Mám obavu z ďalšieho tehotenstva

aneri66
8. dec 2014

Ahojte...myslím, že každá z Vás, ktorá sa pokúša o bábo si najprv pomyslí, či som normálna....už ani sama neviem...názov témy presne vystihuje môj momentálny stav a neviem si s tým pomôcť...Tak pre začiatok ...som už osem rokov vydatá, mám kde bývať, mám skvelého manžel a aj už skoro osem ročného syna a skvelú prácu, ktorá má baví..... môj problém spočíva v tom, že si neviem pomôcť....HAK som brala skoro šesť rokov po pôrode a teraz som už skoro rok a pol bez toho a každý mesiac sa modlím, aby prišla mrcha.... manžel veľmi túži po bábätku, no ja si neviem nejako zvyknúť na myšlienku, žeby som bola tehotná...proste mám zabehnutý svoj štandard... a hlavne sa bojím toho, že po materskej prídem o prácu, ktorá sa v našom regióne zháňa veľmi ťažko.... hádky kvôli bábätku sú u nás skoro každý mesiac...sú chvíle, kedy aj ja túžim po bábätku , no to ma drží tak 1-2 dni a potom je to fuč.... vždy sama seba presviedčam, že už vek na to mám mam predsa 27 rokov...kedy ďalšie bábo, keď nie teraz ???? Momentálne som psychický v ťahu...dva dni mi mešká, a skoro každú pol hodinu bežím na WC, či náhodou neprišli...asi som zrelá na psychológa, lebo asi po tom, čo si tu čítam po sebe normálna nebude..... chcem sa spýtať, či som sama s takými pocitmi, či okrem mňa sa nájde aj nejaká iná osôbka, čo prežíva to isté...poprípade prosím o nejaké rady, ak je to možné ako to riešiť....a tešiť sa..... ďakujem, že ste si prečítali 🙂 poprípade sa k danej téme vyjadrili....

bublinkajasminka
8. dec 2014

ja ta plne chapem, mam 6 rocnu dcerku, tlaci na nas cele okolie kedy uz druhe ale u nas je ta vygoda ze nechceme ani jeden ani ja ani manzel ale rodicia a ostatni nas prehovaraju----ale uz som s nimi hodila vaznu debatu tiez o praci a tak - proste nechcem druhe a pomaly im to zacina dochadzat...ja ti rozumiem. mala je uz velka, mam pracu a nic nam nechyba a proste takto je to dobre

dionyzka
8. dec 2014

@aneri66 ... ja si myslim, ze je to normalne. Keby si babatko naozaj chcela, tak nemas takyto pocit a nemodlis sa, aby mrcha kazdy mesiac prisla. Jednoducho mas nejaku obavu, a je jedno, aky mas na to dovod - kazdy z nas dovody berie s inou prioritou.
Ja osobne by som to nechala tak dovtedy, pokym si budes ista, ze babatko naozaj chces. Ono treba aj manzelovi vysvetlit, ze sa na to jednoducho necitis i ked uz mas jedno dieta. Nech Ta do toho netlaci, tehotenstvo, porod, vychova su dost narocne zalezitosti z pohladu psychiky - ak si si nie ista, nemusis to zvladnut a potom co. Vysvetli mu to, mas iba 27 rokov, ak to ma prist, tak to pride a rozhodne sa kvoli tomu nehadajte.

meluela
8. dec 2014

@aneri66 ak este nie si tehotna, tak to je asi na vazny rozhovor s muzom, aby ste dosli k nejakemu rieseniu s ktorym by ste boli obaja spokojni (napr. ze by isiel na matersku po par tyzdnoch on?) je skoda mat babatko proti tvojej voli.
ak si tehotna, tak uz asi velmi nie je o com
a 27 rokov ked uz mas jedno velke dieta je este v pohode vek, to stihas aj dalsie dve 🙂
drzim palce nech ste vsetci spokojni

zdena12345
8. dec 2014

niesom v takej situacii ale mozno pomoze nestranny pohlad
najlepsie asi nejaka dovolenka a dohodnut sa s manzelom ze sa o tom nebudete nejaku dobu bavit, ze jednoducho nech ta do toho netlaci, lebo ak uz to prislo az k hadkam nie je to dobre. dieta musia chciet obaja- rovnako to plati ak chce zena a muz nie. ak ho nechcu obaja nerobi to dobrotu. je vela parov kde chcu len jedno- sa som teda zastanca 2-3. predsa potrebuje aj surodenca ked uz rodicia nebudu (no aj tak nezabezpecim ze sa v buducnosti budu mat radi) ale to je kazdeho vec. mozno tym ze ta nebudu do toho tlacit sama to budes vnimat inak.
co sa mna tyka, pracu by som neriesila ak je to dovod preco nie. myslim ze rodicovstvo je dolezitejsie. bolo tu aj predtym nez sme zaviedli ze musime driet a prachy zhrabne vrchnych 5%...
vek mas, ale est enie je tak neskoro pockat nejaky ten rok ak si niesi ista. prve babo ste mali zrejme dost skoro a mozno si prisla taky volnejsi zivot aky ma v dnesnej dobe vacsina.
myslim ze par mesiacov bez natlaku by vam obom mohlo pomoct urovnat myslienky a potom si definitivne povedat ci ano a ci nie a kedy

pupavka123
8. dec 2014

@aneri66 Si este dost mlada,daj si par rokov a mozno neskor budes chciet aj ty,ked to tak necitis,urcite nic nerob nasilu,nechces,tak nechces 🙂

evitka83
8. dec 2014

@aneri66 na vsetko treba dvoch. Ked sa sama necitis dlhodobo na to, ze si pripravena, tak sa nedaj tlacit. Ty to musis vynosit a potom sa starat. Na to by sa mal clovek citit, aj ked niekedy to osud zariadi inak. Na vek sa vykasli. Ja mam 30 a prve dieta. Ma 5 mesiacov. Moja suseda ma rovnako stare druhe dieta a ma 35 rokov. Rozdiel medzi jej detmi 10rokov. Ty nie si este vo veku, kedy by si sa musela nejako extra zaoberat cislami, hlavne ked uz nie si prvorodicka. Drzim palce

ivett1
8. dec 2014

@aneri66 ahoj, tak ja som čakala, že máš aspoň 37 rokov, keď si začala, že vek už na to máš 🙂 ... ak tvoj manžel chce dieťa a ty váhaš a ešte sa aj kvôli tomu hádate, tak mu nabudúce povedz, že ok, ale ostane na materskej aj rodičovskej ...😀 som zvedavá, čo ti na to povie...
PS: ja som tiež váhala, že kedy a či vôbec druhé dieťa, ale prvé som mala až v 33 rokoch ... takže kľud, času máš dosť ... moja o dva roky mladšia teta😀 mala druhé dieťa po 15 tich rokoch, mala 35 rokov... a teda podľa mňa vôbec nie si nenormálna, len nie si rozhodnutá a vnútorne stotožnená s myšlienkou na druhé dieťa ... svedčí o tom aj fakt, že hľadáš argumenty, aby si samu seba presvedčila o tom, že áno, aj ja chcem mať bábo a teraz ...

siska53
8. dec 2014

@aneri66 ak nechces,nutit ta nemoze.suseda chcela,jej muz nie tak zostali len pri 1. Cas este mas,ja som mala prve v 35 a v 37 druhe.
Ak by si sa predsa dala zlomit,ved sa to da vyriesit tak ze ty budes len na materskej,potom ta vystrieda muz. Su uz pary,ktori tp tak riesia,ak je manzelkina praca lukrativnejsia (aj sestra s ex-muzom by to tak spravili,keby sa im podarilo pocat..).

mirkava
8. dec 2014

@aneri66 ja som rodila ked som mala 34... odložte to a počkajte na tu správnu chvíľu 😉