Malá svadba - skúsnosti?

sabinka277
29. dec 2018

Netuším kde som to mala zaradiť... Tak sem.. Ženy ste tu niektorá ktorá ste mala svadbu ale malú?? Okolo cca 10 ľudí?! Ak. Áno ako ste to riešili kde bola oslava aká atď.. 🙂 ďakujem ta odpovede

raszuz
29. dec 2018

@sabinka277 nas bolo do 12 aj s nasimi dvoma detmi, na urade, potom obed v restike, tam sme sa zdrzali do vecera, a vecer sme este doma posedeli

caroline_
29. dec 2018

My sme boli len ja a manžel plus dvaja svedkovia, najprv na úrade a potom sme išli do reštaurácie

3petka
29. dec 2018

@sabinka277 ahoj 17 ľudí . Svadba na úrade. obed v restike posedenie reservé do večera. A potom sme šli na disco 😄 Paráda.

lilyianka
29. dec 2018

@sabinka277 my sme mali 20 ľudí, ale brat mal malú svadbu, len oni 2 a ja s druhým bratom ako svedkovia. Oznámili to rodine až po obrade a pozvali rodičov plus súrodencov s rodinami ďalší týždeň na obed... všetci spokojní

asia83
29. dec 2018

@sabinka277 Nás bolo 15 aj s nami. Mali sme tam iba rodinu. Sobáš v kostole o 16:00 h, potom presun do malej reštaurácie, večera, po čase ďalší chod, koláče, torty, pitie čo kto chcel. Pohoda.

mariejenka
29. dec 2018

Svadba na urade,oslava v restike kde ma muz prekvapil a namiesto dohodnutej hudby len z radia,co sme si namixovali pesnicky,poza moj chrbat vybavil zivu skupinu,paradna ...bolo nas do 15. Predjedlo,obed a vecer svedske stoly...neviem vsetko platil chlap,cize neviem koľko,ale tak do 500€ sme vosli aj s oblekom,satami atd.

tomiholjubavi
29. dec 2018

Ked som sa vydavala prvý raz, mali sme velku svadbu, kopu rodiny, obrad v bojniciach na zámku, všetko vyčačkané...milion zbytočností som kupila..a na svadbe bola nuda. Tetky, strýcovia, babky, deti ...spoločnost dost konzervatívna. Hudba taká typická svadbová, aj pre staré ročníky...stálo to kopu penazi a po štyroch rokoch sme sa rozviedli.

Druhý krát som už presne vedela, čo nepotrebujem. Mali sme 14 hostí + my dvaja. Po obrade sme mali rezervované posedenie v reštike do rána. Kameramana som nechcela, ani odpytovačky, kapelu, DJ-a... ale v reštike bolo karaoke. A kedze nikto nenatáčal, ludia sa len tak striedali v spievaní (niektorí ledva pustili k mikrofónu druhých), skvelo sme sa zabavili. Tancovali do rána a nemuseli riešiť odvoz opitého uja, ani znudenú pubertálnu omladinu 😃

Mali sme dva chody, koláče a tortu. Dokopy nás to vyšlo okolo 2000 euro. (Ale v Chorvátsku je všetko drahšie, hlavne v centre hlavného mesta). No atmosféra bola neporovnatelna. A to najlepšie - pri velkej svadbe len človek lieta ako šialeny, kazdemu sa musi venovat a nakoniec den prejde, ani nevieš ako a vyflusnutá lahneš spať.

tomiholjubavi
29. dec 2018

plus som zrecyklovala závoj a topánky z prvej svadby 😂 boli drahé, tak škoda ich nevyužiť. 😂 závoj som potom posunula sestre, aj ona sa v ňom uz vydala 😂

deti95060810
29. dec 2018

svadba cca 25 ľudí... povolali sa len najbližší....súrodenci s rodinami a rodičia. začali sme v kostole a pokračovali v reštike. Svadba podĺa mňa o ničom...rozviedli sme sa ešte rýchlejšie ako všetci známy typovali...😉

diewcatqoo
29. dec 2018

Mali sme spolu s nami dvoma 15 ludi. Najprv obrad na urade, potom posedenie v saloniku v hoteli. Mali sme predjedlo, polievku a hlavne jedlo, neskor vecer nam este urobili svedske stoly. Cele to skoncilo okolo polnoci. Super nam to vyzdobili, hudbu sme si pustali sami, myslim, ze bola fajn zabava. Takmer vsetci sme boli aj ubytovani v danom hoteli a vyslo nas to vsetko dokopy na nejakych 2000€.

veronice
30. dec 2018

My sme mali na plane svadbu o 100 ludoch ale skrz moje zdravotne problwmy sme skoncili s 23 ludmi. Obrad v kostole, vecera a posedenie v restike kde pracovala mamina takze cela hostina nas vysla asi tak 250e :P posedeli sme, pokecali a o 23.00 sme to rozpustili a rozisli sa domov - moj chrbat to uz nezvladal dlhsie. A vsetci si pochvalovali ze ako dobre bolo tak nas to potesilo 🙂 ano, nebola to moja vysnivana svadba ale podla moznoati bola ta najkrajsia aka za danych okolnosti mohla byt ;) hlavne ze sme svoji 🙂

bajka82
30. dec 2018

Pripajam sa, aj my sme mali mensiu svadbu, 20 ludi. Kedze som sa vydavala po 30-tke,tak som som si kupila jednoduchsie saty, klobucik,vid.foto. Obrad bol v kostole, pohostenie v restike. Mali sme pozicanu aparaturu so svojou namixovanou hudbou. Ani ja som nemala kameramana, a dokonca profesionalneho fotografa. Fotky nam robil znamy,co sa venuje foteniu prirody, trochu ich upravil a boli sme spokojni. Svadba trvala do jednej rana.

nelinka2009
30. dec 2018

@sabinka277 ano... oslava doma, stacilo... radsej poriadnu svadobnu cestu

lenkamesarosova
30. dec 2018

my sme chceli tiež malú svadbu, nakoniec to dopadlo tak že sme to spojili so svadobnou cestou, oddajú nás a Mauríciuse a ked sa vrátime máme len rodinné posenenie v reštike 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikavesela
30. dec 2018

@caroline_ presne ako my😀

cailinevelyn
2. jan 2019

my sme mali pred 10 rokmi taku - len 12 hosti. prisposobili sme sa csu - obrad bol o 14 - tak som dala len veceru - jednu malu "akoby len predjedlo na 17,00, a veceru na 20,00 - len tak v malom saloniku v restauracii. vsetci boli unaveni o pol noci a o 2 sa to prirodzene rozpadlo . a teda veru sme aj zatancovali - ale to sme si spravili len z CD cka (vsak pre 12 ludi netreba ozvucit celu salu. POvažujem to stale za najlepsie riesenie a za najkrajsiu "zurku" v zivote.

canerko
6. jan 2019

@tomiholjubavi aj ja som prvu svadbu mala honosnu,velku,zbytocnu.Tri dni 800 ludi.Pompezna,zbytocna
Po 14 rokov rozvedena.
Druhu svadbu sme mali len rodicia a kamarati,svedkovia dokopy 36.Obrad bol v kostole a obed v obecnom dome.Jahna sme dostali do daru.Svokor kupil prasa,napoje,alkohol ja aj muz.Trosku sme ozdobili z ruzami zo zahrady a sused doniesol harmoniku tak bola aj hudba.o osmej vecer kazdy uz isiel domov.Cela parada nas nestala ani tisic euro.

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hyta
8. jan 2019

My sme mali malú svadbu, bolo nás 14 ľudí, po obrade sme šli do reštaurácie, kde sme mali zarezervovanú vyzdobenú miestnosť,, samozrejme aperitív, predjedlo a dva chody na jedlo. Alkohol a zákusky sme si doneisli. Bolo výborne, bavili sme sa do štvrtej rána a všetci si pochvaľovali. Žijeme spolu už x- rokov, takže určite veľkosť svadby neovplyvní spokojné manželstvo.🙂

lucinkapusinenka
9. jan 2019

Nas bolo 20 najblizšia rodina. Svadba v kostole a mala hostina v reštaurácií. Po večeri fotenie. A odtial išiel každy domov. Malá a krátka svadba. Do toho naše deti choré. Takže som sa nevenovala hostom ale detom. Preto sme to aj skôr ukončili.