Majú vaši partneri na vás špeciálne požiadavky?

8. okt 2020

Majú na vás vaše polovičky nejaké špeciálne požiadavky? Napriklad môj nechce aby som si dala vlasy na čierno alebo červeno že sa mi to nehodí chce len dlhé nechty pritom moje sú lámavé tak nedorastu chce aby som bola dole len do hladka oholena. Sú to kraviny ale mam pocit akoby som stracala samu seba ja som so sebou spokojna tak ako som staram sa o seba. Je v pohode alebo ja preháňam ?

sissy27
9. okt 2020

@banderaska29 👏👏👏 súhlas s každým jedným slovom.

beronsche
9. okt 2020

nuz, ak ty mas pocit, ze ta meni a obmedzuje, tak to tak zrejme bude... Tu vobec nezalezi na tom, ako si to, co pises, vylozia nezname zeny na fore.. Ani na tom, ake maju ony skusenosti a preferencie..
My nevieme, ako to on podava, ako sa ty pri tom citis.. Ak nekomfortne, tak tam zrejme cosi nebude ok a je len na tebe, ako sa s tym vysporiadas...
Vyckavacia technika je podla mna nespravna, hned si ho posad a povedz mu ako sa citis, vydiskutujte to!
BTW nechty sa ti mozu lamat aj kvoli lakom, chcelo by to prestavku v lakovani a mozno sa ti daju dokopy.. Koniec koncov, prave laky na nechty a gelove hrozy su velke chemicke svinstvo..

autor
9. okt 2020

Viaceré ste to pochopili tak že sú to veci ktoré sú možno bežne a nemenia moju identitu. Umelé nechty som mala dokopy 5x. Robiť som v nich robila normálne ale vtedy som ešte rukavice nepotrebovala všetko sa mi zhoršilo pôrodom. Po pôrode som chytila aj alergiu na gelace svrbeli ma bruška prstov aj dlane aj som ich mala horúce raz som ich strhala v ten deň kedy mi boli robené. Už sú to roky tak možno by sa to nezopakovalo. Sama by som ich možno chcela ale vadí mi ten princíp že on si zažela a chce to tak a nezaujímajú ho moje argumenty. Včera sa mi medzi rečou priznal že vždy lajkuje fotky nechtov čo mi síce príde uchylne ale budiš. Moje prirodzené ja je také že nechty mám len do dĺžky do akej sú schopné dorast uprednostňujem zdravie pred krásou a keď zdravé nie sú nechcem ich zatazovat. To ako argument ale neobstálo. Raz to skúsiť samozrejme môžem ale obávam sa že sa mu budem páčiť už iba s dlhými a že už mi nedá potom žiť a budem si ich musieť dopĺňať vždy. Nie som ochotná platiť také kraviny keď si viem nechty nalakovat sama. A som s nimi spokojná s takými aké sú .. a žeby ich on stále platil ? Ma aj dôležitejšie veci ako investovať do umelín. Páči sa mi to ale nie za takých podmienok.
No a že červená mi nejde ? X ľudí pochválilo. Dokonca sa na mňa začali aj chlapi inak pozerať. Čierna mi naozaj nejde ani by som ju nechcela mám bledú tvar ale popudil ma spôsob že "nemôžeš" . Muž by sa nemal miešať do vzhľadu ženy pokiaľ sa o seba stará. Holenie - pazuchy sú samozrejmosť. Nohy holím raz za pol roka (nerastú mi chlpy dôsledok brania tabliet) a medzi - mám alergiu na holenie medzi nohami. Bez peny s penou so žiletkou jednorazovú ci strojček vždy sa mi urobia pupence svrbi to aj boli to. Nenechavam si tam porast ale keď mám pár cm chĺpky tak to neriešim hneď že sa idem oholiť. Asi mi na Tom vadi že je toho viacej kým sa som prípustná a nechávam to na neho či sa oholi či nie či má vlasy dlhé či krátke takisto aj brada .. neriešim nič je to jeho telo mne sa páči za každých podmienok. A to isté aj ja očakávam. Dúfam že už s ničím iným nepríde. Lebo už naozaj prehodnotím náš vzťah aj keď mi je s ním dobre. Pracovala som na sebe zvnútra dosť dlho roky som mala strašne problémy so sebavedomím nikdy som žiadne nemala konečne som sa prijala začala sa o seba viac starať a preto som ešte trošku citlivá na také veci keď mi do toho dakto kecá a nedajbože aby moje sebavedomie utrpelo ďalšie straty. Príde mi povrchné zaoberať sa len vzhľadom keby som chodila špinavá a smradľavá tak nepoviem. Ale kým iní sa idú potrhať za mnou on hľadá kus po kuse chybičky a snaží sa prerobiť. Ono tá naša konverzácia pokračovala potom síce nenapísal že sa so mnou rozíde keď si nechty nedám ale že keď nechcem tak nájdeme ešte niečo krajšie. Čo to môže znamenať ? Jedine ze zasa bude niečo prerábať. Neskutočne ma to trápi posledné dni ;( čakala som čokoľvek ale na toto zvyknutá nie som

banderaska29
9. okt 2020

pre mňa je osobne veľmi dôležité plniť (zdravé) priania môjho muža. To, čo sa páči na mne iným chlapom neriešim, lebo spolu nezdieľame domácnosť. Teraz ale to necháp tak, že sa zastávam tvojho muža. Chcem to len objektívne zhodnotiť. Je pre mňa dôležité, aby mi povedal o svojich predstavách, o tom, čo sa mu na mne páči a nie. Častokrát sa o tom otvorene bavíme, čo je myslím aj základ, hovoriť o všetkom otvorene a s pokojom (vo všetkých sférach, nie len výzor samozrejme.) Napríklad aj môj muž mi povedal, že by sa mu hrozne páčilo, keby si dám červený lak na nechty. no nie je to úplne moja farba, ale videla som, ako hrozne ho to nadchlo. Niekedy ma poprosí, či si dám sukňu a pančuchy že ma tak chce strašne vidieť. A ja si ju dám, lebo viem, že po mne jedinej túži a je to to najmenej. Niekedy to oni nevedia proste inak povedať, niekedy majú rôzne predstavy, ktoré chcú od nás žien, aby sme ich naplnili. Je to ale znak toho, že po nás túžia a chcú zlomiť stereotyp, to nie je zlé, len je to vystúpenie z komfortnej zóny - teda pre Teba, ale nie je na tom v princípe nič zlé.

Možno by som to na tvojom mieste spravila. Predpokladám, že ho miluješ a máte dobrý vzťah. Povedz mu ale, že umelé nechty si nedáš, ale pôjdeš na manikúru a dáš si spraviť pekný gel lak. To nie je umelý necht, len klasický lak ktorý Ti vydrží na nechte dlhšie. A čo sa týka farbenia vlasov, ja si ich nefarbím vôbec lebo mám svoju peknú farbu a zasa môj raz načal tému ryšavá farba, tak som mu povedala že láska vlasy si farbiť nebudem a on to ale akceptoval dokonca sa mi ospravedlnil, že sa ma nechcel dotknúť. 😀

A zasa, ono to takto funguje aj naopak. Tiež mám naňho niekedy takéto požiadavky ale on s ničím nemá problém. Možno v tom je rozdiel, že to robíme vzájomne jeden pre druhého.

aký máte vlastne vzťah ? klape Vám to vo všetkom ? prepáč nechcem byť zvedavá, len ma zaujíma, že z čoho pramení tvoj postoj voči jeho požiadavkám a prečo on silou mocou stojí za tým, aby si urobila tie zmeny na sebe, keď sa s nimi nestotožnuješ .

autor
9. okt 2020

@banderaska29 inak vo všetkom dobre. Aj v sexuálnej oblasti aj v ostatných. Len sa mi všeobecne prieči ak niekto chce na mne nejaké zmeny. Ja som proste ja moje telo a chcem sa cítiť ja dobre. Keď chce modelku s dlhými nechtami a inými rôznymi vecami s ktorými nie som stotožnená tak si mal takú nájsť. Ja som za to že keď.sa ľúbime mala zmena nie je na škodu ale keď.je toho veľa už aj začínam pochybovať že sa mu ako žena páčim. Vlasy len rozpustené v cope sa mu nepáčia. Je to pre.mna veľká obeta pretože rozpustené sa mi hneď mastia a nevydržia dlho pekne. V cope je to praktickejšie pri mnohých činnostiach. Alebo ti nechty veď moje sú pekné keď sú nalakované dosť sa s nimi trápim pretože sa po dĺžke stiepia a zdravie je pre mňa dôležitejšie. Mám potom pocit že on si pozerá nejaké štetky na internete (už sme to raz riešili a zmazal si to z insta) a chce ma mať podľa nich. Asi len o to mi ide. Mal by ma brať prirodzene takú aká som

banderaska29
9. okt 2020

hej, to je trošku hraničné. Akože aj môj muž má kadejaké úchylky ale to sem písať nejdem 😀 ale som rada že o nich viem a v mnohom si sedíme. Ale sedíme, to je hlavné, nič by som nerobila proti sebe keby to išlo naozaj za hranice mojej prípustnosti. tak ja neviem, skús mu dať panvicou po hlave, ale silno, možno ho osvieti 😀
Ja zasa nenosím cop lebo odkedy mám školopovinné deti a sprevádzal ma celou materskou sa konečne cítim bez copa krajšia. A tento môj zasa niekedy, že sprav si cop 😀 vidíš, chlapi sú v tomto čudní.

Každopádne, platí jedno a to, že nás majú milovať kvôli tomu, aké sme. Samozrejme aj fyzická krása je neodmysliteľná, keby pre mňa nebol prítažlivý, asi Ťažko by tam bola chémia. Ale nechcela by som ho pretvoriť na svoj obraz, to nie. ľúbim ho takého, aký je

autor
9. okt 2020

@banderaska29 máš pravdu ❤️ ďakujem za pekne a povzbudivé slová 🙂 možno je to aj trošku normálne že sem tam mame nejake požiadavky.

banderaska29
9. okt 2020

nemáš začo, rada som trošku podporila. vieščo ja už mám inak nastavené tieto veci. Mala som zlé manželstvo kde bol aj alkohol z jeho strany, hry na compe, nezáujem. Preto pri mojom terajšom mužovi som rada, za také "banality" akože daj si sukňu alebo také nechty. je dobrý a ľúbi ma. To je absolútny základ. Ale chápem aj Teba, musíte sa o tom rozprávať viac. Nakoniec sa možno nastavíte na nejaký vzájomný kompromis 🙂 ♥ držím Vam obom palce 🙂

beronsche
9. okt 2020

@banderaska29 zamyslela som sa nad tvojou prvou vetou... mne pri nej blika kontrolka.. Vyrovnany vztah sa nestavia na tom, kto a ako vyhovie tomu druhemu v jeho rozmaroch.. Rozumiem, ze si to tak ani zrejme nemyslela, ako to vyznelo, ale v suvislosti s tym radit autorke, aby muza posluchla, ked sa tu niekolko krat zmienla, ze ma pocit, ze ju preraba na svoj obraz je dost cez.. 😉
Je nieco ine, ked mi muz povie, ze toto by sa mi pacilo na tebe a ja, ak uznam za vhodne, tak to skusim, ak nie, tak neskusim a ideme dalej bez toho, aby mi to donekonecna opakoval a ine, ked mi s tym neda vydychnut.. Rozdiel je v motivacii! Ak to robim, len aby som tomu druhemu vyhovela a ja s tym ani nie som stotoznena (ako zrejme autorka), tak to signalizuje problem vo vztahu, prip. vlastnej sebadovere..

beronsche
9. okt 2020

a preco to robis? Preco sa mu vlastne podvolujes? Ako on reaguje na to, ked si napr. zopnes vlasy? Neda ti potom vydychnut?

bluka2
9. okt 2020

Ja som zas mala takého, ktorému sa zdal lak na nechtoch u žien nechutný. Takže sa nájdu všelijakí chlapi. A teraz neviem, budeš si meniť vizáž, vlasy, nechty a no comment, podľa toho, akého máš aktuálne? Mne by to v živote nenapadlo pýtať od druhej strany. Však na druhej strane je už niekto, kto sa mi páči a teraz také detaily to je jedno. A ak by sa mi strašne páčil nejaký iný štýl vlasov alebo niečoho, nadhodila by som to úplne inak ako požiadavku. Možno ako takú srandu, zlatko, nevyskusame dnes obaja to a to? Tým vyjadris svoje preferencie, ale rozhodnutie o tele dotycnej osoby necháš iba a len na nej. Žiaden nátlak. Ty tam nátlak cítiš a to nie je dobré. Tvoje pocity sú pochopiteľne

banderaska29
9. okt 2020

@beronsche rozhodne to tak mohlo znieť 🙂 otázka je, ako je postavená hranica od ktorej sa už požiadavky partnera berú ako rozmar. Rozdiel je, keď muž ženu tyranizuje za vzhľad a keď ju miluje aká je, ale pre potešenie oka si povie či by to a to nemohlo byť tak alebo tak. Náš prípad je ten druhý. Myslím si, ak si to čítala všetko, že autorka pochopila ako som to myslela 🙂

beronsche
9. okt 2020

@banderaska29 suhlasim s tebou 🙂 Autorka vsak citi tlak, inak by nemala potrebu to tu riesit, cize jej pripad bude zrejme iny ako ten vas..

banderaska29
9. okt 2020

@beronsche hej ved preto som sa pýtala, aký je mimo tohto ich vzťah. ale očividne v poriadku. 🙂 veď snáď to nejak spolu dotiahnu do úspešného kompromisu, aby aj on trošku pochopil, že to miestami podľa všetkého z jeho strany nie je korektné ale zasa možno to ani nie je taká tragédia 🙂

bluka2
9. okt 2020

@banderaska29 a máš tých požiadaviek viac ty na neho alebo tvoj muž na Teba? Čo sa tyka počtu aj veľkosti zmeny tak odhadom...

beronsche
9. okt 2020

@banderaska29 len aby to nebolo tak, ze je v poriadku, lebo ona robi, co on povie..

Neviem, no, ja by som sa citila ako niekoho hracka, ako barbina, ktoru si chlap oblieka a upravuje podla nalady... Lebo bud ma on chce, kvoli tomu aka som - a to aj vyzorovo a pritahujem ho, alebo nie..

banderaska29
9. okt 2020

@bluka2 ja by som to hlavne nenazvala "požiadavky". Lebo to je ako pri pohovore na pracovnú pozíciu 😀 nazvime to, že si plníme vzájomné predstavy. Je to absolútne vyrovnané, 50 na 50, nie som žiaden otrok svojho muža 😀 nás to vzájomne baví, tešiť sa. nikto na nikoho netlačí a je to všetko v rámci normy a lásky 🙂

bluka2
9. okt 2020

@banderaska29 však aj do práce si len predstavujú, čo by som asi mala vedieť 😃 ok, tak to znie fajn. Keď sú dvaja spokojní, potom dobre

banderaska29
9. okt 2020

@bluka2 no to nie, na pohovore požadujú, čo musíš vedieť 😀 hihi. ale áno sme, riešime aj my hádky občas, ale chvála bohu banality 🙂 treba mať vo všetkom stred. 🙂

mirage
9. okt 2020

@anita6666 ake mas vyjadrovanie? Ostaty kusok masa.. hlava vytreta semenom.. takto primitivne sa vyjadrujes aj o svojom muzovi?

mlska19
9. okt 2020

@sissy27 Ja ta o tom nepresviedcam,mne je jedno,co so sebou kto v sukromi robi.Ak to nenanucuje druhym.O tom bol v podstate autorkin prispevok,ze jej sa do toho velmi nechce.Skor ja som mala pocit,ze ty nas presviedcas,ze jedinci,ktori sa neholia dohladka,su zaostali a nehygienicki a Teba z nich preto napina.

ikissedagirl
9. okt 2020

ked sa mu to paci, kludne ti to moze povedat a navrhnut. a ty mozes kludne vyhoviet alebo odmietnut. spravis radost bud sebe alebo jemu ? 🙂

jana_eyre_2
9. okt 2020

No neviem si predstaviť že by môj muž čosi takéto riešil.. on podľa mňa ani nevie aké mám nechty a vlasy mám už aspoň 12r hnedé.. len raz dávno keď som sa ho pytala na názor akú si mám dať farbu, tak mi povedal že sa mu nepáči červená na ženách.. to som rešpektovala ani mne sa nepáčia dlhé vlasy na chlapoch a asi by som nadšená nebola ak by si ich dal nárast.. ale zase neopustila by som ho preto..

anita6666
9. okt 2020

@mirage ja našťastie nie som odkázaná na žiadneho ch*ja 😂 takže sa vždy vyjadrujem tak,ako chcem....freedom

cervenaruza123
9. okt 2020

My na seba nemame vyslovene poziadavky. Ale tak vieme co sa druhemu paci a slobodne sa rozhodneme, ci to tak chceme ci nie. Moj napriklad nema rad dlhe nechty, tak ich nemam. Pacia sa mu dlhe vlasy, tak si ich nestriham nakratko, ale z lasky k nemu, nie preto, lebo mi to zakazal. Keby som sa ostrihala, prezil by to, ale preco by som sa mu mala chciet menej pacit? Nema rad ani ked som namalovana, ale zase tiez nebudem kvoli tomu chodit napriklad na plesy uplne bez make-upu. Myslim, ze je dost rozdiel, ci to ten tvoj iba uprednostnuje alebo ta do toho nuti. Ja sice manzelovi vychadzam v ustrety, ale keby ma nutil, tak by som asi just spravila naopak, nie som zase jeho otrok, aby mi prisne diktoval vsetky podrobnosti mojho vzhladu. A keby sa mu nepacilo, tak mal si hladat inu...

sissy27
9. okt 2020

@mlska19 áno, PRE MŇA sú neoholení (v určitých partiách) jedinci nehygienickí a s chlapom, ktorý má zarastené pazuchy, rozkrok a trčí mu “sveter” spod košele, by som sex nemala, je to pre mňa vrcholne odpudzujúce. Rovnako ako ohryzené špinavé nechty alebo pokazený chrup. A vôbec sa za to nehanbím. Každý si snáď môžeme slobodne vybrať čo sa nám páči a čo nie. Ja sa tiež určite nepáčim každému a je to úplne v poriadku.

mirage
10. okt 2020

@anita6666 that explains a lot. Moj muz je mudry, slusny, zeny ma v ucte. Tvoje ubohe vyjadrenia na stranu muzov su na skodu len tebe. Taky normalny slusny chlap o teba ani " bicykel neoprie"

jankapepe
11. okt 2020

??? Tak mu jednoducho povedz nech si nájde blondínku s dlhými nechtami vo veku do 10 rokov. ...... hovorí ti aj ako sa máš obliekať a čo máš jesť??