Kedy ste zoznámili nového partnera s dieťaťom?

zuzulik4321
17. jan 2016

Ahojte maminky. Chcela by som vas poprosit o radu,hlavne tie,ktore ste slobodne alebo rozvedene mamicky. Ked ste spoznali noveho partnera kedy sa zoznamil s vasimi detickami? Chcel ich od zaciatku vidiet alebo ste nanho museli pritlacit? Ako to prebiehalo a bolo to v pohode? Rozumeju si? Ja mam priatela polroka,rozumieme si naozaj velmi dobre,problem je ze moju takmer stvorrocnu dcerku este nevidel a uz sa mi zda,ze je na case,ale neviem ci by to najskor nemal navrhnut on. Dakujem pekne za rady

tehulka2011
17. jan 2016

@zuzulik4321 ahoj preco ju este nevidel? Dcerka je vzdy v skolke ked si s nim?

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@tehulka2011 ja uz pracujem,ale ano je bud v skolke alebo s mojimi rodicmi alebo s rodicmi mojho exmanzela pripadne s exmanzelom

tehulka2011
17. jan 2016

@zuzulik4321 nemam priamu skusenost, ale podla mna citis, ci sa o Tvoju dcerku novy partner zaujima, ci sa na nu pyta a tak?

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@tehulka2011 ano pyta sa na nu,vyberal jej darceky na vianoce aj ich bol spolu so mnou kupit,stale sa na nu pyta a tak.to nieje problem...problem je,ze je podla mna cas aby ju videl lenze nechcem aby to vyzeralo ze nanho tlacim aby to nebolo nejako z donutenia a na druhej strane to zase nejako extra natahovat bez toho aby videl moje dieta? ved je castou mna,ak lubi mna mal by to brat tak,ze dieta je mojou sucastou.Vedel ze ho mam v case ked ma balil

katrin21
17. jan 2016

to je individualne.. ja som moju dceru zoznamila asi po mesiaci a pol a on mna s jeho takisto,ale najprv len ako kamarata, napr, sme sli na ihrisko, posedeli a tak.... prve razy len takto....
Ale zalezi aj od povahy dietata, moja je velmi spolocenska a družna povaha,mala vtedy 6r... priatelova mala 5 ... tiez pohoda.

Dolezite je, aby si ty citila, ci ten vztah je taky, ze uz po kratkej dobe vidis, ze to klape a ma to buducnost, ze mate rovnake nazory na vychovu a pod.. lebo ak nie, tak to ich ani nezoznamuj .... Ked on sa sa uz za pol roka nezaujimal ju spoznať, alebo sa nepyta ana to, tak to by mi bolo divne...
Ktovie, ci to mysli vazne, alebo ci sa neboji pripadnej zodpovednosti.... lebo zit s matkou s dietatom je zodpovednost.
Mylism, ze pol roka je dost dlha doba, ak nemas zbytocne ruzove okuliare a ak sa vidate casto a pravidelne, aby si ich zoznamila....
ONo, ja som toho nazoru, ze treba vidiet reakciu chlapa cim skor...
Lebo ak ta nechce s dietatom, tak radsej nech ta nechce vobec.... a pre dieta je to len nejaky kamarat, takze nic neriskujes v tom veku, to nie je este dieta v puberte, ktore uz chape tieto veci 🙂.

nelendelina
17. jan 2016

No zozaciatku to bolo tazke ale najprv som musela dosiahnut aby mal rad ju az potom mna a teraz mame vlastne babo 😔

tehulka2011
17. jan 2016

@zuzulik4321 tvoje myslienky su urcite opodstatnene, mozno by bolo najlepsie to proste zorganizovat, mohla si podla mna urcite uz aj skor. A uvidis, ako to vypali, ked to mysli vazne, tak to dopadne urcite dobre 😉 mozno si jednoducho mysli, ze ty to mozno este nechces

oldman50plus
17. jan 2016

Ja ako chlap by som rozhodne čakal kým to navrhneš ty pretože je to tvoje dieťa, ty to vieš či to znesie. Spústa malých detí to nesie veľmi zle a je treba veľa diplomacie kým sa to prekoná, niekedy ani nikdy neprekoná. Dal ti najavo svoj záujem výberom hračiek si na ťahu. Rozumný chlap nenalieha, veľa žien ani nemá záujem nového partnera ukazovať kým to nie je nevyhnutné - kým sa nechystajú spolu žiť.

eeffka
17. jan 2016

@zuzulik4321 kvitujem ze si ho minimalne polroka drzala od dcerky, lebo tu citavam ze uz su zeny pomaly tehotne s 2.muzom.
Ja by som sa ho narovinu opytala, ako to vidi...ci sa jedna o vazny vztah a ze by som bola rada aby sa s dcerou videl iba v tom pripade, ak neodpadne a neujde 😀 , predstavila by som ho ako "kamarata" niekde v kine, na ihrisku...proste nenapadne...a uvidi sa, lebo jedna vec je vediet o nejakom hypotetickom dietati a druha znasat zarevane cudzie dieta , to nie v zlom, ale kazda vieme ake "mile" vedia byt deticky ked maju svoj den

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@katrin21 no presne tak zacina mi to byt divne,nevyzeral zeby to nemyslel vazne,alebo zeby si chcel len uzit. Ale to,ze este nechce vidiet malu mi uz zacina dost vadit,problem je,ze neviem ako mu to povedat aby nemal potom pocit,ze som ho donutila,respektive aby som si ja potom nemyslela,ze sa s nou nakoniec stretol preto se som ho donutila

threetail
17. jan 2016

Ja súhlasím s @oldman50plus, tiež by som čakala kým to navrhneš ty na jeho mieste

katrin21
17. jan 2016

@zuzulik4321 zoznam ich na neuralneji pode, niekde vonku, v kaviarni s detskym kutikom a pod.. a uvidis, ako bude reagovat... podla toho sa zariad. lebo ak nie, tak iba stracas cas ! naco taky vztah...
TO dieta je tvoja sucast. ber, alebo nechaj tak,.

katrin21
17. jan 2016

@oldman50plus chystat sa zit s niekym, kto nepozna moje dieta a neviem, ako budu spolu vychadzat? nidky.. to je casovana bomba... treba to riesit skor 🙂

oldman50plus
17. jan 2016

@katrin21 Najprv sa musíme rozhodnúť spolu to skúsiť a až potom zoznamovať, samozrejme pred nasťahovaním. Ale zoznamovať dieťa s každým s kým sa chodí kým vlastne nevieme či to chceme sami je zbytočné.

katrin21
17. jan 2016

@oldman50plus s kazdym kym sa chodi? si myslis, ze zena s dietatom chodi s kazdym, kto ide okolo?, skor nie.... teda ak je normalna.. a nema na to ani cas.... Ale normalny vztah vies vyhodnotit uz po 2 mesiacoch, ci je to o niecom, alebo nie.... to proste vidis... a duplom, ak zoznamis dieta...( teda ak za tie 2 mesiace nevidis toho cloveka len 3x 😀)
ved to nezoznamujes, akoze : halo toto je moj novy partner... Nie... normalne akoze ideme na ihrisko, pojde s nami jeden znamy, alebo kamarat.. ziadne pusinkovanie, nic.. normalne ako ked dieta vidi kohokolvek napr. na navsteve.. a ked po par razoch takto vidis, ze ten muz reaguje normlane, ze sa to posuva k lepsiemu a je tam vzajomna interakcia, tak je to dobre.. Samozrejme, treba si hlavne rozumiet s tym muzom, mat rovnaky pohlad do buducnosti, vediet o sebe co najviac a vtedy sa to da....

Neviem, osobne sa mi nezda OK byt s niekym pol roka a nevediet, ci dieta je OK, alebo nie s nim... a on s nim tiez.... to je uplna strata casu. Proste bud citim, ze to je o niecom, alebo nebudem polroka sa s niekym stretavat a nevediet zakladne veci dolezite pre buducnost.

vydrnik
17. jan 2016

Ja som svojho poznala na netu na Seznamce,ja som z Cr on je Slovak,5 mesiacou zme si pisali,volali,on bol rozvedeny a mal dvoch chlapcou v peci 18,16r,moja dcera mala tenkrat 6,navrhbul prvr stretnutie,Sara sa tesila,takze krasny Majovy den zme sedli na vlak a dosli tu,prezili zme krasny vikend jrho chlapci mna a Saru uvitali velmi pekne z velkou cokoladou,a do Cr zme uz isli len po veci,jeho chlapci vyklidili svoju jizbu pre Saru,dodnes mame skvele vztahy.pred 18 ,mesiacami sa narodil Gilip a loni v Juli bola svatba,

mandala77
17. jan 2016

tiež súhlasím čo písal @oldman50plus. Môj bývalý frajer na prvé rande čo sme sa mali stretnúť chcel zobrať syna, ale našťastie ochorel. Zoznámil ma s ním asi po dvoch mesiacoch ale cez skype, lebo on žil už vo Švédsku - a bolo to dosť divné, som cítila aj z jeho strany, že sa cítil tak neisto. Potom aj osobne keď prišiel na Slovensko a veľmi sme si sadli a my sme sa na to hneď rozišli. Mne to prišlo veľmi rýchlo z jeho strany, že ma s ním chcel zoznamovať a osobne som sa v tom cítila nepríjemne, lebo tlačil na mňa. A z môjho pohľadu to bolo aj veľmi skoro pre jeho syna. Myslím, ak už zoznámiť s dieťaťom, tak to treba vedieť či s tým človekom chcem žiť alebo ako to vlastne spolu chceme. Treba brať ohľad už aj na dieťa, lebo ak sa rozídu a dieťa ho má rado, tak má zas do života len nejaké sklamanie.

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@katrin21 on od zaciatku vie,ze mam male dieta a sprava sa tak ako som vzdy chcela aby sa partner ku mne spraval,je mily a starostlivy,sme v kontakte prakticky v priebehu celeho dna,ak nas nieco rozosmeje hned si navzajom zavolame alebo napiseme rovnako ked nas nieco nahneva. Vzdy ked som nieco potrebovala prisiel hned aj ked som ho o to nepoziadala aj tak prisiel,stara sa,zvykne mi varit,chodime spolu na vylety,velmi vela sa spolu smejeme a hovorime o buducnosti,nikdy nehovori sam o sebe vzdy je to my a spolocna buducnost. Takze to nieje nieco v tom zmysle ze neviem do coho idem alebo tak. Problem je,ze este sa nevyjadril ze chce vidiet moje dieta,ale pritom uz vie,ze ja by som nebola proti aby ho videl takze kvoli tomu mi blika kontrolka ako matke

elisaeli
17. jan 2016

Ste spolu pol roka a nebavite sa o takychto samozrejmych temach? Ved je to predsa tvoja potencialna buduca polovicka, partner a priatel v jednom. Ake tahanie medovych motuzov, naznacovanie, opatrne navrhovanie? Normalne sa treba o tom bavit narovinu, bez omacok. "Pocuj Feri, uz sme spolu pol roka, co tak sa otukat s mojou dcerkou? Prid na kavu, predstavim Ta ako kamarata." No a podla jeho reakcie sa zariadis. Otvorenost a uprimnost by vo vztahu nemali chybat.

katrin21
17. jan 2016

@zuzulik4321 nuz tak potom je to uz len na tebe.. darmo si budete rozumiet vy dvaja, ked aj tak musite byt raz traja, mozno 4... a treba vediet, ako bude reagovať.. cim skor.. Lebo dieta moze karty zamiesat.. Ak je vsetko super, tak nevahaj a uz ho zoznam... a potom sa zariad podla toho, ako to pojde dalej...
Podla mna si sa s nim uz mala rozpravat vela aj o malej... si to vie predstavit , ze dieta bude aj jeho scasti, ci si vie predstavit sa jej venovat, starat sa o nu ako o vlastnu... ci nie je dieta prekazkoou.... a uz to potom len zrealizovať, lebo reci su jedna veci, realita druha.

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@mandala77 my sme spolu polroka a pozname sa viac ako rok,dost sme si sadli,doteraz sa nam nestalo,zeby sme sa pohadali alebo nemali rovnake nazory na vaznejsie otazky,nejak to tak uz citim,zeby uz malu vidiet mohol,ale mas pravdu,suhlasim,ze pre dieta jednoznacne nie je dobre spoznavat partnerov len tak ak s nimi zena neplanuje zit

mandala77
17. jan 2016

@zuzulik4321 Tak to sa poznáte už dosť, som myslela, že pol roka, čo je tiež dosť aby človek druhého spoznal a ako píšeš, tak ste si dali. Ako to už bolo vyššie spomínané, navrhni mu to Ty, ak to tak cítiš, že je to správne pre vás obe.

oldman50plus
17. jan 2016

@katrin21 Ja napríklad určite po dvoch mesiacoch som nevedel vyhodnotiť že či s niekým chcem žiť, podľa mňa tak minimum je rok.
Poznám prípad kedy veľmi inteligentné dieťa vo veku tak asi 7-11 rokov matku doslova "strážilo" aby ju ani nenapadlo s nikým sa zoznamovať. Je pravdou že ona sa rozišla s otcom dieťaťa ktorý bol super v každom ohľade až na to že alkoholik ktorý prepil všetky peniaze, ale aj opitý sa dcérou vychádzal skvelo. Dcéra matke celkom úmyselne zničila každý črtajúci sa vzťah takže matka mohla mať len milencov ktorých musela pred dcérou schovávať. Zaujímavé dcéra bola schopné vytáčať dospelých chlapov do nepríčetnosti, každý to vzdal.

zuzulik4321
autor
17. jan 2016

@oldman50plus super v kazdom ohlade "len" alkoholik,ktory prepil vsetky peniaze? prepanakrala to snad ani nemyslis vazne ? 🙂

nikush29
17. jan 2016

Ahoj @zuzulik4321 Ja tiež súhlasím s @oldman50plus on svoj záujem o tvoju dcéru vyjadril tým že ti pomáhal vybrať darčeky, zaujíma sa o ňu, pýta sa na ňu...takže teraz je rad na tebe. Na tvojom mieste by som to spravila nejak nenápadne. Písala si že sa väčšinou vídate keď je tvoja dcéra u exmanžela alebo tvojich rodičov, takže keď budete cez víkend dohodnutí že máte byť spolu, deň predtým mu zavolaj a povedz niečo v zmysle "Vieš čo zlatko volali mi rodičia že si dcéru nakoniec nemôžu tento víkend zobrať k sebe.. Ale keďže sme už boli dohodnutí že pôjdeme do kina/na výlet, tak čo keby sme išli všetci traja?" A uvidíš ako zareaguje, ale z toho čo o ňom hovoríš si myslím že úplne v pohode, ešte sa aj poteší že ju konečne spozná.

zlevysavam
17. jan 2016

Ako pise @elisaeli , tiez si neviem predstavit, ze vyberate spolu vianocne darceky a ani jeden, ani druhy ohladne stretnutia nic nepoviete. Ani napr. neurcito, ze po Vianociach by sme sa mohli ist vsetci traja korculovat.... Nevysi to vo vzduchu? Na fotkach ju uz predpokladam videl?
Inak, je on taky rodinny typ, alebo skor sa na to este neciti? Mam na mysli, ze moze byt, ze parova rovina mu vyhovuje (ako pises sadli ste si), ale napr. o spolocnom byvani alebo tzv. rodinnom zivote si nie je isty? Bavite sa na vazne temy, o buducnosti?

zlevysavam
17. jan 2016

Este len vseobecne, podla mna po 2 mesiacoch niekoho "urcite" nepoznate. Aj ked ste spolu kazdy den, na to, aby ste niekoho spoznali, treba prejst aj cez nejake tazsie situacie a vidiet, ako sa dotycny zachova.... Ja som bola presvedcena, ze po 3 meciacoch niekoho velmi poznam a nebolo to tak... takze, ak sa dostanem niekedy ako slobodna mamicka do tejto situacie, planujem dotycneho predstavit nezavazne ako kamarata popri nejakej aktivite a on tam bude akoby "nahodou" a brat dieta na stretnutia aj s inymi kamaratmi a kamaratkami, aby to bolo nenapadne, pre pripad, ze nahodou nic z toho.

katrin21
17. jan 2016

@oldman50plus no, velmi zalezi od intenzity toho vztahu, ak s niekym preberas veci zivota niekolko hodin denne, tak vies posudit, ci sa zhodnete a hlavne , ak s nim si a citis sa akoby ste sa poznali cely zivot, vsetko ide prirodzene, akoby ste boli roky zohratí partneri... Neviem to inak opisat, proste to CITIS.
Jasne, ze s hocikym to nepocitis, vtedy to nema vyznam ani riesit, ale ked to citis, tak aj dva mesiace du dostatocna doba, pozri sme spolu doteraz, bude to 9r a cakame uz aj spolocne dietatko. 🙂 .
Obaja sme si nieco preskakali a vedeli sme co chceme, ale hlavne CO NECHCEME a to je dolezite, ked s niekym planujes vztah, lebo ruzove okuliare su pekna vec, zalubenost tiez, nesmie chybat, ale musi tam byt aj nieco viacej, musi to clovek citit od prvej chvile, ze toto je to prave orechove...

A take dieta, ako pises, to uz je zlomyselnost a sebeckost, to treba riesit.. to je ina tema.. to nie je o tom, ci partner sa citi na dieta, ale skor co s dietatom,ktore stoj co stoj odmieta umoznit matke byt stastna a zacat novy zivot.

Takze minimalne nejake nezavazne stretnutia s mensim dietatom su OK, vonku, v kaviarni, kdekolvek.. nehovorim doniest chlapa domov po mesiaci na vikend a hrat sa na rodinu. VObec nie... ale proste nejako treba pomaly zacat, spontanne a podla reakcii dietata ist dalej ..

Napr. my ked sme potom neskor zoznamili nase dve dcery, uz bola ruka v rukave 😀 😀 uplne.. . sadli si ako naj kamosky, ani sme nevedeli, ze mame deti.. tesili sa na nas, na seba navzajom a od zaciatku sme fungovali cez vikendy potom ako rodina.... a nez sme spolu zacali zit, presli dalsie 4 roky, ale to sme uz 4 roky travili spolu vikendy, prazdniny, dovolenky... Takze nic sme neuponahlali, ale zase ani nestracali cas 🙂

malabiba
17. jan 2016

@zuzulik4321 nezáleží na dĺžke stretávania a ani na tom, či on navrhne stretnutie, ale na tom, čo cítiš ty...ak máš pocit, že je to všetko také aké má byť, že mu maximálne dôveruješ, tak smelo do toho - navrhni mu to sama a uvidíš aká bude jeho reakcia, riaď sa intuíciou...chválim, že neťaháš dieťa do vzťahu, pokým nie je jednoznačný...toto rozhodnutie musíš urobiť ty a žiadne také, že stretnete sa akoby náhodou...a ako dopadne stretnutie a vzťah neskôr to ukáže čas...držím palce 🙂

sissmiss
17. jan 2016

@zuzulik4321 myslim ze ak chces aby sa uz stretli, mala by si to navrhnut ty. Podla mna je slusne ze on caka. Nepremyslaj za chlapa, ty mysli za seba. Ak to chces ty, navrhni mu to ty. Spytaj sa ho na to. Neries ze ty si potom budes mysliet ze si ho k tomu dotlacila. Skus ho povazovat za autonomnu bytost ktora je schopna povedat ked nieco nechce. Je to dost blby zlozvyk a same trapenie, hlavne pre teba. Spytaj sa ho ze pocuj, ako to citis, nechcel by si sa uz zoznamit s mojim dietatom?
Prestat mysliet za inych je nesmierne oslobodzujuce 🙂 nieco o tom viem 😉