Kondolovali vám svokrovci, keď vám zomrel niekto blízky?

michaltat
23. apr 2019

Kondolovali vam svokrovci ked vam.niekto zomrel napr.stara mama atd.?

aniele
23. apr 2019

Mojej starej mame boli aj na pohrebe. Umrela deň po mojej svadbe. Ani ma naň nechceli pustiť, keďže som bola tehotná. Bola to stará škola, vydávala som sa ešte v minulom storočí, ale zásady slušnosti by sa v tomto nemali veľmi meniť. Veď sústrasť vyslovíme aj susedovcom či kolegom, keď sa niečo stane, nie?

deti95060810
23. apr 2019

áno...a boli aj na pohrebe...

simsalabim
23. apr 2019

@michaltat ano, boli aj na pohrebe vsetkych mojich blizkych clenov rodiny, ktori mi zomreli.

sapetka
23. apr 2019

To je podla mna samozrejmost ako prejav slusnosti. Ved su sucastou blizkej rodiny

michaltat
autor
23. apr 2019

Mne neboli ani na pohrebe mojho otca vcera mi zomrela starka a nik mi ani bu nepovedal na pohreb viem ze nepojdu

klaudscha11
23. apr 2019

@michaltat to je ich postavenie k tomu, tym sa ty netrap. Je to ich volba. Toto je posledna vec, nad ktorou by som sa zamyslala a rozculovala. Myslim, ze teraz mas ovela vacsie a najma ine starosti

barbellka
23. apr 2019

@michaltat uprimnu sustrast aj co sa tyka ocka aj starkej....ukazuje to ich charakter....netrap sa tym aj tak s tym nic nespravis....bohuzial ludia su vselijaki...

michaltat
autor
23. apr 2019

@klaudscha11 Ja viem asi privelmi chcem s kazdym vychadzat

mala_hobitka
23. apr 2019

@michaltat Uprimnú sústrasť.
Z takých ľudí si nerob hlavu. Aj tak nikdy nebudeš vychádzať so všetkými. To sa nedá. A hlavne...ako vidíš, život je krátky...niektorí ľudia jednoducho nestoja za to aby si s nimi vôbec strácala čas a nieto ešte s nimi chcela vychádzať.

unicornlady
23. apr 2019

Prečo to vlastne berieš tak osobne?

Veď za tým môže byť veľa dôvodov, a ani jeden nesúvisí s tebou (že by ťa napr. chceli nejak ignorovať). Možno im to pripomína ich nejaké spomienky na smrť niekoho, a preto sa nechcú s touto témou dostať do kontaktu. Alebo nevedia, ako reagovať- aby ťa napr. viac nerozosmútili... každý sa stavia k tým veciam inak.

Možno sa radšej namiesto toho ponúknu pomôcť s niečim, alebo sa ťa budú snažiť priviesť na krajšie pocity... vôbec za tým nemusí byť ich ignorantský postoj, len napr. ich vlastný strach zo starnutia a smrti... proste veľa vecí....

miadi
23. apr 2019

@unicornlady umrela jej babka a oni nemaju trochu slušnosti povedat uprimnu sustrast? Take kecy sorry ze oni chudacikovia dospeli ludia nevedia ako sa zachovat a este ich to moze obtazovat a pripomynat fakt ze vsetci sme smrtelni??? Neospravedlnovala by som taketo ignoranstvo , je to vrcholne nevkusne a necitlive voči neveste. Ze preco to berie osobne 🙈nie kazdy sedi na oblačiku Zen odosobnenia sa s blahosklonnym usmevom sa povznašajuci nad krivdou chladom nedostatkom podpori ked ju potrebuje od rodiny. Moji svokrovci maju 85 a 80 kazdy rok im niekto z rovestnikov umiera vzdy im želam uprimnu sustrast. Hoci tych ludi som nepoznala a oni kondolovali ked mi umrela starenka. Hoci ju nikdy nestretli ale je to aj o mojej strate a smutku. Povedat uprimnu sustrast a objat je to najmenej co moze clovek urobit ..
@michaltat netrap sa ak nevedia prejavit lutost nad tvojou stratou .. chapem že Ta to boli ale asi vieš na akom stupni doležitosti u nich si.. no sustred sa na tych co su tu vzdy pre teba co su ti oporou.

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
23. apr 2019

@michaltat ja tiez nechodim kondolovat...proste nie...nezvladam to...na pohreb idem, ale za pozostalymi potom nie..

katren
23. apr 2019

@miadi nie vsetci to dokazu....ja nie..nezvladam tieto situacie...na pohreb idem, ale kondolovat potom nie...

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
23. apr 2019

@miadi vies sa premoct...ja nie...nekondolujem, som divna, ale nikdy...vsetci to vedia, respektuju...na pohreb ano, kondolencia, kar a ine proste nie...

katren
23. apr 2019

@miadi mne to za to klbko nervov potom doma nestoji...moke zdravie mi je prednejsie ako to, co o mne potom povedia ini....je mi to jedno...proste taka som...

babina_33
23. apr 2019

Ale podla mna by to takto malo aj byt @katren. Cloveku sa lahsie zije, ked neriesi, kto co hovori!

bodka70
23. apr 2019

@miadi , so všetkým súhlasím, až na tú vetu o raw, vegan, hipster ... zdá sa mi nefér toto ťahať do absolútne nesúvisiacej témy, svet je taký aký je, ľudia sú všelijakí, majú rôzny životný štýl, ale to neznamená, že akurát tí tebou spomenutí sú necitliví či neschopní úcty.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka70
23. apr 2019

@miadi , veď 😉 v pohode, aj ja si myslím, že mám zmysel pre humor, len nejako v diskusii o pohreboch a kondolenciách som to nečakala...

liv1
23. apr 2019

@miadi uplne s tebou suhlasim. Absolutne!... jedine co, sustrast sa vyjadruje, nie zela 😊

miriam11
23. apr 2019

@michaltat nevedia, čo je sslušnosť. Nič iné by som za tym nehladala.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liv1
23. apr 2019

@miadi a velmi ma to mrzi teraz citam aj tvoj dalsi koment... Klobuk dole ze si tam isla 🙏

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka70
23. apr 2019

@miadi , fakt, veľmi osobne to prežívaš, veď nikto ťa nekameňuje, ani na teba neútočí, je to len diskusia tak to ber, v nej sa niečo píše, občas to niekto nepochopí, potom sa to vysvetlí, aj tak to niekto nepochopí... 🙂, a život aj diskusia ide ďalej. Netreba si domýšľať niečo, čo tam nie je. Mimochodom, tvojho bábätka je mi ľúto, drž sa a pekný večer ti prajem.

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz