Mám odísť za manželom, alebo mám ostať sama?

ivana890
23. feb 2013

ahojte,potrebujem poradit,mm pracuje 2 roky v zahraničí, ja som bola na rodicovskom,ktorý mi skončil a teraz som nezamestnaná, čiže finančne som aj zavisla na mm. Ja som stale sama, on chodí raz za 2 mesiace domov, deti su stale bez neho,a stale ten isty kolobeh... Teraz CHce aby sme isli byvat za ním, aby sme zili v zahraniči, ja mam zmiešané pocity z toho,moc sa mi nechce, par krat som za ním bola,ale nič ma tam neohurilo, najradšej by som ostala tu... a chcela by som aby sa aj on vratil,aby som mohla aj ja nastupit do prace atd.On nechce, je zvyknuty tam, platy su tam inakšie, povedal že bud prídeme za ním, alebo... mam sa starat, Je tazke naist si pracu len na jednu zmenu, aby som stihala pre malych do skolky zo školky, Neviem čo robit, chapem aj jeho, že si tam zvykol, a je to finančne dost naročne,vsetko platit dvojmo...
čo by ste robili vy? ist niekam kde sa vam vobec nechce,ale hlavne že ste spolu, alebo ostat sama a postavit sa na vlastne nohy? aj ked deti ukratim o otca??

sisaha
23. feb 2013

@ivana890 v ktorom state zije? Ak nemate medzi sebou ine problemy, tak by som sa vystahovala...predsa len, mate vyhodu, ze uz je tam zabehnuty, mate zazemie...pracu si predsa mozes najst aj tam..

awalancha3
23. feb 2013

@ivana890 ...no ale to je také...divné.....ty uz ho asi prilis nemilujes, ze? Ak by si ho lubila ako koňa, tak vobec nemáš takúto otázku, maximalne by si sa len bála cudzieho prostredia. Takže ty vlastne teraz riešiš jednak to, či ist za nim, alebo zabit dve muchy jednou ranou- odputat sa od neho a ostat na Slovensku. Neviem o aku krajinu sa jedná, napr do Holandska by som nesla ani za nic-- hrozny rezim stravovania v skolkach a skolach, pracuje sa aj v sobotu, nekuri sa tam.... a ani neviem ci mas alebo nemas jazykovu barieru, aku mas podporu rodicov, ci mas vlastne byvanie... takže z tých info, ktore si dala, sa naozaj radiť nedá...

zrka
23. feb 2013

najskor vyskusaj a potom si budes vediet odpovedat. Preco to neskusit?

zrka
23. feb 2013

@awalancha3 aj ja som mala z toho taky pocit...ved uz rozmysla dopredu o rozchode, ci by to nebolo lepsie. lepsie by to nemuselo byt, skor sa mi to zda jednoduchsie. akasi zbabelost

ivana890
autor
23. feb 2013

@sisaha je v Nemecku, nie ine problemy nemame, možno som už dost dlho sama a bojím sa ako to dopadne...

ivana890
autor
23. feb 2013

@awalancha3 jasne že ho milujem, ale prečo sa mam ja obetovať, prečo sa nemože on vratit, a tu normalne žiť ako ostatní? može sa zamestnať hocikde a zarabat tiez dobre, a ja tiez mozem robit aj na 2 zmeny a striedat sa pri detoch, moji rodičia tiez stale pracuju, mame vlastny byt, s jazykom by to bolo horšie, nemčinu som dlho nepouživala ... neviem možno druha by hned utekala a dala za to hocičo,ale ja mam zmiesane pocity

zrka
23. feb 2013

@ivana890 Tak prave preto, ze si dlho sama, by som sa na to tesila. Je to nieco nove, nova vyzva, dobrodruzstvo. Ak sa lubite, tak vas to viac spoji, deti budu aj s nim, a tebe tam bude mozno 100x lepsie ako tu na sk. A na druhej strane, ak by to tam neslo, mozes sa predsa vratit, nie?

ivana890
autor
23. feb 2013

@zrka asi to fakt skusim a potom uvidim,čo je horšie že ani deti nechcu isť 😒

cerez
23. feb 2013

@ivana890 Ak nemáš jazykovú bariéru tak choď za ním. Ja poznám extrémnu rodinu. Sú to cudzinci. Majú byt na Slovensku. Manželka s deťmi ale žijú už 2 roky u seba v rodisku. On ako lekár pracuje v inej cudzej krajine. Spolu si len skypujú. Ja sa pýtam, čo je toto za život?

kristina.mihalovicov
23. feb 2013

blázniš? čo čaká tu na deti? Choď, veď deti majú byť s otcom. pozeráš skorej na seba. A ešte keď rodičia aj pracujú, nieje o čom, mysli na budúcnosť, tady to bude len horšie.

jarka0812
23. feb 2013

@ivana890 ahoj, ja by som išla. síce veľmi ťažko, ale išla. Deti sú škôlkari, ty tu nemáš prácu, ak chceš žiť ako rodina pohromade, myslím, že nemáš nad čím váhať. No len za tie roky, čo si ty tu a on preč, viacmenej spolu ani nefungujete. Takže by si išla do všetkého nového. Ale ak si to vieš predstaviť, a ak si po tom túžila, je to skvelá príležitosť aj pre vaše deti.

sisaha
23. feb 2013

@ivana890 mat zazemie v Nemecku, uz tu nie som...to pisem za seba.

zuzka_bluzka
23. feb 2013

poviem len Vitaj v klube 🙂 Moj manzel je v Nemecku, po porode som zostala sama, 5 mesiacov sme sa takmer nevideli ak neratam nejakych par vikendov. Musela som sa rozhodnut co dalej...takze momentalne pisem z Nemecka 🙂 Tiez som strasne chcela aby sa vratil a isla by som aj ja do prace a nejak by sme to zvladli, ale ten jeho plat tu je stale vyssi ako by sme mali doma dokopy cize momentalne sme spolu, je nam fajn, fungujeme ako rodina a ja chodim domov kedy chcem...ved to nie je koniec sveta 😉 drzim palce a moja rada - rodina ma byt pokope

something
23. feb 2013

@ivana890 Aj moj priatel pracuje v zahranici, tiez som stale sama ale, rozmyslam ist za nim. Co tu budeme robit.? Robotu nebudem mat ked mi skonci materska a na velke peniaze sme si zvykli. Takze nie je o com. A mame umerne k jeho platu aj umernu vysku poziciek. Takze co? Bude tu robit za 500eur a bude nerozny? Takze ja myslim, chod..je tam viac moznosti,lepsie zivot, deti budu mat viac moznosti...nieze ja mam urobit kompromis, ale dohodnut sa....ale su len dve mozosti

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivana890
autor
23. feb 2013

@zuzka_bluzka 🙂 dakujem aspon niekto prežil to iste čo ja, a vie o čom hovorím-pišem ,takže asi to skusim 🙂 ja viem,že tam bude lepšie,tu to ide dole vodou, ale určite su tam obavy,podla mna každa by mala...

janka2501
23. feb 2013

@ivana890
Na tvojom mieste by som odisla aj s detmi hned. Tu nic poriadne nieje. Neverim ze si tak skoro najdes pracu,zial to je realita. A sama ostat na deti tiez nieje ziadna vyhra. Zabezpec im ovela lepsie skoly a buducnost. Neziadaj mm aby sa vratil,pokial sama dobre vies aky ma prijem. Tu na sk by urcite taky nemal. A pracu by si ani on tak skoro nenasiel. Tak necakaj a chodte za nim. Neboj sa noveho mesta ci statu. Uvidis ze vam bude vsetkym spolu dobre. A hlavne ty nebudes sama.... Nehnevaj sa ze som ti takto napisala, sama totiz uvazujem odist byvat aj s detmi mimo sk.

stardust
23. feb 2013

@ivana890 a do ktoreho mesta v DE by si sa teda stahovala?

sense
23. feb 2013

@ivana890 prepac ty pises ze preco sa mas prisposobit ty,....nemusis ale ako ti povedal ostanes sama, skus si napisat na papier pre a proti a rozhodni sa, ak tam ma zazemie tak to vyskusaj, urcite mate v Nemecku lepsie podmienky na zitie a nielen prezivanie ako na Slovensku, neviem sice kolko zarobi.....ale urcite viac ako na Slovensku, preto asi do toho Nemecka odisiel....pokial si sa niekedy nemcinu ucila, tak sa do toho rychlejsie dostanes...a deti si zvyknu jedna radost...
a ver mi na dobre sa rychlejsie zvyka ako opacne....hlavne ked tam uz ma pracu a aj isty prijem a tu by ju musel zas hladat.....

kika050
23. feb 2013

Ja mať takú možnost ist za manželom hned balím a idem. Tiež som sama doma kedže manžel pracuje v zahraniči vidime sa striedmo,lenže tam taká možnosť nie je! Z prácou je to presne ako píšeš čiže som doma mm zaraba za nás oboch a čakám,kedy budú deti vačšie aby som mohla na smeny...
Takže nečakaj a chod. Mať takú možnost už letím... Držím palce!!!!

ivana890
autor
23. feb 2013

@stardust Koblenz

henikav
23. feb 2013

@ivana890 z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze manzelstvo na dialku tym skor ci neskor utrpi, nastanu problemy. My sme takto zili niekolko rokov, kazdy v inom state a teraz len lutujeme tie roky ktore sme spolu neboli. Boli to roky uplne stratene. Co ta tak velmi drzi na slovensku, zvyk?? Napis si pre a proti. Ak ma manzel take zazemie v nemecku ze Vas uzivi na zaciatok, kym sa aj ty uchytis, nevahala by som ani minutu a sla za nim. Ved keby sa Vam tam dlhodobo nedarilo, alebo by si si nezvykla, vzdy sa mozete vratit. Ale ti poviem, ty sama sa po par rokoch nebudes chciet vratit. Nie ze by sme na slovensko zanevreli, radi tam chodime na dovolenku, ale nam sa lepsie zije v zahranici

stardust
23. feb 2013

@ivana890 a co sa ti tam nepaci? Prostredie, ludia...?

katka0905
23. feb 2013

my sme mali s bratom otca prec dlhe roky, a urcite to nebolo dobre - asi hlavne pre mamu a pre brata, kedze odisiel do Nemecka, ked bol este malicky. Ono sa ti mozno zda, ze je to OK a funguje to predsa nejako, ale casom to zanecha na rodine nezmazatelne stopy. Kvoli detom teda odporucam odist za muzom.

sense
23. feb 2013

@henikav presne aj my zijeme v zahranici, na dovolenku chodime na Slovensko a vzdy sa tesime ale vratit sa uz nechceme, pretoze by sme museli zacinat uplne od nuly a ja osobne si uz neviem ani len predstavit zit z 300 al. 500eur na mesiac (za to obdivujem aj svoju mamu ze to dokaze)....a ked porovnam zivotnu uroven tu a tam je to ako by si porovnavala bielu farbu s ciernou....

ivana890
autor
23. feb 2013

@henikav My takto žijeme 2 roky a preto to už riešime nechceme byt od seba, preto som mu povedala,nech sa vrati,ale on že nech ja idem zaním, možno sa len bojím niečoho noveho,nepoznaneho, chodit za ním na dovolenku bolo ine ako žit tam stale, ale snad si zvyknem 😉 dakujem, som rada,že je viac takych žienok,ktoré tiež odišli a nebanuju 🙂

ivana890
autor
23. feb 2013

@stardust všetko sa mu zdá čudnéé, ale ako sa vraví iny kraj iny mrav 😉

briketa
23. feb 2013

@ivana890 v Nemecku su tiez prekrasne miesta, kde sa postupne mozte presunut. Sprav si tam skolu, najdi normalnu pracu, u deti je adaptacia bezproblemova. Deti maju v tomto obrovsku vyhodu.
Ja by som naspat na SVK dobrovolne nikdy naspat neprisla.
Vonku si zvyknes na jednu vyhodu, ludia sa omnoho viac stahuju -kde sa im paci viac, kde im je lepsie. Mozes najst miesta o ktorych si volakedy len snivala.
Stastie je tam kde mas kompletnu rodinu. Potom si to vysvihni na dalsi stupen a stastie budes mat tam kde je kompletna rodina a prijemne miesto na zivot.

lenja123
23. feb 2013

@ivana890 určite choď, tak ako ti radí väčšina dievčat. Nemáš čo stratiť, len získať. Ak tu ostaneš, možno si to budeš vyčítať do konca života. Ak by to aj po čase z rozličných dôvodov neklapalo, vždy sa môžete vrátiť, ale budeš vedieť, že si sa aspoň pokúsila udržať rodinu pokope. Deti nechcú ísť,lebo je to zmena a ani samé nevedia, čo majú čakať. Dá im to však veľmi veľa - a nemyslím len jazyk, a z toho môžu ťažiť, aj keby ste sa vrátili.

henikav
23. feb 2013

@ivana890 neboj sa toho, urcite spociatku to bude pre teba tazke, zvykat si na nove, ale lepsie, proste velka zmena, ale uvidis zvyknes si a nakoniec budes rada. Ako pise @sense veru neviem si predstavit zit z taketo maleho platu, byt nedocenena, pozerat na nefunkcnost a byrokraticke natahovacky, raz budes rada ze tvoje deti vyrastli tam a budu mat ine moznosti.