Komu dat prednosť?

19. jan 2022

Ahojte, potrebujem rozlúsknuť chápanie môjho muža.
Najbližší víkend sa nám kryjú 2 záležitosti. Moji rodiča docestujú 200km vlakom k nám. Budú tu od piatku obeda do nedele obeda. V piatok ich muž vyzdvihne na stanici, dovezie k nám a ide do práce, z ktorej sa vráti neskoro večer.

V sobotu sme mali v pláne stráviť deň spolu, doobeda sa pohrať s deťmi a poobede si sadnúť k pohosteniu a dodatočne osláviť aj mužove narodeniny. Nedeľa pred odchodom už býva taká chystacia, poobede rodičov vezie na stanicu a odchádzajú.

Dnes mi muž oznámil, že s našimi moc nebude, lebo v sobotu ide s mamou pozrieť brata ktorý je po operácii kolena. Jeho mama je nešofér a naši tiež. Dosť ma to nahnevalo, lebo o príchode našich vie už dlho. Áno, aj operácia bola plánovaná, ale o návšteve tento víkend sa bavili až dnes, resp.až dnes sa o tom dozvedám ja.

Navrhla som mu alternatívu a povedala, že to je nezdvorilé, keďže naši idú takú diaľku a sú u nás fakt 4x do roka nakoľko zdravotný stav môjho ocina už nie je najlepší a pracovná vyťaženosť maminy ako hlavnej živiteľky domácnosti je vysoká. Chcú mu aj gratulovať. Chcela som aby bol s našimi a k bratovi išli o týždeň neskôr.

Urazil sa, že sa cíti ako fackovací panák, a podobne ale nenavrhol iné vhodné riešenie. Preto mi príde hlúpe, že je urazený on a asi aj svokra.

Prosím, chcem fakt priveľa alebo je naozaj také hrozné, keď človeka ktorý bude teraz doma niekoľko mesiacov prídu pozrieť až nasledujúci víkend? Mam ustúpiť? Pripadne je z tejto situácie aj iné východisko, ktoré pre svoju naštvanosť nevidím?

number19
20. jan 2022

@jana_eyre_2 Ja mam na to iny pohlad. Podla mna by ta nedela bola ok.
Autorka dostala rozne pohlady na jej situaciu, nech sa zorientuje tak ako jej to vyhovuje...

timing
20. jan 2022

Z mojho pohladu si velmi tvrdohlava a stale chces,aby bolo po tvojom, tvoje alternativy vyhovuju akurat tebe.

Nechaj muza rozhodovat tiez, ziadna tragedia to nebude,ak pojde mimo domu na par hodin. Ale evidentne iba ty mas s tym problem lebo nie ne podla teba.
A kedze u vas rodicia spia,uvidi ich vecer nie? V nedelu rano ranajky. To je dostatocny cas, aby si ich pritomnost vychutnal.

janewithane
20. jan 2022

Autorka akokoľvek to nakoniec dopadne, ak aj pôjde v sobotu za nimi lebo nič iné nevymyslite tak už by som to emocionálne nezivila, proste neprikladat tomu až taky význam... myslím ze to nie je koniec sveta. Aby ste si aspoň ten čas vôbec užili keď budete spolu.
Ale keď budete mat s mužom chvíľku ( alebo si ju vedome spravite) vrátila by som sa ktomu.. že ťa mrzí ze sa cíti ako fackovaci panák, spýtaj sa ho na to ako to myslel, nech ti o tom povie viac, či sa tak cíti často...
Pripadne sa mu aj ty zdover, že máš občas pocit ze ťahas za kratší koniec oproti svokre.. hľadajte spolu co by sa s tým dalo robiť, vypýtaj si od neho slová uistenie (alebo co potrebujes). Lebo nemôžem si pomôcť ale tvoja reakcia mi trosku príde, ze je aj o tom to. Že máš pocit ze neuprednostnuje vašu rodinu ale svokru. Cítiš sa neistá.

makova333
20. jan 2022

Autorka: Su tvoji rodicia tak emocionalne naviazani na tvojho muza, ze bez neho nevydrzia 3-4 hodinky (tipujem, ze toto nebude ten problem) alebo je to len o tom, ze ty chces, aby to "bolo pocas vikendu take pekne, rodinne, sudrzne, cukrikove ako z fotiek na fudžifilme"? Alebo ziarlis, ze ty s jeho rodinou si castejsie ako on s tvojou? Lebo toto naozaj nie je o vzdialeni sa muza na 3 hodky z vasej domacnosti.

miadi
20. jan 2022

4x za rok som lietala za mamou z anglicka .. 200km sa da aj na otocku ak tam nie je kde spat. Pre teba je ideal oslava cela sobota nedela s tvojimi rodicmi. Tak to tak urob na tvoje narodky. Tvoj muz ich vidi par x v roku neverim ze snimi potrebuje mat tak intenzivne vikend. Robi len sofera tvojim rodicom a svojej Mame= Je rodinne zalozeny clovek. To nie je ze sa vyprdne na rodinu a oslavi si vikend niekde v klude u kamosa .. to by mà vobec netrapilo Keby isiel v sobotu rano so svokrou za bratom a poobede by bol spet ., a tiez by som nedavala časove ultimatum ze hodka im mà stacit na tu navstevu ked 2h precestuju, V sobotu rano by ste si dali spolu paradne ranajky trebars o 9 by isiel okolo 10je tam daju si obed u bratovych svokrovcou a okolo 2-3by bol doma, kde by sa stihalo este vsetko pohrat s detmi pokecat s tvojimi rodicmi vecera torta co len chces. Teba len hneva zeby tam Nebol cely cas. Asi nemate dobry vztah so svokrou a beries to ako naschval zasah do tvojich planou. Ale to su take samonasieracie sa myslienky. Pochop ze jemu tvoji rodicia nie su ani nemozu byt tak vzacni ako tebe, aj ked tebe sa zda Ta operacia malicherna Mozno aj je.. no chap ho ze len chce vyhoviet aj mame. Vam vsetkym a este je najhorsi on. Toto by som vobec neriesila prisposobila by som sa. Skor by som si vyriesila castejsie navstevy k vasim,

ericka168
20. jan 2022

Ja by som Ti odporučila.. Skus si to predstavit opacne keby bol tvoj brat/sestra po operacii a mali by prist svokrovci ktory chodia 4x do roka tak co by si zvolila.. Isla by si so svojou maminou za bratom/sestrou, alebo by si sedela doma so svokrovcami.. A takto to podla mna budes vediet najlepšie posúdiť, ze ci chceš od manzela vela, alebo by si sa zachovala tak isto ako on keby to bolo opačne😉. Ale v kazdom pripade si uzi svojich rodicov aspon ty, ked ste takto malo spolu. 😊

miadi
20. jan 2022

@ericka168 mna napadlo to iste len v tom ze nech si predstavy ze jej dcera/ syn po operacii hoci “ len “ kolena a ona stale nema vodicak no jej syn ju nemoze zobrat Lebo mà ten vikend oslavovat sviatok so svokrovcami a nech kludne pocka tyzden .Aj Keby to dieta malo 30r a zilo u svojich svokrovcou nech len pekne caka lebo neveste to nesedi do planu dokonalej oslavy. Autorka nehovorim ze si zla ale si tiez mama tak trochu empatie k svokre a muzovi by neuskodilo. Stiha sa vsetko aj oslava aj muz odviezt mamu za bratom Nemusis koli tomu robit dusno. Rodicia sa mozu venovat vnucatam kym bude prec a ty mozes v klude varit ratatouille a tortu tych par hodin co bude prec , a dohodnut sa ze raz za mesiac by ste chodili kuknut vasich.

aandrea9
20. jan 2022

Žienka co riešiš? Tvojim rodičom môže robiť šoféra, svojej mame nie? Ved nejde s kamošmi na pivo 🤷‍♀️ vaši budú u vás tri dni , takze nejaký čas s nimi predsa strávi. Skôr mam problém rozlusknut to tvoje správanie 🤔 a možno nechce s nimi tráviť celé tri dni len nevie ako ti to taktne vysvetliť.

zanka777
20. jan 2022

Asi má dôvod sa cítiť ako fackovaci panák keď to sám povedal ... Možno mu už nevyhovuje že všetko (alebo veľa veci)musí byť podľa teba naplánované do vodky ako píšeš doobeda sa hráme s deťmi poobede toto tamto...nedeľa je chystacia.... Ja som tiež typ človeka ktorý nemá rád takéto organizovanie dňa do bodky .... Niekedy je lepšie nechať voľnejšie priebeh takým veciam... To akoby boli na dovolenke a ty si animátor vždy každá hodina naplánovana čo sa bude diať.... Druhá vec keď ste s tvojimi rodičmi tak málo 4 x do roka ako píšeš prečo nejdete vy za nimi niekedy aby ste boli spolu častejšie?všetko sa dá vyriešiť 😊

autor
20. jan 2022

Tak baby všetko úplne inak vypálil, naši ani nedojdu, ocino vyšiel pozitívny na teste, takže pokojne môžu ísť preč aj na celú sobotu.
Ďakujem všetkým za názory, v konečnom dôsledku som len chcela vedieť pohľady nezainteresovaných. Kým som nepoznala výsledok testu ocina, dohodli sme sa ze teda pôjdu sobotu poobede, nech je svokra kľudná a po sedíme chvíľu večer... Nakoniec bohužiaľ neposedime vôbec a ja môžem len dúfať ze môj ocino bude aj naďalej bezpriznakovy a mamina negatívna...

henrietkatr
20. jan 2022

Vidis to clovek si lame hlavu nad niecim, co sa v konecnom dosledku vyriesilo aj samo

weronika171717
20. jan 2022

@loginexistuje kto sa bojí "omikronu" je očkovaný a sedí doma na riti. Kto má rozum, žije ako človek a stretáva sa s rodinou. 😁

ibrunova
20. jan 2022

Držím palce

gloria31
20. jan 2022

Nech ide za bratom nedelu doobeda a vráti sa keď bude treba tvojich rodičov zaviesť na vlak.

78787878
21. jan 2022

Mne je podivne, preco si vyrabas problem. 200 km v dnesnej dobe nie je vzdialenost, ked chces byt s rodicmi castejsie, chod za nimi Ty aj dvakrat do mesiaca a vybavene.