstevy typu, pride kamarat, alebo zavola, ze ide okolo, ci sme doma, tie ani nepocitam :D ak o nich viem aspon den dopredu, tak nachystam napr. veceru, ale ak nie, musi stacit pivo, vino, ci dzus, co mame po ruke 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopka1313
14. nov 2021

Inak, ak sa priatel boji Tvojich rodicov a ich nazoru na VAS byt, to si ako predstavuje? Ze Ta rodicia uz nikdy nenavstivia? Lebo ja si naozaj neviem predstavit, ze by som nasim neukazala, ako a kde byvam. Hlavne ked je to moje. Moji rodicia videli dokonca aj kazdy jeden moj najom, aj tie zdielane, okrem casu, ked som bola 2,5 roka na intraku, tak tam videli asi len 2 izby (byvala som v 3, ale velmi podobnych)...

sense
14. nov 2021

My byvame cxa 2 tyzdne, moja mama byva moment s nami a jejo rodicia boli ba dovokenke plus bycsju daleko, takze okrem dcerinych kamaratok nebol u nas este nikto.
A ak je tvoj otwc uhundrany ,vsetko komentuje pripadne neguje (moja mama napr nepovedala etw jedinu pozitivnu vec - vsetko je vysoko, tam mali byt supliky a nie skrinky tam to tam ono az som jej povedala ze jej ro moze byt jedno co a ako je kedze to nie je jej a zariadovali sme podla nas a nie podla roho co vyhovuje jej,ze podla nej si moze svoje zaruadit a je pokoj),tak sa priatelovi ani necudijem ze sa do navstev nehrne, ale zas by mi vadilo ze i zakazujete navszötevy a podobne.

jaskolka
14. nov 2021

Nerozumiem tomu, veď každý si pozve návštevu, kedy to uzná za vhodne. To tetaz celý život budete doma sedieť len vy dvaja, nikto nikdy nepríde, lebo "co keby mal poznámky"?
A to akože otec príde, prebehne bytom a s kritizuje všetko? Ze "staré podlahy, hrozne jadro, vytrcaju listy?" a podobne?
Neviem, mne keď prišla návšteva,a je jedno, či rodina, alebo kamaráti, tak si sadli, dali kávu, slané pečivo, po kecali sme a hotovo. Nikto mi nebehal po byte, že kde co mam zle.

0silvia0
14. nov 2021

Autorka, frajerovi vysvetli, ze teraz sa nezabarikadujete vy dvaja v byte nadosmrti a oteckovi vysvetli, nech sa snazi komentovanie znizit na minimum, ze frajer ma z neho traumu. Vybavene a mozte kolaudovat🥂

mamamasama
14. nov 2021

@sim_simonka suhlasim... my sme tiez zo zaciatku byvali tak na pol dom a pol stavba a tam by som teda navstevy nechcela..

lujza123
14. nov 2021

"lenže môj priateľ takéto komenty doslova nedokáže strpieť"

Autorka a tebe toto vážne príde normálne? Láska je sice slepá ale nemusí byť sprostá. Tvoj priatel je nevyzrete decko a manipulator ako vyšitý. Bývate spolu mesiac a už sa ta snaží odstrihnut od rodiny s takouto stupidnou výhovorkou ako on gróf velkomozny neznesie, že sa tvojmu tatkovi náhodou nebudú páčiť kachličky v kupelni.

No tak nech sa ide prejsť von zatiaľ čo budú tvoji rodicia na návšteve... Lenže predpokladám ze to sa nestane, lebo z tých tvojich par odpovedí to vyzerá tak ze svojho pána poslúchas na slovo a keď ti návštevy nedovolí tak návštevy proste nebudú. Ani v byte, ani nikde inde lebo však by na neho mohli niečo povedať a to ón neznesie....

autor
14. nov 2021

Priateľ je introvert, a keby mu do konca života neprišla žiadna návšteva tak je podľa mňa spokojný … no nič, tak si budem musieť presadiť vlastný názor, a keď sa mu nepáči nech počas návštev tu nie je 🙂
@jaskolka no áno, je možné že v prvom momente bude takto reagovať, je už starší a ma potrebu stále hovoriť svoj názor, a asi s tým nič nespravím 🙂 určite príde a bude hovoriť ale toto ma byť takto a nie takto, a toto je tu zle, toto treba opraviť atd ..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aandrea9
14. nov 2021

Autorka a ty len slepo poslúchas alebo občas mu aj do niečoho kecas? 🤔 Pozvala som našich v nedeľu na kávu, prídu o druhej. Bodka. Snáď môžu vidieť, ako žije ich dcéra?