Logika a zmýšľanie mužov

zuzanka999
10. mar 2013

Ahojte babulky, neviem či tu voľakde už niečo také nie je , tak pre istotu vytváram takúto diskusiu... Ach tí muži... Niekedy je ťažké pochopiť ich logiku a zmýšľanie... oni zas tvrdia to isté o nás, no keby troška rozmýšľali a vnímali nás viac, tak by tento problém zanikol xixi 😀 Vždy keď kávičkujem s kamarátkami tak sa rozprávame o našich mužoch (veľmi dobrá téma, zaberie aj pár hodín) a prichádzame na, to že tí naši muži sú si tak troška podobní... Chcem diskusiu poňať humorne. Ja som koniec koncov so mojim mužom spokojná, to o čom tu teraz budem písať sú len chybičky krásy, ktoré však niekedy vedia poriadne naštvať a rozpútať hádku. Takže ak máte nejaké príhody, pri ktorých sa vám až mozog zastavoval nad uvažovaním vášho muža/priateľa hoďte ich prosím sem  Ja pridávam pár o tom svojom 😅
- Môj manžel sa jedného krásneho dňa rozhodol že si urobí taký večer pre seba.. Dal si poriadnu sprchu, pekne sa vyumýval (inokedy to zvykne odfláknuť) našampónikoval, vydrhol sa sprchovačkou a čo je najdôležitejšie, oholil si isté ehm partie, ktoré už boli dlhšie zanedbané... 😀 😀 😀 Dokonca si dal i dezodorant (inokedy ho naháňam po byte s dezodorantom v ruke a on kričí ako o život, že „nie, nie ja to nechcem, ja to nepotrebujem. „ Našťastie nezvykne smrdieť potom no ja mám straše rada ak vonia takou tou „kupovanou“ vôňou) Vyšiel z kúpeľne celučičký voňavý, ja celá natešená.. 😵 no potom ma šokla jedna vec.... On si na seba obliekol pyžamo, ktoré nosil už tuším že viac ako mesiac !!! Nemusím vám hovoriť že to pyžamo ,už nevoňalo aj keď ho mal oblečené na voňavej pokožke... Neviem či to šoklo len mňa alebo táto informácia je tak troška šokujúca aj pre vás no MNE by sa niečo také nemohlo stať ani náhodou. Potom som uvažovala nad tým, ako ten môj muž vlastne uvažuje.. no neprišla som na nič  Samozrejme že som ho potom poriadne zdrbala a on si nechápavo obliekol čistú pyžamu 
- Môj muž akosi nevie pochopiť, prečo mám pri umývadle dve hubky na riad. Jedna je červená, tú používam len a len na riad, a tá druhá je žltá, tú používam na umývanie sporáka, stola a kuchynskej linky. No môj muž to nevie pochopiť, načo je ich tááák veľa. Neviem čím je to také ťažké rozlíšiť tieto dve farby no môj muž si to ani za boha nevie zapamätať, že ktorá je na čo. I dnes ráno  Tak som sa rozhodla, že mu nad umývadlo na kuchynskú linku vylepím papierik s presným popisom ako sa tieto dve huby používajú 🙂 A to sa ho to snažím naučiť už skoro DVA roky. No ja stále dúfam, že sa jedného krásneho dňa zobudím a môj manžel zahlási : „ Miláčik, už tomu rozumiem.. „ 🙂 Samozrejme sme sa kvôli tomu už pár krát pochytili, z čoho som ja vyšla ako "hubkový" blázon alebo maniak  To isté máme doma i s utierkou na riad a na ruky. Na ruky je froté uteráčik a na riad je klasická bavlnená utierka, no aj keď sú farebne úplne mimo (na ruky je biela, na riad sú rôznofarebné) môj muž ich akosi nevie rozlišovať 🙂

Tých maličkostí je oveľa viac no nechcem sa tu takto rozpisovať. Snáď som vás trošičku pobavila a spríjemnila vám tento škaredý upršaný deň. 🙂

ekinkala
10. mar 2013

ahoj moj manzel ma tiez vela malych chybiciek ako kazdy chlap ale jedno co ma zo zaciatku zarazalo uz som si zvykla a od prvej chvyle ako sme sa spoznali zaspava kazdy vecer so sluchadkom v uchu a pocuva simpsinoucou je to take velke decko ale inak je super vo vsetko

reanda
10. mar 2013

varila som zemiaky a dojcila malu.. a kedze jej to dlho trvalo a zemiaky uz by sa rozvarili, poprosila som achtohochlapa, ci by ich nescedil.. ked som potom prisla do kuchyne, privitali ma na sitku pekne ocedene zemiacky, este aj preplachnute studenou vodou 😀

pimpulienka
10. mar 2013

Zachvilu na takéto zamyšlania nebudeš mať čas, keď sa ti narodi malinké a ver že to potom analyzovať nebudeš 😉. Ja som davno prestala 😎

hradnapani
10. mar 2013

@zuzanka999 nie, nikdy to nepochopi a ty to musis pochopit, ze to nepochopi 🙂 Ja sa nad tym uz nezamyslam... zbytocna strata casu a energie.
PS: ja mam hubky tri!!! (riad, sporak, drez) a na utieranie linky zase inu handru 😀 😀 😀 moj muz len oci otvaral, bo to z domu nepoznal a aj ked sa snazi, vzdy to popletie. Ale uz na to kaslem, su aj dolezitejsie veci, snaha sa ceni viac.

liwka
10. mar 2013

@zuzanka999 pekná téma, chválim🙂 ja sa v samotnej podstate takisto na chlapa sťažovať nemôžem, no tých chybičiek krásy by bolo asi za dva vagóny.... 😀
teraz narýchlo som chcela reagovať na tvoju hubko-mániu- kým sme bývali u svokry (ona používa len jednu hubku), no mala som česť vidieť švagra, ako si hubkou na riad umyl topánky, potom pekne položil hubku späť na drez a spokojný (v čistých topánkach) odkráčal preč z kuchyne- keby sa toto stalo v našej kuchyni, tak ho metlou poženiem 😀 😀 😀

@reanda veľmi sa mi páči tvoj titul "achtohochlapa" - geniálne 🙂)))

my máme teraz tichú domácnosť, takže sa nemôžem rozpísať, čo všetko mi na ňom vadí, bo by bolo toho fakt veľa....inak, kameň úrazu bol, že som na FB zavesila fotku, kde malá stojí na takom stolíku a umýva mu vlasy- je to strašne milá foto, nie je nič vidno, čo by nemalo, no jemu to príde ako, že ako sa teraz budú naňho pozerať....podľa mňa ako na milujúceho otca, či ja to chápem zle??? 😉
ach tí chlapi...

zuzanka999
autor
10. mar 2013

@pimpulienka preto sa snažím o tú "prevýchovu" už od svadby 😅 prinajhoršom ho dám na reklamáciu ku svokre 😀

zuzanka999
autor
10. mar 2013

@liwka ohľadom tej hubky na riad, mám príhodu z detstva kedy moja mama skoro prizabila otca keď zistila že s hubkou na riad umyl kúpeľňu 😀

liwka
10. mar 2013

@zuzanka999 ja mám v kúpeľni tiež hubku inej farby- a minule sa vyskytla v dreze...čo už

liwka
10. mar 2013

@zuzanka999 neprevychováš....môžeš "upraviť", ale veľa v ňom zostane..

zuzkabeno
10. mar 2013

dobrá téma, aj ja sa tým akurát tento víkend zapodievam. No všetci sme nejakí. Len to s hubkami tvoj manžel nikdy nepochopí, ja to vidím aj na dlhročných manželstvách. Buď ho budeš celý život upozorňovať alebo sa s tým zmieriš že nech si používa ktorú chce.

zuzkabeno
10. mar 2013

A sú aj také povahy, že just spraví opačne, keď mu niečo prikážeš alebo napomenieš. Vtedy lepšie radšej nič nepovedať.

cerez
10. mar 2013

@zuzanka999 Muža neprevychováš! Môžeš sa snažiť koľko chceš, aj keby sa ti to raz podarilo, o týždeň použije aj tak hubku na to, čo nemá. Pre nich sú to zbytočnosti a strata času. Môžeš zmeniť jedine to, že sama sa s tým zmieriš! Rovnako je už neskoro na reklamáciu u svokry! 😀 Ináč, zaujímavý príspevok a teším sa na odpovede!

kvetinka211
10. mar 2013

@zuzanka999 ja si myslim, ze si mozes gratulovat ze tvoj manzel vobec zoberie hubku do ruky, u nas sa take moc casto nestava 😀
ja mam trosku iny hubkovy system, hubky postupne postupuju na nizsi level (od riadku, cez kvickance na zemi az k umyvaniu kosa) a len ja si pamätam ktora farba je momentalne na co ... minule mi snaziva navsteva poumyvala dlazkovou hubkou kavovy servis, no co uz, mohla som oplachovat znova ..

no a velmi by som to s takymito detailami neprehanala ... teda podla toho aky mas typ manzela, ked je ochotny pamätat si taketo veci, tak ok, ale keby to mal byt dovod na hadky, tak su to fakt blbosti 😉

emily83
10. mar 2013

moj manzelik sa hubiek nechyti 😀 Keby aj - aby umyl riad - tak by som ho umyla po nom asi 😀 Tak mame dohodu - on odklada riady a ja umyvam. Aby to bolo bez hadok - dohodli sme sa, ze ked uvidi poloplne umyvadlo, automaticky riad odklada (aby som mu nemusela pripominat furt) SAMOZREJME mu to pripominam 😀
Uz vyse dvoch rokov mame pribor v sufliku ulozeny - vidlicky na lavo, lyzicky v strede a noze na pravo - ale VZDY najdem vidlicku medzi lyzickami a naopak 😀 😀 😀 😀

zuzanka999
autor
10. mar 2013

@kvetinka211 Ja som s mužom spokojná až až, ale takéto veci sú niekedy až úsmevné teda po tom čo ma prejde počiatočný hnev, a akokoľvek ma vie naštvať tak vždy som rada že je vlastne taký aký je, že mi aj pomôže aj keď to po ňom musím ešte veľakrát dorábať no viem že sú aj takí čo ani prstom nepohnú... , alkoholici, násilníci, sukničkári atď. No ale musím ho pochváliť za to že sa naučil že po sprchovaní ma sprchovací záves prevesiť cez batériu a nenechávať ho vo vani kysnúť vo vode ktorá kvôli nemu neodtiekla celá... Trvalo mi to len rok !!! I preto mám takú maličkú nádej že sa naučí aj tie iné veci 😀 A ked nie tak čo už 😅

Teraz ma napadla príhoda čo mi rozprávala moja mama keď ešte s otcom len chodili.... Oco raz došiel na rande so slovami že : "mám pre teba kvety", na čo moja mama reagovala tak že : "a kde?" Oco mal totiž v ruke len kufrík. Nakoniec sa stalo to že oco mal tie kvety v kufriku lebo sa s nimi hanbil ísť po meste, že vraj by vyzeral ako debil a ked mu mama povedala že zbytočne ich kupoval že ona si na také nepotrpí, na to jej odvetil že on ich nekupil že ich odtrhol natajňáša zo susedovaj predzáhradky 😀 😀 😀 😀

petra8786
10. mar 2013

asi Vam to tu všetkym trocha skazim....ja mam hupky velmi rada...použivam ich na všeličo,ale....ALE .niekedy sa mi stane ,že umyjem riad s hupkou s ktorou som umyla dlazdice v kupelni,dokonca umyvam s nou spinave zemiaky a potom riady samozrejme medzi tym ju vyplachnem 🙂 potom utieram prach s hupkou na riad...umyvam okna s hupkou na riad a noačo 🙂))) nejak mi to nevadi,hlavne ze je doma čisto v uvodzovkach nie som za dokonalu čistu domacnost bez bakterii,len nech je bez prachu a špiny....ale aby som si davala pozor na hupky čo s nimi konkretne umyjem tak to TEDA NIE 🙂 a buzerovat za to chlapa este to uz by sme sa fakt nemali začo hadat asi furt...to by am nudilo....ked sme boli male jedli sme blato piesik a neviem co neumyvali sme si ruky poriadne..ako to teraz aj vidim na mojom malom synovi a to nam iba posilnuje imunitu..to co nam niči imunitu su prave čiastiace prostriedky a chemikalie v nich....teda to je moj nazor.....len to som chcela moj pohlad na vec 🙂

zuzulica
10. mar 2013

@zuzanka999 Pekná téma 🙂 Môj chlap mi pomáha so všetkým okrem umývania riadu,tak mu tie hubky nemusím vysvetlovať 😉 A keď ide napr.utierať prach,okná alebo podlahu tak sa pýta akú handru a aký prostriedok si môže zobrať. Ale to pyžamo ako si písala,to dôverne poznám 😀 Vždy sa tak čuduje,keď mu ho dám na opranie,že načo,šak si ho eštelen vytiahol čisté...A to nehovorím o tričkách,to len chodím a ňuchám,že ktoré už mal a treba ho oprať...A potom len chodí a mrmle,že zase perieš,furt len perieš...Minule som pozerala ako utrel prach:napr.stolík pod TV utrel len s predu,šak zozadu to asi netreba,keď to nevidno... To sa nesťažujem,ja som spokojná,to len,že oni sú si všetci podobní

lacikagr
10. mar 2013

A mna minule zarazil môj muž, išiel obalovat rezne a že v akom poradí sa to namaca 🙂

barborkam
10. mar 2013

Toto som dostala prednedavnom mailom a ako to tu citam, tak ma napadlo, ze sa to do tejto temy paradne hodi 🙂 dufam, ze pobavi 🙂

1. Mala k nám prísť návšteva, v chladničke vymetené a tak som poslala svojho muža do hypermarketu nakúpiť. Vravím mu: "Drahý, v kuchyni máš lístoček, čo kúpiť", - a išla som upratovať. Sadol do auta, odišiel a za 15 min. telefón: "Prosím ťa, ako mám kúpiť 250 gramov hladkej múky? Miesto lístka (veľkého ako krava) s nákupom, mi zobral recept na koláč, ktorý som mala položený pri počítači a šiel podľa toho nakupovať.

2. Pobavil ma, keď mi zobral v sprche peelingový sprchový gél a vraví: "Prosím ťa, ako to tu máš dlho? Veď je v tom nejaký piesok či čo, je to pokazené, nie?"

3. Môj syn bol na jeseň so svojim otcom cez víkend na horách. Prišli a ja sa pýtam, že čo to má syn na sebe? Otecko odpovedá, že vraj som mu asi kúpila nové tepláky, nie? Syn tak behal celý víkend vonku v pyžamových nohaviciach. V čom spal, netuším...

4. Je to už dávno, dcéra bola v jasličkách. Otecko ju šiel konečne po prvý krát vyzdvihnúť. Hovorím mu: "Malá má kýbliček". Pre nás ženy je samozrejmé, že sa jedná o značku na skrinke s oblečením. Čo myslíte, že hľadal? Áno, samozrejme hľadal kýblik, v ktorom ma dcéra oblečenie.

5. On je detailista, presný matematik, ale je potrebné úplne presne pomenovať položku, ktorú chcete kúpiť, pretože inak neprinesie nič. Tak napríklad: "Šľahačku nemali". "Nemali? A pozeral si sa tam vedľa jogurtov?" "Áno, pozeral, ale nemali! Mali tam len 12% a 18% smotanu na šľahanie, ale šľahačku nie! A nerob zo mňa blbca!"

6. Môj muž len tak mimochodom vraví:"Ja som ani nevedel, že máme práčku so sušičkou!" Ja na to: "No, to teda nemáme." On: "No, to je čudné, ja som vypral prádlo a keď som ho vybral, tak bolo suché! No, ale aj tak som ho zavesil na balkón, aby preschlo!" Áno, prádlo bolo suché, pretože nepovolil vodu! Práčka prala naprázdno, on vybral tie svoje smradľavé a špinavé ponožky a ešte ich zavesil na balkón! Muži to jednoducho vedia🙂

7. Ja som nedávno môjho drahého nachytala, ako utiera prach na televízore svojimi ponožkami. Na môj zdesený výkrik reagoval slovami: "No čo, aj tak sa budú prať..."

8. Môj muž išiel raz na služobku a miesto sprchovacieho gélu si vzal môj kondicionér na vlasy. Keď som sa opýtala, čo s ním robil - vraj umýval sa, len mu bolo divné, že to nepení, ale asi vraj nejaká novinka...

9. Môj muž miluje tie sladké čokoládové tyčinky. Pri nákupe ukladáme všetko do tašiek piate cez deviate a doma to ukladáme čo kam patrí. Manžel bol iniciatívny a sám začal vybaľovať nákup a svoje milované tyčinky si odniesol do svojej zásuvky. Lenže sa mu k tým dobrotám primiešala aj jedna malá náhradná kocka do WC, čo sa dáva do záchodovej misy. Večer pri telke počujem ako vždy typické rozbaľovanie a šušťanie, chrupnutie, cucanie a zrazu vyskočil z pohovky, rozsvietil a reval: "Fuj, čo to robia za hnoj, zase nejaká novinka..." No skrátka, mlsný ako pes a už nevie čo by zožral.

10. Bola som v pôrodnici a chcela som od manžela nech mi kúpi balenie neperlivej vody, prsné vložky a toaletný papier. Dostala som balenie minerálky, odličovacie tampóny a papierové kuchynské utierky.

11. Uvarila som hrachovú polievku, dojedli sme ju a ja som napustila vodu do hrnca, aby sa odmočil. Druhý deň som prišla z práce neskôr ako manžel a pýtala som sa či má hlad. Odpovedal, že dojedol tú polievku...

12. Manžel šiel na služobku do Francúzska. Pýtal sa ma, čo by som chcela ako darček. A pretože si radšej oblečenie, parfémy a šminky kupujem sama, tak vravím: "Napríklad nejakú pleťovú masku na tvár." Ráno pred odjazdom ma budí:"Prosím ťa, aké máš číslo tváre?"

13. Včera som kúpila chlebové placky. Dala som ich do zásobníka na chleba a keď môj muž dostal hlad, prišiel za mnou s tými plackami a pýta "Je toto na jedenie?" Ja, práve v dobrej nálade mu vravím:"Nie, to je nový toaletný papier." A on odpovedal:"Tak prečo to je medzi chlebom?"

nikolka2
10. mar 2013

@barborkam 😀

mata90
10. mar 2013

ja ked som v minule videla mojho muža ako upratuje skoro som odpadla. S mopom, s ktorým umývame podlahu umyl najskor stol a potom zem 😀 tak toto som ešte nevidela 🙂 mužov sa fakt niekedy nedá pochopiť

lila77
10. mar 2013

moj ked som prisla z Bruxeli zo sluzobky syn prisiel zo skoly v pyzame vrchny diel sa ho pytam preco bol v skole v pyzame a on ze to mi dal Ocko, okrem toho ako varili nad sporakom vyselo prilepene maso na stene stare tak dva tyzdne som tam bol 3 mesiace ale inak pohoda

som doma na rizikovom a muza posielam do obchodu uz mesiac pre kvasnice a uz vraj mesiac nemaju, minule mu hovorim ze dones kukuricu, kuracie prsia a doniesol mi kukuricne klaty mrazene a kacacie koze Fatru a zmrzlinu vraj tiez nemaju a namiesto sprchaca mi doniesol sampon na blondave vlasy a ja mam cierne moje nervy

nextik
10. mar 2013

@mata90 odpadnem Toto iste som minule chytila robit toho mojho! a on sa na mna pozera akoze ved to je uplne normalne a ja som ta mimo....

zuzanka999
autor
10. mar 2013

@barborkam tak toto je geniálne 😀

lila77
10. mar 2013

a minule som ho poslala synovi na rodicovske zdruzenie to viete na druhom stupni musite ist za kazdym ucitelom zvlast no a on prisiel a pytam sa ho co ako no on stihol vraj iba jednu lebo to sa neda stihat vsetky , moje nervy a po case sa m pyta nemcinarka preco sme neboli za nou ved ona tam nemala ani jedneho rodica

vejula
10. mar 2013

ja som sa snažila už mnohokrat vysvetliť manželovi, že zuby si zbytočné umýva pred jedlom, ked potom si ich aj tak znova zasere a celu noc mu v ustach hniju zbytky z jedla. Tak mi to jednoducho po lopate vysvetlil, že on to nemôže robiť naopak, lebo on si ešte v noci ked zaspava vychutnava tie dobroty medzi zubami, čo mu ostali po večeri 😀 😀 😀 Tak už kašlem na to, ma v tom očividne svoj system 😅 😉 a pôžitok z jedla sa u neho nekončí poslednym sustom, ale ovela neskôr 😝

mata90
10. mar 2013

@nextik aj ten moj namna tak pozeral, a už to podľa neho robí aj náš malý 🙂

delica
10. mar 2013

@lila77 s tymto nakupovanim = ja musim vzdy exaktne napisat, co chcem. Minule som ho poslala kupit 2 zlate klasy na zakusok ( alá 50g) a on mi doniesol 250g krabice - dva kusy, teda 500g.
No ale inak uz sa naucil, uz tolko nevarime cez telefon ako volakedy....to vzdy boli otazky typu ako dlho robit zaprazku a ja, dokial nie je hotova. Samozrejme, takato odpoved ho neuspokojila.

delica
10. mar 2013

no a raz si ma nechali v nemocnici, nepustili ma ani sa pobalit a vysvetlujem mu, ze nech mi donesie pyzama, spodnu bielizen a ponozky.
Podotykam, ze mame satnik, rozdeleny na jeho a moju cast a ak sa pozriete na kominky, tak okamzite zistite, co tom komine asi je. Teda mne to jasné je. 😕
Ale ja som sa dockala namiesto pyzam starych vyradenych teplakov, co som mala odlozene na utieranie psacích paciek, ze ved nie su hrubé....., ponozky mi doniesol svoje, lebo moje "nevidel" (a to mame vedla seba koše v jednom moje a jednom jeho ponozky), podpsenky trafil a nohavicky, len tie, co boli na sušiaku + plavkove gatky (ktore, kebyze sama chcem v novembri najst nenajdem 😀 ). No nic mi neostavalo, len zavolat sesternici, co byva v BA, nech mi ide nieco pokupit. 😎
Ale inak je to úžasný chlap.
A minule som ho vytočila, že nechapal, ako mozem robit take neplechy, ked som pokazila v robote kavovar: tam kde sa sype kava, ja som naliala vodu a odpalila ten mlyncek. Achtážena! Sa ma 100 razy pytal, ako sa mi nieco take moze stat ...odvtedy mam respekt, ak kavomat vypise: fill the watertank :D

trasko
10. mar 2013

fuha baby tak ked vas citam,ja mam muza nad muzov.a to ozaj,nie posmesne.nic take sa mu NESTAVA co tu opisujete.tak pedanta ako je on nepoznam.od umyvania riadu konciac skladanim pradla.pomaha mi zo vsetkym a vie to.tak ako on umyje napr riad...tak to koniec.vsetko piska cistotou.tak ani ja neumyjem...nedam ho za nic.