Kontrola priateľa

11. júl 2021

Ahojte baby... Mam za sebou dosť ne pekný rozchod ktorý mi ublizil co sa týka dôvery voči chlapovi... Teraz mam naozaj úžasného priateľa no po predošlom rozchode som ostala iná... Sama to cítim... Súčasného priateľa mam stále nutkanie kontrolovať ci si nepíše s ex (bol s nou 8 rokov a sam mi povedal ze znamenala pre neho všetko) nedáva mi žiadny naozaj žiadny dôvod žiarliť ale ja si jednoducho neviem pomôcť a stále mam pochybnosti... 😢Chcem sa toho zbaviť no neviem ako... Itim že ak nebudem mat veci pod kontrolou stane sa mi opäť to isté... Ja viem teraz mi poviete bud alebo viem preto tu píšem a dúfam ze mi niektorá z vás poradí co robiť koho vyhľadať... 😪Ďakujem za prečítanie a pripadne rady

nelinka888
11. júl 2021

Neviem či ti poradím, no dôvera je naozaj to najdôležitejšie vo vzťahu a pokiaľ mu neveríš už teraz čo bude po nejakom čase. Na základe vlastnej nedôvery si môžeš zničiť celý vzťah :(

asia83
11. júl 2021

Keby mi povie, že pre neho znamenala všetko, tiež by som si nebola istá. Takže vašej neistote rozumiem. Pocity sú stále správne, nech sú v danej situácii akékoľvek neprimerané.

autor
11. júl 2021

@nelinka888 ja viem 😢ani nevieš ako ma to ubíja... Lebo viem ze chybu robím ja ze je to vo mne 🥺😥

kitycat
11. júl 2021

Nemusis nikoho vyhľadávať. Musis najst len vnutorny pokoj tvoj priatel bol s niekym 8 rokov, to je naozaj dlha doba a uprimne ti povedal co k nej citil. Tvoj ex pre teba tiez znamenal vsetko ak si teraz nedoverciva.

Obaja by ste mali nechat minulost minulostou a bufovat spolocnu buducnost... Ak si tboj priatel mysli, ze ty sa jeho ex nikdy nevyrovnas asi by som prehodnotila aj tento vztah

autor
11. júl 2021

@asia83 vieš ale plus je u mňa už to jeho samotné priznanie že mi o danej veci povedal... Mame jeden druhého odtlačky na telefónoch ukázal mi správu keď jej písal k narodeninám sám s tým za mnou prišiel že aha napísal som jej aby si vedela... Z jednej strany cítim naozaj že mi nič netají že ma miluje a teraz som ja pre neho ta jediná no ta moja kontrola 🥺bojím sa ze to pokazím... Ničí ma to naozaj

autor
11. júl 2021

@kitycat nie to mi nikdy nepovedal... Ja nejak jeho ex neriešim len... Bože tak ťažko sa to vysvetľuje... Tu ide o to ze sama robím niečo s čím niesom v pohode... Nikdy som takáto nebola... Nevravím ze nemám za sebou žiadne rozchody no tento bol iný... Môj ex ma totiž nechal keď som bola v 8 mesiaci tehotenstva... Môj súčasný partner vychováva cudzie dieťa a miluje ho ako svojho... Možno aj preto som taká 😢 (neberte to ako ospravedlnenie) len sa snažím aby ma aspoň jedna z vás pochopila 🥺

kkovacovak
11. júl 2021

Nie všetci chlapi sú rovnaký a tvoj súčasný priateľ nemôže za to aký bol ten predtým. Nenechaj si pokaziť súčasný vzťah tým minulým. Tvoj ex ti zničil tvoje sebavedomie a máš pocit neistoty ale za to tvoj priateľ nemôže. Uvedomuješ si to takže už sa len zaťať a nehrotiť to. Píšeš že cítiš že ťa ľúbi, dáva ti to najavo takže prečo mu neveriť a vytvárať si v hlave obavy ktoré ešte ani nenastali. Môžeš byť rada že o bývalej rozpráva pekne a s rešpektom. To znamená že má k nej ako k žene účtu aj napriek tomu že to nevyšlo a snaží sa zachovať seriózne. Chlap ktorý jedná takto fér je v mojich očiach dôverihodnejší ako nejaký čo rozpráva o svojej ex len v zlom.

panelacikova
11. júl 2021

autorka: ako dlho ste spolu s týmto priateľom?

autor
11. júl 2021

@panelacikova už vyše roka

panelacikova
11. júl 2021

a kedy ti povedal, že jeho ex znamenala preňho všetko?

autor
11. júl 2021

@panelacikova už hneď na začiatku nášho vzťahu... Keď sme sa vyrozprávali jeden druhého zo svojich sklamaní... Sme spolu síce už rok no toto pochybnosti neboli u mňa hneď na začiatku... Ja neviem ci to je nejaká po pôrodná depresia ci niečo spojené s nou... Naozaj mi nedáva ani najmenší dovod na pochybnosti z jeho strany... Na chybe som ja... Uvedomujem si to chcem to riešiť pretože on mi za to stojí cítim to... No ten pocit mat všetko pod kontrolou pocit ktorý som vždy ako žena odcudzovala je silnejší a zoziera ma

1mata
11. júl 2021

Skus mu doverovat, nikomu sa nepaci ked ten druhy ho kontroluje.
Bud to vide, alebo nie. Bud ti ublizi, alebo budete spolu stastni mozno aj cely zivot.
Ked budes mas silny pocit nejakeho podozrenia, vtedy kontroluj. Inak to nema vyznam, len sa trapis ty a jeho to zacne skor ci neskor otravovat a mozes si sama znicit vztah. Zameraj sa nato, aby si ty pre neho znamenala cely svet 🙃

panelacikova
11. júl 2021

autorka: rok nie je dlhá doba a teda, ja osobne ti absolútne rozumiem (asi budem jediná). ale mne keby partner niečo také povedal: znamenala pre mňa všetko.... tiež by som mala dlhodobo červíka v hlave, no je to tak. ešte ma zaujíma, koľko bol od rozchodu s ňou? keď ste sa dali dohromady.

panelacikova
11. júl 2021

a už vôbec nechápem, načo jej písal k narodeninám. ja mám s ex aj dcéru, ale jeho narodeniny neriešim. ani môj manžel nerieši narodeniny svojej ex a tiež má s ňou dve deti... akože tomu nerozumiem a nikdy rozumieť nebudem.

autor
11. júl 2021

@1mata o to sa aj snažím... On nevie ze mu sem tam kuknem mobil... Pre mňa ako ženu je to ponižujúce... Toto co hovoríš bud alebo si hovorím aj ja... No neviem ci by som zvládla keby to ani teraz nevyjde... 😢Asi som sa na neho moc naviazala a už sama nemám tu,, slobodu,, ktorú by každý partner mal vo vzťahu mat... O to horšie že viem ze ho uberam o tu jeho... Mat to svoje súkromie... Všetko toto viem... Potrebujem len nájsť ten silný dôvod ktorý mi pomôže a uvedomím si ze akákoľvek kontrola je zbytočná

dzulli1980
11. júl 2021

Myslím si, že si ešte nemala ísť do nového vzťahu ... lebo nie si vyliečená z toho predošlého ... v tom je podľa mňa Tvoj problém, každá rana musí vyhnisať, tá na tele aj na duši ... minulosť nezmeníš ... nie každý chlap je hajzel tak, ako žiadne jablko nie je rovnako sladké ... môj muž trávi hodiny na mobile, číta knihy ... nikdy, nikdy ma ani nenapadlo kontrolovať mu mobil, a to mám za sebou tiež dlhý vzťah a bolestivý rozchod ... nerob to, raz Ťa pri tom pristihne a máš problém ... vzťah je o dôvere ... ži prítomnosťou, budúcnosť nerieš.

1mata
11. júl 2021

Presne ako pises, je zbytocna. Mate dietatko, to je silny dovod aby si mu verila a snazila sa vas vztah posuvat.

saraxyz
11. júl 2021

Hľadaj v sebe. Prečo si neveríš? Z čoho máš strach?

autor
11. júl 2021

@1mata a na margo toho co si napísala ze som nemala ísť do nového vzťahu... Ja som to chcela pretože by som nezvládla byť sama s dieťaťom po takom sklamaní... Patrím k malému percent žien ktoré nevedia byť samé... A nielen že som sa nemýlila ale som rada ze mam muža akým je môj priateľ... O to viac ma mrzí aká som... 🥺😥Viem ze to je chyba a snažím sa deň čo deň s tým bojovať...

autor
11. júl 2021

@saraxyz s toho ze opäť to bude tak ze ja dávam to maximum a dostanem minimum a odídem opäť zo zlomeným ♥

panelacikova
11. júl 2021

autorka: ešte raz.... ako dlho bol od rozchodu s ňou sám, kým sa dal dokopy s tebou?

autor
11. júl 2021

@panelacikova pol roka

saraxyz
11. júl 2021

Komu dávaš maximum? Na to pozor. Nedávaj partnera na 1.miesto. tam patris ty😉

autor
11. júl 2021

@panelacikova to je asi každého vec... Ja to beriem... 8 rokov nieje krátka doba... Prežili spolu veľa... Akceptujem... Zas to neznamená ze keď to ty neriešis že sa nenájdu ľudia ktorý sú po rozchode aspoň v minimálnom kontakte... Ale ďakujem za reakciu a prepáč nevšimla som si tvoju odpoveď

autor
11. júl 2021

@saraxyz u mňa to bol vždy partner 😕

panelacikova
11. júl 2021

autorka: tak to tvoje obavy už absolútne chápem. pol roka je šialene krátky čas na to, že znamenala preňho všetko. tiež by som premýšľala nad tým, že možno ex keď "pískne", on celý natešený poletí. po 8 rokoch vzťahu, kde človek znamená pre mňa všetko, je pol roka veľmi málo na zotavenie. ja som s mužom 5 rokov, z toho necelé 3 manželia. a znamená pre mňa veľmi veľa. nie všetko, ale veľmi veľmi veľa. a keby sme sa z nejakého dôvodu rozišli, dlho by mi trvalo, než by som dokázala normálne fungovať. vzťah by ani nepripadal do úvahy... trošku mi to pripadá, že on si liečil zlomené srdce tiež len tvojou prítomnosťou, možno si obľúbil aj dieťa. ale podľa mňa si v nebezpečnej situácii, kedy "hrozí", že ex keď si zmyslí, že ho chce nazad.... no neviem... ty s ním žiješ, ty ho musíš poznať.
a tie jej narodeniny.... je preňho proste dôležitá. ty napíšeš svojmu ex na narodeniny?

saraxyz
11. júl 2021

No tak to zmeň. Lebo budeš odchádzať so zlomeným ❤️

autor
11. júl 2021

@panelacikova chcela som ale hrdosť nedovolila... Ja neviem... Ale u neho aj s toho co mi poviem 100x krát aj sam že keby teraz ona piskne ako si sama povedala on už nemá čo riešiť... U neho je to uzavretá síce bolestivá ale uzavretá kapitola... A ja mu verím naozaj... A tie narodeniny ja neviem... To neriešim už len s toho dôvodu ze sam za mnou prišiel a ukázal mi to....

autor
11. júl 2021

@saraxyz to mam aj v plane

panelacikova
11. júl 2021

autorka: tak v tom prípade smer psychológ.... inak sa ti to rozsype. teda ak je to fakt tak, že on ťa zbožňuje a plánuje milovať len teba...