Mám milenca. Mám odísť?

didi0310
11. aug 2015

Ahojte, ano prave som sa zaregistrovala, potrebujem iba niekolko nestranných pohladov cudzích zien na moju situaciu... Vie o tom jediny clovek a neviem ci mi prave najlepsie radi, nakolko je to "stara skola" a je nazoru, ze rodinu za ziadnu cenu nemozem rozbit... ano toho sa druhy rok drzim a je to na nevydrzanie... takze v "skratke", s mm sme spolu 8 a pol roka, z toho rok sme spolu nezili (bola velka kriza a, odisla som do prenajmu a naivne sa vratila)... Predpokladala som ze vsetko bude po navrate tak ako bolo mozno kedysi (neviem ci som len nevidela aky naozaj je cele roky)... Po navrate do spolocneho bytu, som po dvoch mesiacoch zistila ze to bolo len trapne divadielko, ze je to prasa a hovado ktore si ma nevazi ako zenu a matku... moje ego bolo uplne nulove... ale spät este pred tym co bolo kym som sa neodstahovala... nase problemy zacali asi ked mala dcerka rok (teraz ma 4)... podlahol kamarátom, matke,obcas alkoholu, chorobnej ziarlivosti, padli aj facky, hnusne slova... klamal mi, nedaval peniaze, tajil mi vela veci... tak som odisla, prehodnotila som to s tym, ze odchadzam aby som zistila ci to este ma dalej vyznam, alebo je to naozaj debil.... ukazalo sa ze ma neskutocne, az nezdravo lubi... je to vyborny otec, je pracovity, mohla som sa spolahnut ze urobi vsetko... co sa ale tyka nasho manzelstva a sexu, nula bodov... je to tak povediac hnilo v posteli, roky mi ani len k sviatku nic nekupil (nezakladam si ale na tom, no potesilo by), pekne slovo nevie co je, jeho prejav lasky vyzeral skor nasilne, drgol do mna, sotil tak, ze som zaletela, povedal ze to je z lasky 🤐 nevedel ma vystiskat ked som to potrebovala, ustipol ma radsej tak ze z toho bola modrina.... nedokazala som to uz tolerovat a odisla som teda.... po mojom navrate sa zmenil na 2 MESIACE... bol dobry, mily, sice nie gentleman, ale celkom sa dalo... no jeho paranoje neprestavali a skutocne ma akoby nepriamo dokopal k tomu najst si druhého... druheho muza, milenca som spoznala roky dozadu a nepovazovala za nic okrem kamarata... no len po rokoch sme na seba natrafili, zacal mi pisat cez fb, naozaj krasne slova, uplne som tomu podlahla, uspokojilo ma aj na cely den jeho pekne slovo, uz zacal aj do prace za mnou obcas chodit na kavu, vzdy mi priniesol obed, ruzu, pekne sa so mnou rozpraval, ale netlacil, vlastne nechcel nic, vedel ze som vydata... no prislo raz k tomu, ze mm prisiel za mnou do prace, skaredo mi vynadal pre banalitu,milenec zhodou okolnosti na kave sedel, usta otvorene a povedal ze k tak krasnej, neznej, milej zene sa takto chovat nepatri... stale mi pisal ako mu je z toho hrozne a bla bla bla.. no co vam poviem, prijala som po pol roku pozvanie na rande... skoncilo bozkami ktore som nemohla predychat a mala vycitky, no tak krasne mi daaavno nebolo... zacali sme sa stretavat... a stale viac, v noci som utekala za nim ked spali, zacala som byt odmerana, protivna k mm, pretoze ON mi dal co mi chybalo... zacali sme spolu spavat, uplne najkrajsie obdobie, netrvalo dlho, zamilovala som sa donho, je to skvely muz, hovoril mi ako ma lubi, ako tuzi byt so mnou, ako ma chce iba pre seba, nech sa rozhodnem... bolo to tak niekolko mesiacov a ja som zacala mat pocit, ze od manzela musim navzdy odist.. nase obycajne rozhovory sa koncili VZDY hadkou... vcera sa stala taka vec, isla som za milencom, malu som zaviezla do skolky rano a cela natesena bezala, zobral si dovolenku, aby sme spolu stravili pekny den... ani vo sne by mi nenapadlo ze mm ma bude sledovat... stretavali sme sa tak 30km od mesta, chodili do neznamych miest... stretli sme sa, nestihli sme sa ani pobozkat, len co som ho za ruku chytila a on ma pohladkal po tvari, muz priletel, skoro nas autom presiel, vyletel z auta ako psycho, ja som samoska facku schytala, s nim sa ponatahoval (krasne trapna situacia) a padli vyhrazky typu ako si ho najde, zabije, dom mu zhori, auto, mna znici, malu neuvidim atd atd (to je jeho prejav lasky, som jeho a hotovo)... nevedela som ako riesit situaciu, isla som za mm a povedala mu nech okamzite vypadne, odisiel a s dotycnym muzom sme ostali kukat na seba.... v tom okamihu sa jemu asi zrutil svet (alebo skor mne)... povedal ze je to psychopat, ved aj je, ale ze toto nie, ze toto nezvladne, ze ma miluje, ale takto to ostat nemoze... nechala som tomu volnejsi priebeh, poplakali sme si, pomilovali sa (citila som, akoby naposledy) a odisla som... preslo niekolko hodin, neozyval sa, nedokazala som cakat a napisala som mu ci je koniec, ze ho lubim... ze mam jasno v tom co chcem, ale musim vediet ako to citi... odpisal mi, ze ma lubi tiez, ale nebude zit v strachu co mu mm urobi a nedajboze aj mne.... nezvladam to, iba placem, je to chlap o akom som snivala... no na druhej strane mm je skvely otec a chlap, ale nie MANZEL... potrebujem od vas pocut, nie ma obvinovat, iba nazor na vec, ci ostat s manzelom, uz bez ohladu na to ze som zamilovana do milenca... on sa predpokladam uz neozve, asi ma tak bezhlavo nelubil ako tvrdil, boli to, placem, nejem, nespim... je to cerstve, cas zahoji... ale ma trpiet moja mala? mame zit spolu a nicit sa navzájom? mozem cakat ze ma zabije ak mu prasknu nervy... len styri mes dozadu som prisla naspät a mam zas dieta trepat do prenajmu, ako take mača male? ved to je hrozne... alebo zit s mm ako s cudzim clovekom? ako som ho lubila, mozem povedat ze tak ho teraz neznesiem... 😔
dakujem ak ste niektora docitali dokonca, pytajte sa, odpoviem, budem vdacna za kazdy nazor....

lubkavargova1
11. aug 2015

Ale chapeme, len nemusime so vsetkym aj suhlasit. Vies o to je zivot krajsi a farebnejsi a rozmanitejsi ze nevidime svet len cierno-bielo ale aj farebne...

ericiska82
11. aug 2015

ahoj,ja by som od manzela odisla uz davno,co sa tyka milenca,pride mi ako taky strachoprd,ked ta miluje,nech ta teda pred mamzelom "ochranuje"...,zazil jeden incident s nim a uz nohy na plecia,uz nechce zit v strachu,co mu mm urobi al. tebe...od neho tiez ruky prec, aj ked ho lubis,mozno si s nim prezila rozpravku oproti manzelstvu,ale takto sa chlapi k veciam nestavaju,iba zbabelci...

mlil77
11. aug 2015

Rozhodnut sa musis urcite sama (najlepsie srdcom) ale podla toho co som si precitala myslim ze ja by som od neho odisla a zacala novy zivot s dcerkou bez ohladu na to ci milenec bude alebo nebude s tebou. Dolezite je ci lubis svojho manzela alebo je to uz len ciste zvyk ak si si ista ze laska to uz nie je tak zbytocne by si sa trapila v takom vztahu. Drzim palce. Radsej zit sama ako byt s niekym vo vztahu nestastna. Milenca teraz neries, urcite to bol pre nho sok a zlakol sa, ak ta uprimne ma rad ozve sa a ak nie neries ho.

evita1233
11. aug 2015

ahoj,odisla by som jednoznacne,pretoze mala bude najviac trpiet vtedy ak snim stanes a budete sa hadat...

blackcrystal
11. aug 2015

@didi0310 ako pisu baby na zaciatku, aj ja by som od takeho manzela ihned odisla. Urcte s nim neostavaj iba kvoli dcere. Moji rodicia sa rozviedli a ja, aj moji surodenci, sme tym nikdy v detstve netrpeli, naopak sme to vnimali velmi pozitivne, lebo bol doma konecne potom klud, ziadne hadky odvtedy (a to nebol moj otec ani agresivny a nasilny ako opisujes ty, len povahove a zaujmove nezhody mali).
Myslim, ze v tvojom pripade by som s rozvodom nevahala ani sekundu. Kazdopadne ti prajem vela stastia.

macka334
11. aug 2015

Takého manžela nepotrebuješ, ale potrebuješ sa osamostatniť sama nezávisle na niekom ďalšom, bez financií niekoho ďalšieho.Upokojiť situáciu a nastaviť si harmonogram s dcérkou a potom sa milenec rozhodne či chce byť s Tebou.
Až v takomto prípade, keď budeš nezávislá si vieš vytvoriť naozajstný vzťah založený na láske a úcte a nie na potrebe.
Môj názor je, škoda času na chlapa ako je Tvoj manžel,žijeme krátko nie naveky.
Držím palčeky.

tatko_smolko
11. aug 2015

@didi0310 neni o com.uvazovat bulo ostane vzdy len bulom neviem sice kolko ma rokov a aka je generacia ale s toho co si napisala on je typ chlapa ktory sa nevie nechce a ani nemoze zmenit takze radim ak mas v plane odist a mas pri sebe chlapa s ktorym si myslis ze by to malo zmysel nevahaj ani minutu.... to co si popisala tak kriziva cesta je prechadzka ruzovou zagradou .... PS prec prec prec odist zabudnut urobit hrubu ciaru nevidim dovod preco by si toto vsetko mala trpiet .....

tatko_smolko
11. aug 2015

@ericiska82 nie vzdy su chlapy tako si o nich mozno myslis su je nas par takych ...😉

kikush1811
11. aug 2015

No, tvoj priatel sa tiez nevyfarbil v najlepsom svetle. No je mozne, ze skor mysli na tvoje bezpecie.
Ak uz na muzovi nemozes najst fakt nic dobre okrem toho, ze je dobry otec, tak to je bieda... Nenic si zivot. Zacni nanovo. Ty a malinka. Ostatne pride samo. A priatel, ak je tym pravym, tak spolu isto budete! 🙂

Velmi ti drzim palce a prajem ti vsetko dobre 🙂

gregorko2013
11. aug 2015

v prípade, že manžel má správanie tohto typu, jednoznačne kvoli vlastnejj bezpečnosti a sebaúcte a kvoli dcére je potrebne prehodnotiť situáciu a odísť. sama byť a začínať s dcérou, žiť z jedného platu a na všetko byť sama je ťažké, ale nie nereálne. verím však, že Ti to situáciu postupne vyrieši. Pozri na dcéru, všetko čo jej dáš dá tvojim vnúčatám a čas s ňou nie je zbytočný. Osamostatni sa, daj si žiadosť o rozvod (možno vás pošlú ešte do poradne) a skús. Tu nie je priestor na to, že by bolo keby ... držím palce pri rozhodovaní sa, verím, že nájdeš blízkeho človeka 🙂

darina77
11. aug 2015

Ja zas chapem tvojho milenca, ma svoju hrdost a nechce byt uz len milencom a zazivat taketo sceny. Keby bol k tebe nadalej mili a ofukoval ti rany tak v zivote odmanzela neodides. Asi caka ci sa rozvedies a zacnete s cistym stitom alebo zostanes smanzelom a tym padom nechce byt uz v potupnej rolelen milenca.

sari24
11. aug 2015

@worker_falcon treba sa na to trochu pozrieť z oboch strán. Chybu spravili obaja. On urobil to, že bol podozrievavý ešte v čase, keď nikoho nemala. Bol k nej proste hnusný. Žiarlivy chlap je hrozné kombo podľa mňa, takí chlapi majú hrozné nízke sebavedomie a život vedia pekne tej žene zničiť. Čiže ako zakladateľka správne udala - svojim chovaním ju dotlačil do toho.
Ona je na vine v tom, že mala rovno zbaliť saky-paky ak nebola šťastná a ešte pred neverou rovno odísť. Najprv si dám doporiadku jeden vzťah, a potom začnem druhý. Tým by mala štít čistý, išla by len za svojou vlastnou osobnou spokojnosťou.
Moja kamarátka nebola ani v manželstve so svojim priateľom, ktorý stále kontroloval, žiarlil na každého jedného, čo sa k nej len prihovoril. Nikdy ho nepodviedla, ale on mal svoje halušky stále v hlave. Našťastie to skončila skôr akoby sa z nej stala takáto žena.

vanilka83
12. aug 2015

je to jednoznacne....odid od muza kym je este cas a kym je dieta este male....ja som sa musela v puberte trapit rozchodom mojich rodicov a otcovym novym deckom s druhou zenou nebolo to pekne to mi ver,ked som riesila vtedy este kto som co chcem od zivota a mala som strasne prisnych rodicov,takze ja by som to urco lepsie znasala keby som bola mala no a k tebe....nejdem ta sudit to by nemal nikto nikoho je to tvoj zivot a kazdy mame nejaku svoju cestu aj ked niekedy je klukata trnista a niekedy zakopneme....ja som si prezila s mojim manzelom neveru na oboch stranach ale nebolo to take horuce ako u teba este sme neboli manzelmi iba sme spolu chodili...a nemame este deti,ale jednu vec vam vsetkym chcem povedat mne naopak moja nevera zachranila vztah!uz by sme asi spolu s manzelom nezostali....bola to taka kriza po 3och rokoch...ale moj muz o mna bojoval plakal prosil ma obsypaval ma kvetmi darcekmi chodil za mnou kazdy den a to bol z ineho mesta proste krasa nadhera chcela som tiez zostat s tym druhym a s nim sa rozist ale on mi nedal sancu :D bola som vtedy este sprosta hlupa a slepo som si myslela ze toho druheho milujem....ale to nebola laska to bola len ta zivelna sexualna priatazlivost a s mojim drahym sme si preskakali prezili zle aj dobre tak som sa na toho druheho vykaslala a dobre som urobila teraz dakujem bohu ze mi ukazal cestu lebo teraz som strasne stastna a neviem ci by som lepsieho muza niekedy este nasla...a ten druhy?je to ten najvacsi suknickar v meste a myslim ze sa obtrel uz o kazdu jednu babu co poznam aj nepoznam takze vazne nelutujem...ale neber si toto ako priklad...toto je len moj zazitok a nevravim ti aby si zostala s muzom ktory ti ublizuje!takze sa rozid na cas s oboma...odstahuj sa utried si zivot aj myslienky a uvidis casom...ci niektory z nich bude o teba bojovat a ci ti bude niektory z nich chybat...chce to cas a rozvahu ale urcite nezostavaj vo vztahu kde sa trapis alebo ti niekto ublizuje!a mozno motyka vystreli a pride ti do cesty niekto uplne novy a lepsi ako ti dvaja :D drzim palce a hlavu hore nezabudaj ze vsetko ma svoj dvovod a nezamotavaj sa a nezostavaj stale na jednom mieste lebo v bludnom kruhu ti nikto nepomoze len ty sama, jedina tvoja povinnost v tomto zivote je byt stastna.

lilla69
13. aug 2015

Ahojte zienky.Tiez by som potrebovala radu od vas.Moja situacia je velmi podobna predchadzajucemu prispevku.Manzelia sme 8rokov.Problemy sa tiez zacaly po narodeni dcerky,ktora uz ma tiez 4roky.Manzel ma poslednych 7 8mesiacov psychicky tyra.Nadava na mna,kazky vykend opity,viac krat som musela prespat u rodicov aj s detmi.Pocas tych mesiacov som si nasla niekoho.Byvame nedaleko seba,ale nikdy by som nepomyslela na to,ze sa do nho raz zamilujem.Dava mi velku podporu ked mu rozpravam ako mi manzel zobral vsetky peniaze,keby nebolo mojich rodicov,neviem co by som dala detom do ust.Pred mesiacom sa tak opil,ze bonzol proti me aj svokra,ktory my vynadal do k..... Manzel ma vtedy aj napadol.Tvrdil,ze to volo preto,lebo ma vela stresu koly tomu ako sa JA spravam.Smiesne.Moj "milenec"ma velmi miluje.Vobec netlaci na pilu.Skor stale mi hovori,ze po rozvode aby som byvala trocha sama s detmi vo vsetkom mi pomoze.A potom by sme sa nastahovali k nemu.Velmi ma rad aj moje deti.Neviem sa rozhodnut.Ked sa obcas pozriem na manzela,pride mi ho luto.I ked nechapem preco,ked je taky hajzel.Ako zenu ako matku svojich deti si ma vobec nevazi.Jedno viem,cloveka ktoreho som teraz spoznala je uzasny.Vy by ste co spravily?prepacte ak mam pravopisne chyby,len pisem z mobilu,a moc mi to je male,oproti klavesnici😉 dakujem za kazdy nazor

maja2005
14. aug 2015

@worker_falcon pisala ze ju kontroloval este pred tym ako si snim vobec zacala.....

timkuska
14. aug 2015

Vsetci ti radia odist...
Ale co tak skúsiť "opravit" vztah. Nie,nema na teba zdvihnut ruku ani pouzivat sproste slova. Ale skus me to z druhej strany.Vravis,ze je skvely otec a chlap,isto z neho moze byt aj super manzel. Hľadaj najprv pozitiva. Nedavaj mu dovod ziarlit (samozrejme,ak chorobne ziarlivy,tam pomoc nebude,hoci z tvojho prispevku sa to nezda,skor by som povedala,ze kedze nedostavas nehu od neho,si priatelskejsia,k iným,kde to nachadzas,on to vidi a ,jasne,ze ho to stve,mozno ho stve to,ze by to chcel zazivat on,chcel by vidiet túžbu v tvojich ociach po nom,no je nastvany a nevie to potom vyjadrit a zacina sa kolotoč). Moja rada,ktora vsak stoji,namahu,velku namahu,nebude mnohym po chuti,ale kazdy mozeme mat svoj nazor,skus zacat od seba.Pochval ho,aj ked je to tazke,ale uprimne,nasilu to vyvola opacny efekt,najdi nieco,co ta skutocne na nom poteší (napr.,ze sa pekne pohral s dcerou).Uraza ta?Neopatuj urazky,iba prilievas olej do ohna,podnecujes zurivost a uz ste opat v jednom kolotoci. Popros ho,aby ti s niecim,pomohol,lebo bez neho to nedokazes a nasledne to ocen,chlapi miluju pocit nenahraditelnosti,but akymsi rytierom-zachrancom,buduje to v nich to muzske a roznecuje nehu k zene,ceresna na torte je vdaka a uz su celi makki ;)
Viem,znie to pekne,ale realita je narocna.Ale nic,co za to stoji,nie je zadarmo a bez namahy (ani deti sme nepriviedli na svet na ruziach ustlane...).
Pozri si krasny film FIREPROOF (Muz v ohni) - mozno trochu zidealizovana predstava,ale myslienka je krasna.Ide o podstatu,nenechaj sa zviest tym pridanym romantickym efektom.To nas,zeny,ubija... 🙂 Myslim,ze je to velmi zraneny clovek (tvoj manzel),tak ako aj ty,a bude to neskutocne tazke opravit,ale nic nie je nemozne.
Drzim prsty,nech vsetko dopadne,ako ma byt,aby ste boli šťastní.Len nezabudaj,ze za stastim stoji namaha,a ze si ho milovala,ako si pisala,ked ste sa brali.Prajem ti,aby ste nasli Vasu lasku ;)

oli18
15. aug 2015

Vážení, pekne ste sa rozpísali a zakladateľka ani raz nereagovala. Žeby ďalší vymyslený príspevok?

adri266
16. aug 2015

@oli18 ja som uz davnejsie pisala, ze mam dojem, ze MK si plati nejakeho spisovatela, ktory vymysla taketo prkotiny, a my tu potom piseme a hadame a radime, a oni sa v kutiku smeju 😎

didi0310
autor
16. aug 2015

tu som, prepacte, nebol cas... dokladne som si vsetko precitala... dakujem za titul k.rvy, neviete ako som zila 8r, snazila som sa to v skratke popisat.. teraz som par dni vyckala, milenca nekontaktovala, venovala som sa ako tak muzovi, chodili von atd... vydrzalo to az 5dni, ozral sa vcera a ukazal charakter... nebudem to tu opisovat, aj tak je to zbytocne, stacilo urazanie, nechala som sa urazat a ponizovat roky pri nom, sem pride nejaky obraz môjho manzela a ide ma poucat... to nie... vcerajsim dnom som ukoncila milenecky pomer a rozhodla sa rozviest... to je vsetko... dakujem za rady, aj keby neurobil to co vcera, priklonila by som sa k väcsine z vasich nazorov... cize rozvod...