Kolegyňa píše manželovi osobné sms. Mám to riešiť?

janka9184
8. apr 2011

ahojte. som tu nova a chcela by som sa opytat na nazor viacerych ludi na takuto vec. moj manzel ma kolegynu s ktorou sa stretava v robote raz do tyzdna telefonicky a mailom su v kontakte stale. uz som si precitala aj par SMS ktore si pisu na sukromny telefon a neviem co si mam o tom mysliet. napalil jej par krat dvd filmy....odniesol jej celu bednicku cvikle lebo my to nejeme a ona mu napisala sms dakujem ze cviklu skoda ze si sa ponahlal domov mas u na kolacik. ked bol chory pisala mu skoro sa uzdrav a ze ako sa citi. on vie ze mi to vadi a hovori ze nic zle na tom neni. co si myslite o tom vy ako by ste to riesili keby to bolo u vas takto. je to len zbytocna ziarlivost alebo nie?

sonickaka
29. máj 2013

@zemruska Tak toto už je iná káva, samozrejme tu by som aj odprezentovala svoju hrdosť.

victory1
29. máj 2013

@sonickaka Na 100% s tebou suhlasim...je to chore, ked ludia vstupuju do vztahu stylom pokus - omyl...a pri najmensom probleme zo vztahu vycuvaju a robia dalsi pokus. Vseobecna tzv. moralka obhajovana mediami, kedy je kazdy svojbytnou osobnostou, ktora ma vo vztahu presadzovat svoje potreby, ma manipulovat partnera vo svoj prospech, je zvratena. A hlavne nahrava "panom tvorstva"...pretoze je mizive percento tych, ktori okrem splodenia dietata, citia aj zodpovednost za jeho vychovu, pocit stastia a bezpecia.... Pretoze zena, ktora ma dieta, automaticky kona, rozhoduje a sprava sa tak, aby to bolo hlavne v prospech toho dietata. S tym jej presadzovanim potrieb je to zial podstatne horsie, kedze je zvycajne okrem ineho zavisla aj financne. Prave tu prichadza ten cas "tolerancie" a castokrat tolerancie vsetkeho, aby nas ten "pan tvorstva" neopustil..a nase dieta nemuselo stradat financne a citovo...
Moj osobny nazor je, ze skutocne v dnesnej dobe nemame daleko od ponimania partnerskych vztahov v duchu moslimskej civilizacie...kde je na piedestali ON a ona ako prostriedok na zabezpecenie jeho pohodlia... 😠

sonickaka
29. máj 2013

@victory1 Toto všetko je aj výsledok existenčnej situácie na SK, Fandím našim politikom, muži ako živitelia rodín nám postrádajú svoje ego, a zrejme si našli spôsob ako si ho dobíjať aj na úkor toho, že ráno sa pozerajú na seba radšej len jedným okom do zrkadla.

Štatistika rozvodovosti je desivá, ale aj štatistika manželstiev fungujúcich len na papieri by bola tiež zaujímavá.
Je ľahké niekomu poradiť, zbal mu kufre nech ide, a ona zostane sama a tá samota jej pôjde tak na mozog, že si zo zúfalstva neskôr začne možno práve s mužom tej, čo jej to poradila a potom tu bude vypisovať, začala som si so ženatým, čo si o tom myslíte??

zemruska
29. máj 2013

@sonickaka porad , co by si robila na mojom mieste

sonickaka
29. máj 2013

@zemruska To nejde. Ja nie som ty a tvojho muža nepoznám. Ja som sa do neho nezaľubila , nežila s ním a nemám s ním nič spoločné. Neviem ako reaguje ked je šťastný a ako ked treba podať pomocnú ruku. Rozumieš?

victory1
29. máj 2013

@sonickaka Ano, finacna situacie je tu na dve veci, ale uz ani chlap ako zivitel rodiny nefunguje...teda vzdy funguje, ak je zena na materskej. Prave vtedy, ked je zena najzranitelnejsia, on zacne mat pocit, ze je macho, ze konecne od neho zavisi financne, emocionalne, socialne. Lebo kazda svoje deti miluje, ale po celom dni by rada prehodila aj par milych slov s dospelym clovekom. A tu machovi prepne, zacne mat pocit, ze on maka, ona nerobi cele dni nic, ze sa v podstate prizivuje na peniazoch, ktore vyprodukoval v pote tvare on...Ona je nestastna a hlada si PROBLEM..prenasleduje ho s problemom /ktory mozno je a mozno sa len zrodil v jej nestastnej dusi/..on sa citi dotknuty, ved maka a zivi ju a jej deti a ona ho podozrieva...a tak on jej da na to dovod. A okrem toho, kam sa pozrie, vsade - v praci, na ulici mile, usmiate zeny, len on ma pocit, ze doma ma trapelku....A naco by on nieco riesil, snazil sa emocionalne pochopit, zmenit spravanie, ked moze vymenit JU.
A tu sa chlap zacykli a po case zisti, ze nieze zena sa opakuje, ale situacia s inou zenou sa napadne podoba na situaciu so zenou povodnou...

darzneba
29. máj 2013

@janka9184 ani mne by sa to nepacilo, najprv len tooto a potom bude dalsie a dalsie.moze mu to prerast cez hlavu

sirinka
29. máj 2013

@janka9184 zazila som podobnu situacia, kolegynka bola az prilis priatelska k mojmu manzelikovi... V podstate kym on sam nenadobudne pocit, ze uz je to cez ciaru, ze je to prilis, nepomozes si... Ale co mozes urobit, je ze mu budes takou zenou, ktoru nebude mat dovod a chut podviest... Usmiata, upravena, dobry sex. Zabezpecit k detickam obcas strazenie a byt opat len milencami na chvilku bez starosti.... 😉

sirinka
29. máj 2013

Jaaaj kukam, ze uz je davno.... 🙂

sirinka
29. máj 2013

@zemruska tvoj si dohaduje s niekym iny sex? Verejne, ze ty o tom vies?

sonickaka
29. máj 2013
sirinka
29. máj 2013

@sonickaka poloz aj otazku 😉

sonickaka
29. máj 2013

@sirinka Myslíš, že usmiate, upravené ženy, pre ktoré nie je tabu dobrý sex nie sú podvádzané.?Pekné ženy bývajú podvádzané. S takými, ktoré im nesiahajú ani po členky.

SMS -kuj miláčik, počkám kým ťa to prejde, ja sa idem zatiaľ upraviť a pripraviť sa na dobrý sex. To si napísala v preklade.

sirinka
29. máj 2013

@sonickaka haha, vysvetlila si si to po svojom.... Ano, nevera sa objavuje v akomkolvek vztahu. Ale bohuzial mnohe zeny jej este napomahaju svojim pristupom ku vztahu.... A samozrejme to plati aj opacne.
A mat dobre a priatelske vztahy v praci tiez nie je na zahodenie. Tu musi a moze mat kazdy iba vlastne svedomie, kde je hranica.

sonickaka
29. máj 2013

@sirinka Mať dobré a priateľske vzťahy v praci tiež nie je na zahodenie je správny názor, ktorý s tebou zdieľam.

Len je trápne si pracovné vzťahy ťahať aj do svojho súkromia a netaktné voči partnerovi, vid. uvodny prispevok.

sirinka
29. máj 2013

@sonickaka ja neviem, ci sa to da takto vseobecne, ludia travia na pracovisku vela casu a casto sa vytvoria medzi kolegami naozaj dobre vztahy. travia spolu cas aj mimo prace, navstevuju sa cele rodiny, chodia spolu na dovolenky. poznam ludi, ktori maju taky zvlastny prejav, pouzivaju zdrobneniny, radost prejavuju objimanim, prehnane vdacny. mozno tie sms boli celkom nevinne, mozno nie... dolezitejsie je, aka je reakcia naspat.

kkriznicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonickaka
29. máj 2013

@sirinka V práci trávime pomerne dosť času a niekedy aj viac ako s vlastným partnerom. To sú vynikajúce vzťahy ak potom ako rodiny spolu trávia voľný čas, dovolenky a pod.

Tu len preberáme to, že zakladateľka má pocit, že z tohto pracovného vzťahu, ktorý sa prepracoval až do súkromia a dokonca až do opatery o zdravotný stav kolegu bola trochu odsunutá nabok a zrejme ju to zraňuje.

sirinka
29. máj 2013

@sonickaka no a co moze urobit? kolegynu nijako neovplyvni, aby taketo sms jej manzelovi nepisala. jej manzel si musi sam uvedomit, ci zachadza dalej, ako je vhodne, aj ked v podstate nevieme, ako on na tie sms reagoval. vynutit si nejakym sposobom ukoncenie konverzacie by u mna viedlo iba k neistote a pochybam, ci to nerobia aj tak potajomky nadalej... takze jedina cesta pre mna je, ukazat muzovi, co ma doma a co je dolezite, o co sa ma v prvom rade zaujimat a starat....bude to jeho rozhodnutie a volba...

sonickaka
29. máj 2013

@sirinka Rozumiem kam to smeruješ, len je smutné že väčšina ľudí si až vtedy uvedomí čo má keď o to príde.

Múdri by sa mali učiť na chybách iných a sprostí na vlastných.

sirinka
29. máj 2013

@sonickaka uplny suhlas....

karkulka1
29. máj 2013

Osobne si myslim, ze tej kolegyni v Jankinom pripade islo o nieco viac. Keby chcela a nemala ziadne postranne umysly, nevolala by ho na kolacik, ale doniesla by mu kolace normalne do prace- pre deti a jeho zenu! Ako prejav vdaky za tu cviklu. A nie iba pre neho a iba formou SMS.

sirinka
29. máj 2013

@karkulka1 😅 aha, aj ja zvyknem pouzivat spojenie...mas to u mna...ale neznamena to, ze to musi byt u mna doma...

viera27
29. máj 2013

@sonickaka prepac, ale o co pridu? Vsak ked je to hnup, co si nevie s kolegynou udrzat vtaka, tak ma nie je hoden. A prave by som mala byt rada, ak sa ho strasiem. Alebo mam robit vietor, striehnut a odhanat POTENCIONALNE (castokrat len v mojej hlave) zaujemkyne? Vsak potom o com to je? To akoze je mi verny, lebo som mu prekazila vsetky prilezitosti? To je fakt pre vas vyhra baby?
Inak len tak vseobecne, nezaskodilo by niektorym babam prebudenie z tej paranoje, ze vsetky ostatne len cakaju v rade pred barakom, ovesane okolo auta a obtocene okolo jeho pracovnej stolicky, aby toho vasho super samca s telom adonisa a ksichtom Brada Pitta dobre pretiahli cez obednu prestavku 😀 😀 😀 😀 .

veronikam
29. máj 2013

Podla mna tiez nie je normalne, ked sa chodi kolegovi alebo kolegyni na kavicku. Ked ide partia, tak prosim, ale taketo stretnutia nie su vhodne. A kazda spravna, normalna, slobodna zena by si mala uvedomit, ze zenateho muza, ktory ma doma rodinu nema co pozyvat po kavickach a po drinkoch a ziadat od neho pomoc so stahovanim, a neviem cim. A uz vobec mu vypisovat sms-ky ci maily, aj ked "nevinne", oni totiz vsetky tie nevinne spravy taketo zeny presne smeruju a presne vedia muzov takymto sposobom omotat okolo prsta. To robia len vypocitave mrchy, stare dievky po 30-ke, co sa s nimi len potrebuju pohrat a nieco si dokazat. Vobec im nezalezi na tom, ake to ma potom na ludi okolo daneho muza a na jeho vztah a rodinu vplyv a nasledky.

sonickaka
29. máj 2013

@viera27 Teraz si sa zaradila do kategorie dokonala, nikdy nezlyhám.

Keď suka nešteká pes nehryzie, preberali sme pokušenie, ktoré možno ani neinicioval dotyčný, preberali sme zlyhanie a nie uchyláka, ktorý opaľuje kolegyne.

Možno u teba sú SMS od kolegyne mimo pracovnej doby paranoja, pre niekoho to je realita.

viera27
29. máj 2013

@sonickaka ved to, ja nezlyham. Za nikoho ineho nemozem dat ruku do ohna. Moj manzel je dospela osoba s vlastnym rozumom a vlastnou moralkou. ON a jedine ON musi vediet co a ako. Ja nie som jeho pestunka. Ked chce podviest, podvedie. Ked zlyha, zlyha. Ale co s tym mam ja? Preco mam ja hypoteticky riesit nieco, co nastalo len v mojej hlave?
Preberali ste kolegynu, zjavne bez zavazkov (to uz sa nejednej chlpy hrozou zjezili 😀 ), ktora neurobila nic zle, len ze sa zaujimala o zdravotny stav svojho kolegu a chcela mu podakovat za stahovku. Kedze je nezadana, odkial ma vediet, ze obcas zvyknu v manzelstve niektorym vadit aj take veci, ktore slobodnemu pridu ako uplne normalna vec?
Minuly tyzden bol mm sluzobne mimo SR. Prestala mi tiect voda. No tak som pekne krasne zavolala kolegu. Naveceral sa, uspal svoje deti a doletel. Ku mne. Samej doma. Po tme. Za cca 2 hodiny opravil cerpadlo, vnutila som mu zakusok, na kavu uz bolo neskoro. Nie, sex nebol. Aj ked teda "je.al" sa s tym cerpadlom statocne 😀 . Tolko k miesaniu sukromia s pracou.

sonickaka
29. máj 2013

@viera27 Zakladateľka píše, že si mailujú stále a sú v kontakte SMS. Ty zrejme nemáš pokazené čerpadlo Stále, že?

Hrušky - jablká, spoločný menovateľ ovocie.

viera27
29. máj 2013

@sonickaka jeziiis, ved ja tot sedim oproti nemu minimalne 8 hodin denne 😀 . Vcera sme akurat boli spolu dane cerpadlo reklamovat (aj tak povolilo svina, tak kym je v zaruke), pricom kedze mi chudacisko pomahal nakladat a vozit taku tazku vec, pozvala som ho za to na obed. Bola aj kava. Sex zase nebol. Mal byt? Nezanedbala som nieco? 😀

morning
29. máj 2013

Ja som svojmu mm opisala pribeh k bednickami cvikly a naslednymi smskami, a bolo mi povedane, ze tie sms by kazdy chlap bral ako navnadu na haciku na udicke 😠 . Takze mile zienky, nebudte naivne, dnesne kocky maju ine sebavedomie a vobec im nerobi problem okato balit chlapa bez hanby.