Ľúbim bývalého

kvietocka33
2. jan 2014

Baby som 5rokov vydata a mame 4rocneho syna.no moje manzelstvo je jedna velka katastrofa.po roku sme si prestali rozumiet.teraz su to len hadky a hadky.pred manzelstvom som mala 3 rocny vztah.manzel mi tak poblaznil hlavu ze som len tak nechala byvaleho.no on je taky dobracisko ze aj po tom vsetkom co som mu spravila sa mi stale zdravil a sem tam sme si aj napisali.no pri poslednom stretnuti to skoncilo v posteli.potom neskor sme sa znova stretli a zase v posteli.pochopila som ze ho stale lubim a ze mi chyba.mam strasne rada aj jeho rodinu.co sa o manzelovej rodine neda povedat.tam je sama pretvarka.vobec sa nezaujimaju ani o vnuka.s manzelom cim dalej tym viac rozpravame o rozvode.poradte mi co dalej.nemoze to byt zo strany byvaleho neaka pomsta?

kvietocka33
autor
6. jan 2014

To nie je tym ze som sa s nim 2x vyspala ja nanho myslim daaavno predtym.ked som nasla staru skatulu a vnej atare spolocne fotky.uvedomila som si ze chcem byt snim.ze moj manzel nie je ten pravy pre mna a nase dieta.on sam je este dieta

kvietocka33
autor
7. jan 2014

Povedat alebo zatial nepovedat byvalemu ze mi to meska ze mozno som tehotna a on "je" otec.

adri266
7. jan 2014

@kvietocka33 Ty uz so svojim manzelom nesexujes? Ako si mozes byt ista, ze je to exove?

kvietocka33
autor
7. jan 2014

@adri266 no viem to lebo s msnzelom uz asi pol roka nic nemam

adri266
7. jan 2014

@kvietocka33 tak potom to mas mozno osudom poriesene. Alebo nie. POvies to exovi, on sa Ti vysmeje do tvare, ved by si musel vziat zenu s dvoma detmi. Ak to povies manzelovi, mozno Ti da kopacky. A nakoniec sa moze stat, ze ostanes sama s dvoma detmi ☹ Povedz, stalo Ti to zato?

anexis
7. jan 2014

a co mu chces povedat? ze si mozno tehotna, lebo ti meska? preco ides riesit nieco, co nemas potvrdene? chces ho tym 'prinutit ' aby s tebou ostal ak odides od manzela? ci ako?
velmi blba situacion...v prvom rada sa porozpravaj sama so sebou, potom s manzelom ak chces aby tvoje dieta vyrastalo v uplnej rodine....mozno by sa nejake riesenie este naslo ...a ked vsetko zlyha hod rec s byvalym, ako berie on vas 'vztah'
postup je dolezity...rodina by mala byt na prvom mieste, preto najprv ries rodinu, bez toho aby si vedela byvaleho nazor
porozmyslaj ci cudzi clovek bude vhodnym otcom pre tvoje dieta...az na par vinimiek, nahradny oteckovia nevedia brat deti z predchadzajucich manzelstiev za svoje, mas teda zodpovednost aj za buduci zivot svojho syna, nemysli len na seba

jahodka8
8. jan 2015

@kvietocka33 ja som za povedať. Ved asi vedel, že nespávaš s manželom, to si mu asi povedala. A ty by si sa tešila na dieťa? Ja ťa úplne chápem, ked sa manžel takto správa, tak to vôbec nie je o láske a úcte v manželstve, teda jeho láske a úcte voči tebe. Niekedy sa človek snaží a nedostáva sa mu ocenenie. Ja by som teda obidvom povedala pravdu, lebo teraz klameš manželovi a on to tuší.

kvietocka33
autor
8. jan 2015

Tak baby uz nieco cez pol roka nezijem s manzelom.a to uuuplne.odstahoval sa k mamicke a tam si uziiiva.presne toto mu vyhovuje.takyto zivot mu v manzelstve chybal.zuuurky.a poviem vam ze syn mu tiez vobec nechyba.za pol roka asi ani raz nezavolal ako sa ma.dokonca ani na sviatky.a co syn?ten sa tiez na "otecka" nepyta.je kludny on a som kludna aj ja.doma ziadne hadky.uz len ten rozvod poriesit.a s byvalim sa stretavam piseme si 🙂 to meskanie to bol plany poplach ale ak by bolo, bola by som rada.je to uzasny clovek

jahodka8
8. jan 2015

@kvietocka33 som rada, že si odpovedala. A ako to ide s bývalým? Len sa stretávate nezáväzne?

chymenitta33
8. jan 2015

Ľúbim bývalého = Ľúbim tatarskú...to nie je silný status ľúbiť niekoho... a ty si opustila ex kvôli manželovi a teraz naopak..hmmm;-

kvietocka33
autor
8. jan 2015

@jahodka8 ano stretavame sa.tak zatial takto,este stale som vydata

kvietocka33
autor
8. jan 2015

@chymenitta33 moj manzel je jeden zbabelec ktory nevie riesit problemy.radsej pred nimi uteka.tak ako aj teraz.zdrhol k mamicke.neserie ho to ze tu ma syna ze treba platit ucty skolku ze dietatu treba nieco aj kupit.zdrhol a uziiiiva si.nech si teda uziiiiva pokial moze.ano je pravda ze ja som sa zaplietla s byvalim ale ked som isla s manzelom riesir problem tak zdrhol on.a kto vie.mozno aj on ma niekoho

natalym
8. jan 2015

Tak Ty si v podstate rozhodnutá, tak čo riešime?

chymenitta33
8. jan 2015

@kvietocka33 - ja ta neodsudzujem ani nesúdim, to može len Boh
(aby to tak nevyznelo) ale myslím že že nie je čo riešiť ty si rozhodnutá a nehodno debatovať o tom s nami si myslím...načo?! potrebuješ alebo čakáš podporu a radu? či čo?

kvietocka33
autor
8. jan 2015

@chymenitta33 ano.na zaciatku ked som to tu pisala tak som chcela radu.mozno niekto niecim podobnym presiel.nemala som sa doma s kym poradit.kazdy mame svoje problemy.no teraz je to u nas uz ine.riesi sa to.ked ste si vsimla tak daaaavno som tu nedavala ziaden prispevok.az teraz ked som odpisavala

jahodka8
8. jan 2015

@kvietocka33 aký postoj má jeho mama? No vieš ak má len jeho, tak ona je aj možno rada, že sa k nej vrátil. A on odišiel sám od seba?

kvietocka33
autor
8. jan 2015

@jahodka8 prave ze som zostala prekvapena z jej spravania.je veriaca tak som myslela ze sa k tomu inak postavi.ma este jedneho syna.byva hned pri nej je zenaty od leta a deticky este nemaju,ano odisiel sam od seba, jednu nedelu si disiel po veci ani sa neozval.ja som doma nebola len ked som prisla domov tak som zvadala ze jeho veci su prec.on totiz uz pred tym bol asi mesiac pri mame.

sunshineka
9. jan 2015

@kvietocka33 zamysli sa,co vsetko pre teba manzel spravil a robi,ako sa k tebe sprava atd. to,ze lutostis za byvalym ti sposobuje problemy v sucasnom vztahu a jasne,ze sa utiekas v myslienkach k byvalemu,s ktorym ste nemali ziadne starosti,pretoze ste nic nemuseli riesit.neboli ste rodina,nemali ste deti,domacnost.nikde nemas istotu,ze byvaly bude dobrym manzelom,otcom,organizatorom... zamysli sa,v com spocivaju vase hadky.su to podstatne veci alebo bezne ponorkove malickosti? ak uz skutocne k muzovi nic necitis a vase problemy su velke,tak sa rozved.ale nie koli byvalemu,ale koli sebe a vasim problemom.daj si cas a potom to mozte skusit s byvalym.v citovych veciach je tazko radit inym,lebo tazko radit niekomu,ked ani ty sama nevies,co citis,si zmatena.

grettka
9. jan 2015

@kvietocka33 na zaciatku si napisala, ze si nechala byvaleho, lebo sucasny ti pomotal hlavu. Nuz velmi casto su ludia schopni pre poblaznenie zanechat to, co maju (ako vyhovorka stereotyp, nuda, uz to nie je "ono"! a to nove je vzdy vzrusujucejsie a lakavejsie, nez to, co je doma. To, ze zamilovanost najneskor do dvoch rokov pominie a pride vsednost, tak na to si clvoek v tom pominuti zmyslov (akym zamilovanost je, aj ked krasnym a uzasnym pominutim) samozrejme neuvedomuje. To, ze po case moze prist studene vytriezvenie, a ze sa mozu objavit znovu tie pritazlive sily k byvalemu partnerovi, aj po niekolkych dlhych rokokoch, tak to uz vobec nikomu nenapadne. Ale to tak skratka je, a to je fakt. Tolko na uvod.
To, co prezivas, je v podstate normalne, teda myslim, ze sa citis byt pritahovana k byvalemu. ALE tvoj pribeh ma niekolko velkych ale. Prve, mas dieta s novym partnerom, po druhe, si vydata a po tretie, s byvalym sa nespi (to je zasada cislo jeden!). Preco ludia bazia len po pozitku a nic si neodkazu odopriet? "Preco liezt do postele s ex? Len preto, lebo ma stale pritahuje? Ale podvadzam manzela, hm, no nevadi, ved je to hulvat".
Taketo zmyslanie naozaj nepochopim. Trochu odriekania nezaskodi. Zivot nie je len o tej telesnej pritazlivosti. A partnersky vztah je o komunikacii. Ale to je ovela zlozitejsie, nez sex. Kto nevie komunikovat v starom vztahu, nemusi vediet ani v novom. Je to o dvoch ludoch vo vztahu.

Tvoj pribeh moze mat niekolko koncov, aj uspesnych, aj neuspesnych.
1. zostanes s manzelom
2. zostanes s byvalym, prijme tvoje dieta
3. zostanes sama s dietatom

Ale pripravit sa treba na vsetko. Ak si presvedcena, ze naozaj nechces zostat s manzelom, zajdi do poradne sama, a urob si jasno vo svojom zivote. Nekontaktuj byvaleho, nech on nekontaktuje teba. Ak ta skutocne ma stale rad, tak uz tu chvilu na teba pocka.