Ľúbim ho. Ľúbi aj on mňa?

laska001
5. máj 2016

Ahoj vsetci, ja uz sa musim vyrozpravat a pocut aj iny nazor, lebo sa z toho zblaznim. Mam 30 r.. Pred par mesiacmi som spoznala "jeho" (33r.). Pekny, obleceny podla mojho stylu, hned sme si sadli, prekecali cely vecer, on bol uplne nadseny, po stretnuti zaplava sprav od neho, aky bol hotovy cely vecer zo mna, ze som krasna, mila, inteligentna s normalnymi nazormi a mam najkrajsi usmev na svete. Vedel moju "komplikaciu". Staram sa o sestrine deti, pretoze umrela pri druhom porode a jej muz sa na deti vykaslal a deti su uz treti rok u mna, samozrejme som ich zakonny zastupca, skola atd. Myslim, ze som celkom uspesna, samostatna, mam vlastne byvanie, auto, pracu...Povazujem deti za svoje, on to vie. Napriek tomu nikdy ich nepovazoval za problem, aj ked teda ich este nevidel zatial, deti ma vseobecne rad, ma aj svoje krstniatka, casto mi o nich hovori, niekedy mam pocit, ze je vacsi blazon ako hociktore ine deti :D no ostali sme v kontakte, viac sme sa spoznavali. Ked to vsak zacinalo byt take, ze to prekracuje kamaratsku hranicu (casto sa stalo, ze ma objal, zrazu sa zlakol a cuvol, alebo pobozkal a to iste), zacal byt divny. Cuval. Tazko sa mi to vysvetluje. Uz je zopar rokov sam. Nedavno sa mi zdoveril s jednou vecou. Pred par rokmi mal dievca. Bral to vazne, myslel, ze ostanu spolu navzdy, dal do vztahu uplne vsetko. Miloval ju tak ako asi nikdy predtym, planoval si ju vziat, bola jeho prva v milovani, pretoze "to" chcel len s jednou navzdy. Zial slecna ho zranila, rozchod bol pre neho tazky, dozvedel sa take veci, ze nechapal, cosi ze riesila aj ineho ci co, a aj mu povedala, ze vlastne ani nevie, ci ho niekedy milovala. Jemu sa tym zrutil svet, za dva tyzdne schudol 13 kg, uzavrel sa a prisahal sam sebe, ze uz ziadnu k sebe nepusti a ak, take slova ako lubim ta nevyslovi sakra dlho. Ked mi to hovoril, videla som na nom, ze este aj po tych rokoch z toho nie je uplne v pohode, tazko sa mu o tom hovorilo, poznacilo ho to riadne. Odvtedy sa vraj aj pokusal nejako to prekonat, boli zeny, ktore ho chceli, ale pri ziadnej nic nepocitil, aby to posunul niekam a tak to vzdy skoncilo. A zrazu ze som tu ja. Krasna, skvela, prve dievca odvtedy, ktore si k sebe vobec blizsie pustil. Casto hovoril, ze keby sme sa spznali my dvaja skor, ze uz sme davno mozno aj manzelia teraz. V zaplave vsetkeho toho smutku a neviem coho som mu povedala, ze ho lubim. Neviem preco som si myslela, ze sa dockam toho isteho...no nestalo sa. Ostal zaskoceny, zacali ospravedlnenia typu, ze je mu luto, ze mi to on nedokaze povedat. Hovoril mi, ze je chlap, jasne ze mu chybaju dotyky, pohladenie. Zaroven vsak nechce ublizit sebe ani mne. Odchadza pracovne do zahranicia, nevie na ako dlho, netusi kedy sa vrati, o rok, 5, 10? a na "lubim ta" nie je pripraveny, a nikdy sa s tym ani zahravat nebude a len tak to nepovie. Citila som sa fakt hnusne, v duchu som si nadavala, naco som to povedala. Popravde bola som rozhodnuta, ze to cele radsej ukoncim, nech sa netrapim ja, ani on. Ze to bude pre oboch lepsie. No on mi to "nedovolil"...neustale pisal, chcel ma velmi vidiet, stretnut sa. Ked sme sa kedykolvek stretli, prichadzali situacie (nie z mojej iniciativy), ze sme sa rozpravali a z nicoho nic ma velmi silno objal, a ze ma uz nechce pustit, potom zrazu blok, pustil ma a cuvol krok dozadu, zacal rychlo nieco hovorit...a zasa, pohladil mi ruku, objal ma, zacal ma bozkavat no a zas sa zlakol..no strasne to bolo pre mna, nevedela som, co si mysliet. Ci chcel ci nie, ja som to proste citila, ze ma ma viac nez len rad. myslim, ze ked sa ku mne priblizil, slo to od srdca a zrazu si to v tej hlave uvedomil a zlakol sa. Naposledy ma uprosil, aby sme sli von, mohla som az vecer, on kedze je z dediny, nie z nasho mesta, cakal ma 3 hodiny, flakal sa zatial po obchodoch, len aby sme sa videli potom..chcel prejst sa, ze nieco aj pre mna ma. Priniesol mi medovnikove srdce, ze mali v dedine slavnost a ze na mna nezabudol. A tak sme sa prechadzali, bolo nam spolu pekne, vzdy si mame co povedat, on je taky saso vesely. Zastihol nas vsak dazd, utekali sme do auta, boli sme uplne mokri, tak ma viezol domov. Deti boli u starych rodicov. Tak som ho pozvala dnu, nech sa osusi a na caj. No a v ten vecer to tak vyslo, ze sme sa fyzicky zblizili. Bolo to pre nas oboch krasne, zistili sme, ze aj v tejto oblasti si velmi rozumieme. Ako odisiel domov, este mi dlho pisal, ze nechape, co sa stalo, ze ani vo sne by mu nenapadlo, ze cosi take pride. Preslo odvtedy niekolko dni, kazdy den neprejde hodina, kedy by sa mi neozval, pise mi, ze na mna mysli, ze ma chce znovu vidiet a ze po mne tuzi atd. No a ja neviem, co si o tom vsetkom mysliet...ja ho naozaj lubim. Je to muz, s ktorym si viem predstavit mat raz rodinu, no viria mi v hlave myslienky, co ak...co ak sa mu len naskytla prilezitost na sex, tak kym neodide, preco to nevyuzit, ked uz je tak dlho sam...co ak ma nikdy nezacne lubit, ked mi to nevie povedat, co ak odide a zabudne na mna (hoci mi stale hovori, ze si tam bude pozerat vsetky moje fotky, citat maily, ked mu bude smutno a ze ked pride domov, vzdy si najde cas a ma pride pozriet)...som z toho celeho teraz ja nestastna, a opytat sa ho nemozem, bojim sa. Co ak mi zas povie, ze ma nelubi a ze mi nic nesluboval. Viri mi v hlave tolko co ak...co by ste robili na mojom mieste vy? ☹

dominika6
5. máj 2016

@laska001
ja obdivjuem tieto scény ako z filmu...chlap je šialene smutný,zlomený,nechce vzťah,nechce ženu,nechce sex ale nedá pokoj,kým to nedostane a potom tadaaaa odchádza na nevie ako dlho ale ty bud šťastná a čakaj ako ťapa rok 5 10 na neho,kým si on usporiada v hlave city?

sissy27
5. máj 2016

@laska001 uhm, ja by som mu asi odporučila terapiu... rozchody sú ťažké, bolestné, pre každého jedného, či chlapa, či ženu, je to obrovská zmena, človek potrebuje istý čas, kým sa z toho "otrasie" a môže fungovať ďalej... ale takéto vyhlásenie, že už nikdy nikoho nebude milovať?? to sme dávali tak v 14-16 rokoch, niekoľkokrát do roka 😅 a teda že toľké roky sa z toho nevie spamätať, no mňa osobne by takéto prežívanie a zmýšľanie dospelého chlapa doslova desilo...
varianta B - všetko sú to len báchorky, aby si mohol nezáväzne užiť a potom zdúchnuť bez výčitiek... nedávno som tu jednej kočke písala - "odchádzam pracovne do zahraničia na dobu neurčitú" nie je nič iné len výhovorka, v dnešnej dobe sa dajú vzťahy celkom slušne udržovať aj na diaľku a dokonca sa dá aj cestovať prakticky kamkoľvek...

n0mi
5. máj 2016

Pride mi typek dost zmateny, sam nevie co chce. Ako pisu vyssie odporucila by som terapiu alebo par dni nekomunikovat a nech si uhasni v hlave co chce. Ako sorry nemate 15 uz by sa mal spravat trocha inac. Kazdy sme si presli bolestivejsimi vztahmi a sme tu. Ide o to, chciet sa z tojo dostat. A ci to mysli vazne alebo sa zahrava je jasne z vety odchadza do zahranicia. Nechapem na co Ta vodi za nos, aby si vrzol par dni pred odletom?

gir
5. máj 2016

Jasné ako facka. Buď budete žiť spolu kdekoľvek alebo čau a pa. Neblázni aby si čakala ako husa. Nepozerá veľa telenoviel? Veľa šťastia s romantikom ... 😉

janickacrazy
5. máj 2016

@laska001 vykašli sa na neho, on podľa mna určite nie je psychicky v poriadku, nevie sa vysporiadať s nejakým vzťahom, ktorý skončil pred rokmi a ani deti spolu nemali, len spolu chodili a ty budeš nanho roky čakať ako hlúpa a potom ti povie, že on ťa vlastne nemiluje, mna by z neho už dávno porazilo, mala som jedného takého nápadníka, ale tiež bol taký opatrný vo všetkom, že som sa na to radšej hned na začiatku vykašlala a dobre som urobila, ja som už dávno vydatá a mám 3 deti, zatiaľčo on ešte stále hladá tú pravú, magor

mojkamojka
5. máj 2016

skus Ikar 🙂

lintu
5. máj 2016

Čo by som robila? Užívala by som si jeho prítomnosť a tešila sa z neho, kým je ešte doma. Zvyšok ukáže čas.
Chápem tvoje pochybovačné úvahy, ale ak by si teraz takto začala riešiť pred ním vás dvoch, pevne verím tomu, že by cúvol a jeho odpoveď by ťa naozaj nepotešila. Možno by bolo lepšie, keby má možnosť na niektoré veci dojsť sám. Upratať si trochu v hlave, vyrovnať sa s minulosťou,...

To "čo ak..." sa v podstate naskytá pri každom vzťahu. Nikdy nemáš záruku, že to vyjde presne podľa tvojich predstáv. Buď to proste riskneš alebo...

S týmito romantikmi na život a smrť je niekedy ten problém, že po rozchode potrebujú niekým len učičíkať, naučiť sa pri niekom pozerať na svet pozitívnejšie...a potom idú ďalej. Alebo sa na človeka až príliš upnú a dusia ho dusia....

Daj tomu čas 🙂 Uvidíš. Možno váš príbeh nadobudne úplne iný scenár a veci, ktoré sa ti teraz zdajú ako horor, ti postupne začnú dávať úplne iný zmysel 🙂

fuska
5. máj 2016

Ved si s nim uzivaj prijemne chvile, kym ti to vyhovuje. Preco kazdy pise, ze chlap dosiahne svoje a papa. Pisala si, ze sa ti to pacilo. Nic si od toho zatial neslubuj. Ci odchadza naozaj, alebo je to len vyhovorka, tazko povedat. Neda sa ti to nejako zistit? Vies, kde a na akej pozicii pracuje? Do akeho statu ide? Je to uz iste alebo je to v stadiu, ze zatial len chce a planuje?

livocka21
5. máj 2016

@laska001 zaujimalo by ma co robi, kred nevie ci bude prec 1, 5, alebo 10 rokov...hmmm

bestester
5. máj 2016

toto fakt jak z filmu.. @fuska pises jej ze nech si nic od toho zatial neslubuje, ale vies ake sme my zeny. 🙂 Ja som tiez mnohokrat samu seba presviedacala, ze ci som trafena ze ved chlapec nema na poriadnu minulost, ze to bude len ulet ze nemozem si od toho nic slubovat a aj tak to vzdy skoncilo tak, ze som sa zalubila..

fuska
5. máj 2016

@bestester Ja si to uz nepamatam, je to skoro 15 rokov, co som s niekym chodila. 😀

bestester
5. máj 2016

@fuska ale na take veci sa predsa nezabuda, ci? 😀

fuska
5. máj 2016

@bestester Co ja viem? Ja som mala exov samych debilov, take tyzdnove vodenia sa za rucicky. Jediny normalny je moj manzel. 😀 😀

rheuska
5. máj 2016

Vobec by som nebola prekvapena ak ma zenu a deti. A hra tu chudacika zo seba. No vie, ze mu na to neprides. A este ty sa citis, ze si mu povedala o svojich citoch? Proste ak ta aj neklame, tk ta nechce. Alebo caka az kym nestretne nieco lepsie. Bodka. Nechaj ho! Vsak ak o teba stoji tak sa rozmysli...

catherinah
5. máj 2016

Tiež si myslím, že sú tu dve možnosti:
1. psychicky labilný (aby hentak cúval po toľkých rokoch???). Tohto by som sa bála. Môžem sa o takého chlapa oprieť?

2. čistý namotávak, ktorý vie, čo chceš počuť a hrá na city.

Ja by som od neho utekala v každom prípade. Takýchto špekulantov nemusím. Zažila som, stačilo.

sam2
5. máj 2016

Mna osobne zaujala jedna vec: je z dediny, 3 hodiny sa motal po meste len aby ma videl a nakoniec ta odviezol domov autom? Hmmm, naco ked ma auto isiel do mesta o 3h skor? Prepac, ale cele mi to pride akesi no filmove... Pre mna dobra slohova praca...

sasha81
5. máj 2016

namotávač

kllamarka
5. máj 2016

Spekulant...a obrovsky. Prespekuluje si zivot...a aj tvoj. Ja by som to ukoncila, s tym, nech si uprace hlavu. Ved on sam ked bude chciet nieco zmenit v zivote, tak to spravi. Tvojim vyckavanim a dufanim, to neurychlis. Ono chlapov netreba tlacit do nicoho, ale treba ich stuchnut. A prave odmietnutie sa patlat v neistote, byva ten stuch.

laska001
autor
5. máj 2016

No baby, to ze odchadza je iste, to mi hovoril uz ked sme sa spoznali, ze ak sa mu nenaskytne v jeho prac.oblasti ina moznost, tak musi odist v lete. Praveze on odist nechce, to este ja som ta, co mu hovorim, nech neblbne, ze to bude pre neho dobre. Dostal nejaky novy projekt, je chemik vedec. U nas je veda dost biedne na tom, vyznamnejsie projekty sa riesia v zahranici a dostal dobru ponuku, tu mu konci zmluva. On je z toho nervozny, lebo ako sam hovori, radsej by uz riesil ine veci ako jeho ini kamosi (byvanie, vztah), ale ze projekt je na cca rok, a spolupracuju so Svajciarskom, je dost mozne, ze odtial pojde potom tam, nic nema iste, sam nevie a je z toho na nervy, z tej neistoty. Jeho rodicia su zdravotne na tom zle, aj preto by radsej ostal doma. To ze vycestuje vedel este skor, nez sme sa my spoznali. Nikoho nema, ved on ani nikam nechodi, kolko krat ma praveze aj vola k nim, ze len tak sa prejdeme po dedine, pokecame. Este aj ked ho kamos vytiahne von, tak mi cely vecer pise a ze radsej by bol teraz so mnou, kebyze mu napisem, ze idem, verim tomu, ze kamosovi povie sorry...vlastne aj teraz ma pozval do kina, teda su s kamosom dohodnuti ze idu a sa ma pytal, ci nejdem s nimi, na co som sa vyhovorila, ze to by bolo blbe, ved kamos asi chce pokecat s nim a on ze to predsa nevadi, ze by bol rad, ak by som sla a potom by sme mohli byt spolu...Vzdy nech je kdekolvek, napise mi, ozve sa, po veceroch ked je kludnejsie, zvykneme si volat. Neviem, ci tu ide len o sex, ved ten sme doteraz nikdy nemali a komunikoval. Bavili sme sa o praci, zivote, bezne veci. Jemu stacilo, ked sme sli spolu len na obed, alebo na zmrzku, nevyhladaval vyslovene prilezitosti, ako ma dostat do postele.

bajana
5. máj 2016

A teraz tu O dvanastich mesiacikoch, prosim. 😉

laska001
autor
5. máj 2016

@sam2 nie nie, on tu v meste pracuje. Cize nesiel domov zbytocne a zas do mesta, ale uz pockal v meste, aby hore dole tolko nejazdil.

kllamarka
5. máj 2016

@laska001 ..takze este raz. O sex mu nejde. Ale chlapec nevie zobrat opraty do svojich ruk a robit spravne rozhodnutia. Ja osobne v 30tke na toto nemam trpezlivost hrat sa na zranene a nerozhodne deti.

laska001
autor
5. máj 2016

Inak len tak otazka, neukamenujte ma...verite aspon ciastocne na znamenia?

veverickav
5. máj 2016

@laska001 nie...osobne neverim. Nebudem sa riadit horoskopom,ktory je kazdy jeden napisany inym clovekom ... Moj nazor 🙂

sam2
5. máj 2016

@laska001 prepac ze som skepticka, ale uz tu bolo tolko vymyslenych hovadim. A ten tvoj pribeh mi pripomina film Zivot s Helen 😊
Ale ak je na tom aspon cast pravdy: ber nohy na ramena a utekaj

katka1981
5. máj 2016

@laska001, nelubi ta. Keby ta lubil a bol zalubeny, necuvne, lebo hormony ho prevalcuju. Neodisiel by, lebo by si bola u neho na prvom mieste. Nezasluzi si ta. Ako dlho ste takto spolu?

lintu
5. máj 2016

Hovorím - našiel v tebe kamošku/spriaznenú dušu, ktorú v tejto životnej etape potrebuje ako soľ. A určite nie na sex.
Znamenia ako horoskopy, nejaké partnerské súžite s iným znamením alebo len povahové vlastnosti človeka? To posledné sa mi už párkrát pri niektorých potvrdilo.

kiwi3
5. máj 2016

no tazko povedat, co je to za cloveka. poznas niekoho z jeho okolia? kludne to moze byt uplny odrbavac, nie chemik, ktory ide niekam pracovat 🙂. par mesiacov je asi dost malo. mas 30 rokov, tak podla mna by si sa mohla aj "zodpovednejsie zalubovat" a najprv niekoho lepsie spoznat. nie hned skocit na recicky aka si krasna, mila, blabla, pretoze to prinasa vacsinou akurat sklamanie. uz len tymto si vytvoril svoju poziciu, z ktorej s tebou moze pekne mavat.

jana_eyre
5. máj 2016

v prvom rade musim napisat, ze necitam vsetky prispevky.. no znie to ako fakt pribeh z filmu, ci knihy.. 🙂 ale tak mozno sa aj take situacie stavaju, co ja mozem vediet..

ale zo svojich skusenosti s muzmi mozem povedat, ze ziaden muz len tak z fleku nepovie "lubim ta" po par mesiacoch chodenia, aj ked lubi.. moj muz mi to povedal mozno po polroku, ale dovtedy sa jeho laska prejavovala cinmi, to je podla mna 1000x dolezitejsie ako to, ci ti lasku vyzna slovne.. moj muz mal tiez obavy mi to povedat.. doteraz mi to nevravi nejako casto, hoci teda urcite castejsie ako predtym, ale sme spolu uz 11r. vela problemov zanami aj prednami.. dokonca mi to povedal uz aj pred detmi, co je dalsi level..

vlastne som mala len jedneho priatela, ktory to casto a rad opakoval - ano pocuvalo sa to dobre, potom som si tazko zvykala na to, ze prisiel iny, ktory to povedat nevedel, ale to neznamena, ze ma nelubil.. proste pre niekoho su to velmi silne slova, ja nimi tiez neplytvam, nie som nejako extra romanticky zalozena..

ak by som bola na tvojom mieste, asi by som to len tak ukoncit nevedela, nechala by som to na cas - ako sa to vyvinie.. ak ta naozaj lubi, tak sa pre navrat zo zahranicia rozhodne, mozno si musi uvedomit, ze si pre neho vynimocna a potrebuje k tomu cas.. neviem ako dlho sa uz stretavate, ale sudim, ze je to par mesiacov, nie dlhsie..

raz som mala kamarata pre vsetko.. stretavali sme sa intenzivne rok, ja som sa do neho neskor zamilovala, mozno trocha aj on domna, ale podla jeho slov, on to nechcel a nepredstavoval si to tak.. potom tiez pracovne odisiel do berlina.. kedze sme vlastne spolu oficialne nechodili, nechali sme to tak otvorene, obcas sa ozval, potom menej.. ja som si nasla terajsieho manzela, on si nasiel terajsiu priatelku a uz su spolu dlhe roky..

osobne si myslim, ze casom sa vzdy vsetko vyvinie tak, ako ma, netreba na nic tlacit.. sklamania su ci nieco silis, alebo nie, takze obcas to treba nechat na cas.. vela stastia..

marionmarion
5. máj 2016

@laska001 no takto...moze to byt inak uzasny clovek...ale ma problem. velky problem sam so sebou a kym ho nebude riesit na psychoterapii ani necakaj ze budete mat spolu stastnu buducnost. Zjavne ma velky problem doverovat, mozno aj vlastnemu usudku, nielen zenam vseobecne a este kopu inych problemov. Je uz len na tebe ci chces ist do vztahu s muzom, ktory ti nebude oporou a pri kazdej ( pre neho) prekazke cuvne a necha ta v tom. Nevycitaj si, ze si mu povedala ze ho milujes, to bol velmi potrebny krok k tomu aby si vedela s cim mozes ratat. Ak dokazes zit s tym ze ti druha strana to "milujem ta" nikdy nepovie, ze si bude stale nechavat zadne dvierka a nic nebude definitivne, tak ok. Ja by som to vsak nedokazala. A to viem o com hovorim lebo so zabila tri roky svojho zivota s podobnym typkom, kym som konecne pochopila ze mozem cakat aj vecne, nic sa nezmeni. Ma ma rad, ale s obemdzenim, ked to vie on a nie ked to potrebujem ja. A takto to nema zmysel...
Takze bud terapia, kludne aj parova, alebo rozchod. Inak to nevidim...