Ľahostajnosť ľudí ma ničí

25. okt 2020

Ani neviem prečo sem vlastne píšem. Asi len aby som zo seba dostala tu frustráciu čo ma už dva mesiace výrazne trápi a nemám nikoho s kým sa podeliť. Nič ma nebaví, nemám síl sa venovať deťom, po večeroch plačem. Som doma s deťmi aj s muzom uz 8mi mesiac a az donedavna som celu situaciu celkom zvladala. Ale ako okolie ci uz blizke rodinne alebo sirsie od susedov az po znamych maju vsetci v pazi a nedodrziavaju ziadne z odporucani ( aj dnes sused 2 navstevy a to lezal 4 tyzdne doma vraj len s chripkou a aj vtedy k nim chodili ludia viackrat denne bez ruska) zacalo to na mna doliehat. Mala som nastupit po rodicovskej uz na jar do prace ale pre situaciu som sa dohodla na odlozeni nastupu o viac nez rok, co len zvysilo riziko, ze sa nebudem mat kam vratit. Deti ani my s muzom nemame momentalne 2 mesiace ziaden osobny kontakt a ked vidim co sa deje, ako ludia fakt kaslu na vsetko a stale len hladaju ako ktore nariadenie obist, tak upadam do stale vacsich depresiil lebo dalsi rok byt v izloaciii uz nedam. Stava sa zo mna zla matka aj manzelka a ja sa neviem z toho vymanit. Neviem ako dalej. Sme relativne mladi, mame male deti a bohuzial zdravotne problemy. Len som sa potrebovala vypisat, pardon za ten vylev

veronikaszabova
25. okt 2020

8 mesiacov si doma? Nikam nechodite, ani von? Nikto k vam?
Uprimne - to by som fakt nedala

majkeel
25. okt 2020

Niekde bolo napisane, ze niektori japonski vojaci 30 rokov po vojne nevedeli, ze vojna skoncila a zostali na strazi niekde v dzungli, odmietli navrat domov. Kupodivu, aj u nas mame podobny fenomen... 🙂

birika
25. okt 2020

preco nemate kontakt ani s muzom? akosi nerozumiem...a tiez - preco ste stale doma? to je fakt na prasky

patka06
25. okt 2020

potrebovala by si hlavne vypadnúť von ...medzi ľudí, na nákup, na výlet a normálne žiť ..to sa dá aj pri dodržiavaní opatrení
Takto sa úplne zničíš, žiaľ, na vine nebude situácia ..ale ty sama

autor
25. okt 2020

@birika myslim kontakt s rodinou a znamymi a deti s rovesnikmim

bluka2
25. okt 2020

Možno ti ľudia, ktorí ťa deprimujú, sa starajú o svoje psychické zdravie a o pohodu vo svojej rodine. Možno by si sa mohla v niečom inšpirovať. Inak dobrá psychika je dôležitá aj pre fyzické zdravie. Keď je hlava v pohode, aj telo sa vie lepšie brániť. Tak zapoj fantáziu a porozmýšlaj o tom, čo v svojej pohode potrebuješ a dopraj si to. Lebo v blbom stave robia ľudia zúfalé veci, tak aby si sa tomu vyhla. Drž sa

autor
25. okt 2020

@patka06 na vylety do prirody chodime samozrejme, aj do obchodu ale kedze aj nase najblizsie okolie nedodrziava co ma, tak ten kontakt nie je. Muz chodi kazdeho pol roka specialiatovi kvoli plucam a ma sa aj podla odporucania lekara maximalne chranit. Ja mam tiez dve chronicke ochorenia. Skratka sme doat rizikovi obaja

pribinak
25. okt 2020

Prosím tá, nezober to v zlom, ale vyhľadaj odbornú pomoc. Toto čo popisuješ nie je v norme

bluka2
25. okt 2020

@pribinak a tak možno by ešte stačilo aj samostudium a začať sa s tými ľuďmi stretávať (a chrániť sa) a hlavne im to nemať za zlé, že majú iný postoj k situácii - lebo toto ju podľa mňa ničí najviac

autor
25. okt 2020

@pribinak ja si to uvedomujem. Snazim sa meditovat. Trapim sa hlavne kvoli starsej dcerke lebo skolku milovala a viem ze jej velmi chyba. Aj sme zvazovali v lete ju tam dat lenze kopec rodicov uviedlo pobyt v zahranici a odmietli aby deti nosili ruska ( sukromna skolka) a riaditelka sa mi sama priznala, ze opatrenia neberu az tak vazne. No a potom tam bol jeden pozitivny pripad, co rodicia vedeli ze su pozitivni a dieta tam aj tak poslali. Tak to mi moc na psychike nepridava.

veronikaszabova
25. okt 2020

Anonym - ja som silny astmatik, mam CHOCHP a nie, nestranim sa ludi. Ved by mi z toho riadne sibalo. Stretavam sa aj s rodicmi, a doteraz aj s kamoskami, kamosmi. .. na tieto 3 tyzdne obmedzime stretavanie.
Ani v lete si nebola s nikym?

Tvoj socialny kontakt su len deti a muz?

autor
25. okt 2020

@bluka2 tak ako im to nemam mat za zle ked ja sa chranim a oni nie a mame tu to, co mame? ja ani muz nie sme svojou vinou chori. Ked vlastna rodina radsej uprednosti ine vnucata akoby mala dojst na navstevu v ruske na zahradu. No vidim, ze som vlastne ja za debila

saskia_98
25. okt 2020

Ked si cele dni len s detmi a muzom ani sa ti necudujem ze si v takom stave .. Mne stacila 4 tyzdnova povinna karantena v marci este a som sa citila suca na psychiatriu. Chod za psychologom ked to nezvladas alebo sa zacni nejako socializovat..

autor
25. okt 2020

@veronikaszabova Cez leto ano ale v opatrnosti. Pisala som, ze posledne 2 mesiace.

birika
25. okt 2020

len nechapem preco 8 mesiacov?

autor
25. okt 2020

@veronikaszabova mas deti a navstevuju skolku ptipadne skolu? Lebo dospely sa chranit vie ked chce ale u deti je to ine. A to je dovod preco nie je v skolkeaby nebola prenasac.

bluka2
25. okt 2020

Ok, a prečo sa ťa to tak dotýka? Ani moja rodina nežije podľa mojich predstáv, aj ma to príležitostne zamrzí (určite aj ich), ale zas - toto je teraz blbé slovo - kašľať na nich.
Každý má určite viac veci, ktoré ho držia v pohode. Vytiahni iné, nájdi nové.
A zisti, čo ti naopak uberá na pohode a to eliminuj. Čo to je?

robin30
25. okt 2020

Ty si sa sama rozhodla tak zit cim skor si uvedomis ze nejaka korona tu s nami bude naveky tym lepsie pre teba chudata deti ...

veronikaszabova
25. okt 2020

Mam dve deti - mladsi chodi do skolky, starsi je od zajtra doma (distancne vzdelavanie)
Na skole sa vyskytol kovid, aj suseda ma, aj kamoska. A nerobim hysteriu, nezatvaram sa doma, neizolujem sa od spolocnosti.

zuzap33
25. okt 2020

Nič v zlom, ale niektorým ide COVID-19 na pľúca, ale tebe na mozog. Som tiež chronicky chorá, onkopacient, ale určite sa tak neizolujem. A dve deti chodiace na druhý stupeň, manžel do práce. Stretávam sa občas aj s priateľkami, išli na výlet. Deti sú chudence, normálne škôlka, veď im tiež sibne

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
25. okt 2020

@robin30 neviem si predstavit tak dlho izolovat deti od druhych :(

bluka2
25. okt 2020

Poviem ti to ešte veľmi blbo, ale zomrieť sa dá aj na následok psychického stavu. Takže možno sa ochranis pred covid-om, ale riskujes na inom poli. Asi ti riziko nie je veľmi po chuti a asi to budeš musieť trochu prehodnotiť

robin30
25. okt 2020

@veronikaszabova zdravo uvazujuci clovek toto neurobi,my zijeme normalne a to ma moj ocino rakovinu a chodi aj do prace,do obchodu ale deti takto dobrovolne izolovat fuu sila na to nemam normalne slov

dada4
25. okt 2020

Ako sorry, teraz sa neuraz ale depresie máš z toho ako sa správaš. Pane bože, choroby tu boli, sú aj budú a možno vážnejšie. Aby som sa kvôli korone zavrela doma a nestretavala sa s ľuďmi, rodinou, však to je na prášky.... Začnite normálne žiť, fungovať a zrazu možno zistíš, že vám nič nieje, ba dokonca vám je lepšie.... Hovoríš, že ti je zle z toho ako vidíš, že ľudia nedodrzuju pravidlá??? U suseda 2 návštevy. A vieš koľko ľudí sa zajtra stretne v automobilke za pásom??? Ci co, majú sa nestretavat, sedieť doma a žiť z fazuliek.... Trávu jest? Bože trosku nadhľadu na všetko a svet bude hneď krajší....

tinapa
25. okt 2020

Veď si mohla k rodičom- s rúškom a vonku, s odstupom...sa aspoň chvíľu porozprávať. My sme zo začiatku tiež nechodili k našim,. ale postupne sme sa "adaptovali" na túto otrasnú situáciu.. Boli sme vonku na dvore, sedeli na stoličkách s odstupom a všetko o.k. No teraz samozrejme je zákaz vychádzania...ale tiež môžeš von- s negatívnym testom- do obchodu, a ostatné výnmky, čo dali.. Čo urobíš s nezodpovednými ľuďmi??? Nič.. Však nech riskujú, keď si myslia, že to je malina.. Ty potrebuješ posilniť imunitu a odolnosť oganizmu aj voči stresu..nasaď si vitamíny, hl. Dčko..magnézium.. A nepanikár zbytočne moc, skús relaxovať.. S kamoškou som vybehla niekedy v apríli, či kedy to bolo k jazeru, kde nikto nebol, v rúšku a pokecali sme si a super nám to urobilo radosť... Vždy sa dá aspoň trochu sa odreagovať.

pribinak
25. okt 2020

Čo ti mam odpísať na to čo si mi napísala? Podľa mna chod k psychiatrické, dá ti niečo na úzkosť. Ako svet sa teraz nezastaví, musíš sa proste naučiť fungovať v rámci možnosti ktoré sú
Izolácia a dlhodobá izolácia nikomu neprospieva, ani tebe a ani tvojim deťom
Držím palce

cecilia29
25. okt 2020

Didrziavam pravidla. Ale v lete sme fungovali normalne. Vylety, kava , reštaurácie, rodina. Teraz je to opodstatnene , byt v izolacii. Ale preco ste nevyuzili cas od mája do augusta? Teraz uz len nejako vydrzat a po uvoľnení opatrení šup aspon k rodine ci kamoske .

autor
25. okt 2020

@tinapa mne rodicia uz neziju a muzovi odmietaju nosit ruska. Ked mi svokra v auguste povedala ze pri nakupe v Lidli si da dole rusko a oblizne prst lebo jej nejde oddelit sacik tak som mala co robit aby som jej nieco od srdca nepovedala. Takze asi tak.

autor
25. okt 2020

@cecilia29 pisala som ze posledne 2 mesiace sme bez osobneho kontaktu. Od juna do zaciatku septembra sme sa stretavali.