Majú vaši partneri na vás špeciálne požiadavky?

8. okt 2020

Majú na vás vaše polovičky nejaké špeciálne požiadavky? Napriklad môj nechce aby som si dala vlasy na čierno alebo červeno že sa mi to nehodí chce len dlhé nechty pritom moje sú lámavé tak nedorastu chce aby som bola dole len do hladka oholena. Sú to kraviny ale mam pocit akoby som stracala samu seba ja som so sebou spokojna tak ako som staram sa o seba. Je v pohode alebo ja preháňam ?

0silvia0
8. okt 2020

@sissy27 a tá dôležitosť hladkej pokožky pre teba je irelevantná pre tých, pre ktorých to bežný štandard nie je. Musí to byť bežný štandard pre každého? Nie, nemusí...

derdia
8. okt 2020

Napr. podla mna je normalne, led muz povie zene ze sa mu nepaci ak sa vyzivavo oblieka, ze nksi prislis kratke sukne a vystrihy, alebo nenosi podprdu a on ju chce mat len pre seba... A tak. Ok... Ale aby si potrpel na takychto veciach, ze dlhe nechty, a atd. Prepac pomyselal by som si o nom, ze je uchyl.... Je to nechutne... Aby si vyzadoval cokolvek!

sissy27
8. okt 2020

@0silvia0 nemusí to byť bežný štandard pre každého ale teda pod pojmom "špeciálne požiadavky" si fakt predstavujem niečo naozaj výnimočné a netradičné 😀

autor
8. okt 2020

Takže vlasy mám melirovane udržiavané .. nechty sa mi stiepia a lamu ale vždy sú nalakované a upravené lak nie je osupany... Medzi sa holím ale nevadí mi keď mám páru chlpov neriešim to. U neho mi nevadí či je oholený na tvári či nie či má prales dole alebo nie ja nie som taká náročná pretp možno mi to aj vadí ja ho beriem aký je a on ma potrebu ma kus po kuse meniť

0silvia0
8. okt 2020

@sissy27 čo napríklad? 😨

0silvia0
8. okt 2020

ak ti jeho tlačenie do zmeny nie je príjemné, môžeš skúsiť mu nastaviť zrkadlo a uvidíš, ako zareaguje, keď začneš tiež od neho vyžadovať zmeny vzhľadu. Ak bude reagovať neprimerane, tak si radšej rozmysli, či s ním chceš pokračovať vo vzťahu.

petulda333
8. okt 2020

@janinah moj sa holi aj dole. Nic vynimocne
Inak neviem, ja to nevnimam ako, ze ta meni. Chce aby si sa mu pacila. A aj ty sa mu urcite chces pacit. Nepoviem keby chcel aby si si zvacsila prsia ci dala inu plastiku a pod. Ale na tomto nevidim nic hrozne.

autor
8. okt 2020

Povedal ze tie nechty mi aj zaplatí. Povedala som mu že nebudem míňať na sprostosti ked si viem nechty nalakovat aj sama a bojím sa že gél mi len uškodí. Tak na druhej strane mozno by som nechty aj prijala ale vadí mi na Tom celom to ze on si to dal ako požiadavku. Prišiel a hovorí že kamoška jeho sa pyta či si nedám gélové nechty. A ja že hneď koľko pýta za nich a on ze ich zaplatí že nech si dam ze je to sexi .. tak som sa ohradila či sa mu moje nepáčia a či ho nezaujíma že ako budem s takými dlhými nechtami robiť bežné veci lebo on chce dlhé prioritne. A on že aj ona robí bežné veci. Jasné .. ja som alergička umývam riad v rukaviciach všetko jedlo aj čistiace prostriedky musím chytať v rukaviciach ja si nemôžem dovoliť dlhé nechty keď musím mať rukavice takmer pri každej činnosti. A čo sa týka vlasov .. experimentujem na melír raz dám ružový šampón raz červený vždy ich mám iné a on že čierne nechce lebo sa mi nehodia červené že je to pekne ale nemám si ro dávať vlasy len rozpustené lebo copy on nemusí. Trošku ma to začína stvat.ale nebudem sa hneď stavať na zadné počkám ešte a keď príde s ďalšou volovinou tak už si nebudem hrýzť do jazyka

anita6666
8. okt 2020

No vidíš,tak napokon sa to javí tak,že mu to nabulikala do hlavy jeho slávna "kamoska"....s konštatovaním,že je to sexi??? Tak to už ani nechcem vedieť, čo tam o tebe spolu rozoberali ďalej....mne to teda smrdí niečím....a nie,nie je to sexi, ani trochu, sexi sú pestované ruky a natural nechty.😉 Tie umelaky ja keď na niekom vidím,tak mi je mega smiešne,vieš koľko baktérií a mykoz za tým pestujú? 😂Fuj

sissy27
8. okt 2020

@0silvia0 no napríklad ak by išlo o extrémne plastiky, úplnú premenu na niekoho iného, atď. Proste nejaké nezvratné veci, ktoré môžu človeku uškodiť.
pre autorku: normálne ti povedal, že dlhé nechty sú sexy, to nevnímam ani ako požiadavku a už vôbec nie špeciálnu. Aj s dlhými gelovými nechtami môžeš používať rukavice, a dá sa s nimi robiť úplne všetko a úplne normálne. Veď povedal, že ti to zaplatí, tak prečo to aspoň nevyskúšaš (hlavne keď aj by si to možno sama chcela) ? Možno ty zistíš, že sa ti to páči, a možno ti to nebude vyhovovať, tak druhýkrát si ich nedáš a povieš mu normálne argumenty "zlato nie lebo..." ale argument "lebo potom nebudem môcť umývať riad v rukaviciach" - to neviem či sa mám smiať alebo plakať, sorry. Mne to príde, že teba to vadí len z princípu, že to navrhol on a hneď ješitnosť robí svoje, že o sebe pochybuješ.

0silvia0
8. okt 2020

aha, tak to si ty, čo si dnes riešila aj tie nechty. Si nemusela zakladať dve diskusie, mohla si to riešiť v jednej. Asi sa mu páči kamoška a kamoška ho nechce, tak chce, aby si vyzerala ako jeho kamoška. Tak mňa osobne by z takéhoto chlapa šlak trafil, ja by som na toto nervy nemala. Ako píšeš, počkaj ešte na nejakú super požiadavku a rovno ho potom šlahni panvicou, aby sa mu zrovnali čakry.

komir63
8. okt 2020

Skús mu navrhnúť, aby si on ten porast dole nafarbil na zeleno a nechty na nohách na reflexnú žltú, lebo tak ako chodí teraz sa mu to nehodí.

yoxinka
8. okt 2020

Mám kamošku, ktorej muž si neželá, aby si ostrihala vlasy, lebo jemu sa páčia dlhé. Chcela si ich len podstrihnúť, lebo mala konce zničené, nie, lebo ich už nebude mať dostatočne dlhé podľa jeho predstáv. Keď mi to povedala, som na ňu najskôr kukala, že to nejaké humorčeky skúšali ... ale nie, vážne. Tak som jej povedala, že to ozaj si nechá do takejto veci takto kecať a klopkala som si na čelo. Šak vlasy dorastú raz dva ... Ona má vlasy po pás pomaly, tých pár cm hore dole ... Asi je najlepšie, keď si partneri v tomto rozumejú a nemusia vznikať takéto trenice. Ja by som len kvôli chlapovi, lebo to on vyžaduje, nerobila veci, ktoré sú mi proti srsti.

janeninka
8. okt 2020

Ked to tak citam nemam pocit ze by na teba velmi tlacil. Iba povedal co sa mu paci ALE zaroven ako citam dalej, vlasy v cope... je toho nejako viacej? Lebo neviem sa zbavit pocitu povrchnosti.
Napr.ja mam tiez daketo uchylky detialove, napr milujem ked vykuka kosela spod svetra ale len vrch goliera nie celý, alebo vyhrnute rukavy na koseli..partnerovi to obcas okomentujem ked to ma tak - vie ze sa mi to paci ale OMG nijako to od neho nevyzadujem, neriesim, nehovorim ako sa ma obliekat. Milujem ho aj bez vyhrnutych rukavov. Takze to ako o nom pises na mna posobi povrchne

kitycat
8. okt 2020

moj by chcel aby som nosila topanky na podpatkoch...vzhladom na to, ze som ich na ziadnom nasom rande nemala a obuvam jedny iba na slavnostne prilezitosti co je raz za 2 roky tak sa s tym zmieril...

Tiez obcas povie ze by som si mala obliekat take alebo onake veci, ale my mame asi trochu odlisny vkus na obliekanie a on sa z casu na cas takto vyventiluje a mam klud

Povedala som mu, ze ked som si take na rande nedala tak preco ocakava tieto veci teraz

No a tam dole by si sa mala upravovat a niektorym zenam nesedi ani cervena ani cierna...tvoj ma v tomto pravdu

amelie2017
8. okt 2020

Nie si to ty, ktorej frajer ju chce zobrat na gelove ku kamoske??

Ale k veci, moj muz ma prosil, aby som si moje kucerave vlasy, do ktorych sa zamiloval neostrihala na kratko, ked budem mama. Lebo ich na mne miluje. Ja som mu povedala, ze ked si on necha narast bradu a la drevorubac, tak sa ostiham.
Ja by som nezniesla bradu, hnusnu, umastenu, on kratke vlasy. Lebo pre neho je symbol zenskosti hriva. Viac ako prsia, strie, zadok...
Ale aj tak sol musela vlasy skratit, lubil ma nadalej, po 3 rokoch sa priznal, ze ho to stalo vela. Ja by som mu tu bradu oholila v spanku.

mlska19
9. okt 2020

@sissy27 Neplet do toho hygienu,priroda to ochlpenie vymyslela aj na to,aby sa Ti dovnutra nedostala kazda bakteria.To,ze by si sa z konkretneho nevyholeneho chlapa dovracala,by mal byt pre Teba varovny signal,ze sa k sebe z nejakeho dovodu na reprodukcny ucel nehodite.Ludstvo magorie a straca instinkty,ktore maju aj zvierata,ktore sa vzdy pri zoznameni ovonaju.

ghostsgirl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
9. okt 2020

@mlska19 jaj no dobre, tak odpojme elektriku a vráťme sa všetci do jaskýň, lebo tak to príroda vymyslela 😀 áno, chlpy na niektorých častiach tela mi vadia, či na mužoch či na ženách. Fakt neviem čo je také super napr. v lete na brmbolcoch pod pazuchami, prečo niektorí jedinci odmietajú používať deodoranty a obťažujú svojim zápachom kadekoho.
Príroda vymyslela ochlpenie ako bariéru pred zimou a baktériami - ale pre ľudí v jaskyni, ktorí nenosili oblečenie a nepoznali hygienu. Ja osobne som trošku ďalej 😀 a nemám nič proti tým, ktorým je to pohodlné inak, pokiaľ sa ma to bytostne netýka.
Mimochodom, ty ako zvieratko ovoniavaš chlapom prirodzenie aby si vedela, či sa hodíte k plodeniu detí? 😀 Lebo inak si tvoju poslednú vetu vysvetliť neviem 😀 áno, aj mne musí chlap "voňať", ale tá vôňa je niekde úplne inde ako v jeho trenkách 😀

kubkovamama
9. okt 2020

Ex mal a už je dllllho ex😉 asi tak.Ja nechápem,veď chlap ťa má rešpektovať taká aká si.Nepoviem,že sa nemáš o seba starať,ale nie preto,že on chce.On kvôli tebe,alebo pretože ty chces urobil čo?Povedz mu,že chces aby 5x v týždni chodil do fitka,depiloval si chrbát a dal si strojček na zuby,lebo sa ti zdá,že jeden zub mu ide pol milimetra bokom.🤦🤦Neznášam takýchto chlapov.Moja ségra mala podobného pacienta,bola určite nešťastná,len s ním zostávala,lebo sa bála samoty.Uz je x rokov bez neho,sama!a je krajšia ako kedykoľvek predtým.

ghostsgirl
9. okt 2020

Len pre uplnost, ak niekto napise, ze celkom hladke oholenie "tam dole" je hygienicke, tak ho musim sklamat, lebo je to presne naopak

lujza123
9. okt 2020

Myslím ze je vcelku normálne povedať svojmu partnerovi keď sa mi niečo na vzhľade nepáči alebo mam určite preferencie. Je to potom na tom druhom ci mu vyhovie alebo nie.

mlska19
9. okt 2020

@sissy27 Skús sa spýtať kaderníčok, či majú vlasy aj inú ako estetickú funkciu, lebo podľa Tvojej logiky by sme už všetci mali behať vyholení, veď sa dávno vymysleli klobúky, tak načo si pestovať na hlave takú nehygienickú vec, ktorá sa prirodzene mastí a potom zapácha, keď ju pravidelne neumývaš. Ak sa človek pravidelne umýva, nemal by Ti blízky človek prečo smrdieť. Keďže sa nestretávame iba s blízkymi, niektorí prekrývame svoj pach rôznymi parfémami. Ak by to bolo iba pre ľudí v jaskyni - dávno by sme o to ochlpenie prišli, nie je to záležitosť posledných 1000 rokov. To ochlpenie, ktoré prirodzene máme teraz, by im vtedy veľa platné nebolo. A k mojej poslednej vete: Opýtaj sa chlapov, tí sú v tomto omnoho otvorenejší, či si radi nepričuchnú k žene, s ktorou spávajú, medzi nohami.

mlska19
9. okt 2020

Autorka, neviem ako dlho ste spolu, ale ak máš pocit, že Ťa chce kus po kuse meniť, a ty s tým nie si stotožnená, otvorene a rázne mu to povedz a sama proti sebe sa nemeň. Ak je s Tebou len kvôli dlhým nechtom, dohladka vyholenému ohanbiu, farbe vlasov, nuž tak to nebude partner do života. Inak, toto byť konverzácia medzi chlapmi, že chce baba niektorého meniť, tak by bol hneď za najväčšieho podpapučníka. Tí v tom majú pomerne jasno, a myslím, že oprávnene.

sissy27
9. okt 2020

@mlska19 aj chlapi majú rôzne preferencie - niekto uprednostňuje na hladko vyholenú, naparfémovanú. Niekto to rád natur, najlepšie cez menzes a ešte ho k tomu vzrušuje aj orál len v týchto dňoch.
Ja som napísala svoj názor a svoj postoj, tak ma prosím ťa nepresviedčaj o tom, že to mám prehodnotiť a musí sa mi to nasilu páčiť, lebo je to prirodzené. Nepáči a vadí mi to, hotovo.

banderaska29
9. okt 2020

Ono to znie tak tyranizujúco, ale všetko záleží od okolností. Môj muž mi raz povedal, že by sa mi hodili kratšie vlasy (mala som dlhé skoro po pupok.) On to nemyslel, že takto som škaredá, práve naopak, ale povedal mi, žeby sa mi to hrozne hodilo. Tak som si ich tak dala, bol somnou a ver či nie cítim sa dokonale. Samozrejme urobila som to lebo som cítila že potrebujem zmenu.
Čo sa týka holenia a celkovej starostlivosti o seba. Nebudem hovoriť, že sa mi chce permanentne sa holiť, ale viem, že sa to môjmu mužovi páči, keď som tam dolu hladká a on zasa pre mňa robí to, že si neholí bradu, lebo sa to zasa páči mne 😀

Čo tým chcem povedať je, na akej úrovni sa toto robenie jeden pre druhého nachádza. My sme na seba nikdy v ničom netlačili, ale som ochotná pristúpiť na istý kompromis, pokiaľ to nejde cez moju hranicu prípustnosti a pokiaĺ je to opätovaná obeta 🙂

banderaska29
9. okt 2020

@sissy27 dobre hovoríš všetko, čo hovoríš. Ale musíš brať to, že nie každý sa s tebou stotožní. Proste to môže byť len hrach o stenu, hoci ja s tebou súhlasím 🙂

banderaska29
9. okt 2020

@mlska19 vieš čo, nie je to iba o umývaní. Základné hygienické návyky súvisia aj s tým, že po osprchovaní použijem deodorant, dám si čisté oblečenie a poprípade parfém. To by si sa čudovala, ako to je jedno, že sa človek osprchuje, keď si dá na seba to isté, čo mal tri dni po sebe. Vtedy mu nepomôže ani sprcha. a čo sa týka holenia, poviem Ti môj prípad, ja neznesiem keď mám tam dolu dlhý porast. Všetko ma svrbí, cítim sa nekomfortne. a nehovoriac o pazuchách a nohách. Mne je jedno či je december či júl, holím sa pravidelne, lebo mne samej to prekáža. 🙂

sissy27
9. okt 2020

@banderaska29 veď mne je to jasné, že každý máme iné preferencie 😀 len nechápem, prečo sa ma niekto snaží presviedčať, že takto to má byť, lebo príroda nadelila.
A presne si to vystihla - to, že sa napr. oholím, lebo sa to partnerovi páči, ešte neznamená, že strácam svoju identitu alebo potláčam svoju osobnosť. Podľa mňa v normálnom vzťahu je bežné, že si partneri takto navzájom vyjdú v ústrety. Aj tu partner zakladateľke navrhol niečo, čo by sa mu páčilo - ale nikde som sa nedočítala, že ak to nespraví, tak ju opustí. A stále sú to len drobné kozmetické úpravy, nič, čo by natrvalo zmenilo telo alebo život. Proste ako keď partnerovi navaríš jedlo ktoré má on rád, alebo si pozriete film, ktorý vybral on. Nabudúce on zase pôjde so mnou tam kde ho to až tak nebaví, alebo napríklad umyje okná, lebo ja to neznášam.

banderaska29
9. okt 2020

@sissy27 to je tak, sociálne siete, ktoré Ti popúšťajú uzdu. Preto sa Ťa snažia presviedčať. Keby sme sedeli pri jednom stole a pili víno, všetky by sme sa rešpektovali. 😀
je to tak ako píšeš, len niektoré ženy sú až cez hranicu "be yourself". Podľa mňa je presne o tom vzťah. robiť jeden pre druhého svet krajším, byť preňho opora ale aj lákavá, to že niečo na sebe malé zmením čo ho dostane na kolená, to je len dobré pre vzťah. To je podľa mňa aj tajomstvo dobrého a fungujúceho vzťahu, aby žena bola pre muža príťažlivá a muž pre ženu 🙂