Kvôli poriadku sa mi rozpadá manželstvo

bjarna
12. feb 2018

Som uz zufala zo svojej domacnosti. Nech robim, co chcem, neviem tu udrzat poriadok. A to je bezng dovod mojich hadok s muzom. Kazdy den pocuvam, aky je tu bordel, ako sa mu tu zle byva, aka som na nic zena, neschopna. A ma pravdu, neporiadok tu je. Ja jednoducho nestiham. Mame dve deti - 4roky a 13 mesiacov. Starsi cez den doma nespi, mladsi vacsinou len na mne v nosici alebo ked v posteli, musim lezat s nim. Cez den varim - muz ma kazdy den teple jedlo, ale aj nad tym ohrna nosom (ono nie vzdy sa podari, ale vacsinou mne a detom chuti). Ledva kuchynu popracem ako tak, deti obriadim, uz s nimi pomaly ani vonku nechodim, som rada, ze s ninmi nakupim, a je vecer. Okolo deviatej zacinam pratat hracky, oblecenie atd. Zametam cely byt, raz dvakrat do tyzdna pozmyvam. Spat chodim okolo jedenastej, dvanastej, vstavame o siestej siedmej. Ked sa mi da, ze sa deti same zabavia, upratujem, varim, ale nestaci to. Je to take povrchne pratanie, ale hlbkovo upratat tu jednoducho neviem.
Dajte, zeny dajaje typy, ako to tu udrzat k svetu. Nebavi ma kazdu den pocuvat tue kydy od mojho muza. Ja viem, ze ma aj pravdu, aleako to zmenit??

myjusiatko
12. feb 2018

Zozen si nejaku pani na upratovanie.

sense
12. feb 2018

Riesenie,pani na upratovanue al.nech sa pan manzel postata o deti a ty poupratuj al.nech prilizi ruku k dielu a pomoze upratat

alobalka
12. feb 2018

Nech ta jeden deň zastúpi a vyskúša si to: )

evabb35
12. feb 2018

@bjarna Nauč sa jedným uchom dnu a druhým von. Naozaj sa radšej vyspi ako po nociach upratovať. Zdravie je prednejšie. Však keď mu nechutí, nech si sám navarí...Máš 3 deti...

marlenka222
12. feb 2018

A pan manzel sa kolko stara o deti,kolko popratuje? Nech netrepr ze iba zena to nedokaze. Odid na 2-3 dni prec bez deti. Nqpr. K mame na oddych a uvidis aky budete mat poriadok,oprane,ozehlene,deti obstarane aj pozmyvane nehovoriac o teplom jedle kazdy den inom. Typ ako udrzat poriadok mam jediny- ak sa MANZELOVI nepaci, asi sa mu chce pacit byvat niekde inde bezo mna a deti. Ak.mu ide o poriadok,samemu mu bude isto lepsie. Jemu nejde o deti,o rodinu? Nedokaze zene uznat ze ma toho dost, ze nie vzdy sa da? Dobry pan manzel, ten sa hodi na ulohu otec roka!

dkethe
12. feb 2018

mu povedz, ze 'aj ty chodis do prace a nie sme milionari 🙂)) ' a nech pomaha.

jantato
12. feb 2018

no pri detoch sa nie vzdy da udrziat byt upratany, u nas tiez nieje kazdy den super upratane... ale napr. u nas ked dojde muz z roboty tak skoro denne bere deti von ,,,ci uz na preliezky alebo do centra alebo do parky ,sem tam babke. Vtedy si ja spracem,alebo ked to nieje take strasne tak si dam kavu a vylozim nohy 😅 . Ale dost uprace aj muz, celkovo myslim ze to je aj o tom aky je muz... nikdy som od mojho nepocula ze sa mu tu zle byva alebo ze je tu bordel, ano sem tam poviem ja alebo on ze je bordel ale aj chyti vysavac a povysava a pospratuje ked ja sa ucim so starsim alebo pod.

jana2679
12. feb 2018

Ahoj, moje majú 3,5 a 1 a 8mes.a u nás je tiež večne neporiadok a to máme psa a starší má skoro 18,som v dome.u syna total výbuch škoda reči-zavriem dvere, a zvyšok no hračky sú všade všade všade, všetko ucapkane upatlane môžem sa rozkrajat a lepšie to nebude.vedia si samé nabrať vodičku, rozlievaju čajík lebo varia atď atď atď.a u každej jednej kamošky čo majú taký vekový rozdiel je to takto isto.Nàšmu tatinovi to vôbec nevadí, práve naopak, keď chcem večer upratovať mi povie že načo lebo ráno to do 15minut bude rovnaké 😁 skús navrhnúť manželovi aby ste si na pár dní kompletne vymenili povinnosťi, ale že všetky a nech ti to ukáže ako sa to dá.treba s ním dať reč, veď o chvíľu deti vyrastú a bude poriadok.podľa mňa všetko tip top upratané nie je podstatné v živote (čistota musí byť,ale nie chorobne prehnaná)

taga
12. feb 2018

Odkaz muzovi ze je na tom tak velmi vela mamiciek a nie je to tym ze sa ti nechce alebo neviem co.. ja mam nastastie muza ktory to chape.. ono je to problem hlavne pri detickach ktore proste nespia same v postielke - nas tiez len v kociku alebo v nosici alebo musi mat v puse prso celu dobu - hold rada by som upratala ked spi ale proste dieta ma prednost. A ked je hore tak robim co mozem ale mam len dve ruky a zas treba sa aj malemu venovat. Teraz sa to zlepsuje aspon vecer ale boli dlhe mesiace ked po vecernom uspani nemohla ist ani vedla telka lebo bol hned hore.. takze hlbkovo som mohla upratat len ked kocikoval mm cez vikend ALE to som musela ist najprv s nimi a uspat ho lebo krpec ani v kociku nezaspal nikomu len mne 😂 chvilami ciste zufalstvo.. to heslo bordel v 'byte-spokojne dite' asi nevzniklo nahodne. Nech proste zatne zuby a pomaha ako moze a casom sa to naozaj zlepsi.. deti budu vacsie, prehraju sa same a bude viac casu na upratovanie

bjarna
autor
12. feb 2018

No zienky, na jednu stranu som vdacna za vase odpovede. Ano, mam ten pocit, ze mam tri deti. Ale riesenie nevidim. Rodinu tu nemame ziadnu, nejake kamosky tu mam, ale to je predsa len ine. S detmi obcas pomoze, aj to sa tvari ako majster sveta, ze obriadi starsieho, kym mladsieho uspavam. Ale ked deti placu, tak sa zavrie do svojej izby (buduca detska izba), nedava to. Ale vinu hadze na mna. Ved ostatne zeny maju poriadok a my tu zijeme ako cigani ( dakedy je tu fakt bordel, ale snazim sa, aby aspon v noci to tu nejak vyzeralo).
Pani na upratovanie som spomenula, ale to je nonsens pre neho. A ja fakt neviem, ako to riesit. V konecnom dosledku si nase hadky odnasaju deti :-/

bjarna
autor
12. feb 2018

A moj muz asi vyrastal v inom svete, kde muzi boli obsluhovani a zeny makali. Tak to ma podla neho byt. Lem skoda, ze sa to u neho prejavovat zacalo, az ked som otehotnela. Dovtedy dokazal obcas aj daco urobit...

amadea3
12. feb 2018

pri tak malych detoch sa ani hlbkovo upratat neda...jedine ze by si ich na vikend dala k babke, vtedy by to slo 🙂 . otazka je, co on povazuje za neporiadok- pri tvojom opise pochybujem ze mas spinave wc a lepite sa o podlahu. Co mu teda vadi? Ze su vsade hracky? Mozno by pomohlo keby napr. deti nenavlacili kopy hraciek do obyvacky, ze by to muz nemal hned na ociach. A v inych oblastiach vam to klape? Ci ho v skutocnosti netrapi napr. malo sexu a takto si to ventiluje. Aky bol pred detmi- bol vzdy pedant, citlivy na poriadok? Ja by som to skusila takto... ked nechce o pani na vypomoc ani pocut, tak ho poziadaj nech uprace on sam, podla seba-kedze sa mu tvoje upratovanie mali- a ty to budes potom len udrziavat 🙂

glopsa
12. feb 2018

@bjarna vieš čo problem je asi inde. On hlada pricinu aby sa na tebe ventiloval. Podla mna ma milenku alebo iny problem. Mala som tskeho muza.

myjusiatko
12. feb 2018

@bjarna sa ho nepytaj a pozvi si ju domov, ked tam neni.

bosorkabb
12. feb 2018

Pani na upratovanie. U nás sa upratuje v sobotu, muž povysava, pozmyva, ja utrieť prach a zmyjem WC a kúpeľňu. Ale hračky máme všade. Nám to nevadí a iný ma netrápia.

taga
12. feb 2018

@bjarna hm tak ked je takyto zadubeny (prepac, no je) tak to mas fakt tazke :( neviem co by som robila... resp viem, hadala by som sa s nim co ine :( nech si fakt uvedomi ze prvorade je mat 'obriadene' deti.. ked nechce pomoct s upratovanim,nech pomoze s detmi a ty si upraces... alebo ked je takt mudry tak sa ho v konkretnej situacii opytaj ako by to riesil on! Ked ti dve deti visia na nohe,ze co by s nimi spravil aby mal tak 2 hodky napr len na upratanie.. mudrovat je lahke

mamutka
12. feb 2018

@bjarna keď deti plačú, on sa zavrie do svojej izby??? Toto normálny človek neurobí! Jeho dieťa plače a trápi sa a on sa mu vyse... e na hlavu miesto toho aby utesil, pomohol.....? To ze mu drbe za poriadok je ten menší problém, aj keď chápem ze s takým človekom podstatný. Ty deti obriadis, nakupis, navaris a on čo? Sak nech upratuje, čo on len v práci za peniaze robí a potom vala gule? Všetko ostatné máš robiť ty?

mius.brcko
12. feb 2018

A on co upratuje? U nas manzel vzdy vysava, v poslednej dobe aj obsluhuje umyvacku riadu (tak dlho som to schvalne nerobila, ze uz bol riad vsadeee a konecne sa toho chytil a od vtedy je aj to JEHo)...alebo zoberie deti prec, ked treba nieco viac...ked som sa zacala citit ako domaci otrok a sluha, tak som to proste prestala robit, nech je jasne ako to vyzera, ked stale nefretkujem, ...oddychovala som aj ja, ked on oddychoval...potom si aj on uvedomil, ze nie som tu jedina a naplno pomaha aj manzel

uhnakova
12. feb 2018

Tvoj muz sa na tebe vyvrsuje, zrejme je vystresovany z prace aj z placucich deti, tak sa ukludnuje tym, ze sa s tebou vadi o blbostiach. Takze aj ked upraces uplne dokonale, bude to jedno, povadite sa o cosi ine. Mozno by pomohlo, keby si s detmi nebola doma v case, ked sa on vrati z prace, ze by sa v klude najedol a mozno aj volaco sam upratal.

ema234
12. feb 2018

@bjarna treba system, kazdy den nieco

malasandrika
12. feb 2018

@bjarna ja som chorobne poriadkumilovná, a teda všetko chce systém. Čo môžem upracem hneď (utrieť riady, dať ich do umývačky atď), zvyšné úkony robím postupne počas týždňa. Ale teda nikdy by som neupratovala o desiatej večer. Vtedy mám vyložené nohy a pohár vína v ruke 😄

ema234
12. feb 2018

@malasandrika ja to iste, u nas zas nadavam ja manzelovi za bordel co robi 🙂

ada309
12. feb 2018

Suhlasim s tym Co uz bolo napisane vyssie - bud nech prilozi ruku k dielu alebo pani na upratovanie(Ved nemusi chodit Kazdy den, urcite su aj dni Kedy si porobis aj sama).. Pripadne naozaj zavolat pani Bez jeho vedomia.. 😉🙃

jamika27
12. feb 2018

ježin ja by som taký cirkus s takýmto chlapom narobila ... som vďačná bohu čo mám doma .... ako ja mám zatiaľ len jedno dieťa, ale chodím aj do práce ... No a na poriadok sa môžem vieš čo ..., prednejšie mi je dieťa, venovať sa dieťaťu, ako niečo stále upratovať. áno, upratujem, ale sú dni kedy to u nás vyzerá ako .... a keď som unavená, tak idem radšej spať. Mám lepšie a horšie dni, ale manžel si nedovolí ani ceknúť. Aj keď sem tam mal poznámky, ale to si už nedovolí, pokiaľ nechce aby som sa zbalila a nechala mu malého a domácnosť!

bodkolienka81
12. feb 2018

uz som to pisala v inej teme, U nas sa vysava raz za tyzden, umyva, ked treba. Kupelka, wcko priebezne podla potreby, napr tak ako bolo spomenute, pocas sprchovania. Ked sme doma varim, kuchynu priebezne upracem. Prach z komod, skriniek, gauca, okien atd vysavam, nemame porozkladane lapace, to je zaklad. Pradlo sa robi non stop, ked idem okolo, nalozim pracku alebo vylozim susicku 🙂 Treba sa zbavit zbytocnosti a vsetko mat na ''svojom mieste''. Pocas dna ma syn v obyvke porozkladane hracky, neriesim, vzdy vecer pred spanim si ich upratuje, takze rano vstavame do poriadku 🙂 Jedava sa za stolom, takze sa eliminuju omrvinky a flaky po celom dome a po zjedeni sa riad hned odnesie na umyvacku, utrie stol, pripadne pod stolom. Chodime do prace a o domacnost sa starame priebezne. Pocas dni, ked nepracujeme, prvorade je vzdy varenie/jedlo🙂, vychadzka/program vonku, a nejak pomedzi to sa jeden hra so synom a druhy porobi, co treba. Cas na seba/oddych/zaujmy mame kazdy nepracovny den cca 2-3 hodky ked syn poobede spi a kazdy nepracovny vecer po 20tej. Rozmyslam, ako by to bolo s 2 a viac detmi, hlavne ak sa nezosuladia 🙂 Este pravidelne triedim hracky, nechavam len primerane veku a neznicene, a spravila som ''suflikovy system'', kde su roztriedene v jednom penove kocky, v druhom drevene auticka, tretie je lego atd.. a na hranie vyberieme na striedacku jeden suflik.. Ale uprimne, treba zistit, z coho prameni manzelove (ne)spravanie a ci by bol vyluxovany dom a vecera na zlatom podnose riesenim...

jamika27
12. feb 2018

a ešte poznámka ... manželstvo sa ti nerozpadá kôli poriadku ... ;) treba mať trošku hrdosť voči samej sebe, lebo potom si chlapi viac a viac dovoľujú

janinah
12. feb 2018

Mňa zarazilo,že pomaly s nimi nechodíš vonku,ale akosi s nimi nakúpiš....prečo nenakúpi milosťpán cestou z práce?alebo ráno pred cestou do práce vám nedonesie nákup? zle to máte zorganizované...nie každý chlap bude s radosťou s handrou behať,ale sám uzná,že nakupovať s dvoma deťmi je katastrofa....mala som dve malé deti rozddiel 21mes.,varila som včasráno,o 10tej bolo navarené a šli sme prvýkrát vonku,potom obed,kým spali tak som robila čo sa dalo,v podvečer resp.neskôr popoludní sme boli vonku druhýkrát..večer ich kúpal a uspával manžel a to bol zas čas pre mňa na upratovanie,takže dá sa,ak si to obaja zmenežujete

maggiba
12. feb 2018

On ma pravdu? 😀 Zena, troska sebavedomia. By som sa na to mohla... Za taketo reci. A este aj do zadku nakopat 😉
"Uz s nimi pomaly ani von nechodim" - tak toto nie! Aby som ja zila domacnostou, pre domacnost a nie v nej?
Ja som uz teraz rovno chlapovi oznamila, ze ked zacnem pracovat a prestahujeme sa do vacsieho, raz tyzdenne pride niekto a poupratuje. A my si uzijeme spolocny den niekde. Inak pomaha aj on upratovat. Aj maly (samozrejme svojim sposobom). Ale nie je to vsetko na mne. A nikdy nebude. Domacnost predsa tvoria VSETCI clenovia rodiny. A kazdy z nich robi vacsi ci mensi bordel. 😉

adelakonik
12. feb 2018

Okrem uz spomenutych rad ma napadlo: skus zaviest do domacnosti principy minimalizmu. Ked sa zbavis veci, nebude co upratovat 😉
Ja mam deti 1,5 roka a 3,5 roka. Pred nedavnom som im dost brutalne pretriedila hracky, dve plne krabice sli prec, ostalo toho minimum. Decka si akosi nic nevsimli a hracky su spratane teraz za chvilku. Aj ich viac bavi udrziavat poriadok, kedze je decka izba teraz tak krasne prehladna.
A toto mozes skusit aj v inych oblastiach domacnosti, postupne vyhadzat vsetko, co je nepotrebne a zabera len miesto.

roxy
12. feb 2018

Ja by som asi prestala upratovat uplne keby mal take reci. Moj muž sice obcas hodi nejaku poznámku ze to tu nie je zrovna vyblýskane ale nemam problem ho uzemniť. Mam zhruba rovnako stare deti a je to presne tak, ze kym Ja niekde upracem oni narobía v inej izbe bordel. A to mi obaja este chvalabohu spavaju... ved nech spravi hĺbkové upratovanie on s detmi na krku. Moj vačšinou vypucuje kuchyňu a kupelne do poslednej smietky ale vtedy beriem deti prec. Proste s deckami za zadkom sa hĺbkovo upratovat neda...a v poslednej dobe stale častejšie vidim fenomén, ze akonáhle žena ostáva doma a je finančne závislá na mužovi tak ten ju začne automatickým považovať za obsluhu domácnosti a svoju slúžku.
A teda von s detmi idem ci je upratané ci je bordel, ci je navarené alebo nie je...