Mám málo sebavedomia

magdusik79
7. mar 2013

Zdravím žienky,som rada že som našla tuto stanku a konečne sa mohla zaregistrovať 🙂 Chcela by som sa s Vami podeliť o mojom probléme,potrebujem počuť Vaše názory,pripadne či ste boli,alebo či ste v podobnej situacii...Tak začnem 🙂 Moj problém s počiva v tom ,že mám malo sebavedomia,a myslím si že je za tým moj priatel,zijeme spolu 7 rokou,a máme krasneho synčeka.On pracuje ja sem-tam brigadujem.Moj priatel sa mi nechce prisposobiť čo sa týka toho aby som šla pracovať,mala som možnosť nastupit do prace na TPP lenže on hned že to nemám brať ,lebo ako a čo s malím,malí chodí do školky..býva častejšie chory..:/ stále chyty nadchu a sopliky atd...Citim sa taka na nič,ako keby som nebola ničoho schopná,:-/ Priatel pralti všetko,okrem mojho mobilu a internetu,ten si platím ja co zarobím na brigadach,.Bojím sa že pri nom nikdy pracovať nebudem,proste sa mi nechce prisposobiť vidí len seba a ja máám už také nizske sebavedomie,že si už nahovaram že nanič niesom suca:/ len na domace upratovanie,varenie,zehlenie a staranie sa o synčeka..Raz sme sa už tak pochytili koli tomuto,že on mi začal vykrikovať že šak on plati všetko,tak som mu nato povedala že čo mám robiť ked mi nedovoli nikam ist robiť,tak stichol...mne to je už trapne aby ma on živil :/ necitim sa dobre,..Chcem už aj ja mať to svoje..:/ Baby ste v podobnej situacii ?..Ja sa už boji m aj na pohovor ist,pretože tolko krat som bola a nikde sa mi neozvali..:/ začinam si mysliet že fakt som neschopná :-//..Potrebujem sa len s niekým o tom porozpravať,pretože tu nemam ským,nemam tu znamych nikoho :/ ďakujem

nikolet_89
7. mar 2013

@magdusik79 ahoj jemu to asi vyhovuje takto o syna je postarane, doma ma navarene, upratane, ozehlene atd. nevidi asi dovod v tom to menit...podla mna by si mala nieco urobit pre seba a teda, ak sa ti znova naskytne praca tak porozmyslat nad tym ci budes zvladat odnasat maleho do skolky a chodit po tom opat pre neho, zo zaciatku nech partner vidi, ze to zvladas...a potom samozrejme by som tie ulohy rozdelila...urcite sa najde niaka kamaratka, ktora by ti pre maleho sem tam zasla, keby si ty nemohla ci nie ?

sisaha
7. mar 2013

@magdusik79 dieta chodi do skolky, ty sa nemas co prisposobovat jeho nazorom. Najdi si pracu na TPP a aj ked bude dieta chore, tak to budete riesit potom (starí rodicia, opatrovatelka, očr)..vzdy sa da nieco vymyslieť...
Nie si jedina, ktora ma dieťa neustale chore.. To by potom nemohla robiť ziadna slobodna matka, lebo jej nema kto ostat s dietatom... Prave preto, ze sa citis menejcenna, bez sebavedomia by som zacala okamzite pracovat. Peniaze naviac sa ti hodia... Skor si myslim, ze priatel ta ma rad pod kontrolou.. No tadeto cesta nevedie.. ak budes prilis dlho doma, nevyzera to dobre ani v zivotopise..a tvoje sance na pracu sa budu casom zhorsovat. Takze moja rada...najdi pracu a ostatne ries potom.

magdusik79
autor
7. mar 2013

@nikolet_89 áno máš pravdu jemu to vyhovuje,ale mne nie..:/ Lebo ja nemám vlastne peniaze a to ma štve,a pýtať si o neho je dosť neprijemne pre mna..:/ citim sa zle...štve ma že vidí len a len seba..Už som rozmyšlala že sa od neho odstahujem ku svokre,že odídem,lebo pri nom nikdy pracovať nebudem :/..ale zas ma tu drži aj malí jeho vztah s tatinom,potom skolke kolektiv nechcem mu to brať..:-/ Ja priatela lubim,aj on mna to viem..Lenže ja to už takto nevladzem,vela krat som mu povedala že o takto neide,a nepovedal mi nato nič..bez odozvy...a bojím sa že mi to raz bude vkrikovať že on ma živil...a to nechcem...:- 😢

magdusik79
autor
7. mar 2013

@sisaha Máš pravdu,on ma chce mať pod kontrolou . Dufam že sa mi ešte taká možnosť st pracovať naskytne,keže dve som koli nemu musela odmietnuť,nieje to tak ako pišeš,že mna jeho nazory nemaju čo zaujimať,išlo o robotu kde som mala pracovnu dobu od pol 9 do po 6 večera, a školku mame do pol 5 tej,tak preto ma musel zaujimať jeho nazor,či by on chodil po maleho,a povedal mi že nie,,lebo že to by musel každy den končit o 4 tej a nezarobil by ani na byt :-/ a druha robota bola tiež nevyhoda v tom že tam boli poobedné,čo samozrejme zas jemu nevyhovovalo, :/

sisaha
7. mar 2013

@magdusik79 a čo starí rodicia? Samozrejme, ze pracovny cas je podstatny, skus si ho teda nechat upravit, ak by to bolo mozne...Ak by si bola slobodna matka bez priatela, tak by si sa ako zariadila? sedela by si doma? Alebo by si skusila hladat niekoho, kto by ti maleho zo skolky vybral a hodinu s nim pobudol nez prides?

sisaha
7. mar 2013

@magdusik79 ja som mozno v tomto sebecka, ale pozeram na tiez na svoju buducnost a dochodok. Priatel si teraz na svoj dochodok zaraba, ty sedis doma...On ho bude mat vyssi, ty mozno na minime. Rodicmi ste obaja a obaja mate mat moznost vlastnej sebarealizacie...

magdusik79
autor
7. mar 2013

@sisaha čista pravda ta druha sprava..a myslim že keby som bola sama tak by som to asi lepsie zvladala,lebo by som odišla ku svokre a ona by mi pomohla s malím,ak by som si našla robotu,lenže u svokri an dedinke robota nehrozi..ale to by som už dačo poriešila,len tu pri nom je to tažko..:-/

sirinka
7. mar 2013

@magdusik79 tiez som teraz riesila taku situaciu, koncila mi RD, ale najmensia kedze ma iba dva roky, tak do skolky ju neumiestnim a plus moja pracovna doba je taka, ze domov pridem vecer o osmej... Takze sme hladali kompromis, pracujem na polovicny uvazok a ked som v praci vykrivame to svokrou, ktora k nam dochadza cca 100 km, plus som dohodnuta so susedou, ktorej normalne zaplatim za opatrovanie. Castokrat sa da dohdonut priamo v skolke s niektorou ucitelkou, ze dietatko zoberie k sebe, kym ty po neho budes moct prist, potom uz iba zalezi, ci sa ti to oplati financne. Pre mna to je aj po psychickej a socialnej stranke dolezite, je prijemne zase robit to, co som sa vyucila a byt v kolektive dospelych ludi 😀
Takze ja by som na tvojom mieste nehladala pracu nasilu, ale pokial by sa vyskytla vyhodna ponuka, tak skusit to mozes... Ved pokial by to bolo prilis stresujuce s malym, tak pocas skusobnej doby mozes kedykolvek skoncit. Asi tak by som to aj predostrela partnerovi, plus by som sa s nim dohodla, pokial nepracujes aby si mala pristup k peniazom, aby si nemusela od neho stale prosit, ved ste rodina....

aristka
7. mar 2013

po prvé,určite by som sa nepýtala či môžem ísť do práce,to že s niekým žiješ ,to neznamená,že nemáš svoj rozum,po ďalšie ,je to aj jeho dieťa ,to znamená,že mu niečo obetuje a to sú aj ústupky,že ide pre neho do škôlky,keď pôjdeš ty do práce ,nebude musieť byť toľko v robote a môže sa venovať aj dieťaťu,malý bude mať z toho prospech,bude viac s otcom,otecko sa zúčastní na chode domácnosti,ty pôjdeš do práce a zachráni ti to zdraví rozum,vieš jemu to takto vyhovuje ,lebo má full,aj jedlo teplé večer na stole,takže ho oboznám,že sa chystáš do práce ,aby sa zariadil,výhovorky čo s malým neobstoja,toto riešime všetky čo chodíme do práce a nemáme pri sebe babičky a ide to, 😀

sense
7. mar 2013

....na priatela by som v tomto nebrala ohlad a hladala si pracu, on ta chce kontrolovat a mat ta uplne pod kontrolou a financne zavislou na nom, musis mysliet aj na seba, uz len preto ze je to LEN priatel, a ked vas nahodou jedneho dna opusti (samozrejme Ti to neprajem), tak ty nebudes mat vobec nic....musis mysliet viac na seba a na svoje dieta....a mozno mu robi este aj dobre ze si musis od neho pytat peniaze....

magdusik79
autor
7. mar 2013

@sense myslím že máš uplnu pravdu..:-/

sakura77
7. mar 2013

fuha..myslim ze vztah ma byt aj o tolerancii,cize ked ty chces pracovat a vies si zariadit ked dieta bude chore,tak nie je o com....tak ja som napr doma,nepracujem,ale zas mne to uplne vyhovuje...mame dom,kde stale je co robit a nemyslim ze by som sa nudila....ale kazdy je iny,niekto potrebuje byt medzi ludmi viac..ale tak zas mne moj nevykrikol v zivote nikdy ze on vsetko plati.... 😖 nam to vyhovuje obom..ale samozrejme ak by som chcela ist pracovat,nie je problem...

magdusik79
autor
7. mar 2013

@sakura77 Tak on mi to vykričal raz..:-/ a poviem ti citila som sa hrozne...Musim niečo zo sebou robiť lebo takto som doma nervozna ničom aj vztah.. :/

hanka_april
7. mar 2013

@magdusik79 a co keby si si spravila zivnost na domace prace (upratovanie, zehlenie, staranie o deti alebo starsich)? mozes si prisposobit cas, ako chces, praca je to v pohode a celkom vynosna (kedze az taky velky prijem nepotrebujes, kedze vo vseobecnosti zabezpeceni ste).....narazila som minule na taku stranku, ked som hladala pani na vypomoc, baby tam mali kalendariky, kedy v tyzdni si ich mozes rezervovat a cenu za hodinu a ine podmienky....skusim ti to pohladat a poslat do ip

magdusik79
autor
7. mar 2013

@hanka_april ďakuejm velmi pekne.w

sakura77
7. mar 2013

@magdusik79 no ved jasne,to ti verim..by som sa aj ja citila na bode mrazu asi...ale tak nechapem ked nechce aby si robila,tak ma čušať... 😠 vies ako to chodi,teraz sa to stalo raz....a moze sa zopakovat ,aj ked nemusi...ach jaj,chlapi,.nevedia co chcu podaktori...zalezi co chces ty..ak by sa sa lepsie citila v praci tak urcite chod... 😉

sirinka
7. mar 2013

@magdusik79 na tvojom mieste by som sa opytala v skolke, ci si niektora ucitelka nechce privyrobit, ze v pripade ked nastupis do prace by obcas maleho po skolke postrazila 😉 a tak moze byt aj vlk syty aj ovca cela....hlavne nezabudni... Rady ako mas prestat brat ohlad na partnera, to je cesta, ktora nikam nevedie... Tak sa vztahy rozpadaju, nie utuzuju....spolocne riesenia a kompromisy....

nikol156
7. mar 2013

@magdusik79 Ja by som na tvojom mieste porozprávala so svokrou a prehovorila ju, aby ti pomohla presvedčiť priateľa. Raz keď pôjdete všetci spolu ku nej, tak sa s ňou dohodni a trošku "zaútočte" na priateľa. Keď obe budete hovoriť to isté a vyzdvihnete pozitíva, že prečo máš chodiť aj ty do roboty, tak možno lepšie pochopí. Muži lepšie počúvajú svojich rodičov a hlavne svoje matky... 😉

hanka_april
7. mar 2013

@magdusik79

http://www.domelia.sk/

davam to sem, ak by mal niekto pripadne este zaujem, ci aktivny, alebo pasivny 🙂

magdusik79
autor
7. mar 2013

@hanka_april ďakujem 🙂

lujza123
7. mar 2013

@magdusik79 mna by asi slahlo keby mam byt cele dni len doma a starat sa o dieta a domacnost. Ja som mala s tymto problem uz pocas rodicovskej len byt doma dookola robit tie iste veci a komunikovat len a len s malym cloviecikom. Ano su zeny ktore domacnost a deti naplnaju natolko ze po inom netuzia nieje ich vela.

Skus sa na to cele pozriet s inej stranky..Ake mas vzdelanie? Mas pocit ze tvoje intelektualne a mentalne schopnosti stacia akurat na varenie, upratovanie a domacnost? Alebo citis ze potrebujes v hlave aspon nachvilu riesit aj nieco ine ako domacnost. A co tvoje kontakty, ludia okolo teba..stacia ti kamaratky? Nechybaju ti kolegovia, kolegyne? Osobny rast?
A pises ze ti je blbe pytat peniaze od priatela..sa ti ani nedivim, komu by nebolo...lenze to znamena ze ked nemas svoje peniaze nemozes si obcas uletiet..kupit si hriasne drahe topanky alebo ryfle alebo sa vrhnut na vypredaje kedykolvek kedy sa ti zachce. Jasne ze to nieje ciel zivota mat nove handry ale sem tam to potesi nie?

Myslim ze pozicia zeny v domacnosti prinasa prave taku izolaciu od okoliteho sveta. Je jedno ci vysavas doma den, rok , desat rokov...nic ti to neda, nikam ta to neposunie, nic nenauci a pokial si s tym neni uplne stotoznena spravi to z teba trosku..ako pises sebavedomie na bode mrazu

eeffka
7. mar 2013

@hanka_april a boli tie panie aj v KE? lebo ja hladam 😀 zacala som zasa makat a "sluzka domaca" rozumej ja" dala vypoved...

maruska24
7. mar 2013

najhoršie je byť finančne závislý od iného človeka. v tom momente nadobudneš pocit akejsi vďaky, alebo !sklopenia uší" a budeš robiť tak ako on bude pískať. Mala si možnosť ísť do práce /čo by iný zato dali/, nevyužila si ju, takže aj kto kedy a ako pre dieťa do škôlky odpadáva. Priateľ ti nemá čo diktovať či do roboty ano alebo nie, si dospelá, nechceš v dôchodku ostať pod mostom a tiež nechceš byť domácou puťkou. Takže hľadaj prácu nanovo, skús sa predať ako dobrý zamestnanec, nie ako matka čo sa chystá byť hneď v prvý týždeň na dlhej očr a priateľovi oznám, že dieťa je aj jeho, tak by mal pouvažovať nad tým, ako svoju matku požiadať aby si našla čas a vnúča zo škôlky vyzdvihla. ONo, dieťa večne malé nebude, vyrastie a čo potom? Ty bez roboty a bez prostriedkov, načo sa budete vyhovárať potom? Vieš prečo máš málo sebavedomia? Lebo si ho podvedome utláčaš sama. Vzchop sa, a hľadaj riešenie ako sa to dá a nie ako sa to nedá. 😉

eeffka
7. mar 2013

@hanka_april ta to je ake super, diky moc a ja sprosta sa prosikam lenivym teenegerkam ci mi nepridu pomoct medzi Mc Donaldom a FBookom lenive tvory... 😠

viera27
7. mar 2013

@magdusik79 @sisaha ti dobre vravi. Tu nejde len o dochodok napr. Inak kto za teba plati odvody teraz? Platis ich vobec? To len na okraj.
Zivot je komplikovany, udeje sa kadeco. A teraz si predstav situaciu, ze sa nieco manzelovi nedajboh stane. Kto uzivi teba a vase dieta? Pripadne sa ani nemusi nic strasne stat, ale rozvediete sa. Opakovane sa pytam, kto uzivi teba a vase dieta? Nech ti pan manzel uspokojivo zodpovie tieto otazky, ked chce aby si bola doma.

magdusik79
autor
7. mar 2013

@viera27 TAK JA SOM zatial na Upsvr tak mi to platia oni,nejaku cast ja kedže robim na dohodu,ale tam zarobim malo mesacne max 100 eur..sem -tam chodím...Mate všetky pravdu,ked sa mi naskitne nova ponuka,ak sa naskitne,tak nerozmyšlam a beriem..Dakujem asi som toto potrebovala počuť.Fakt v Daka všetkým.

hanka_april
7. mar 2013

@eeffka hej ta stranka je fajn a podla kalendarikov niktorych báb je vidno, ze im to asi aj ide 🙂 podla mna je to pre niektore panie, hlavne s detmi skolke, dobra prilezitost, oproti tomu stat 8 hodin za pasom....cista praca a ciste peniaze... 😎
samozrejme najlepsie je mat "klasicku" pracu so vsetkymi socialnymi vyhodami a deti si davat vyzdvihnut starym rodicom, ale nema to kazdy tak idealne, preto tomu fandim 🙂 a zase my vecne pracujuce mamicky ocenime taketo vypomoci za slusny peniaz 😵