Ľudia nevedia prijať, že nepijem alkohol

klara7227
16. nov 2022

Ahojte, tí ktorí abstinujete, ako to riešite na oslavách a podobne? Pred rokom som sa rozhodla, že alkohol piť nechcem a to ani príležitostne a ľudia s tým akosi majú problém. V jednom kuse počúvam otázky typu prečo a či som chorá a či ani za jeden a ani na tejto oslave...Nie, nepila som ani na svoju tridsiatku a neplánujem piť ani na oslave hociktorej mojej známej. Ja nemám problém niekam ísť, rada sa zabávam, ale alkohol a cigarety vôbec nepatria do môjho života a nehľadám dôvod prečo áno. Už s cigaretami to bol problém, ľudia mi strkali cigarety do úst až nakoniec ma vylúčili z partie, tým myslím, že väčšinou sedím sama dnuka, kým ostatní fajčia, ale pochopili. S alkoholom majú však obrovský problém a na každej príležitosti mi ho strkajú popod nos a nútia ma, nech si aspoň pripijem. Priateľ takisto mi aj 10x povie, že veď sa napi. Nechcem ostať nespoločenská a sedieť stále doma. Ja sa bez alkoholu zabaviť viem a chcem, ale toto mi už neskutočne lezie na nervy a ľudia ma berú ako čudáčku, že nepijem a nefajčím.

veronikaszabova
16. nov 2022

@klara7227 no neviem. Ja nefajcim, nepijem (ani sampanske, absolutne nic) - a nikto s tym naokolo nema ziadny problem. Asi sa pohybujes v divnej skupine ludi.

klara7227
autor
16. nov 2022

@veronikaszabova Nie, ľudia s ktorými sa stretávam sú celkom normálny.

martinkatinka
16. nov 2022

Ja tiez nepijem alkohol, nechuti mi a vyvolaval mi migreny, aj v malom mnozstve... Kazdy to chape, sem-tam utrusia poznamky, ale mna to nijako neobtazuje.

76california
16. nov 2022

ja detto, nefajčím, som úplný abstinent a nikto naokolo s tým nemá problém....

deti95060810
16. nov 2022

nepijem, nefajčím a problém nemá nik...

klara7227
autor
16. nov 2022

@martinkatinka A nepýtajú sa na dôvod? Lebo ja dôvod nemám. Ja len proste nechcem.

martinkatinka
16. nov 2022

@klara7227 tak vedia dovod, stretavam sa stale s tymi istymi ludmi, nerobi mi problem povedat preco 🤷

klara7227
autor
16. nov 2022

Ono v bežný deň to nikto nerieši, ani oni nepijú, ale keď má niekto nejakú oslavu, tak ma vždy núkajú a majú blbé reči. A som mladá, na oslavy chodím veľmi často. Väčšinou poviem, že som na aute, ale nie vždy sa to dá.

miriam11
16. nov 2022

@klara7227 asi to je pre nich nepochopiteľné, lebo možno si si predtým vždy niečo dala...🙈😁

klara7227
autor
16. nov 2022

@martinkatinka Jasné, ja by som sa ani nepýtala, každého vec🙂

sima338
16. nov 2022

@veronikaszabova Tiež sa pridávam, nefajčím, pijem tak 2-3krát do roka, na oslave a pod. hocikedy nemám chuť, tak si len pripijem, inak nepijem. Nikdy s tým nie je problém, ja mám aj veľa ľudí v okolí, ktorí nepijú.

klara7227
autor
16. nov 2022

@miriam11 áno, dala. Ale opýta som nebola ani raz.

klara7227
autor
16. nov 2022

@sima338 Ale aspoň si pripiješ, ja ani to 😀

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrella5
16. nov 2022

Ono sú také typy ľudí, čo budú do človeka čo nechce piť vyrývať... A fakt to ide na nervy... Ja síce nie som uplný abstinent, ale pivo, či víno si dám tak možno 2x roka. Ale poradiť neviem... Lebo ten kto chce pochopiť to pochopí po prvom "nie, ďakujem, ja nepijem", nevyrýva, rešpektuje... A niekomu to môžeš aj 100x povedať a aj tak nepochopí, príp.si ešte rypne s tým, že si myslí ako veeeeľmi vtipné to je 🙃

h2
16. nov 2022

@klara7227 Ja tiež takmer nepijem. Občas sa nájde niekto, kto ma presviedča, ale ináč s tým väčšina ľudí nemá problém. Keď si predtým pila, tak im daj čas, nech si zvyknú. Časom pochopia a prestanú ťa ponúkať. No a o fajčení ani nehovorím, nikdy som nefajčila ani ma nikto nikdy nenútil. V partii povedz: "Nepijem a nefajčím, ďakujem vám, že to akceptujete." Keď niekto bude zase pokúšať, len povedz, že k tomu si sa už vyjadrila a nič sa od vtedy u teba nezmenilo.

sima338
16. nov 2022

@klara7227 na to ale pozor, ale to je faux pas aj v rámci etikety. Normálne si pripi, tam stačí len napodobit to, že si odpiješ a odlož. Nikto nebude skúmať, či si si dala a koľko

veronikaszabova
16. nov 2022

@klara7227 tiez som bola "mlada", chodila na party, ale ani vtedy som nepila. Ked sa ma niekto spytal, povedala som, ze proste nepijem, nechuti mi to. A nikto sa ma nevypytoval dalej. A po pravde, ani by ma nenapadlo si vymyslat nejake vyhovorky. Naco? Schovavat sa za nieco? Hanbit sa za nepitie? A co sme male deti na ihrisku, aby sme sa handrkovali?

petamich
16. nov 2022

@klara7227 ja bezne nepijem, ozaj prilezitostne a ked niekam ideme alebo nieco oslavujeme a poviem, ze nechcem, tak nechcem 🤷‍♀️ a nikto to neriesi, obcas niekto hodi nejaky "vtipny" komentar a teda ani nikomu nic nevysvetlujem, ved to je moja vec, poviem dakujem nebudem a slus

klara7227
autor
16. nov 2022

@sima338 Štrngnúť si môžem, ale ja alkohol proste nechcem. Aj som to niekedy robila tak, že som sa tvárila, že som odpila, ale to mi príde akoby som sa hanbila za svoje presvedčenia.

vreckovka2
16. nov 2022

@klara7227 manzel nikdy ani len pivo neochutnal..zo zaciatku ho sem tam v mojej rodine ponukli, potom prestali a akceptuju. Ja som si sem tam volakedy dala, vedia o tom a preto ponukaju, hoci nechcem. Ale nic nasilne. Doma alkohol nedrzime, neponukame ani navsteve. Moja rodina si donesie nealkoholicke pivo, ked pridu.. a nis, nie je mi blbe, ze im ani to nealko pivo nekupim...

domak2
16. nov 2022

@klara7227 ja neviem, kamaratkina sestra tiež nepije a nefajčí a úplne v pohode so všetkými sedí a baví sa, nikto to nekomentuje

mandzula
16. nov 2022

Neries, bud na seba hrda.🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marty_4
16. nov 2022

to asi zalezi, s kym sa stretavas, tiez nemam v okoli nikoho, kto by mal problem s takymto niecim.

maryetta
16. nov 2022

Ja si dam ozaj len obcas vino alebo pivo. Pripadne tonic+fernet. Ale… ozaj to parkrat v roku.
No fakt sa niekedy pousmejem ze niekam prideme a hned-co si das? Hmmm kavu. 😂
A ked ponuknu alkohol tak dam protiotazku-musim?
Kazdy povacsine pochopi ze nie nemusim.

klara7227
autor
16. nov 2022

Možno sú ľudia s ktorými sa stretávam divní, ale nechcem nikoho osočovať, preto na nich nenadávam. Ale pre predstavu, sú to normálne pracujúci ľudia, podnikatelia a podobne, žiadne socky 😀
Ale áno, možno sú zvláštni tím, že to nevedia prijať.

mrva
16. nov 2022

@klara7227 normalne poviem, ze nepijem a hotovo. Asi si malo razna a mozno na tebe nevidia rozhodnost, inak by neskusali.

klara7227
autor
16. nov 2022

@mandzula Ďakujem. No veľmi som začala po 30tke dbať o svoje zdravie a namiesto cigariet som nasadila vitamíny. Prehodnotila som svoj život, ale príde mi úplne v pohode keď si žena dá víno, ale ja sa vždy cítim potom taká oťapená.

vikusjk
16. nov 2022

@klara7227 ja tiez nepijem alkohol a vsetci to v beru v pohode, nikto nema dotierave otazky, ani ma neonukuje viackrat atd.