Lenivý manžel?

tlieskamti
14. nov 2019

ahojte, chcela by som vediet nazory.

situacia: muz je v zahranici, ja sama s dvoma detmi doma, rodiny na druhom konci. Plus prerabame dom. Vsetko by sa dalo, je kazdy tyzden vo stvrtok vecer doma, v nedelu vecer ide naspat. Problem je, ze je, nechcem to nazvat lenivy, lebo vsak zaraba atd, ale musim ho o vsetko prosit. Nepomahaju dohovori, pohovori, ked sa"rozpravame", tak hovorim len ja, ked sa ho opytam on nevie preco a to je len obdobie. Prosit o vsetko znamena aj co sa tyka prerabky, on je flegma, asi by zil aj v rozpadnutom dome. Nevie sa pozriet na izbu a povedat toto tam chceme hento a tamto. Ja goglim,volam, riesim,popri dvoch malych detoch. Ako ho donutit byt samostatný?
Mozne riesenia: Predat dom, kupit novy dokonceny, alebo byt. Realita: Bude mimo aj tam. Mimo rozumej sediet na riti a ked mu nedam pred nos jest, tak sa ani nenaje radsej, cumiet do tel a bezprizorne scrollovat fb /a ine noviny, novinky/ a hry. Jasne pride domov, chce byt s nami, chceme volakde ist, nieco pozriet, na vylet atd, ale co z toho, ked nam padne dom na hlavu/prehnane povedane/? a ked sme doma, tak kde tu nic chvilu sa pohra s detmi, pomoze atd.

Kupovali sme dom s velkou zahradou a bazenom spolu, spolu sme rozhodovali, spolu sme ho chceli, ale zda sa mi, ze nevedel, do coho ide a teraz je to proste vela na nho, aj ked sa snazi sem tam a ked sa snazi je sikovný a vie robit, ale dokopat ho k tomu musim ja a vtedy je ten problem, lebo citujem "NEMAM PO NOM HUCAT". V zivote nespravil nic sam od seba. Jedine deti aj to len preto, lebo sex. Ja som dve deti chcela, o ne sa postaram sama aj ked sa nespamata.

Tak v skratke...
vela som nepisala a zabudla, laska je z oboch stran ,aj nam dobre je, len je toho vela...teraz...len neviem ci si mam zvyknut na to alebo co? tak do mna damy, dakujem

pininka1
14. nov 2019

Asi nezačal byť taký včera. Jasné že pri dvoch deťoch sa to nahromadí, ale ak si myslíš že jemu to zrazu dopne a bude sa snažiť, tak žiaľ sa sklames iba ty.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liliana363
14. nov 2019

Myslim, ze to musis vyriesit ty. Ak mate dost eur, najat si firmu alebo niekoho na dokoncenie domu. Alebo ako pises mozno predat a kupit dokonceny. On je flegmatik, je mu jedno kde bude byvat., a ty budes kludna

katulienkax
14. nov 2019

Asi nie je ten typ na robotu akolo domu. Ani ja a preto bývame v byte lebo mna by tiez nik nedonútil behať kolo domu 🙂 predajte ten dom a choďte do bytu a budete mat pokoj v rodine.

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@katulienkax v byte drbne zase mna...chapem on je z bytovky, bavili sme sa o tom pred kupou
@liliana363 nemame, preto pozeram kde usetrit, jemu to je jedno keby sa omietla aj jedna stena za rok
@pininka1 nemyslim si, ze mu to dopne zrazu, len hladam riesenie ako ho motivovat, lebo tvrdi ze ho to bavi, len nevie jak sa pustit do coho a vobec to ani nezistuje a nezacal byt tak vcera ale vsetko sme vzdy robili spolu, ale teraz je toho teda viac na mna a on samostatny nevie byt

miadi
14. nov 2019

Tak asi bol taky vzdy. Len tebe sa zda ze pri 2detoch je toho na teba moc. A on si chodi domov odychnut z prace mimo. Ked nieco chces najlepsie to zariadiš sama. Namiesto hnevania sa nanho -nech ti teda da financie a ty vygooglis najdes expertov a doriešiš dom. Ale necit sa pre to nahnevana nezur a nelutuj sa. Chcela si zit v dome tak mas chcela si snim dve deti mas hoci nie je kutil mas ho rada pre ine kvality. Mozno je lenivy a mozno nie ked chodi do zahranicia aby sa jeho rodina mala lepsie. Asi mas celkovo pocit krivdy ze ti nikto nepomaha ked aj rodinu mas daleko. Ale to je zivot kopec zenam matkam nema kto pomoct a kym su deti zdrave nemas problem iba ak si ho vyrobiš,

janinah
14. nov 2019

Je to povaha a nezmení sa,vidí,že ty povybavuješ...bud vybavíš kolko budeš vládať alebo to predáte a smer byt.Na toto motivácia neexistuje,nedokopeš ho.Skús objednať na sobotu trebárs murára a on bude doma,tak sa len pridá k robote.Postav ho pred hotovú vec- v sobotu sa robí priečka a hotovo. To ak ti na tom dome záleží,mne by nezáležalo,šla by som do bytíku a klud....ja som si niečim podobným prešla /pre muža boli priority inde ako pre mňa čo sa roboty doma týka/ a robím len čo musím,Netrápi ma roky nenamontovaná polička ,stolička bez šrubky.....už na to kašlem.Dorastajú deti,prišli zaťovia,niečo urobia,niečo čaká do dalšieho storočia,nastavila som sa tak,lebo mi nič iné neostávalo,niekomu 5x denne nebudem opakovať čo treba robiť a bez efektu.....

vedorka
14. nov 2019

@tlieskamti neviem, akú robotu ma tvoj muž, ale ak manuálne pracuje, tak sa nečuduj, že doma neurobí už nič. Ak je z bytovky, nie je naučený sa starať o dom, ale mať po práci pokoj. Ja tiež nechcem dom, kvôli neustálemu sa staraniu sa oň...

kattarina1983
14. nov 2019

@tlieskamti presne ako ten moj...

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@miadi pravda

@vedorka niekedy aj manualnu ale napriklad posledne mesiace mal fakt taku, ze sam povedal, ze ked ho uvidim s mobilom v ruke mam ho poslat na liecenie a potom pride domov a mobil v ruke
@janinah nemozem ist do bytu, ano je to tak, lenze aj keby, ze poviem, koniec domu ideme do bytu , zas len ja by som to riesila cele a na to tiez nemam energiu zacinat niekde od znovu

miadi
14. nov 2019

@tlieskamti Co Keby si zohnala nejakeho fešaka na vikend zeby k vam dosiel nieco na dom montovat alebo tak najala ho. Dala si pekne saty make up vonavku urobila kolacik a potom mu ho pred mm ponukla. Ci by ho to nenakoplo? 😁

janinah
14. nov 2019

@miadi provokácia je posledné,čo teraz potrebuje.....

nerya
14. nov 2019

Nie som síce odborník a nevidím do všetkých zákutí vášho vzťahu a jeho duše, a rozhodne ho nechcem vyzdvihovať na piedestál ale... Príde po týždni domov a podľa mňa je rád že je rád... Áno, môže byť aj taká povaha, čo nezmenis, ale možno len proste ma toho dosť a chce mať trochu kľud. Áno viem, že je to náročné, ale chlap je preč, teší sa na rodinu a zrazu príde domov a doma ho namiesto milujúcej manželky a odpočinku čaká zoznam toho, čo má spraviť... Nevravím, že to tak naozaj u vás je... Ale môže to byť z časti 😉

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@nerya je to mozne, uz mame aj zoznamy, co treba spravit...je to tak, ale za sest rokov sam nic nespravil aj ked sme isli kupit nieco, ze ide robit tam su polozene veci a nedotiahnute do konca, ze to jeho nesere mna by to sralo, ze nemam nieco dotiahnute a veru, ze uz mam aj chut to urobit miesto neho

@miadi vies co, mne su taketo veci proti srsti, bol tu minule sietkar a taky neprijemny, ako doterny, ze som sa bala co bude, ked pride namontovat sietky, ked muz nebude doma. taky priblby usmev jezis, ako toto vobec neviem robit a ani nechcem

miadi
14. nov 2019

@janinah a preco nie? Mozno by mu trklo ze chodi mimo domu robit a cez vikend by mohol nieco doma poriešit nech je žena spokojna. Ja si neviem predstavit ignorovat tu policku co si pisala to uz by som ju namontovala sama. Nie je to tazke staci chciet.

miadi
14. nov 2019

@tlieskamti tak sa mu stazuj aki su slizki ti experti. A ked nieco urobi tak ho chvàl viac akoby si chcela nech mà z toho dobry pocit Mozno potrebuje pozitivne motivovat.

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@miadi ved to ja tiez neviem ako moze niekto ignorovat nieco, co treba spravit
@miadi ja si to tiez myslim, ale to ja uz som po dvojdnovom presviedcani, ze nieco treba spravit, v nedelu o pol stvrtej ked nieco na rychlo zacne robit neni schopna ovacii....

aj som myslela, ze zbehneme volakde vypneme na vikend - tyzden, ale co ja zas o deti sa starat, jasne pomoze mi, ale zbalila som sa k mame tak som si oddychla, mama hotel najlepsi. sice ma cakalo volaco spravene, navareny obed atd, ale na to, ze tu boli dvaja chlapi je vytrhanie buriny medzi dlazobnymi kockami dost malo podla mna....strasne som narocna asi, kolko krat som mu povedala, postraz deti idem to ja spravit, uz proste nemam nervy na to ho prosikat a vysvetlovat co vlastne treba robit, no ako vravim kazde euro je dobre a za to co si pomozeme sami, uplne banalne veci, co vie urobit, by sme firme zaplatili desat nasobok, lebo su to piplave roboty a to zas radsej pojdem na dovolenku za to

janinah
14. nov 2019

@miadi nie,nedokaličím sa vrtačkou .....

janinah
14. nov 2019

a nedokaličím ani tú stenu...

miadi
14. nov 2019

@tlieskamti tak nic jeho nezmeniš Ale svoj postoj emocie mozes. Byt nechces chces dom, Mozno by stacilo ku stastiu keby obmedzil mobil a viac sa venoval detom. ? Nech je on s detmi pol dna kym ty nieco poriesis mobil a tablet skonfiskovat nech si snimi poradi max s tv a druhy den zas nieco spolocne ako rodinka a treti den nech nieco on urobi okolo domu.

miadi
14. nov 2019

@janinah vrtacka je fajn vec lepšia ako kladivo.

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@miadi aj taky navrh bol, on sa mobilu nevzda, toto skor je dost na hrane lebo uz som ho pristihla ze bol pri detoch a bavil sa na mobile, takze mu to dost vycitam a pomaly sa toho vraj zbavuje, lebo uz vravi, ze aha nemam telefon, tak zase caka ovacie, ale co mu mam na to, mas dve deti a oducas sa od telefonu ako wtf? to uz jedine on musi s tym chciet, tieto emocie chapem, to uz sa snazim v tomto ukludnit, ale vela krat tak vybuchnem, ked sa neco dosere a musim to riesit s dvoma detmi a to len vdaka nemu, lebo nieco nespravil, co mal. a este k tomu podhadzuje balvany pod nohy, sak co sa nudis sama s dvoma detmi, nech mas kus zabavu. proste ked som dnes musela ist riesit auto, lebo nestartlo a vybila sa baterka a pokazila sa aj nabijacka a do toho pridem dnu a maly stoji pri zastrcke so stikackami, ktore mu nechal pod rukami, tak ja ozaj nechcem mat tridsatrocne decko, toto je na dlshie, ale po totmo sa neda vybuchnut a hlavne, ked vecer ma prist a teraz co ako sa tesit na nho, ked viem, ze zase, ano zase sa mohol maly zabit koly nemu? lebo nieco nespravil, hlava mimo a telefon na ruke, a co ho mam prosit o to, ze bud pritomny, rozmyslaj. ja uz fakt neviem, preto som aj pisala ze je mimo lebo toto normalny clovek nespravi, ako bordelar je, usporiadat veci nevie, odpratat si nevie, ale toto je ohrozenie zivota aj jeho dietata a to sa mi rozum fakt zastavil, este teraz som z toho mimo, preto som aj pisala tento prispevok, proste jasne ja si vybavim poriesim atd, ale to iste bude robit aj v byte aj keby sme u rodicov, ze uz by ani prsstom nemusel pohnut, sak neni to jeho, je mimo a ja neviem z coho, lebo sprosty neni. skusali sme aj toto presne jeden deti ist na vylet, jeden den robit a treti den sa valat a oddycchovat, no ale sak dobre, to sa tiez neda, lebo ja zariad kde, kedy, odsoferuj, lebo on neodsoferuje, ries co deti jest obliect atd sak co ine no a potom som bola zabita este viac po vikende ako oddychnuta
@miadi vrtacku nemam rada ani ja, policky musi vrtat jednoznacne on, rezat mozem aj natierat aj kopat :D

janinah
14. nov 2019

@tlieskamti vy nemáte pri malom dieťati poistné krytie v zástrčkách? nešťastie sa môže stať aj v tvojej prítomnosti,tot nie je sranda....

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@janinah to neslo o poistne krytie, to nie je klasicka zastrcka, ale na hovno spravena a tam by sa so stikackami isto dostal

janinah
14. nov 2019

@tlieskamti hned zajtra by som volala elektrikára....

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@janinah tam treba rozbit celu kupelnu :O

panelacikova
14. nov 2019

@tlieskamti no ako ťa tak čítam, nič v zlom, ale mám pocit, že ho máš už teraz plné zuby... ja som žila v podobnom vzťahu s rozdielom, že mi povedal: "Vieš, kde sú peniaze, zožeň niekoho".... no... to ťa tiež baví tak cca 3 roky a potom si pomyslíš: Kurva, je to možné, že volám chlapa ešte aj na výmenu žiarovky? Alebo ju mením sama? A ten príde domov, ľahne na gauč, vezme mobil do ruky a nevidí nepočuje? Ja som sa s takýmto deckom trápila cca 6 rokov. Potom som sa rozhodla, že s dcérou odídem. A som preč. a som spokojná, že už nie som s veľkým deckom.

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@janinah neviem to tak vysvetlit ako to vyzera, ale treba rozbit polku kupelne
@panelacikova no....penim co ti poviem

janinah
14. nov 2019

@tlieskamti ja som pri deťoch riešila zastrčky,kupovala poistné klučky na balkon,sme na vyššom poschodí,bezpečnosť nadovšetko,ja pracujem s úrazmi detí....

tlieskamti
autor
14. nov 2019

@janinah poslem ti foto ako to vyzera, co mi na to poradis, ked to pride k tomu so stikacimi kliestami?